Zápas výrazně ovlivnila dvě vyloučení z prvního poločasu. Toulouse totiž bylo nuceno dohrávat o devíti a ačkoliv se dlouho statečně bránilo, nakonec po krásné střele Gignaca přece jen inkasovalo. Marseille tedy vede z Toulouse tři body. Přeji příjemný zbytek sobotního večera.
90+3
Na poslední standardní situaci zamířil do vápna hostů také brankář Ahamada, Sirieixovu střelu však dorazil vyrazit brankář Mandanda.
90+2
Remyho hlavička z gólové pozice končí dalším zákrokem Ahamady.
90+1
Nastavují se tři minuty. Krátce po oznámení této skutečnosti se sám objevil před Ahamadou nekrytý Remy, ale opět si vylámal zuby na nejlepším hráči dnešního zápasu.
90
Valbuena přepustil místo Abdullahovi. Taktické střídání.
89
Na druhé straně rozehrával standardku z dobré pozice Sirieix, ale trefil pouze nejbližšího bránícího hráče.
88
Mohlo být definitivně rozhodnuto. Andre Ayew protancoval po pravé straně obranou Toulouse a Mandanda musel předvést vynikající zákrok.
86
Zebina přepustil místo Akpo-Akprovi, poslední střídání Toulouse.
85
Následně z dobré pozice centroval Riviére, ale Mandanda opět jistým zákrokem podržel svůj tým.
84
Barton zastavil na půlící čáře Abdennoura, který se už hnal do rychlého protiútoku a vidí za svůj zákrok po zásluze žlutou kartu.
83
Zebina se vydal podpořit útok až z hloubi pole, Sissoka ale do útoku nevyslal. Přihrávku totiž srazili obránci.
81
Domácí lavička se snaží ještě cokoliv udělat s tím nepříznivým výsledkem, Riviére nahradil Didota.
79
Hra se nyní oderává výhradně ve středu hřiště, ostrý zákrok Fanniho na Didota posoudili rozhodčí žlutou kartou.
77
Remy se položil do centru Valbueny, ale domácí brankář neměl s jeho zkrocením žádné starosti.
75
Teď ale mělo Toulouse velkou šanci na vyrovnání! Centr Didota totiž doputoval až na hlavu Zebiny a tomu zkazil gólovou radost jen vynikající zákrok pohotového brankáře Mandandy.
73
Marseille vystřídalo, na hřišti už místo vzteklého J. Ayewa pobíhá Remy.
71
Před Toulouse je nyní samozřejmě nesmírně těžký úkol. O devíti hráčích totiž musí domácí dohánět jednobrankovou ztrátu a ve druhé půli se ještě prakticky nedostali k soupeřově brance.
68
Marseille právě vstřelilo branku!
Tak přece jen tu dvojnásobnou přesilovku Marseille využívá! Náhradník GIGNAC dostal na hranici vápna opravdu hodně prostoru k zakončení, počkal si a následně vypálil na Ahamadu nechytatelnou pumelici, kterou zakroutil přesně do horního růžku jeho branky.
66
Hra Marseille je stále více křečovitější a Toulouse tak cítí více a více šancí k podnikání rychlých protiútoků. Didot to zatím bere hodně na sebe, ale nemá k tomu potřebnou odvahu.
64
Hostitelům se i nadále daří držet soupeře hodně od těla, ten jakoby vůbec nevěděl, co proti houževnatému soupeři má hrát.
63
Domácí teď s míčem na kopačkách šetří čas na útočné polovině.
61
Tak přece jenom zajímavá šance pro Marseille! Rychle rozehraný aut poslal do zajímavé útočné šance Gignaca, tomu ale střela vůbec nesedla.
60
Fanniho centr by se nevešel ani do rugbyové brány. Až tak byl nepřesný.
59
Fotbalistům Marseille zatím zcela evidentně chybí v útoku pohyb, čas na dosažení vítězné branky se přitom krátí.
