To je z mé strany vše a těším se u dalších sportovních přenosů. Přeji hezký zbytek víkendu. Na počtenou.
A je dobojováno. Domácí favorit nakonec nezvládl závěr utkání a s Nice se rozešel smírně 2:2.

V prvním poločase jasně dominovala domácí hráči. Ti si hned na začátku vytvořili dvě obrovské šance, ale ani jednu nedokázal Cheyrou proměnit. Ještě větší možnost poslat Marseille do vedení měl Valbuena, ale ten neproměnil pokutový kop. Další střely a centrované míče pak vyřešil výborně chytající Ospina, který drží svůj tým. Pět minut před přestávkou se ale Marseille přeci jen dočkala. Z levé strany nacentroval aktivní Valbuena, na míč si naskočil Dede Ayew, který poslal domácí do zaslouženého vedení.

Jenže do druhé půle vstoupili lépe borci z Nice. Ti stále tlačili před branku Mandandy a v 51. minutě se jim podařilo vyrovnat. Na zadní tyč si naběhl aktivní Cvitanich, který hezkou hlavičkou překonal domácího brankáře. V 69. minutě se po rychlé akci dostal k míči Mathieu Valbuena, který se štěstím překonal Ospina a poslal Marseille znovu do vedení. Jenže pak domácí polevili a hosté diktovali tempo hry. Pouhou minutu před koncem se na malém vápně dostal k míči Abriel, který nekompromisně propálil Mandadu a vyrovnal. Pak už se nic nestalo a týmy si body rozdělily.
90+4
vypadá to, že utkání skončí remízou. Což je určitě úspěch hlavně pro hosty z Nice.
90+3
Ale domácí jsou v posledních minutách v útočné fázi zoufalí, což nyní dokázal i Jordan Ayew, který napálil míč vysoko nad branku Nice.
90+2
Pro centrovaný míč si opět došel Mandanda, který pospíchá s rozehrávkou.
90+1
Hosté stále kombinují na polovině domácích. To se nelíbí fanouškům Marseille, kteří to dávají najevo pískotem.
90
Hlavní rozhodčí nastavil čtyři minuty.
89
Nice právě vstřelilo branku!

Tak hostům to přeci jen vyšlo a za svojí snahu jsou odměněni vyrovnávací brankou. Po levé straně utekl jeden z hráčů Nice, nacentroval do vápna, tam míč napálil Eysseric, ale rána mu vůbec nesedla a míč doputoval na malé vápno. Jenže tam se objevil FABRICE ABRIEL, který propálil Mandandu.
88
A další útočnou akci hostů zastavil pomezní rozhodčí, který odmával ofsajd.
87
Pro centrovaný míč si výborně došel pozorný Mandanda.
86
Hostující borci opět kombinují na polovině Marseille. Závěr utkání bude ještě hodně zajímavý.
85
Nice o míč přišlo a dopředu šli domácí. Z vápna to zkusil Dede Ayew, ale poslal míč jen doprostřed branky, kde stál Ospina.
84
Hosté se usadili na polovině domácích a snaží se něco vymyslet.
83
Hosté naposledy v tomto utkání střídají. Dohrál Bautheac a přišel Maupay.
82
Střídající Loic Remy byl ošetřen a v utkání bude pokračovat.
80
Na trávníku zůstal ležet jeden z domácích hráčů a rozhodčí hru raději přerušil.
79
Dopředu se nyní tlačil Jordan Ayew, ale míč mu utekl do zámezí.
78
Další střídání hostů. Dohrál aktivní Cvitanich a přišel Bosetti.
76
Hosté se nyní usadili na polovině Marseille, ale nakonec se nedostali ani ke střele.
75
Následný útok hostů zastavil pomezní rozhodčí. Střelec Cvitanich byl opět v ofsajdu.
74
Z dobrých dvaceti metrů to nakonec zkusil Jordan Ayew, ale poslal míč nad branku Nice. Nutno ale dodat, že to byla slušná dělovka.
73
Marseille má stále míč, ale už se posunula na polovinu Nice.
72
Domácí mají míč na svých kopačkách a nikam samozřejmě nepospíchají.
71
Hosté střídají. Odešel Pied a zahraje si Meriem.
69
Marseille právě vstřelilo branku!

