Přenos se aktualizuje automaticky

To je ode mě vše, příjemný zbytek večera.
Tak se to domácím nakonec podařilo ukopat. Troyes si zasloužilo vyhrát, bylo vepředu o dost aktivnějším týmem, Brest naopak jen z jedné sesmolené akce dokázal skórovat. Za to si vítězství či nějaký bodový zisk narozdíl od svého soupeře nezasloužil.
Konec zápasu.
90+4
Poslední možnost Brestu, k dispozici je rohový kop. Khaled ale poslal svůj centr jen na hlavu obránce u bližší tyčky.
90+3
Běží poslední minuta nastavení. A Troyes nastřelilo tyč! Darbion našel hlavu Marcose, který z těžké pozice napálil brankovou konstrukci. Brest se snažil přejít do protiútoku, ale Thuram-Ulien vše jistil.
90+2
Domácí si připisují na své konto první žlutou kartu, Darbion jí v závěru dostal za zdržování hry.
90+1
ESTAC se snaží rozhodnout, to je jasné. Nyní se Bahebeck rozjel jako tank, nakonec proti přesile neuspěl. Míč má v moci Thébaux.
90
Pěkná akce Troyes, po níž se radoval z gólu Bahebeck. A zase asistent chyboval, ofsajd to nebyl, branka měla platit! Na druhé straně pálil dobře jeden z hostujících hráčů, konkrtétně Khaled, ale Thuram-Ulien zasáhl dobře.
89
Možná že rukou nyní zahrál v šestnáctce jeden z hostujících borců, byl to zřejmě Auras. Ale Bastien jasně naznačuje: Hrajte, penaltu pískat nebudu.
88
Domácí fandové skandují, radují se. Jeho miláčci jsou blízko zisku tří bodů, teprve potřetí v sezóně. Všichni na Stade de l'Aube věří, že výsledek 2:1 vydrží. Tedy až na asi pět pžíznivců Brestu.
87
Camusovi je odmáván ofsajd, troufám si tvrdit, že vůbec první v zápase. Opakované záběry ale ukazují, že domácí záložník ani v tomto případě pravidla neporušil, a mávat se tudíž nemělo.
86
Další přízemní a tečovaná střela Benschopa, Thuram-Ulien je ale v brance mužem na svém místě. Dnes je jinak domácí gólman hodně jistý.
85
Benschop se nyní dostal do kontaktu s kameramanem. Neubrzdil svůj běh a narazil do jeho zařízení. Milého člověka za ním pohladil, omluvil se mu, že mu zkomplikoval práci, a šel hrát dál. Takhle to má být!
84
Bahebeck, borec PSG, v Troyes na hostování, v závěru nahrazuje neúnavného Jeana.
83
Camus to nyní neudělal dobře. Jean si zase chtěl naběhnout na jeho kolmici, jenže ta byla až příliš dlouhá a prudká. Brest jinak směrem dopředu nijak nezáří, Troyes hraje vzadu pozorně.
82
Marcos poprvé po svém střídání v akci. Utekl po levé straně, snažil se trochu naslepo najít spoluhráče ve vápně, jenže bez úspěchu.
81
Poslední změna nachystaná u hostů. Ze hry jde Touré, do hry Khaled.
80
Tohle Aurasovi nezávidím, soupěř mu přišlápl nohu moc nepěkně. Brest má jinak připravené poslední střídání.
79
Dernis dobře zabojoval u levé lajny, mohl pak odcentrovat, ale neuspěl. Na druhé straně se také dobře nevedlo Mendymu.
78
Další marná snaha Jeana vepředu. Vypadá to ale, že ten má i po několika desítkách sprintech stále hodně energie.
77
Ben Basat máchal rukama před sebou tak, že soupeř nemohl hrát, Bastien musel pískat. Tohle Troyes pochopitelně vyhovuje.
76
Jean udělal ve sprintu několik kroků vpřed a pak vystřelil. Jenže hodně nepřesně, jen daroval míč divákům na tribuně za bránou.
75
Nivet za velké potlesku odchází ze hřiště. První střídání zápasu na straně Troyes, do hry jde Marcos.
74
Rohový kop Brestu a jeho exekutor Grougi. Tentokráte jeho centr byl poněkud nebezpečnější než ty předchozí, hostující borci si ale následně pomáhají faulem. Takže rozehrávat bude soupeř.
73
Zajímavá statistika držení míče. Troyes ho má v moci v 54% případů, soupeř ve 46 procentech. Asi nikdy v sezóně Troyes v této dovednosti takhle nedominovalo.
