To je z mé strany vše a těším se u dalších sportovních přenosů. Přeji hezký víkend.
A je dobojováno. Sledovali jsme vyrovnané utkání, které nakonec zvládla lépe Marseille, která porazila Brest 2:1. Její vítězství se ale nerodilo vůbec lehce....

Ve druhém poločase se oba celky tlačily dopředu. Hosté byli ale stále aktivnější a nakonec se v 57. minutě dočkali druhé branky, kterou vstřelil po krásné akci André Ayew. Domácí se snažili vyrovnat, ale nepovedlo se jim to a Marseille tedy vybojovala cenné tři body.
90+3
Domácí Chafni upadl v pokutovém území a rozhodčí jeho herecký výkon ocenil žlutou kartu.
90+2
A mohlo být vyrovnáno. Jeden z domácích hráčů vystřelil, ale na brankové čáře míč vyhlavičkoval Nkoulou!
90+1
Hlavní rozhodčí nastavil čtyři minuty.
90
Hosté naposledy střídají. Odešel Amalfitano a přišel Abdullah.
89
Ale z toho nic nebylo a u míče jsou hosté, kteří samozřejmě nikam vůbec nepospíchají.
88
Domácí vybojovali rohový kop.
87
Žlutou kartu uviděl domácí Dernis.
86
Z dálky to zkusil aktivní Barton, ale branku Brestu netrefil.
85
Ale chybovali a sám na Thebauxe se řítil Ayew, jenže domácí brankář ho vychytal a podržel svůj tým!
84
Domácí se nakonec dostali k míči a usadili se na polovině Marseille.
83
Hosté kombinují na polovině Brestu, což jim vyhovuje.
82
Střídají domácí. Dohrál Sissoko a přišel Dernis.
81
Z rohového kopu nic nebylo. U míče jsou borci z Marseille.
80
Z dálky se do míče opřel domácí Benoit Lesoimier, ale jeho parádní střelu vyrazil Mandanda na rohový kop! Krásný fotbalový moment!
79
Hosté střídají. Dohrál Valbuena a zahraje si Remy.
77
Za faul uviděl žlutou kartu i domácí Lesoimier.
76
Hosté se usadili na polovině Brestu.
75
Domácí mají míč na svých kopačkách a tlačí se dopředu. Hosté jsou ale velice pozorní.
74
Žlutou kartu uviděl hostující Jordan Ayew.
72
Domácí střídají. Dohrál Lička a přišel Grougi.
71
Už se opět hraje. U míče jsou hosté. Jordan Ayew se vrátil na hřiště s obvázanou hlavou.
69
Po střetu s jedním z domácích obránců má v obličeji Jordan Ayew krvavý šrám. Rozhodčí hru raději přerušil.
68
Domácí Mendy fauloval a hosté budou zahrávat takový zkrácený rohový kop.
67
Z rohu hosté nic nevytěžili, přesto jsou stále u kulatého nesmyslu.
66
Marseille vybojovala rohový kop.
65
U míče jsou stále hosté, kteří se ale nemohou dostat k domácí brance. Zadáci Brestu jsou pozorní a velmi dobře napadají.
64
Hosté v klidu kombinují a nikam se příliš neženou.
62
Na centr z pravé strany si naběhl Jordan Ayew, ale poslal míč nad branku Brestu!
61
Ti z něho ale hostující branku neohrozili a dopředu pospíchají hosté...
60
Rohový kop pro domácí.
59
Hráči Marseille chybovali a domácí šli do rychlého brejku. Vše ale ukončila nepřesná přihrávka.
58
Hosté se stále tlačí před domácímu branku.
57
Marseille právě vstřelilo branku!

