Opravdu nádherným utkáním plným paradoxů odstartovalo 8. kolo Ligue 1. V prvním poločase lepší Évian sice šel do vedení ve 30. minutě, kdy se trefil Khelifa, avšak do poločasu už to bylo 2:1 pro Montpellier. Nejprve totiž srovnal z přímého kopu Estrada, aby v 42. minutě po centru z levé strany otočil stav Camara. Druhý poločas pro změnu hrál jasně lépe domácí MHSC, jenže po konci utkání může leda tak zaplakat. V 62. minutě totiž po tlaku Montpellieru nečekaně srovnal Khelifa, aby ten samý hráč dovršil hattrick v 90. minutě, které předcházel velký tlak domácího celku. Ten se však i díky famóznímu zákroku brankáře Andersena z 87. minuty, kdy vyrazil ránu Charbonniera do břevna neprosadil, a tak si v dnešním utkání nepřipisuje překvapivě ani bod. To Évian dnes v opravdu prazvláštním utkání bere tři body, které by před zápasem bral všemi deseti.
90+5
Estradův centrovaný míč z vlastní poloviny odvrací ve vzduchu dobře pracující obrana Évianu.
90+4
Domácí Montpellier oplácí stejnou mincí, jenže na hrotu útoku nikdo z hráčů kouče Girarda míč podržet nedokáže.
90+3
Balon skončil u Andersena, jenž dlouhým výkopem hledá na hrotu střelce podvečera Khelifu.
90+3
Faulem na útočné polovině se provinil i jeden z hostů, a tak Yanga-Mbiwa dlouhým nákopem rychle rozehrává přímý kop.
90+2
Jenže na alespoň srovnání už to u domácích moc nevypadá. Dlouhý míč Tinhan nezastavil a skluzem fauluje. Za svůj prohřešek vidí žlutou kartu.
90+1
Druhý poločas je nastaven o čtyři minuty.
90
Évian právě vstřelilo branku!
Fotbal je krásný i zlý ve své nevypočítatelnosti. To potvrdil brejkem hostující celek, který jde v samém závěru velmi šťastně do vedení 3:2! SABER KHELIFA prošel hostující obranou po levé straně, nechal za sebou Congreho a prudkou ranou pod horní tyč prostřeluje dnes již potřetí, tedy svým hattrickem nemohoucího Joudrena!
88
Poslední střídání využije i trenér hostí Dupraz. Bérigauda nahradí na poslední vteřinky Mbarki.
87
Tlak domácích graduje! Roh z levé strany rozehrál Cabella na Estradu, který jej z prvního doteku poslal do vápna. Tam si míč našel útočník s číslem 9 Charbonnier, avšak ani on neuspěl. Zakončení poslal do dobře povyběhnutého Andersena, který tělem vyráží na horní tyč!
86
Domácím se však zakončení nedaří ani nadále. Skákající míč na hranici velkého vápna sice Belhanda trefil, avšak přímo do středu branky, kde stojí přípravený Andersen.
85
A právě Gary Bocaly vidí o pár vteřin později žlutou kartu. Tu si vykoledoval za zbytečný skluz do nohou obránce Wasse.
84
Branka domácích doslova visí ve vzduchu. Po rohu byl v pokutovém území velký zmatek, ale k zakončení to zatím nevedlo. To se událo až o pár vteřin později, kdy si na centr Estrady naskočil přes Wasse domácí Bocaly. Bývalý fotbalista Marseille však mířidla neseřídil a jeho hlavička míří nad.
83
Před Charbonnierem, který si nabíhal na centr z pravé strany stačil na roh odvrátit Mongongu.
82
Poslední střídání domácího stratéga Girarda na trávník pošle Tinhana, jenž nahradí Camaru.
82
Když už to domácím nejde v pokutovém území, tak to zkusil z větší dálky střelou Saihi. Jeho pokusu však chybělo tak pět metrů, a tak může být Andersen v klidu.
80
Po nahrávce Estrady se přes Wasse dostal znovu Cabella. Mládežnický reprezentant Francie si však bohužel pro domácí míč přistrčil nešťastně kolenem a na hřišti už ho nezastavil.
80
Rémy Cabella ukázal své přednosti v plné své kráse a i když místo centru o míč přišel, ještě zabojoval a na levé straně pro domácí vybojoval rohový kop.
78
Évian ve druhém poločase v útoku prakticky neexistuje, a tak se směrem vpřed tlačí domácí. Po nahrávce Yanga-Mbiwy je faulován Camara. Montpellier přímý kop z levé strany rozehrál téměř okamžitě a tlačí se do zakončení.