58
No, Toulouse ale zdá se ještě nerezignovalo na útočné snažení, Sissoko však nyní nedostal přesnou přihrávku.
57
Snad poprvé byl u míče nový muž na hřišti Gignac, uvedl se hodně nepřesným centrem.
56
Zajímavá kombinace uvnitř pokutového území mezi Didotem a Bartonem, ani tentokrát však hosté nezakončili.
55
Zajímavý roh teď vyslal směrem k Ahamadovi Valbuena, domácí brana se však i přes trochu kostrbatý zákrok svého brankáře dokázala ubránit.
52
No Marseille sice hraje dvojnásobnou přesilovku, ale zatím se mu vůbec nedaří rozbít tu pevnou domácí obranu.
49
Ještě doplňme střídání, která proběhla o přestávce. Místo Ben Yeddera už hraje Sirieix, v barvách Marseille nahradil Amalfitana ofenzivněji laděný Gignac.
49
49
Už ale opět hraje Olympique, střela Valbueny ovšem byla hodně slabá.
48
Toulouse teď dokonce podniklo ofenzivní výpad, jsem zvědav, jak moc často se k tomu domácí fotbalisté budou odhodlávat.
47
Marseille samozřejmě začíná očekávaným náporem.
46
Máme za sebou první poločas. Ten byl sice v úvodní půlhodině doslova nekoukatelný, poté se nám ale začaly dít věci! Sudí Bastien totiž nejprve vyloučil dva domácí hráče a následně nařídil proti hostitelům pokutový kop. Toulouse se ale zatím může spolehnout na brankáře Ahamadu, který doslova čaruje a lapil také penaltu Andre Ayewa.
45+2
Ahamada se rozchtal k životnímu výkonu! Nejprve vylapal hlavičku Bartona, následně si poradil také s ostrou ranou z kopačky Mendese.
45+2
Zajímavá možnost pro Fanniho, výborný obranný zákrok ale vytáhl Abdennour.
45+1
Nastavují se dvě minuty, obrovská šance pro Marseille však přijde zřejmě až ve druhé půli.
45
Hororový poločas pro Toulouse! Tentokrát si u postranní čáry pochutnal na soupeři Tabanou a rovněž vidí z rukou sudího Bastiena červenou kartu! Domácí budou hrát pouze o deseti.
44
Vzápětí se šikovně prosmýkl hostující obranou Ninkov, ale nezakončil. Vybojoval pouze roh, z něhož následně nic nebylo.
43
A následně zaútočili v deseti také domácí! Hezká kombinace Didota a Ninkova vyústila ve střelu Auriera, ta ovšem byla hodně nepřesná.
40
Ahamada je hrdinou okamžiku! K penaltě se postavil A. Ayew, mířil k pravé tyči, ale tam přesně číhal domácí brankář! Z následné akce pak střílel velmi nebezpečně a jen těsně vedle Barton! Stadion Toulouse je v euforii.
39
Barton vybojoval ve středu pole míč, posunul ho na J. Ayewa, který byl Tabanouem faulován a píská se penalta!
38
Obléhání domácího pokutového území pokračuje, zápas je zatím opravdu nudný.
37
Marseille začíná být v útoku stále více nebezpečné. Jen kousíček chyběl Ayewovi k tomu, aby lépe zasáhl v dobré pozici balon a otevřel tak skóre zápasu.
36
Amalfitano, jehož každý dotek s míčem sklíží hlasitý pískot, teď z nadějné pozice odcentroval přímo do rukavic Ahamady.
35
Domácí diváci začínají hodně podrážděne reagovat na každý verdikt sudího Bastiena, Marseille mezitím převzalo herní iniciativu, ale na první pořádnou střelu na branku zatím stále čekáme.
32
Středem hřiště to individuálně zkusil Valbuena, ale cestičku ke střele si nakonec neproklestil.
31
Domácí teď vyrobili na vlastní polovině chybu v rozehrávce, A. Ayew hledal vepředu svého bratra Jordana, ten ho však vůbec nepochopil.
