Stade Brest - Montpellier | ONLINE | 12.12.2012 19:00 | Ligue 1 2012/2013 | ŽIVĚ | iSport.cz
Přenos se aktualizuje automaticky

90+2
A zajímavá situace na závěr! Asistent rozhodčího signalizuje vstřelení branky, v tomhle případě se asi spletl. El Kaoutari byl opravdu tím, kdo se dotkl po souboji s Ayitém míče jako poslední a odkopl ho pryč.
90
Ayité je na pravé straně dnes hodně tragický. Působí dost neohrabaně, vůbec neví, co dělá. Teď jeho průnik zastavil El Kaoutari, sám se asi diví, jak snadné to se svým protihráčem měl.
To je ode mě vše, přeji příjemný zbytek středečního večera, třeba u sledování večerního duelu Ligue 1 mezi Bastií a Marseille.
Stvrzeno. Sudí Delerue naposledy hvízdl a HSCM si odvezl zaslouženě všechny tři body. Brest byl v zápase horším týmem, především za svůj malátný výkon ve druhém dějství si úspěch prostě nezasloužil. Rozhodujícím střelcem byl nakonec John Utaka, který se trefil v 57. minutě.
Konec zápasu.
90
Delerue dá zápasu ještě tři minuty navíc.
88
Je to Montpellier, který nyní drží míč na svých kopačkách. Jako by si Brest neuvědomoval, že právě on potřebuje skórovat. Takhle ale rozhodně ničemu nepomůže.
86
Nedaří se, nedaří... Montpellier si v klidu hlídá pohodlný náskok, Brest je směrem dopředu naprosto marný. Během uplynulých deseti minut si žádný z týmů nevytvořil jedinou dobrou akci. Nyní vše pokazil zbrklý Ayité.
82
René Girard rovněž sahá po změně v sestavě. Stahuje ze hřiště slušně hrajícího Belhandu, na jeho místo nastupuje Herrera.
76
Ben Basat není ve druhém poločase vůbec vidět. Zatímco v první půli se dokázal prosadit, nyní vepředu nedostal od svých spoluhráčů jedinou kloudnou přihrávku.
79
Poslední střídání Brestu. Do hry se přece jenom podívá Lička, nahrazuje Sissoka.
74
Utaka si zase seběhl na pravé straně, tentokráte na něj dobře přihrál Belhanda. Mendy ale svůj prostor uhájil, odkopl míč do zámezí.
72
První žlutá karta také na straně Montpellieru. Cabella si trochu více vyšlápl na svého protihráče a je po zásluze sudím Deleruem odměněn.
70
Chauvinovy dvě změny příliš nepomohly. Brest se z herní krize, kterou předvádí zatím po celý druhý poločas, nevyhrabal.
65
A ještě jedno střídání si připravil kouč Landry Chauvin, na hřiště nastupuje Soumah, odchází, trochu překvapivě, dobře hrající Grougi.
69
I když se naposledy Brestu podařilo v Rennes otočit nepříznivý průběh zápasu, nyní mužstvo vypadá dost ospale. Těžko říci, zda-li se mu to povede i nyní proti HSCM.
68
Soumah se krátce po svém pobytu na hřišti dostal k nebezpečné hlavičce. Škoda, že jí po nádherném centru Traorého neusměrnil lépe.
67
Teď to Brest vyřešil dobře, Utaka se snažil probít do šance, na protihráče ale nevyzrál.
64
Domácí poprvé sahají ke změně. Hrdina zápasu bretaňského derby Benschop, který v Rennes vyrovnával v 87. minutě, jde na plac za Dernise.
63
Domácí obrana nyní neví, kam dříve skočit. Promarněné šance Montpellier můžou jenom mrzet.
61
Následný rohový kop opět přinesl tutovou pozici pro Camaru! Estrada našel svým centrem jeho hlavičku, která směřovala za brankovou čáru. Na ní musel vše zachraňovat až dobře postavený obránce Baysse, jenž odkopl míč do bezpečí.