Hosté teď doslova rozebrali domácí obranu. Po několika parádních přihrávkách si naběhl do vápna Barton, které se neukvapil a přihrál doprava, tam byl zcela volný ANDRÉ AYEW, který neměl problém poslat míč do prázdné branky.
55
Nyní bylo k vidění několik nepřesných přihrávek a míč se nakonec dostal k Mandandovi, který se snaží uklidnit hru.
53
Domácí stále pozorně brání a hosté se nemohou prokombinovat do žádné větší šance.
52
Nakonec to hráči Brestu zkusili dlouhým nákopem, ale pro vysoký míč si skvěle došel Mandanda, který zakládá další útočnou akci svého týmu.
51
Domácí se ubránili a nyní v klidu kombinují na své polovině.
50
Z tohoto rohu hosté nic nevytěžili, přesto zůstávají stále u kulatého nesmyslu.
49
Další rohový kop pro Marseille.
48
Ke střele se dostal Barton, ale domácí brankář předvedl parádní zákrok.
47
Hosté začali zostra a vybojovali rohový kop.
46
Začátek prvního poločasu vyšel lépe domácích, kteří se neustále tlačili dopředu. Hosté ale pak zlepšili kombinaci a začali se dostávat do šancí. Jednu z nich využil Diawara, který otevřel skóre. Na konci poločasu kopali domácí roh, po kterém se prosadil Benschop. Hosté byli aktivnější, ale domácí podržel brankář Thebaux. Uvidíme, co nám hráči předvedou ve druhém poločase, který začne zhruba v 15:02.
45
V prvním poločase se už zřejmě žádné další branky nedočkáme.
44
Z tohoto rohu ale nic nebylo a u míče jsou hosté z Marseille.
43
Roh pro domácí.
42
Brest právě vstřelil branku!

A domácí se přeci jen dočkali vyrovnávací branky. Po rohovém kopu předvedl parádní zákrok Mandanda, ale míč vyrazil pouze před sebe a tam byl zcela volný CHARLISON BENSCHOP, který neměl problém hlavou překonat bezmocného brankáře Marseille.
40
Hráči Brestu zakládají další útok od své branky.
39
Po delší době kombinují i domácí, kteří se snaží něco vymyslet na polovině Marseille.
38
Do velké šance se dostal Valbuena, ale druhou branku svého týmu nevstřelil! Výborný zákrok předvedl brankář Thebaux.
37
Z rohu nic nebylo, přesto hosté stále tlačí.
36
Rohový kop pro hosty.
35

Z rohového kopu nic nebylo, jenže hosté zůstali u míče a stále obléhali pokutové území domácích. Barton zatáhl míč na levou stranu a poté přihrál zpět na velké vápno, tam byl zcela volný SOULEYMANE DIAWARA, který střelou do levého horního rohu nedal domácímu brankáři šanci a poslal Marseille do vedení.
34
Rohový kop pro Marseille.
33
Valbuena krásně prostrčil míč na Amalfitana, který se dostal do vápna, ale jeho přízemní střela skončila těsně vedle pravé tyče!
31
Na trávníku zůstal po tvrdém souboji ležet jeden z domácích hráčů a rozhodčí hru raději přerušil.
30
U kulatého nesmyslu jsou opět hosté, kteří v posledních minutách diktují tempo hry. Domácí ale zatím pozorně brání.
29
Ke střele z dálky se dostal Barton, ale jeho dělovka branku domácích neohrozila.
28
Hosté opět kombinují na polovině Brestu.
27
Žlutou kartu uviděl hostující Cheyrou.
25
Domácí se opět ubránili a vyráží dopředu.
24
23
A málem vymysleli první branku tohoto duelu. Na malé vápno si nabíhal Jordan Ayew, ale ve skluzu na míč nedosáhl!
22
Už se opět hraje na polovině Brestu. Uvidíme, zda hosté něco vymyslí.
21
Za přihrávkou do vápna se hnal domácí Chafni, ale na míč nedosáhl, chyběl mu krok.
20
Držení míče: 51% - 49%
19
Ani z tohoto rohu nic nebylo, přesto jsou hosté stále u míče.
18
17
Hráči Marseille nyní diktují tempo hry a usadili se na polovině domácích.
16
Z vápna napřáhl Mathieu Valbuena, ale jeho projektil skončil těsně vedle domácí branky!
15
Hosté kombinují na polovině domácích.
14
Následnou akci domácích zastavil pomezní rozhodčí, ofsajd.
13
K hlavičce se dostal Morgan Amalfitano, ale s jeho pokusem si domácí brankář výborně poradil!
12
Hraje se nahoru dolu. Rohový kop budou zahrávat i hosté.
11
Ale na centrovaný míč opět parádně vyběhl Mandanda, který ho vyboxoval daleko od své branky.
10
Rohový kop budou zahrávat i domácí.
9
Ale Jordan Ayew si ve vápně pomohl faulem a nic z toho nebylo.
8
Hosté vybojovali rohový kop.
7
Nyní kombinují hosté, tak uvidíme, zda něco vymyslí.
6
Lička našel pěknou přihrávkou Benschopa, ale ten byl podle pomezního rozhodčího v ofsajdu a nic z toho nakonec nebylo.
5
Domácí začali hodně zostra a neustále se tlačí před hostující branku. Hráči Marseille ale zatím odolávají.
4
Za faul na unikajícího domácího hráče uviděl žlutou kartu hostující Nkolou.
3
Nakonec se vydali dopředu a na parádní centr si z pravé strany si nabíhali dva domácí hráči, skvěle ale zasáhl Mandanda.
2
U kulatého nesmyslu jsou domácí borci, kteří zatím v klidu kombinují na své polovině.
1