71
Raspentino dnes odvedl dobrou práci. Na dvacet minut ho zastoupí Dernis.
70
To bylo moc hezké ze strany Troyes. Škoda že Jean centr z levé strany od Camuse dobře u bližší tyče netrefil, Thébaux by totiž mohl mít potíže. Dorážet už pak nestihl ani Darbion.
69
... Camus má dnes vyleštěnou mušku brokovnice pořádně, to se musí nechat. Jeho technický pokus skončil jen těsně nad břevnem. Přitom možná kdyby střílel z větší dálky, mezi tři tyče by asi zapadl.
68
Nivet opět faulován, tentokráte Aurasem. Standardku zahraje Camus...
67
Nivet na zemi. Lejeune do něj pořádně vrazil, to tedy ano. A i když hostující obránce odpískání Bastiena bere, protože ví, že fauloval, zbytečně s ním šel do diskuze jeho spoluhráč Ben Basat. Může být rád, že nedostal žlutou kartu.
65
Raspentino čechral balón do vápna, našel tam ale pouze soupeřovy stopery, kteří situaci uhasili.
64
Další dobrá možnost Brestu. Ten se dostal do brejku, Benschop předal balón Raspentinovi, jehož sraženou ránu u tyče polapil Thuram-Ulien.
63
Touré do všeho chodí naplno, nyní to poznal Nivet, na jehož nohu při souboji o míč šlápl. Nivetovi se nechce ze země.
61
Brest právě vstřelil branku!
A z ničeho nic SB29 skóruje. Jeho největší zabiják EDEN BEN BASAT využil chyby v domácí defenzívě, naběhl si na kolmici střídajícího Benschopa a i z menšího úhlu dokázal v pohodě překonat Thurama-Uliena. Tenhle gól znamená pořádné zdramatizování zápasu.
60
Raspentinova rána byla tečovaná, Brest měl k dispozici rohový kop. Podle mého by ale standardky neměl již rozehrávat Grougi, centr totiž pomalu nedoletěl ani do šestnáctky.
59
První střídání Brestu, trenér Chauvin cítí, že je potřeba změna. Neviditelného Sissoka nahrazuje Benschop.
58
Rohový kop pro domácí, Thébaux si ale s centrem v pohodě poradil a vyboxoval míč do bezpečných vod.
57
Nepěkný souboj mezi Darbionem a Raspentinem. Nakonec se hostující hráč proti protihráči ohnal, Troyes tak bude u míče.
56
Hosté se snažili odpovědět, centr z pravé strany ale sebral do náruče bez větších problémů Thuram-Ulien.
55
Troyes právě vstřelilo branku!
Další úder do sítě Brestu, byla to parádní rána STÉPHANEHO DARBIONA, který vymetl levačkou krásně šibenici. Camus si seběhl z pravé strany do středu a poté nahrál na volného spoluhráče. Thébaux se po jeho střele jenom podíval.
54
SB29 je na chvilku v útočném počínání. Jenže hráči si nedokáží ani přesně přihrát, natož vymyslet kloudnější akci.
52
Lejeune u pomezní čáry zastavil počínání Faussuriera jen zacenu rohového kopu. Z toho ESTAc nic zvláštního nevytěžil.
51
Grougimu se dnes prostě nedaří, přitom právě on má být hostujícím tahounem. Další jeho standardka byla znovu nepřesná.
50
Rychlá rozehrávka domácích, centr přiletěl k Jeanovi. Jenže ten špatně zpracoval, a tak v obležení soupeřů neuspěl.
49
ESTAC pokračuje v tlaku, nyní se v šestnáctce k míči dral po přihrávce Niveta hbitý Jeran, ale nakonec Mendy situaci zachránil.
47
Troyes hned zpočátku Brest zatlačilo na jeho polovině. Nakonec vypálil Enza-Yamissi, jenže nepřesně, pouze do obránce stojícího před ním. To předtím Nivet měl daleko vyloženější pozici, ale stejně jako jeho spoluhráč napálil jen beka.
46
Začal druhý poločas.
Troyes je zatím na hřišti jasně lepším týmem. Brest si sem přijel pro bod, ostatně jako tradičně, když jede hrát ven, jenže bezbrankovou remízu v prvním dějství prostě neudržel. Díky parádní trefě Camuse vede předposlední celek tabulky poprávu 1:0. Hosté se budou muset po přestávce hodně zlepšit, jinak nebudou mít šanci uhrát dobrý výsledek.
První poločas skončil.
45
Bastien nebude ani nic nastavovat, po vstřelené brance ihned ukončuje první poločas.
44
Troyes právě vstřelilo branku!