30
Po ošetřování Amalfitana se už opět hraje, Toulouse zatím i přes početní nevýhodu nijak neslevuje ze své aktivity.
28
A domácí budou dohrávat zápas o deseti! U postranní čáry totiž zajel dost nevybíravým způsobem do Amalfitana M´Bengue a po právu si prohlédl z rukou rozhodčího červený kartonek.
27
Další zajímavá možnost pro hostitele. Centr Tabanoua se snesl na hlavu Ninkova, ten se však rozhodl nezakončovat, ale naopak ještě zkoušel uvolnit hlavou Ben Yeddera, který to nečekal. Škoda pro domácí.
26
Toulouse je zatím nebezpčnější po pravé straně. Aurier se nyní hezky vyhnul bránícím obráncům Marseille, jeho zakončení však postrádala přesnost a ještě do něj vložil nohu některý z hostujících obránců.
25
Každopádně se nám s přibývajícími minutami začali osmělovat také hosté, i jim zatím chybí v koncovce klid a přesná přihrávka.
24
Ani z této standardní situace nezapršelo. Didot poslal centr místo do vápna někam na jeho hranici a bylo po zábavě.
23
Toulouse zatím zkouší nakopávat balony směrem k Ben Yedderovi, ten to však má proti přesile často velmi těžké.
22
Tak svého rohového poku se dočkali i hosté, nicméně centr Valbueny se stal snadnou kořistí Ahamady.
21
Čas běží, máme za sebou úvodních dvacet minut zápasu a šancí bylo zatím jako šafránu.
19
Další útok domácích vedl po pravém křídle Didot, ale byl polapen přesilou hostujících fotbalistů a bylo po akci. Barton byl navíc vzápětí faulován.
18
Až teď trocha vzruchu! Sissoko prodloužil dlouhý aut přímo k nohám Ben Yeddera, ten se s ním snažil obtočit, ale míč mu přitom utekl do zámezí.
17
Tak bohužel sledujeme trochu hluché období zápasu, snaha Toulouse se zatím tříští o četné nepřesnosti.
15
A už tu byl další útok na druhé straně, Tabanou ale Didota nenašel.
14
Ofenzivní elán Marseillanům vydržel, Bartona ale vymazal Aurier.
13
Tak po delším čase byli na útočné polovině také hráči Marseille, J. Ayew si však podle rozhodčího pomohl při zpracování balonu útočným faulem.
12
Tak fotbalisté domácích zatím také proti Marseille ukazují, že jejich nedávná výhra nad Lyonem 3:0 nebyla náhodná. Toulouse je navíc týmem, v jehož domácích utkáních padá tradičně hodně branek (15:11).
11
Didot teď sice dokázal vtipně vyzrát na hostující obranu, jeho pas na Sissoka byl ale zbytečný. Domácí fotbalista totiž stál v postavení mimo hru.
9
Zatím mi hra Marseille přijde trochu zbytečně opatrná, centr Didota ale také hostující branku ohrozit nedokázal. Toulouse by markantně potřebovalo zlepšit předfinální fázi.
7
Další zajímavá šance pro domácí! Po popradnutí obrany Olympique se dostali do přečíslení Ben Yedder a dosud aktivní Tabanou, prvně jmenovaný ale nezvládl přihrávku.
6
Centra Tabanoua ale stáhl ze vzduchu Mandanda.
5
Toulouse pokračuje v tlaku, Sissoko vybojoval proti Morelovi roh.
3
Úvod zápasu patří zcela jasně domácím, ti se zatím až na jeden závart v pokutovém území Marseille do blízkosti Mandandy nedostali.
1
Čeká nás nesmírně zajímavý zápas v rámci Ligue 1. Toulouse patří každoročně k nočním můrám všech aspirantů na titul a totéž bude chtít potvrdit také proti Olympique Marseille, které momentálně okupuje třetí místo. Podle francouzských odborníků by se mohlo jednat i o zápas celé sezony.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.