60
Hosté pokračují v tlaku, teď mohl během krátké chvíle skórovat Camara po pasu od Cabelly! Hostující útočník střílel z bezprostřední blízkosti, ale Thébaux fantasticky zakročil.
59
Hra ve druhé půli začala hodně zvolna, ale Montpellier dokázal i přesto udeřit. A teď bude mít Brest pořádně těžkou práci.
57
Montpellier právě vstřelil branku!
Hosté se ujímají vedení. JOHN UTAKA vsítil svůj třetí gól v sezóně poté, co po pasu do vápna z levé strany nebyl dobře hlídaný Belhanda. Thébaux byl najednou sám tváří v tvář protihráči, který ho překonal pravačkou.
55
Oba trenéři asi měli proslov ke svým zadákům, kteří způsobili oba góly zápasu. Zřejmě jim prospěl, defenzívy obou mužstev vypadají nyní o dost kompaktněji.
53
Individuálně to nyní zkoušel Chafni, středem hřiště se snažil prodriblovat hostující obranou až k Jourdrenovi, ale neuspěl.
51
Cabella rozehrál rohový kop, po němž míč doletěl do ohně šestnáctky. A tam se hlavou dokázal prosadit Hilton. Jenže střela byla slabá, Thébaux jí v pohodě polapil.
50
Pěkná kombinace Brestu, po níž Dernis dokázal se svým spoluhráčem Chafnim založit rychlý brejk. Nakonec ale přihrávku zachytil dobře Hilton.
49
Montpellier jako by teď nechtěl pustit nohu z plynu. Brest na začátku druhé půle jen přihlíží, jak jeho soupeř má míč na kopačkách.
47
Hosté sahají po prvním střídání. Ze hry jde dnes nevýrazný Pitau, nahrazuje ho Dabo.
46
Začal druhý poločas.
Nevidíme kvůli nerovnému terénu úplně nejpohlednější fotbal, oba týmy si zatím přesto na své konto připsaly dvě branky, shodně po chybách v obraně. Remíza 1:1 je tak zasloužená. Za hosty zatím září záložník Cabella, domácím zase hodně pomáhá práce Grougiho.
45+1
Grougi má ale střelecký apetit. Během chvilky vyslal další nebezpečný pokus na Jourdrena! Hostující brankář měl znovu dost potíží, aby míč směřující do jeho pravého horního rohu vyrazil pryč.
45
Sudí Delerue nastavuje dvě minuty.
První poločas skončil.
43
To byla ale povedená rána! Grougi nevěděl, co s míčem, a tak ho z dvaceti pěti metrů poslal směrem do brány. V ní fantasticky zakročil Jourdren, který vyrazil do zámezí.
44
Žlutou kartu dostává domácí Dernis. Ten se dostal do hlavičkového souboje s Pitauem, jehož nešetrně a neohrabaně udeřil.
40
Ben Basat vybojoval pro svůj tým rohový kop. Ten zahrál, jako již tradičně, exekutor Grougi, jenž u bližší tyčky našel hlavu Baysseho. Jenže je pískáno, domácí stoper si pomáhal faulem.
38
Cabella má prostě svůj den. Nejenže motá hlavy obráncům SB29, ale ještě je platný i vzadu. Teď parádně zastavil v šanci Ben Basata!
37
V poslední čtvrthodině drží více míč na svých kopačkách hosté z Montpellieru. Brest se drží na své polovině, podobně jako v sobotu v Rennes spoléhá na brejky.
35
Mendy ukázal, že s míčem to tedy umí. Thébaux na něj poslal balón, on si ho krásně zpracoval na prsa, přitom na něj dotíral nepříjemně Cabella.