A domácí jdou opět do vedení. Nejdřív měl obrovskou šanci Ayew, ale napálil míč jen do břevna, ten se odrazil na brankovou čáru a následně ho Ospina vyrazil. Jenže k němu měl nejblíž MATHIEU VALBUENA, který ho placírkou poslal zpět do branky. Ospina míč opět vyrazil, ale už pouze za brankovou čárou a Marseille jde tak opět do vedení.
68
Dobře to nyní zkoušel Mathieu Valbuena, ale napálil míč pouze do jednoho z obránců.
67
Domácí střídají. Dohrál Amalfitano a přišel Rémy.
65
A pro centrovaný míč si došel Mandanda.
64
Rohový kop pro Nice.
63
Dopředu pospíchal Valbuena, ale nenačasoval dobře svojí přihrávku a míč ztratil.
62
A na centrovaný míč si naběhl aktivní Cvitanich, který hlavou překonal Mandandu. Branka ale nemohla být uznána, protože hostující borec byl podle rozhodčího v ofsajdu.
61
Hosté vybojovali přímý volný kop před vápnem domácích.
60
Velké problémy dělá domácím hlavně střelec vyrovnávací branky Cvitanich, který neustále zaměstnává zadáky Marseille.
59
Hostům po vstřelené brance hodně narostlo sebevědomí a stále častěji se vydají dopředu. Domácí se mají co ohánět.
57
Útok domácích ukončila nepřesná přihrávka a míč má ve své moci brankář Ospina.
56
Střelec Cvitanich uviděl za ostrý zákrok žlutý kartónek.
55
Domácí se prokombinovali až na polovině Nice, ale hosté zatím výborně brání, a to hlavně ve druhém poločase.
54
Po delší době se ke kulatému nesmyslu dostali domácí, kteří v klidu kombinují na své polovině.
52
Stále se hraje na polovině Marseille. Domácí se vůbec nemohou dostat do hry.
51

A hostující borci se nakonec přeci jen dočkali vyrovnání. Centrovaný míč propadl až na zadní tyč, kde se objevil DARIO CVITANICH, který parádní hlavičkou překonal Mandandu!
50
Hosté jsou nyní aktivnější a stále se tlačí dopředu.
49
Po rohovém kopu se dostal ke střele na malém vápně Cvitanich, který propálil Mandandu. Jenže zřejmě na brankové čáře míč vykopl jeden z obránců Marseille. Hostující hráč hodně protestoval, ale rozhodčí nakonec branku neuznal. Jak ale ukázal opakovaný záznam, tak domácí hráč míč zřejmě vykopával už za brankovou čárou!
48
47
Dopředu se hned vydali domácí. Amalfitano to zkusil z velké dálky, ale jeho pokus byl hodně nepřesný a míč proletěl vedle rohového praporku.
46
V poločase ani jeden tým nestřídal, takže pokračuje tak, jak utkání začalo.
46
Hráči se už pomalu trousí zpět na hrací plochu. Za několik málo minut budeme tedy pokračovat.
První poločas je za námi. Sledujeme utkání, ve kterém jasně dominují domácí borci. Ti si hned na začátku vytvořili dvě obrovské šance, ale ani jednu nedokázal Cheyrou proměnit. Ještě větší možnost poslat Marseille do vedení měl Valbuena, ale ten neproměnil pokutový kop. Další střely a centrované míče pak vyřešil výborně chytající Ospina, který drží svůj tým. Pět minut před přestávkou se ale Marseille přeci jen dočkala. Z levé strany nacentroval aktivní Valbuena, na míč si naskočil Dede Ayew, který poslal domácí do zaslouženého vedení. Druhý poločas začne zhruba v 15:02.
45+1
Z následného rohu ale nic nebylo.
45
Z přímého volného kopu to parádně zkusil jeden z hráčů Nice a brankář Mandanda měl co dělat, aby míč vyrazil alespoň na rohový kop!
43
Nyní se Jordan Ayew provinil útočným faulem a míč mají hosté.
42
Jejich další akci zastavil ofsajd, ve kterém byl podle rozhodčího Morel.
41
Domácí stále výborně kombinují a tlačí se před branku Nice.
40

