Rennais - Stade Brest | ONLINE | 8.12.2012 20:00 | Ligue 1 2012/2013 | ŽIVĚ | iSport.cz
Přenos se aktualizuje automaticky

70
Alessandrini si při oslavě gólu svlékl dres a dostává za tento přestupek první žlutou kartu zápasu.
To je ode mě vše, přeji příjemný zbytek sobotního večera.
A pak že není francouzská Ligue 1 zajímavá! Rychlý, útočný fotbal jsme mohli vidět jak ze strany Rennes, tak ze strany Brestu. Opravdu úchvatná hra, skvělý souboj se vším všudy. SB29 v derby uhrál svůj druhý bod na venkovních hřištích, zařídila mu to trefa Benschopa tři minuty před koncem.
Konec zápasu.
90+2
Ani druhý rohový kop domácích není úspěšný. A míč se přesunul rychle na polovinu SRFC.
90+1
Centr z rohového kopu od Alsseandriniho zamířil na zadní tyč, tam ho ale do zámezí odvrací hostující hráči.
90
Gautier nastaví dvě minuty.
88
Kantari dostává červenou kartu po dvou žlutých kartách.
88
Kantari zbytečně oslabuje svůj tým. Rozhodčí mu za protesty uděluje druhou žlutou kartu a hostující hráč se musí pakovat ze hřiště.
88
Sissoko dostal za svůj faul žlutou kartu. A kapitána Kantariho to tak rozzlobilo, že Gautierovi vyčítá jeho rozhodnutí zřejmě dost nevybíravým způsobem.
87
Brest právě vstřelil branku!
Neuvěřitelné! Opravdu neuvěřitelné! Utkání jako hrom. Po nakrátko rozehraném rohovém kopu Chafniho se po následném centru Lesoimiera dostal k hlavičce střídající CHARLISON BENSCHOP, po jehož střele se zase Costil jen tak natáhnul a pak smutně lovil míč ze své sítě.
86
Pitroipa je v desetimetrovém pytli, tohle samozřejmě asistent nemohl přehlédnout. Ofsajd.
85
Pitroipa si nyní pomohl útočným faulem. SB29 tak zůstane u míče a bude se snažit vymyslet něco směrem dopředu.
84
Následná standardka opět hodně ohrozila Thébauxe! Alessandriniho pokus se odrazil od zdi k úplně volnému Danzému, jenž však ve skluzu hostujícího brankáře nepřekonal.
83
Féret padá po souboji s Kantari, ten dostal za zastavení slibně se rozvíjející akce zaslouženou žlutou kartu
82
Baysse kombinuje u pravé strany s Ayitém, ten však ztrácí míč úplně lehce. Obráncům stačilo málo, aby ho odstavili od míče.
81
Pitroipa dostal přihrávku do běhu na levou stranu, tam se snažil ukličkovat jednoho protihráče, nakonec však jeho přihrávka postrádala přesnost.
79
Také SB29 naposledy střídá, do hry jde Benschop za Ben Basata.
79
Poslední střídání Rennes. Erdinc po neuznaném gólu odchází a na jeho místo se usadí Foulquier.
78
Další gól na straně Rennes! A na Stade de la route de Lorient bylo už veselo. Jenže Erdincovi přihrávali do ofsajdu. To je ale velká škoda.
77
Dernis se ujal přímého kopu. Přihrávka nakonec doputovala se štěstím až na jednoho jeho spoluhráče, jehož střela z vyložené pozice byla zablokována.
76
... Alessandrini skvělý centr nakonec netečoval nikdo z jeho spoluhráčů, i když k tomu měl Pitroipa dost blízko, Thébaux ho u bližší tyčky polapil do náruče.
75
Danzého ostře přišlápl Lesoimier, i tentokráte se to obešlo bez žluté karty. Standardka pro Rennes...
74
Vysoké tempo hry je stále na pořádku dne. Gautier skvěle nechává volný průběh, oba týmy se přitom snaží hrát fotbal. A ten je skvělý!
72
Pitroipa po sólu ztratil míč, nakonec však spoluhráči vybojovali míč pro Alessandriniho, který levačkou opět provětral Thébauxe.
71
Brest právě vstřelil branku!
To je panečku zápas! BENOIT LESOIMIER odpovídá a vrací Brest zpátky. Danzému nasadil se štěstím housličky, poté se s ničím nerozpakoval a přesně mířenou střelou po zemi snížil stav. Costil se jen marně natahoval
69
Rennes právě vstřelilo branku!
