Lille tedy otáčí nepřížnivý stav a odváží si ze Stade du Hainaut tři body. Valenciennes šlo do vedení v prvním poločase díky brance Meliksona. Toho krásně našel ve 24. minutě na levé straně Isimat-Mirin, a tak bylo veselo. Svěřenci Rudiho Garcii si prvni branku přichystali až do druhé půle. Po rohovém kopu z levé strany zakončil výzvu Martina neomylně Rodelin. Lille poté hru ovládlo a bylo lepším celkem. Odměny se mu za to dostalo v 82. minutě. Martin tentokrát zahrával roh z pravé strany a ten našel hlavičku Tulia de Mela. Penneteau nestačil zareagovat, tak to bylo 1:2. V samém závěru poté ještě využil chyby Ducourtiouxe hostující Benoit Pedretti, který tak uzavřel na 1:3.
90+5
Danicův přímý kop z levé strany hledal v klubku těl červené dresy, jenže skvěle zasáhl ve výskoku brankář Elana.
90+4
Angoua si skvěle ve výskoku poradil s Melem a Origim. Rychle nakopává směr vpřed.
90+3
Sidibe našel na pravé straně Origiho, jenže ten se do centru nežene. Raději nahrává do zadních řad na připravené spoluhráče.
90+2
Utkání se již pouze dohrává. Snaha domácích na útok končí velmi brzo, a tak je hra po následném faulu na pár vteřin zastavena.
90
Lille právě vstřelilo branku!
Hostující tým z následného protiútoku definitivně rozhoduje dnešní utkání! Po nahrávce Payeta z levé strany se sice míč dostal na kopačku kapitána domácích Ducourtiouxe, jenže tomu při zpracovaní odskočil, a tak se do odraženého míče odvážně opřed BENOIT PEDRETTI. Jeho prudká rána končí pod horní tyčkou a ani snažící se Penneteau nemohl na překvapivě pohotovou střelu reagovat.
89
Z té centroval Danic na Dosseviho, který si míč sice dobře zpracoval, jenže zakončení už nikdo z hráčů VAFC nevyprodukoval, Lille jde do brejku.
89
Béria fauluje ve středu hřiště a domácí rychle rozehrávají přímý kop na levou stranu.
88
Pedretti byl ve vzdušném souboji faulován a po jeho dlouhém ošetření musí mimo hřiště. Lille sice pozdrželo čas, jenže nastavení bude ve druhém poločase jistě dlouhé.
86
Rychlá akce domácích šla na pravou stranu na Dosseviho, který ve skluzu skvěle centroval do vápna. Na zadní tyči našel Danica, jenže ten míří z těžké pozice těsně mimo!
85
Asistent dvou branek Lille Martin pro dnešek dohrál. Na jeho místo příjde Benoit Pedretti.
84
Domácí reagují střídáním. Maora Meliksona nahrazuje Nguette.
82
Následný roh z kopačky Marvina Martina znamená druhou branku hostů! TULIO DE MELO byl sice těsně hlídán Angouou, jenže i tak si dokázal na přesný míč skvěle naskočit a trefuje přesně, 1:2! Lille tak utkání otáčí, díky dvěma skvěle provedeným rohům.
82
Balmont našel na levé straně Origiho, který sice Isimat-Mirina zkoušel, jenže přes něj neodcentroval. Pro hosty to znamená výhodu rohového kopu.
80
Aboubakar prošel středem hřiště přes Mela a Balmonta až do zakončení, jenže to jde na Elanu z velké dálky, a tak si brankář hostů poradil a chytá.
78
Dossevi prošel k pravé straně až k centru, který Elana s námahou vyráží mimo svou branku. Při zákroku se lehce udeřil o tyč, ale ošetření nebude třeba.
76
A Ronny Rodelin uvolňuje místo pro Origiho.
76
Lille následně dvakrát střídá. Tulio de Melo nahrazuje Salomona Kaloua.
75
Rodelin krásně otevřel levou stranu nahrávkou na Payeta. Ten si míč potáhl do středu pokutového území, kde nabil pro Martina, jenže ten trefil pouze protihráče.
75
Rohový kop Lille rozehrál z levé strany Martin, který hledal přetaženým míčem spoluhráče v bílých dresech. Penneteau ale dobře vyběhnul a ve výskoku kraluje.
73
První střídání utkání. Grégory Pujol odchází a na jeho místo příjde Vincent Aboubakar.
72
Marvin Martin na hranici pokutového území posunul na pravou stranu na Sidibeho, který si ještě zkoušel obhodit protihráče, jenže Angoula souboj ustál a odvrací.
70
O pár okamžiků později už to bylo nadějnější. Martin vypustil souboj se Sanchezem a pouze sledoval, jak domácí záložník centruje do pokutového území, kde hledal Meliksona. Bývalý hráč Wisly Kraków na míč těsně nedosáhl, a ten tak končí až v zámezí.
68
Na druhé straně si míč vyměnil na hranici pokutového území Danic s Pujolem, jenže zakončení z toho díky špatné zpětné nahrávce prvně jmenovaného není.
67
U míče je po většinu šasu Lille. Vytrvalou kombinaci na útočné polovině mohl odcentrovat do vápna Sidibe, jenže raději se otočil směrem vzad na šel Martina. Následně centroval z levého křídla do pokutového území na Kaloua obránce Digne, jenže bohužel pro hosty našel pouze rukavici Penneteaua.