33
Další Cabellův atak, tentokráte už dobře předal míč Utakovi na pravou stranu. Hostující forvard to ale vyřešil špatně, sám se vytlačil směrem k rohovému praporku, odkud samozřejmě k ohrožení Thébauxovy branky nedošlo.
31
Oba týmy spoléhají hlavně na útoky po křídlech. Po jednom z nich se dostával do šance Dernis, jenž se dokázal zbavit Chafniho. Jourdren však balón znovu polapil do rukavic.
29
Další nebezpečný Cabellův výpad. Thébaux měl tentokráte velké problémy zkrotit jeho pas, až musel vše hasit kolega z obrany Martial.
28
Vzhledem k počtu uklouznutí a nepřesných přihrávek není asi hřiště v úplně nejideálnějším stavu. S tím se ale obě mužstva prostě budou muset vypořádat.
26
I Martial má samozřejmě, podobně jako Congré na druhé straně, snahu odčinit svůj vlastní gól. Neohroženě se vrhl dopředu, nakonec je ale zastaven stoperem Hiltonem.
25
Dernis nyní přesprintoval Congrého, a mohl tak znovu poslat pas do vápna. Míč ze vzduchu sebral Jourdren.
23
Obrany obou celků se na utkání asi špatně vyspaly. Obě dvě branky byly způsobeny díky jejich hrubicím.
20
Cabella opět vytahoval kouzla ze svého klobouku, tentokráte ale myslel až moc sobecky amíč ztratil. A je tak po všem.
19
Thébaux si nyní elegantně došel pro centr Congrého, který se snaží pochopitelně co nejrychleji svou chybu napravit. Dělá pro to maximum.
21
Montpellier právě vstřelil branku!
To je odpověď, kterou hosté potřebovali jako sůl. A začínáme od začátku. Baysse si asi na zápas vzal špatné kopačky, už podruhé totiž uklouzl. Tentokráte se mu to však stalo osudným. Cabellovu střelu stačil vyrazit Thébaux, ale jen do míst, kde si míč do vlastní branky nešťastně srazil vracející se JOHAN MARTIAL. Ten přitom nebyl nikým atakován, jaká neohrabanost z jeho strany!
18
Jourdren teď se štěstím vyhodnotil situaci společně se stoperem Yanga M'Biwou, Ben Basat měl jinak znovu velkou chuť a byl opět velice blízko hostujícímu gólmanovi.
16
Takhle hosté určitě začít nechtěli. A Congrému asi sebevědomí hodně kleslo dolů. Inkasovaná branka padla vlastně po jeho chybě.
12
První možnost také na straně domácích. Dernis dobře zapracoval u pravé lajny, jenže jeho následný centr směřovaný na Ben Basata je krátký.
11
Jako již obvykle drží Thébaux svůj tým nad vodou. Bez něj by Brest asi nebyl v tabulce tam, kde je, a třeba by se plácal u samotného dna.
14
Brest právě vstřelil branku!
Autorem branky je EDEN BEN BASAT. Domácí z ničeho nic ze své první větší šance zápasu udeřili, ačkoli je Montpellier v úvodních minutách přehrával. Baysse to udělal u pravé lajny velice dobře, jeho pas do vápna trochu podcenil Congré, takže domácí útočník z vyložené pozice neměl problém skórovat do horního růžku. Brankář Jourdren jen smutně přihlížel.
10
Montpellier navyšuje tlak! Defenzíva Brestu je na začátku utkání stejně ospalá jako v sobotu v Rennes. Nyní uklouzl Baysse, takže Camara měl naprosto volný prostor. Fantasticky ale šanci hostům zmařil pohotový Thébaux.
8
Cabella dnes bude obranu Brestu hodně zlobit, to je jasné. Nyní znovu utekl po pravé straně, odcentroval na Belhandu, jehož hlavičku musel řešit až Martial odkopem do bezpečí.
7
HSCM především velice dobře presuje a soupeři tak nedává šanci, aby se jakákoli přihrávka dostala na jediného útočníka Ben Basata. Hosté jsou zatím lepším týmem.