76
Domácí tým dle mého názoru předvádí v druhém poločase lepší výkon, než v tom prvním, avšak ztratil vedení. O jeho opětovné získání pálil po nahrávce Belhandy na branku Stambouli, jenže pokus z jeho kopačky jde nad.
74
A po něm přišla obrovská příležitost Montpellieru! Vysoký míč Andersenovi vypadl z rukavic a pohotovou hlavičkou zakončoval Congre. Těsně před brankovou čárou však stačil famózně zkazit domácím gólovou radost pozdním skluzem zadák Mensah!
74
Teď už tečovaný centr Bocalyho znamená pro domácí hráče alespoň rohový kop.
73
Khelifa se vrátil pomoci defenzívě a díky jeho dobré práci posílá po odrazu míč do zámezí zadák MHSC Gary Bocaly.
71
René Girard, kormidelník domácích podruhé střídá. Gaëtan Charbonnier nahradí na trávníku dosti nevýrazného Herreru.
71
A ani teď to Belhandovi nevychází. Po nahrávce od Cabelly mu zkoušel míč vrátit, ale nepřesně.
70
Belhanda si míč navedl z levé strany do středu, kde mu však míč utekl, a tak musí faulovat.
69
Žlutá karta přichází i na druhé straně pro Sagba, který sice vysoko napadal, avšak nedovoleně, jelikož domácího kapitána Yangu-Mbiwu nabral kopačkami ve skluzu, a tak vidí zasloužený trest.
67
Následně vidí domácí Marco Estrada žlutou kartu za faul rukou v hlavičkovém souboji.
66
Évian podruhé střídá. Barbosu na hřišti nahradí Dhaouadi.
65
A novic v domácím dresu se neuvedl zle. Po levé straně prošel přes Dja Djedjeho, avšak centrovaný míč končí v náručí Andersena.
63
Střídá i domácí Montpellier. Na trávník se dostane Rémy Cabella, který nahradí svého spoluhráče Aït Fanu.
62
Hosté však ještě v té samé minutě překvapivě vyrovnávají. Dlouhý míč za obranu posunul hlavou Yanga-Mbiwa na pravou stranu. Tam si jej přebral SABER KHELIFA, který obehrál Congreho a křižnou ranou pod horní tyč překonává Joudrena!
62
Herrerovo zakončení ani v tomto případě není ideální. Třetí rána na branku hostů sice šla, avšak problém by s ní neměl ani jakýkoliv hráč Évianu, pro Andersena je tak lahůdkou.
60
Barbosa hledal chytrým pasem za obranu si nabíhajícího Khelifu, avšak před ním zachraňuje situaci Congre.
58
Hosté poprvé střídají. Možná trošku překvapivě odstupuje ze hry jeden z nejlepších hráčů Évianu David Jarolím a jeho místo zaujme Rabiu.
57
A po exekuci domácí desítky se třese horní tyč brankáře Andersena! Belhanda míč zakroutil na branku i přes svou těžkou pozici a brankář hostů může být za pomoc své horní tyče jen a jen rád.
56
Domácí tým je ve druhé půli paradoxně i přes vedení hladovější po gólech než tomu tak bylo v části první. Rozehrávku hostů dobře napadal Aït Fana, a tak po faulu na něj rozehraje přímý volný kop z levé strany Belhanda.
55
Po další kombinaci domácích hráčů se ze středu hřiště do balonu opřel Marco Estrada. Střelec první branky domácích však po nahrávce od Belhandy napálil jen Andersena, který stál ve středu branky.
53
Aït Fana při svém úniku po levém křídle si narazil před pokutovým územím o Belhandu, avšak k zakončení to nevedlo.
50
Domácí Saihi vidí za svůj faul na vlastní polovině žlutou kartu.
51
Přímý volný kop hostů z pravé strany nikoho v růžovém dresu Évianu nenašel, a tak musí následný brejk domácích řešit taktickým faulem Jarolím.
49
Domácí tým poté komibnuje s míčem na kopačkách a přes Joudrena rozjede další útočnou akci.
47
Belhanda cpal do malého vápna míč po rychle rozehraném přímém kopu z pravé strany, avšak Andersen ve vzduchu kraluje a míč chytá do náruče.
46
Zajímavý první poločas je za námi. Převahu si v něm vytvořil především hostující celek, který šel ve 30. minutě zaslouženě do vedení. S vyrovnávací brankou Estrady, která přišla o sedm minut později však přišel i výrazně zlepšený výkon domácích, kterým to nakonec stačilo ještě na jednu branku. Po dalším centrovaném míči z levé strany podskočil balon Mongongu a Camara hlavou překonal Andersena. Druhý poločas na Stade de la Mosson začne pravděpodobně v 18:03.
45+1
Toto tvrzení potvrdil hostující kapitán Sorlin, který si skluzem na Aït Fanu vykoledoval žlutou kartu.