SRFC sráží Brest do kolen. ROMAIN ALESSANDRINI všech těch spálených šancí měl dost, a poté, co se po akci Erdinca dostal odražený balón přímé k němu, ho z voleje levačkou poslal přesně ke vzdálenější tyči. Thébaux neměl nárok!
68
Hosté podruhé střídají, Grougiho nahrazuje Dernis. Hostující hvězda přitom není nijak šťastná, že musí ze hry.
67
Jebbour to nyní u levé lajny udělal velice dobře, nakonec po jednom ze soubojů padá ve vápně. Sudí Gautier je u situace vzdálený na tři metry, penaltu nepíská.
65
Baysse poslal míč na hranici vápna, kde si ho podržel Ayité, obtěžován nakonec vypálil, jeho slabý pokus však v pohodě zlikvidoval Costil.
64
Domácí se dostali do prvního ofsajdu zápasu, ten byl přitom hodně nenapádný. U míče tak zůstane SB29.
62
Rennes právě vstřelilo branku!
Tak se domácí přece jenom dočkali, tlak přetavili v zaslouženou branku. Po nádherné kolmici Pajota si JULIEN FÉRET položil obránce Martiala, pak také Thébauxe a z úhlu zamířil do prázdné branky.
61
To samé v bledě mordém, Erdinc tentokráte u brankové čáry neudržel míč. Odkopávat od branky tak zase bude Thébaux.
60
Alessandrini srší sebevědomím! A tribuny v Rennes ožívají. Kéž by si po souboji s Ben Basatem tolik míč nepředkopl. Ten skončil v zámezí.
59
Dlouhý pas hostujícího mužstva se neujal, ve vápně v pohodě míč sebral do rukavic Costil.
57
Další spálená možnost! Alessandriniho vyslal do vyložené pozice elegantní patičkou Pitroipa, domácí záložník ale svou střelou zamířil jen vedle pravé tyče Thébauxe.
56
Prvních deset minut druhého dějství je hodně zajímavých. Oba týmy hrají útočný fotbal, který se nezaujatému divákovi musí rozhodně líbit. Zatím ale na první gól zápasu stále čekáme.
54
To byla ale tutovka! A Ayité se drží za hlavu, tohle měl dát. Po centru Ben Basata, který krásně podržel míč, na hranici vápna z voleje vypálil úplně sám, jenže trestuhodně jen přestřelil.
53
Diallo obral o míč soupeře jako malého kluka. Pak vypálil, balón se však zastavil o reklamu za bránou.
51
Velký zmatek před Thébauxem! Po Alessandriniho přihrávce zleva se dostal k dorážce Erdinc, předtím byl ve velké možnosti i Féret, Turek následně pálil z otočky a na hostujícího gólmana nakonec neyzrál. Nikdo další pak míč za brankovou čáru nedotlačil.
50
Hodně nebezpečná střela ze strany Mendyho! Ten se s ničím neparáal a vypálil z dobrých dvaceti pěti metrů. Jeho pokus nakonec zamířil jen nad bránu.
49
Lesoimier to nyní udělal parádně! Pustil si míč a pak se za ním rozebehl. Jeho nebezpečnou přihrávku musel odkopávat do bezpečí Danzé.
48
Rennes opět více drží míč na svých kopačkách, obrana Brestu je však kompaktní. Aktivní Alessandrini nyní zleva nacentroval do vápna, jeho pas ovšem Erdinc nemohl stihnout.
Rennes po přestávce vystřídalo, nevýrazného Makouna nahradil v záloze Diallo.
46
Začal druhý poločas.
První poločas měl rozhodně co nabídnout, byť světelná tabule ukazuje nelichotivé skóre 0:0. Derby zatím není ani nijak zákeřné a to dokazuje i fakt dosavadní absence žluté karty. Rennes je na hřišti lepším týmem, mělo i více gólových šancí, Brest se však zatím dokázal se štěstím bránit. I on jednou z protiútoku dost zahrozil, ale rovněž neuspěl.
První poločas skončil.
45+2
Chafni postupoval dopředu, ztratil ale míč. Nakonec se Brest ujal míče znovu a po Danzéově teči se domácí museli bránit rohovému kopu. Z něho ale SB29 nakonec nic nevytěžil. Ihned na to Gautier ukončuje první půli.
45+1
Dvě minuty nastaví rozhodčí Gautier.