Mendy podrazil Jaena a byla z toho dobrá standardka pro Troyes přesně dvacet pět metrů od hostující branky. FABIEN CAMUS nenacentroval do vápna, ale zkusil přímo vystřelit. A vyšlo mu to, Thébaux na jeho ránu mířící do šibenice nedosáhl. Zasloužené vedení domácích.
43
Grougi zahrával rohový kop, jeho centr byl ale nebezpečný asi tak jako vodní pistolka proti tanku. Tohle Troyes ani nemuselo bránit, Thuram-Ulien bude odkopávat od branky.
42
Čisté jak to slovo boží... Mendy si pomohl tělem, takže z možnosti ESTACu zbyl jen prach a zbytečné vzpomínky.
41
Jean byl proti přesile dvou protihráčů. Jenže po jeho pádu na zem nakonec bude jen Thébaux odkopávat od branky, i když domácí požadují rohový kop.
40
Lejeune zachránil Brestu kůži! Vše vyřešil jako zkušený mazák. Faussurier utekl po pravé straně, snažil se najít nabíhajícího Niveta, jenže domácí bek stál včas na správném místě a odkopl míč do bezpečí.
39
... centr na hranici vápna tečoval hlavou Jean, jenže mířil hodně nad. Tohle Thébauxe ohrozit nemohlo.
38
Camuse fauloval nyní Mendy, standardka pro domácí zhruba ze třiceti pěti metrů...
36
Jean je dost okopávaný, ale nyní podle Bastiena fauloval Grougiho on. Nic neřešící faul ve středu hřiště, domácí forvard nemusí nijak přehnaně naříkat.
35
Auras na druhé straně rozehrál rychlý brejk, vše ale pokazil nicotnou přihrávkou na nikoho. Troyes tak získalo bez problémů míč na svou stranu.
34
Tohle Camusovi vůbec nevyšlo. Zahrával standardku z levé strany, jenže jeho centr přeletěl vápno a skončil jen v zámezí.
32
Touré už si vyšlápl na protihráče jen o pár chvilek dříve. Ale až nyní dostal za svůj druhý ostrý faul druhou žlutou kartu SB29.
31
První žlutá karta, Raspentino zezadu přidržel Jarjata a poprávu si vysloužil osobní trest.
30
Nivet to nyní s rozehrávkou zase nevymyslel dobře. Zaváhal, a hra se tak přesunuje blíže středové čáře.
29
Raspentino zvláštním způsobem procedil míč na nabíhajícího Ben Basata, jenž se po menší chybě Jarjata objevil v šestnáctce. Pod nohy mu ale včas vběhl Thuram-Ulien.
28
Raspentino vepředu asi jako jediný trochu trápí domácí defenzívu. Teď jeho rozehrávka středem hřiště ale neprošla.
27
Další parádní možnost ETSAC! Po rohovém kopu Darbiona hlavičkoval hodně nebezpečně Jarjat, jenže zamířil kousek vedle vzdálenější tyčky. Thébaux se po jeho střele jen díval.
26
Šikovný Jean se ve vápně dral k míči, zastavit ho nedokázal Lejeune, pak ale Martial vše vyřešil odkopem do bezpečí.
25
Troyes je na hřišti o něco lepším týmem. Snaží se dostat do gólových možností, byť zatím v koncovce není úspěšné. Brest hraje především zezadu.
24
Vellká možnost Troyes! Enza-Yamissi svou dělovkou z dálky pořádně provětral rukavice Thébauxe, který míč vyrazil před sebe. Dorážel ještě Jean, jenže ani on na skvělého muže v rukavicích z vyložené pozice nevyzrál.
23
Snaha se ESTACu upřít nedá. Nyní z pravé strany zkoušel vyslat do šance své spoluhráče Faussurier, jenže centr nenašel nikoho.
22
Domácí dobře kombinovali ve středu hřiště, jenže Nivetův pas na pravou stranu nebyl přesný. Raspentino si vše pohlídal, Brest bude u míče.
20
Dvacet minut za námi. Podobně jako na ostatních stadionech ve Francii ani v Troyes zatím branka nepadla.
19
Raspentino zkusil štěstí ze střední vzdálenosti, jeho rána nebyla marná. Ale mířila jen doprostřed branky, kde stál gólman Thuram Ulien.
18
Camus hezky unikl po pravé straně, svým pasem se snažil ve vápně najít Jeana, jenže ten se k míči nedostal.
17
... centr od Darboina vyboxoval Thébaux pryč, poté se však následný pas od Camuse dostal na zadní tyč do vápna zpátky, kam si seběhl Darbion, jenže napálil jen boční síť!