Tak domácím se to přeci jen povedlo. Aktivní Valbuena opět skvěle nacentroval z levé strany, mezi penaltou a malým vápnem si na míč naskočil DEDE AYEW, který chytrou hlavičkou překonal Ospinu.
38
Valbuena poslal do vápna hostů další parádní centr, ale i tentokrát byl u míče jako první brankář Ospina, který kulatý nesmysl vyboxoval daleko od své branky.
37
Hostům se v útočné fázi dnes vůbec nedaří. Ještě se nedostali k žádné pořádně střele a tím pádem ani šanci.
36
Jenže přišel další útočný faul, nutno dodat že úplně zbytečný a Marseille o míč přišla.
35
Už se opět hraje. U kulatého nesmyslu jsou domácí, kteří se tlačí dopředu.
34
Na trávníku zůstal ležet jeden z hostujících borců a rozhodčí hru raději přerušil.
33
K zakončení se dostal Bautheac, ale mířil hodně nepřesně a Mandanda zasahovat nemusel.
32
Domácí zadáci si s vysokým míčem poradili, přesto u kulatého nesmyslu zůstávají hosté.
31
Cheyrou tvrdě fauloval a hosté vybojovali přímý volný kop, ale daleko od branky Marseille.
30
Hostující brankář si došel pro další centrovaný míč. Zatím předvádí tento borec v rukavicích parádní výkon a hlavně díky němu branka ještě nepadla.
29
Na hranici vápna byl faulován Amalfitano a rozhodčí nařídil pokutový kop. K míči se postavil Valbuena, ale výborně chytající Ospina vystihl směr střely a stav utkání se tak nemění!
28
Byla nařízena penalta, kterou budou zahrávat domácí!
28
Valbuena vymyslel další parádní přihrávku do vápna, ale před Ayewem výborně zasáhl brankář Ospina.
27
Další snažení domácích zastavil útočný faul, který se prezentoval Jordan Ayew.
26
Ale domácí ho chtěli bleskově rozehrát, jenže na to nebyli připraveni ani oni sami a o míč přišli. Trenér Marseille se nyní na své svěřence hodně zlobil.
25
Další rohový kop pro Marseille.
24
A hosté donutili domácí k dlouhému nákopu a míč skončil v zámezí. Výborná práce borců z Nice.
23
Domácí se nyní nemohou prokombinovat na polovinu Nice, hosté výborně napadají.
22
Ale přetažený centr nenašel žádného z hostujících hráčů a rozehrávka tohoto rohu se tedy vůbec nepovedla.
21
Marseille o míč přišla a po rychlém brejku budou hráči Nice zahrávat rohový kop.
20
Domácí už opět pospíchají dopředu. Hosté ale pozorně brání a nutno dodat, že mají zatím i velké štěstí.
19
Ale ani z tohoto rohu nic nebylo, přesto jsou hráči Marseille stále u míče.
18
Roh pro Marseille.
17
Další dvě velké šance domácích, ale vždy zasáhl skvěle brankář Ospina, který z bezprostřední blízkosti vychytal i Fanniho.
16
Domácí to stále zkouší, ale chybí jim poslední krok k tomu, aby se dostali do vedení.
15
Do rychlého brejku se hnal Jordan Ayew, ale na poslední chvíli k němu přispěchal Gomis, který míč odkopl do bezpečí.
14
Ke střele si míč rovnal Eysseric, ale nakonec o něj přišel.
12
Hosté se usadili na polovině Marseille. Dostanou se do šance?
11
Míč se nyní dostal až k Mandandovi, který pokazil výkop a daroval tak kulatý nesmysl hráčům Nice.
10
Domácí stále tlačí a snaží se vstřelit úvodní branku.
9
Další zahozená šance a v hlavní roli opět Cheyrou. Tentokrát centroval z levé strany Morel, který poslal míč na malé vápno, kde byl nikým nehlídaný Cheyrou, ale ten ani tentokrát v jasné pozici netrefil branku Nice!
8
Valbuena opět utekl po pravé straně, ale na jeho přízemní přihrávku Jordan Ayew nedosáhl. Chyběl mu krok!
7
První tutovka domácích! Z pravé straně krásně nacentroval Valbuena, který poslal míč na malé vápno Nice, tam si nádherně naběhl Cheyrou, ale ten hlavou nepochopitelně poslal kulatý nesmysl vedle branky. Domácí hráč nebyl vůbec atakován, přesto nedokázal vstřelit úvodní branku.
6
Dopředu se hnal hostující Dario Cvitanich, ale zastavil ho pomezní rozhodčí, podle kterého byl tento borec v ofsajdu.
5
Oba celky se tlačí dopředu, ale na první vážnější šanci i střelu stále čekáme.
4
Jenže nic nevymysleli a míč vybojovali hosté. Ti podnikli rychlý brejk, který ale ukončil nepřesný centr.
3
Hráči slavné Marseille se usadili na polovině Nice.
2
Hosté začali pěkně zostra a hned se hnali před Mandandu. Domácí brankář si došel pro centrovaný míč a pomohl svým spoluhráčům.
1