45
Dlouho záloha Rennes vymýšlela akci. Až se nakonec naprosto zbrklá a nepřesná přihrávka od Pajota dostala jen k obráncům Brestu.
43
Costil a jeho první skvělý zákrok zápasu! Grougi dostal míč do středu hřiště od skvělého Baysseho, udělal dva rychlé kroky dopředu a z voleje vypálil technicky k tyči. Tam ale míč zkrotil nadvakrát domácí gólman.
42
... a moc povedený centr! Alessandrini na něj hlavou nedosáhl jen o malinký kousek. Thébaux neměl úplně nejlepší výhled, přesto schoval míč do náruče.
41
Pajot nyní asi třicet metrů od branky vybojoval přímý volný kop, fauloval ho Kantari...
40
Za zraněného Tourého přišel do hry Ayité. Je to už druhé nevynucené střídání v tomto zápase.
38
Touré a jeho stálé problémy se zády. Teď si zase sedl na zem, zdravotní stav asi nebude nejlepší. A ano, bude se opravdu střídat...
37
... centr sice skončil hned na hlavičce jednoho z hostující beků na bližší tyčce, po pár vteřinách se přesto k hlavičce dostal Pajot, ale Thébaux v pohodě kryl.
36
Féret bude rozehrávat rohový kop...
35
Touré nakonec odchází za lajnu po svých. Drží se sice za záda, ale podle mého bude určitě ve hře pokračovat.
34
Na zemi nyní leži Touré, po skluzu od Pajota je hodně otřesený. Uvidmíme, zda-li i Brest bude střídat.
32
Další skvělá akce Rennes! Erdinc vyzrál na ofsajdovou past, z pravé strany nacentroval do běhu do šestnáctky na Alessandriniho, kterého kdyby zezadu nestrčil Baysse, dostal by se k hlavičce. Hodně sporný penaltový moment.
31
Obrovská možnost SRFC! V šestnáctce se objevil úplně sám Alessandrini, fantasticky to ale udělal brankář Thébaux, který proti němu včas a skvěle vyběhl a střelu nohou vyrazil.
30
První půlhodina gól nenabídla. Hra se nyní trochu srovnala, Rennes už jako by došly nápady vyzrát na obranu soupeře. Ten stále spoléhá na brejky, po jednom takovém je Ben Basatovi pískán útočný faul.
28
Touré si nyní vymodlil faul, jeden z domácích hráčů ho při výskoku podržel. A píšťalka sudího Gautiera nezůstala němá. Ze standardky ale hosté nic nevytěžili.
26
U Mavingy je už nyní na lavičce masér. Těžko říci, zda-li ho netrápí stehno, každopádně v jeho očích můžeme hledat zklamání. Nevypadá to dobře.
25
A máme tu první nevynucené střídání, které musel udělat kouč Antonetti. Mavinga má asi nějaké zdravotní problémy, nastupuje za něj Jebbour.
23
Danzé měnil nohy, jak nejrychleji to šlo, jenže nakonec na dlouhý pas u pravé lajny nedosáhl. Vhazovat tak bude soupeř.
22
Alessandrini to nyní nemyslel vůbec zle, kolmicí hledal nabíhajícího Féreta. Hostující borec ovšem odkopl míč do zámezí.
21
Další povedená akce Rennes! Danzé se rozebehl z pravé strany do vápna, za sebou našel nabíhajícího Pajota, jehož střelu zablokoval jeden z obránců, konkrétně Baysse.
20
SRFC drží míč u středové čáry, v pohodě kombinuje na své polovině. Brest si sem přijel pro remízu, je to jasně videt, že bude spoléhat jen na brejky.
19
Hezky to nyní vymyslel Erdinc. Ten sklepl balón do vápna na Alessandriniho, ten si zpravoval balón na levačku, jeho následný pokus byl ovšem nepřesný.
17
Sissoko se prodíral středem hřiště, čistým skluzem ho ale odstavil jeden z domácích borců.
16
A první větší možnost také na straně SB29! Touré skvěle zapracoval na pravé straně, poslal přihrávku na zadní tyč, kde ze skluzu nepřesně střílel Ben Basat.
14
Ben Basat a jeho první nebezpečné sólo. Dostal míč na levou stranu, po lajně se rozeběhl a poté nacentroval. Míč se k němu znovu odrazil, poslal ho tak hlavou z první směrem na bránu, jenže tam nebyl nikdo z jeho spoluhráčů.
13
Rennes je zatím o dost lepším týmem. Brest se jen tak tak brání - teď na rohový kop odvracel před Erdincem na poslední chvíli jeden z hostující beků.
