Domácí vítězství se nerodilo vůbec snadno, hosté hráli velice pohledně a mohou být dost smutní s tím, že z půdy lídra soutěže odchází poraženi. Domácí však dokázali vsítit branku a to se hostům nepodařilo i díky skvělému Mandandovi v bráně, který předvedl několik výtečných zákroků.

Marseille tak i dnes bodovala naplno a v letošním soutěžním ročníku tak neztratila prozatím ani bod.

Z mé strany je to pro dnešek již vše a budu se těšit u dalších onlajn reportáží.
90+3
Jordan Ayew mohl definitivně rozhodnout, jeho hlavička však končí těsně mimo. Ayew navíc zůstal chvíli ležet na trávníku a rozhodčí tak zřejmě nastaví o malinko více.
90+3
Poslední minuta nastavení plyne právě nyní a u míče jsou domácí.
90+1
Domácím se nelíbilo, že dostali hosté k dispozici rohový kop - poté však rozhodčí odpískal útočný faul hostům a následovat tak bude odkop Mandandy.
90+1
Nastavovat se budou tři minuty!
90
Začala plynout poslední z devadesáti minut, uvidíme kolik hlavní rozhodčí nastaví.
88
Konec utkání se blíží a hraje se daleko od branky domácího celku.
86
Situace v pokutovém území Marseille byla v pořádku - penalta se správně nepíská.
84
Évian by si za sympatický výkon zasloužil nějaký ten bodík z tohoto utkání, ale čas se již hodně krátí a na vstřelení branky je tak nejvyšší čas.
81
Největší šance hostů v tomto zápase je zneškodněna skvělým Mandandou! Mensah vyskočil nejvýše po rohovém kopu a skvěle umístil svou hlavičku, jenže brankář Marseille předvedl akrobatický zákrok, kterým zabránil vstřelení branky a opět tak pomáhá svému týmu.
79
Poslední střídání v tomto zápase. Hřiště opouští Ayew, kterého nahradí Rémy.
79
Na obou stranách zapracovala výtečně obrana, která zabránila zajímavým šancím.
77
... po rohovém kopu se míč odrazil od několika hráčů, až celou situaci vyřešil výběhem brankář Mandanda, který schoval míč do náruče.
76
Rohový kop pro hostující celek ...
74
Gignac zkoušel štěstí z velkého úhlu, ale brankář Andersen byl pozorný.
72
Poslední střídání na straně hostů. Ze hřiště odešel Barbosa, kterého nahradil Khalifa
70
Do konce utkání zbývá něco přes dvacet minut a o vítězi tohoto utkání není stále rozhodnuto. Domácí sice vedou o jednu branku, ale hosté jsou ve druhé půli dost nebezpeční a snaží se o body z tohoto utkání zabojovat.
66
Moc nechybělo a mohlo být srovnáno! Výtečným zákrokem se blýsknul Mandanda, který sice míč vyrazil před sebe, ale dotírající útočníky hostí dokázala zablokovat obrana Marseille.
65
Utkání nyní nenabízí žádné přestřelky akcí. Oba týmy jsou si vědomí situace, domácí se snaží aktivní hrou kazit rozehrávku soupeře a hosté naopak bojují o vyrovnání.
63
Druhá změna i u hostů. Odešel Sorlin, kterého nahradil Rabiu.
60
Po hodině hry opouští trávník Valbuena, kterého v domácícm dresu nahradí Ayew.
59
Brankář Mandanda musel rychle spěchat k bráně, aby dostihl míč, který ho přeskočil. Vše však zvládl a navíc míč letěl mimo prostor tří tyčí.
58
Pokus o útočnou akci hostí ztroskotal na nepřesné přihrávce.
55
Hosté začínají vystrkávat růžky. Yannick Sagbo byl opět kousíček od vstřelení branky, na centrovaný míč však nedosáhl a tak celá akce vyzněla naprázdno.
53
Hosté střídájí. Odchází Kévin Bérigaud, kterého nahradil Sidney Govou
52
Zaváhání v domácí rozehrávce mohl potrestat Yannick Sagbo, ten však z úhlu minul prostor mezi třemi tyčemi. Hosté byli blízko vyrovnání, chtělo to jen lépe mířit.
50
Kvalitní centr z pravé strany do vápna Évianu nebyl nebezpečný. Dobře zapracovala obrana hostí, která dokázala míč odklidit do bezpečí.
47
Standartní situace málem skončila brankou. André Ayew však nedosáhl v dobré pozici na míč a hodně se na sebe zlobí. Balón mu šikovně hlavou posunul spoluhráč, ale Ayew ať se natahoval, jak se natahoval na míč nedosáhl.
46
Druhý poločas zahájili výkopem domácí fotbalisté, kteří se snaží o první útočnou akci.
46
Skončila nám první půle, kterou vyhrál domácí celek 1:0 brankou Morgane Amalfitana, který si krásně naskočil na centrovaný míč a vstřelil branku hlavou.