5
Ayité parádně zrychlil a postupoval dopředu. Perfektním a hlavně čistým skluzem ho ale zastavil Estrada, který tak pro svůj tým rychle vybojoval míč.
4
Cabella si to nyní štrádoval po pravé straně a dokázal se zbavit svého strážce Mendyho. Průnik hostujícího rychlíka musel být zastaven až ve středu hřiště.
3
První tři minuty jako obvykle nenabídly nic, co by stálo za zmínku. Až nyní se dostal míč mimo hrací plochu.
1
Montpellier začíná zostra. Do šance se probil Estrada, jeho střelu musel gólman Thébaux likvidovat až na druhý pokus.
1
Utkání právě začalo.
Do domácí sestavy se po jednozápasové odmlce opět nevrací český záložník Mario Lička. I on by se rád proti Montpellieru prosadil, je ale jen na lavičce náhradníků. Letos se mu ještě skórovat nepodařilo. Zatím stihl posbírat jen tři žluté karty.
Úvodní sestavy:

Stade Brestois: Thébaux - Traoré, Martial, Baysse, Mendy - Ayité, Chafni, Sissoko, Grougi, Dernis - Ben Basat

Montpellier HSC: Jourdren - Congré, Yanga M'Biwa, Hilton, El Kaoutari - Cabella, Pitau, Belhanda, Estrada, Utaka - Camara

Rozhodčí: Delerue - Haquette, Harchay.
Ačkoli v jiných městech Francie, třeba v Gaillardu, kde se místní Évian střetne s Troyes, nepanují úplně nejlepší přírodní podmínky, v Brestu by nic takového nastat nemělo. Očekávají se teploty nad nulou, bez sněhových přeháněk, takže by rozhodčí neměli sáhnout k odložení duelu vloženého a zároveň před-předposledního kola podzimní části Ligue 1.
Brest je svému soupeři vzdálen o dvě příčky a stejný počet bodů, případná výhra by ho tak katapultovala právě před Montpellier. Změny v sestavách obou celků by neměly nastat, hostující trenér Rene Girard se jenom musí obejít bez zraněného Benjamina Stambouliho, který se objeví v sestavě nejdříve až po zimní pauze.
Na domácí půdě vždy silný Brest, který před vlastními fandy zvítězil pětkrát ze sedmi případů, přivítá mistra z Montpellieru, jenž letošní sezónu tápe a balancuje kolem desátého místa ve středu tabulky. Oba týmy vstupují do zápasu s dobrou bilancí z minulého kola - SB29 uhrál v bretaňském derby remízu 2:2 s Rennes, MSCH zvítězil 3:0 nad Ajacciem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.
5.kolo
Tabulka 2020/2021
Z V R P Skóre B
1. St. Etienne 4 3 1 0 8:2 10
2. Rennais 4 3 1 0 9:5 10
3. Montpellier 4 3 0 1 10:5 9
4. Lens 4 3 0 1 7:5 9
5. Lille 4 2 2 0 4:2 8
6. Monaco 4 2 1 1 6:5 7
7. Marseille 4 2 1 1 5:5 7
8. Paris SG 4 2 0 2 4:2 6
9. Nice 4 2 0 2 5:7 6
10. Stade Brest 4 2 0 2 7:9 6
11. Angers 4 2 0 2 3:6 6
12. Lyon 4 1 2 1 5:3 5
13. Bordeaux 4 1 2 1 3:2 5
14. Nantes 4 1 2 1 5:5 5
15. Nîmes 4 1 1 2 7:6 4
16. Lorient 4 1 0 3 7:9 3
17. Metz 4 1 0 3 2:4 3
18. Štrasburk 4 1 0 3 2:7 3
19. Reims 4 0 1 3 3:6 1
20. Dijon 4 0 0 4 1:8 0
Články odjinud