45
Évian Thonon Gaillard po brance na 1:1 jako by opustil Stade de la Mosson a jen se brání a čeká na závěrečný hvizd, kterým sudí Kalt ukončí první poločas.
44
Z hranice velkého vápna to znovu na branku Évianu zkoušel útočník Herrera, jenže ani v tomto případě to není povedená rána. Rána z jeho světle modrých kopaček míří vysoko nad.
42
Montpellier právě vstřelil branku!
Domácí tým i přes nepříliš ideální výkon otáčí stav a vede 2:1. Na centr z levé strany v podání Aït Fany nedoskočil hostující stoper Mongongu, a tak za ním skákající SOULEYMANE CAMARA dokázal chybu hostující obrany potrestat, když hlavičkou o zem překonává bezmocného Andersena v brance Évianu.
41
Poprvé v utkání se na konci prvního poločasu ukázal i hrot domácích Herrera. Ten však střílet umí i lépe, jelikož jeho přízemní pokus míří hodně mimo hostující klec.
39
Další nebezpečí před brankou hostů centroval do vápna z pravé strany Bocaly, ale před ním stačil míč zachytit brankář Andersen.
37
Aktuální mistr Ligue 1 však nakonec skóruje a vyrovnává na 1:1! Přímý kop z pravé strany nerozehrál podle očekávání Belhanda, který odběhl a zmátl tím i samotného MARCA ESTRADU. Ten si tedy vzal exekuci pod svá křídla a domácí mohou být jenom rádi. Dobře zakroucený kop na Andersena nikdo i přes velkou snahu netečoval, a ten tak končí až v síti Évianu. Prudký balon zastavit hostující brankář Andersena nedokázal.
35
Centr na pravou stranu na Aït Fanu poté odvrací odkopem ''last minute'' hostující zadák Dja Djedje.
34
Mohl jsem se mýlit, ale to by musel Belhanda najít nahrávkou za obranu Herreru. Jeho čitelný pokus však zastavil dobrým zákrokem Mensah.
33
Zamyšlený kouč domácích René Girard své hráče již poněkolikáté v dnešním duelu popohání směrem vpřed, ale zatím to na nějakou velkou ofenzívu nevypadá.
30
Hostující tým jde po chybě v domácí rozehrávce do vedení 0:1. Belhanda nezastavil nepřesnou nahrávku Aït Fany a brejk Évianu do otevřené obrany končí brankou. Sagbo totiž zachycený míč rychle posunul na SABERA KHELIFU, který sám před Joudrenem zachoval klid a přízemní ranou ho prostřeluje. Vracející se Congre už hostujícího střelce zastavit nemohl.
30
Bocaly na pravé straně posunul na Camaru, který přes hostující hráče sice odcentroval, jenže pouze do náručí brankáře Andersena.
29
První centr odvrátil Wass zpět na Belhandu, který posléze zkoušel projít přes Jarolíma, avšak ten mu skvělým obranným zákrokem zmařil veškeré plány.
28
Stambouli na Aït Fanu, po jehož tečovaném centru uvidíme rohový kop domácích. K míči přišel Belhanda.
27
A pas Estrady pro změnu zastavil Wass, který se z těžké situace dostal s pomocí zatím slušně hrajícího Davida Jarolíma.
25
Snažení hostů o útok po pravé straně nevyšel, jelikož pas za Bocalyho zpracovat nedokázal Khelifa.
23
Poprvé v utkání se snažil své kouzla předvést Belhanda, avšak před vápnem ho zastavil s pomocí Jarolíma zadák Mensah. Domácí hráč s číslem 10 upadl, ale sudí Kalt nedovolený zákrok neviděl.
22
Estradova nahrávka za obranu Évianu byla přečtena Dja Djedjejem, který následně vyvezl míč do středu hřiště, kde je faulován. Hosté svůj přímý kop rozehrávají rychle směr Joudren.
20
A ani domácí tým nezáří. Přihrávka na pravé straně v podání Garyho Bocalyho byla příliš dlouhá na Camaru, a tak i tento míč jde do zámezí.
19
O pár vteřin málem přišla šance Évianu. Sagbo však dostatek prostoru pro nahrávku na Khelifu nezužitkoval a jeho pas jde do zámezí.
18
Další menší nepřesnosti v domácí rozehře na vlastní polovině mohl potrestat únikem Sagbo, avšak na poslední chvíli stačil na Joudrena nahrát kapitán MHSC Yanga-Mbiwa.
16
Saihi však našel svou nahrávkou pouze Wasse, a tak rychlým centrem směrem vpřed hledá spoluhráče Sorlin.