16
Lejeunne fauloval dost ostře Jeana u lajny, ale sudí Bastien mu jenom domluvil. Tribuny kvůli tomu bouří. Standardka pro domácí...
15
První čtvrthodina zápasu nenabídla opravdu zhola nic. Doufejme jen ve zlepšení. Brest začíná jinak pověstným betonem vzadu, Troyes se zatím marně tlačí dopředu.
13
Grougi se nyní svíjí v bolestech na zemi, konkrétně se drží za kotník. Sbírá se ale po svých, měl by být v pořádku.
12
Camus faulován ve vyložené pozici! Ale podle názoru sudího čistě. Troyes zůstane pouze u vhazování.
10
Dobrý pas do vápna, který poslal jeden z hostujících hráčů a to konkrétně Raspentino. Obrana Brestu ale dobře zasáhla, hlavně že se Ben Basat k míči nedostal.
8
Opravdu dost bídné představení nám nabízejí oba týmy. Za osm minut ani jeden z nich nevystřelil na branku.
6
Hostující Makonda vyzkoušel svoje střelecké umění. Jenže si nevedl moc dobře, zamířil jen mimo. Za první šest minut je jeho pokus jedinou kloudnější akcí dosavadního průběhu.
3
Thuram-Ulien ani na druhé straně Thébaux se nemuseli zatím nad ničím pozastavit. Oba týmy hrají zpočátku dost opatrně.
1
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

ESTAC Troyes: Thuram-Ulien - Faussurier, Jarjat, Bréchet, Othon - Camus, Ngoyi, Nivet, Enza-Yamissi, Darbion - Jean

Stade Brestois: Thébaux - Mendy, Lejeune, Martial, Makonda - Touré, Auras, Grougi, Sissoko, Raspentino - Ben Basat

Rozhodčí: M. Bastien.
Hosté naposledy nezvládli domácí duel se St. Étienne, ve kterém prohráli 0:1. Náprava v Troyes nebude vůbec lehká, obzvláště pak tehdy, když kvůli APN bude chybět stejně jako minule hned pětice hráčů - Traoré, Kantari a Coulibaly citelně chybí v defenzívě, Chafni ani Ayité také hrát kvůli reprezentačním povinnostem nemůžou.
Právě proti Brestu se dokázal gólově prosadit troyeský záložník Mounir Obbadi, který však tehdy k bodovému zisku zkrátka nepomohl. Maročan však před pár dny přestoupil do Monaka a všichni v klubu se bojí, jak se týmu bez tohoto stabilního článku sestavy, působícím v Troyes šest sezón, povede.
Troyes má opravdu výtečnou šanci, jak se konečně chopit teprve své třetí výhry v sezóně. Soupeř totiž už třetí rok po sobě drží především domácí prostředí, díky němuž se udržel v Ligue 1 dva roky po sobě. Oba celky na sebe také často v minulosti narážely ve druhé lize, přičemž většina střetnutí byla vyrovnaná. Na podzim se díky brance Geoffreye Dernise z 90+3. minuty radovali z výhry 2:1 borci SB29.
V záchranářském duelu mezi Troyes a Brestem půjde oběma o hodně. Už jen to, že oba se chtějí za každou cenu udržet v nejvyšší soutěži, napovídá hodně. Domácí však potřebují bodovat, aby se vůbec přiblížili vymanění se ze sestupového pásma, zatímco hosté hodlají udržet nebo spíše vylepšit současnou čtrnáctou pozici.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.
38.kolo
Tabulka 2020/2021
Z V R P Skóre B
1. Lille 38 24 11 3 64:23 83
2. Paris SG 38 26 4 8 86:28 82
3. Monaco 38 24 6 8 76:42 78
4. Lyon 38 22 10 6 81:43 76
5. Marseille 38 16 12 10 54:47 60
6. Rennais 38 16 10 12 52:40 58
7. Lens 38 15 12 11 55:54 57
8. Montpellier 38 14 12 12 60:62 54
9. Nice 38 15 7 16 50:53 52
10. Metz 38 12 11 15 44:48 47
11. St. Etienne 38 12 10 16 42:54 46
12. Bordeaux 38 13 6 19 42:56 45
13. Angers 38 12 8 18 40:58 44
14. Lorient 38 11 9 18 50:68 42
15. Reims 38 9 15 14 42:50 42
16. Štrasburk 38 11 9 18 49:58 42
17. Stade Brest 38 11 8 19 50:66 41
18. Nantes 38 9 13 16 47:55 40
19. Nîmes 38 9 8 21 40:71 35
20. Dijon 38 4 9 25 25:73 21
Články odjinud