11
A další nebezpečná šance! Z následného rohového kopu se u zadní tyči zjevil ničeho nic Théophile-Catherine, jehož hlavičku z blízkosti musel likvidovat zase Thébaux.
11
A první vážnější střela zápasu! Pajot jí vyslal z třiceti metrů po zemi, Thébaux se ale stačil k tyčce přemístit a vyrazil jí do bezpečí.
10
Féret si narazil se svým spoluhráčem, postupoval dopředu, ukousl si ale velké sousto. A tak defenzíva Brestu mu míč odebrala z kopačky.
8
Docela riskantní seběhnutí pro míč nyní udělal Thébaux po rohovém kopu Rennes. Kana-Biyik přitom nebyl daleko od toho, aby míč hlavou trefil.
7
Standardka pro hosty. Na centr z pravé strany si ze zadních řad naběhl dobře Martial, střela mu ovšem tolik nesedla. Costil tak v pohodě zasahuje.
6
Dobře to nyní myslel Makoun! Ten dlouhým pasem za obranu hledal nabíhajícího Pitroipu, ten na něj nedosáhl jen o kousek. A tam má míč v moci gólman Thébaux.
5
Brest zastím během těchto pěti minut nepřelezl na soupeřovu polovinu, SRFC je očividně lepším týmem. To je ale jinak obvyklý obrázek hry Brestu, spoléhá hlavně na pevbou defenzívu.
3
Pitroipu masírovali hostující borci u lajny, nakonec tak Rennes zůstane u míče.
2
K Théophile-Catherinemu se dostal odražený balón, napálil ho zpoza vápna z voleje z první, jenže ten nakonec skončil jen na tribunách.
1
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

Stade Rennais FC: Costil - Mavinga, Kana-Biyik, Apam, Théophile-Catherine - Pitroipa, Makoun, Féret, Danzé, Alessandrini - Erdinc

Stade Brestois: Thébaux - Baysse, Martial, Kantari, Mendy - Touré, Chafni, Sissoko, Grougi, Lesoimier - Ben Basat

Rozhodčí: M. Gautier.
Svěřenci kouče Fréderica Antonettiho v listopadu prohráli pouze jednou (právě proti Évianu), prosinec načali minulý týden úspěšně (výhrou 3:2 v Troyes). SB29 naposledy naopak podlehl Marseille 1:2 a připsal si svou první domácí porážku v sezóně. V loňském roce skončil tento duel na Stade de la Route de Lorient remízou 1:1.
Domácí jsou v zápase jasným favoritem. SB29 se totiž venku vůbec nedaří, a ačkoli v Remeši před dvěma týdny přece jenom uhrál svůj první bod za remízu 0:0, za sedm ostatních zápasů je to dost tristní bilance. SRFC naopak hodlá svým fanouškům ukázat, že porážka v minulém domácím zápase s Évianem byla jen jakousi slabou chvilkou.
Šestnácté kolo Ligue 1 nabídne jedno z menších derby, které se ve Francii netěší úplně toho největšího zájmu, pro oba kluby je ale hodně důležité. Vždyť Rennes s Brestem leží na stejném místě, tedy na Bretaňském poloostrovu. Jeho králem fotbalu chce mimochodem být každý rok také třetí do party Lorient.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.
4.kolo
Tabulka 2020/2021
Z V R P Skóre B
1. St. Etienne 4 3 1 0 8:2 10
2. Rennais 4 3 1 0 9:5 10
3. Montpellier 4 3 0 1 10:5 9
4. Lens 4 3 0 1 7:5 9
5. Lille 4 2 2 0 4:2 8
6. Monaco 4 2 1 1 6:5 7
7. Marseille 4 2 1 1 5:5 7
8. Paris SG 4 2 0 2 4:2 6
9. Nice 4 2 0 2 5:7 6
10. Stade Brest 4 2 0 2 7:9 6
11. Angers 4 2 0 2 3:6 6
12. Lyon 4 1 2 1 5:3 5
13. Bordeaux 4 1 2 1 3:2 5
14. Nantes 4 1 2 1 5:5 5
15. Nîmes 4 1 1 2 7:6 4
16. Lorient 4 1 0 3 7:9 3
17. Metz 4 1 0 3 2:4 3
18. Štrasburk 4 1 0 3 2:7 3
19. Reims 4 0 1 3 3:6 1
20. Dijon 4 0 0 4 1:8 0
Články odjinud