15
Rozvíjející akci hostů zastavil skvělým obranným zákrokem Stambouli, který zastavil pronikajícího beka Dja Djedjeho. Míč má tak Montpellier.
13
Po šancích na obou stranách přichází fáze hry, ve které se toho moc na trávníku neudálo. Řadu nepřesností a autových vhazování proměnil v menší převahu hostující Évian, ale k zakončení na Joudrena nedošlo.
10
Brankáře hostů Andersena posléze málem překvapila myšlenka Aït Fany, který centrem či střelou z levé strany ohrozil hostující branku. Míč z jeho kopačky skončil jen zhruba o metr mimo.
9
Na druhé straně odpovídá Sagbo, který se vtipně zbavil Congreho a z těžkého úhlu vypálil. Joudren zasahovat nemusí, jelikož jde rána mimo jeho klec.
9
Slušné akci domácích po pravé straně chybělo jen zakončení. Saihi našel přes protihráče nahrávkou Bocalyho, který ihned centroval, jenže pouze do rukavic připraveného Andersena.
7
Dlouhý nákop na útočnou polovinu hostů hledal Bérigauda, avšak s ním si poradil dobrou hrou tělem Congre.
6
A ten poprvé v utkání zakončuje. V rohu pokutového území se Aït Fana zbavil Dja Djedjeho a vypálil, jeho přízemní a nepříliš prudký míč ale Andersen chytá.
5
Útočnou akci hostí dobře zrychlil nahrávkou na pravou stranu David Jarolím, avšak po zaváhání jeho spoluhráčů z toho zajímavé pokračování není. Míč má nyní celek domácích.
3
Zajímavý signál hostům málem vyšel, jenže poslední instance v podobě Sagba si míč zpracovat a následně vypálit nedokázala.
3
Wassův průnik po levé straně zastavuje faulem Saihi. Pro Évian to tak bude znamenat přímý kop ze slušné pozice.
2
Sagbo hledal na pravé straně Khelifu, ale jeho nahrávku prodlužoval Jarolím nepřesně. Přesto si hosté na útočné polovině dovolují hned o prvních vteřin.
1
Obě mužstva již jsou na trávníku, a tak již za malý okamžik první duel 8. kola Ligue 1 začne.
Po oznámení základních sestav si k nim něco krátce povíme. Na straně domácího favorita Montpellieru je možná trošku překvapivé, že chybí obránci Hilton s Jeunechampem. Lavičku taky okusí Rémy Cabella, kterého v následujícím týdnu čekají dva duely z Francií proti Norsku v play-off kvalifikace o ME do 21 let v roce 2013 v Izraeli. Z domácího celku je ještě v nominaci i zadák Stambouli, kterému by měl dnes patřit levý kraj obrany. V sestavě hostů vidíme pro nás známé jméno Davida Jarolíma, který zaujme své klasické místo ve středu zálohy. Jinak tým kouče Dupraze v základní sestavě neexperimentoval a vsadil na svou jistotu.

Montpellier HSC (4-2-3-1): Joudren - Bocaly, Congre, Yanga-Mbiwa, Stambouli - Saihi, Estrada - Camara, Belhanda, Aït Fana - Herrera.

Trenér: René Girard

Évian Thonon Gaillard (4-2-3-1): Andersen - Dja Djedje, Mongongu, Mensah, Wass - Sorlin, D. Jarolím - Bérigaud, Barbosa, Sagbo - Khelifa.

Trenér: Pascal Dupraz

Rozhodčí: Philippe Kalt - Emmanuel Boisdenghien a Fredji Harchay.
Ani domácí Montpellier zatím nemůže být se svým účinkováním v Ligue 1 spokojen. Slabé třinácté místo je zatím zklamáním, ale středeční představení v Lize mistrů znamenalo pro tým trenéra Girarda vzpruhu. I přes oslabení dokázal Montpellier remizovat s Schalke 2:2. Domácím bude chybět trojice Bedimo, Mounier a Utaka. Kapitán domácích Mapou Yanga-Mbiwa se dnes naposledy ukáže v sestavě před tím, než si bude muset odpykat pětizápasový trest.
Hostující celek kouče Pascala Dupraze má zatím na svém kontě pouhých pět bodů a je na osmnácté pozici. Venku zatím neuhrál ani bod a nevstřelil ani branku, a tak jde dnes do souboje jako velký outsider. V jeho řadách dnes navíc dnes neuvidíme Sidneyho Govoua a mimo hru jsou i Djakaridja Koné s Cédricem Cambonem, suspendovaný je Aldo Angoula. Do sestavy by se naopak měl vrátit Eric Tié Bi.
Pěkný podvečer při utkání francouzské Ligue 1. Dnes nás bude zajímat duel aktuálního mistra Montpellier HSC a Évianu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.