Před druhým poločasem ještě není nic rozhodnuto a tak se můžeme těšit na zajímavých pětačtyřicet minut.
45+1
Hezký pokus hostí, ale dělovka minula branku.
45+1
V prvním poločase se budou hrát dvě minuty navíc.
45
Již plyne poslední minuta prvního poločasu, je otázkou zda hlavní rohzodčí něco nastaví.
44
Po dlouhé době se dostali hosté před bránu Marseille, ale nepřesná přihrávka vše zmařila.
44
První poločas se pomalu, ale jistě blíží ke svému konci.
40
Domácích je po vstřelené brance celé hřiště a hosté se v podstatě jenom brání.
36
Domácí kotel hlasitě povzbuzuje své hráče a co chybělo a mohla padnout druhá branka. Rohový kop totiž dolétl přesně na hlavu jednoho z domácích a míč po hlavičce jen těsně minul pravou tyčku. Situace hodně připomínala úvodní branku zápasu.
35
První výraznější chyba při bránění a hned ji dokázal vedoucí celek francouzské ligy potrestat. Nyní je řada na hostujícím týmu, aby se pokusil o vyrovnání.
33
Marseille právě vstřelilo branku!

Naprosto dokonale zahraná standartní situace Marseille. Centr z levé strany letěl na přední tyč přímo na hlavu MORGANA AMALFITANA, který přesnou hlavičkou překonává brankáře Andersena.
32
Angoula sestřelil soupeře a po zásluze vidí první žlutou kartu v zápase.
30
První půlhodina hry je za námi a stav se stále nemění. Domácí jsou sice aktivnější, ale čekal jsem od nich přesvědčivější výkon. Je pravdou, že Évian hraje dnes kvalitně a hlavně bez výraznějších chyb v zadních řadách.
28
Hezké nadkopnutí míče do vzduchu a rána z voleje přinutila Andersena k zákroku.
27
Nepřesnosti na obou stranách komplikují zakládání útočných akcí.
24
Hosté se již probíjeli do vápna Marseille, ale obrana domácích zafungovala na jedničku a hrozící nebezpečí rychle odvrátila.
22
Rohový kop hostů vyboxoval brankář Mandanda, navíc byl při zákroku nedovoleně atakován.
20
Je zde první střídání. Kassim Abdallah již nemohl dále pokračovat a je vystřídán Rafidine Abdullahem.
19
Šikovně zahraný roh na přední tyč, hlavička však cíl nenašla.
18
V domácím týmu je zde další zranění Kassim Abdallah si zřejmě natáhl zadní stehenní sval a ani on nevypadá, že by mohl pokračovat. Třeba se to ale změní, Valbuena již běhá po trávníku.
15
Domácí fotbalista Matthieu Valbuena leží na trávníku a nevypadá to s ním vůbec dobře. Z jeho výrazu tváře můžeme vyčíst velkou bolest.
12
Málem jsme byli svědky vlastního gólu, hlavička na brankáře Andersen byla dost nebezpečná, ale hostující brankář si s ní poradil.
11
V utkání máme i českou stopu. V dresu Évianu hraje David Jarolím.
9
Poprvé o sobě dali vědět i hosté, střelecký pokus však na bránu nemířil.
6
Gignac se ocitl v první takové příležitosti. Dostal dobrou přihrávku z pravé strany, ale jeho střela byla zblokována na roh.
6
Stále čekáme na výraznější šanci.
2
Utkání nám začalo, bouřlivá atmosféra na stadionu žene domácí fotbalisty dopředu.
1

Olympique Marseille: Mandanda - Morel, N'Koulou, Fanni, Abdallah, Ayew, Cheyrou, Kaboré, Amalfitano, Valbuena, Gignac

Évian Thonon Gaillard: Andersen, Dja Djedjé, Angoula, Mensah, Wass, Jarolím, Koné, Sorlin, Bérigaud, Sagbo, Barbosa

Rozhodčí: Nicolas Rainville - Laurent Stien, Philippe Jeanne.
Hezký den, vítám Vás při sledování onlajn reportáže z 6. kola francouzské 1. fotbalové ligy. V této onlajn reportáži budeme sledovat zápasu Olympique Marseille - Évian Thonon Gaillard.

Marseille vstoupila do ligy výborně, pět výher z pěti utkání znamená samostatné první místo. Domácí navíc prozatím inkasovali jenom jednou. Kromě ligy hrají také Evropskou ligu, kde v prvním utkání ve skupině remizovali na horké turecké budě s Fenerbahce 2:2.

Evian je naopak těsně nad bránou sestupu. 17. příčka a 4 body v tabulce nejsou příliš lichotivou vizitkou. Evian navíc na venkovním hřišti zatím nevstřelil branku. V posledním utkání doma však porazil rozdílem třídy Bastiu 3:0 a připsal si tím zatím jediné vítězství v lize.

Favoritem zápasu jsou domácí fotbalisté, ale je otázkou zda se na nich neprojeví únava z náročného utkání Evropské ligy. Plánovaný výkop utkání je na 17:00, poté budeme určitě chytřejší.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.