Stade Brestois: Thebaux - Martial, Mendy, Baysse, Kantari (C), Lesoimier, Chafni, Sissoko, Lička, Toure, Benschop

Olympique Marseille: Mandanda (C), Abdallah, Nkoulou, Morel, Diawara, Barton, Cheyrou, Amalfitano, Valbuena, J. Ayew, A. Ayew

Rozhodčí: Fautrel - Gringore, Dansault.
VZÁJEMNÉ ZÁPASY

V loňské sezoně skončil zápas na hřišti Marseille nerozhodně 1:1. Odveta v Brestu dopadla lépe pro domácí, kteří vyhráli 1:0.
OLYMPIQUE MARSEILLE

Hostům vyšel začátek sezony a stále se drží na předních příčkách. Po čtrnácti zápasech mají na svém kontě 26 bodů a nachází se na čtvrtém místě tabulky. Marseille dokázala osmkrát vyhrát a dvakrát remizovala. Na hřištích soupeřů zatím uspěla čtyřikrát a třikrát prohrála.

Olympique je jeden z nejúspěšnějších fotbalových klubů francouzské historie. devětkrát vyhrál francouzskou ligu, desetkrát francouzský pohár a asi největšího úspěchu dosáhl v roce 1993, když ve finále Ligy mistrů porazil 1:0 AC Milán a získal tak poprvé a zatím naposled velkou evropskou trofej. Olympique také vyhrál devětkrát francouzský titul. Následující rok mu však bylo zakázáno obhajovat titul po úplatkářském skandálu šéfa klubu Bernarda Tapieho a jeho podřízených okolo zápasu s klubem Valenciennes FC. Následující sezonu hrál Olympique Ligue 2. V tomto přístavním klubu hráli takové hvězdy jako Jean-Pierre Papin, Rudi Völler, Didier Deschamps nebo Marcel Desailly. Po návratu do nejvyšší francouzské soutěže se chtěl OM vrátit na výsluní, které mu ještě donedávna patřilo. Dodnes ale čeká tento klub na velký návrat, kterému byl nejblíže v sezóně 2003/2004, kdy ho ve finále Poháru UEFA.
STADE BRESTOIS

Domácí jsou zatím se ziskem sedmnácti bodů na třináctém místě tabulky. Brest dokázal zatím pětkrát vyhrát a dvakrát remizovat. Na domácím hřišti Brest ještě neprohrál. Z šesti utkání jich vyhrál pět a jednou remizoval, při skóre 11:3.

Klub byl založen roku 1950. Hřištěm klubu je Stade Francis-Le Blé s kapacitou 16 000 diváků.
Přeji hezký den všem fanouškům dobré kopané. Francouzská Ligue 1 má na programu patnácté kolo a my budeme sledovat zápas mezi Brestem a Marseille. Mírným favoritem tohoto utkání je hostující celek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.