Olympique Marseille: Mandanda (C) - Abdallah, Nkoulou, Morel, Fanni, Cheyrou, Amalfitano, Kabore, Valbuena, J.Ayew, A. Ayew

OGC Nice: Ospina - Civelli, Gomis, Genevois, Digard (C), Abriel, Eysseric, Kolodziejczak, Bautheac, Cvitanich, Pied

Rozhodčí: Ennjimi - Zakrani, Capelli.
VZÁJEMNÉ ZÁPASY

Poslední vzájemné utkání, které se hrálo v loňské sezoně, skončilo v Nice nerozhodně 1:1. Hosty tehdy poslal do vedení Dede Ayew, jenže za domácí vyrovnal patnáct minut před koncem z penalty Luciano Monzon.
OGC NICE

Nice má na svém kontě po jedenáctí odehraných zápasech 12 bodů. Domácí zatím pouze dvakrát vyhráli (Brest a Nancy), šestkrát remizovali a třikrát prohráli (Ajaccio, Reims a Montpellier).

Nice je tradiční klub francouzské Ligue 1, sídlící ve městě Nice. OGC Nice patří k předním klubům Francie. Klub byl založen roku 1904. Hřištěm klubu je Stade Municipal du Ray s kapacitou 15 761 diváků. Trenérem mužstva je Claude Puel.
OLYMPIQUE MARSEILLE

Domácí vstoupili do nového ročníku nejvyšší soutěže výborně, protože vyhráli úvodních šest duelů! Jenže pak přišla menší krize, ale i přesto se Marseille drží na druhém místě tabulky za vedoucím PSG. Oba týmy mají 22 bodů, ale Marseille má o zápas méně.
Marseille v této sezoně sedmkrát vyhrála (Reims, Sochaux, Montpellier, Rennes, Nancy, Evian a Ajaccio), jednou remizovala, a to právě s PSG a dvakrát prohrála (Valenciennes a Troyes).

Olympique je jeden z nejúspěšnějších fotbalových klubů francouzské historie. devětkrát vyhrál francouzskou ligu, desetkrát francouzský pohár a asi největšího úspěchu dosáhl v roce 1993, když ve finále Ligy mistrů porazil 1:0 AC Milán a získal tak poprvé a zatím naposled velkou evropskou trofej. Olympique také vyhrál devětkrát francouzský titul. Následující rok mu však bylo zakázáno obhajovat titul po úplatkářském skandálu šéfa klubu Bernarda Tapieho a jeho podřízených okolo zápasu s klubem Valenciennes FC. Následující sezonu hrál Olympique Ligue 2. V tomto přístavním klubu hráli takové hvězdy jako Jean-Pierre Papin, Rudi Völler, Didier Deschamps nebo Marcel Desailly. Po návratu do nejvyšší francouzské soutěže se chtěl OM vrátit na výsluní, které mu ještě donedávna patřilo. Dodnes ale čeká tento klub na velký návrat, kterému byl nejblíže v sezóně 2003/2004, kdy ho ve finále Poháru UEFA porazila až španělská Valencie. Trenérem mužstva je Élie Baup.
Přeji krásné odpoledne všem fanouškům dobrého fotbalu. Francouzská Ligue 1 má na programu další kolo a my budeme sledovat zápas mezi slavnou Marseille a Nice. Jasným favoritem tohoto duelu je domácí celek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.