64
Svěřenci Rudiho Garcii jsou ve druhém poločase a hlavně po vyrovnávací brance aktivnějším celkem. Z levé strany ale Digne neodcentroval dobře, a tak může být Penneteau v klidu, jelikož míč míří za jeho branku do zámezí.
63
Na pravém křídle sice Dimitri Payet dokázal po nahrávce od Sidibeho odcentrovat přes Neryho, jenže Angoula už míč za svá záda nepustil a hlavičkou vyhání Lille z nebezpečného území.
61
Hostujícího Sidibeho zastavuje v útočných choutkách dobře se vrátivší Danic, jenže Valenciennes hned o pár vteřin později míč znovu ztrácí.
59
Dossevi sice z pravé strany přes obránce hostů odcentroval, jenže ve vápně Pujol fauluje Bériu, a tak bude hrát LOSC.
57
Danicovu snahu na levém křídle domácí ofenzívy obrana Lille zastavila, a tak následně od své branky odkopává Elana.
55
Po kterém se hosté radují z vyrovnání! Centr z levého rohu hřiště v podání Marvina Martina našel hlavu RONNYHO RODELINA, kterého přestal hlídat Sanchez, a tak je domácí tým potrestán. Rodelin skákal v pokutovém území úplně sám a pohodlně prostřeluje Penneteaua.
55
Rychlá akce hostí z Lille šla přes Payeta do pokutového území, kde už číhal Digne. Před ním však jeden z obránců posílá míč do zámezí na roh.
53
Ten se však příliš nepovedl, a tak tu byl domácí brejk. Meliksona zastavil ve středu hřiště celkem ostře Marvin Martin, a tak vidí žlutou kartu.
52
Rodelina nepustil k úniku po levém křídle nejprve Ducourtioux, avšak faul se nepískal. Prvně jmenovaný to zkusil o pár vteřin později přes Neryho znovu, a teď už bude Lille zahrávat přímý kop.
50
Kalou táhnul míč napříč hřištěm až do souboje se Sanchezem, po kterém sice upadnul, jenže hrát budou domácí. Sanchez byl podle sudího Thuala faulován.
49
Na straně druhé hostům pláchl po levém křídle Danic. Jeho následným centr sice hledal ve vápně Pujola, jenže Elana míč skvěle chytá.
47
Akci hostů poslal na pravé křídlo na Sidibeho Payet. Prvně jmenovanému sice centr příliš nevyšel, jenže Angoua špatným odkopem nebezpečí z pokutového území neodvrátil. Lille se však z pokračující akce do zakončení nedostalo.
46
Stade du Hainaut zatím sleduje skvělý fotbal. Hostům patřil úvod utkání kdy především dvojka Payet-Kalou dělala domácím velké problémy. Penneteau se však v šancích překonat nenechal, a tak přišla řada na VAFC. To se sice radovalo již ve 22. minutě, kdy hlavičku Sancheze vykopnul jeden z hostů pravděpodobně již za brankovou čárou, jenže sudí nechal hru pokračovat. Spravedlivou odměnou byla pro tým Daniela Sancheze 24. minuta. Isimat-Mirin našel skvěle Meliksona, který z levé strany nedal brankáři Lille šanci, a tak poslal svůj tým do vedení. Valenciennes bylo po brance lepším celkem, jenže stav se již nezměnil. Druhý poločas začne pravděpodobně v 21:00.
45
Martin hledal ze středu hřiště na pravé straně Kaloua, který sice míč dobře zpracoval a otvírala se před ním dobrá pozice, jenže vše je zbytečné. Hostům je pískán ofsajd.
44
Na druhé straně sice Dossevi dokázal od brankové čáry na pravé straně odcentrovat, jenže Melikson se díky dobré práci obrany LOSC k zakončení nedostal.
43
Baša dlouhým míčem našel Martina, který jej posunul do levého křídla na Digneho. Mladý bek hostí se ale přes Neryho k výhodě rohového kopu nedostal, a tak bude od své branky rozehrávat Penneteau.
40
Valenciennes se povedlo skvěle vykombinovat na levé straně, kde po nahrávce Danica míč geniálně přistrčil Melikson do pokutového území na Dosseviho. Jenže hráč s číslem deset na zádech bleskovou střelou pravačkou míří těsně mimo Elanovu branku a odmítá tak úspěšné finále svižné akce! Opravdu skvostná akce v podání VAFC.
38
Znovu to hostující OSC zkoušelo po pravém křídle. Tentokrát hledal Sidibeho kapitán Balmont, jenže prvně jmenovaný si v souboji s Danicem pomohl faulem, a tak z toho nebezpečí pro domácí nehrozí.
36
Dlouhou kombinaci hostů z Lille poslal směrem vpřed Sidibe, který na pravém křídle našel Rodelina. Tomu se sice povedlo přes Isimat-Mirina odcentrovat, jenže znovu pouze do rukavic Penneteaua.
33
Následný faul ve středu hřiště Lille přisoudil přímý volný kop. Levačkou jej zahrál Payet, jenže před Rodelinem byl všas ve vzduchu brankář Penneteau, který tak hostujícího hráče k zakončení nepustil.
33
Po dlouhé kombinaci Lille na útočné polovině našel pěkným centrem v pokutovém území Marvin Martin spoluhráče Rodelina. Ten si však nezpracoval dobře, a tak hosté o nadějnou možnost přicházejí.
30
Balmont posunul v pokutovém území na Kaloua, který se sice snadno zbavil Isimat-Mirina, jenže jeho následný centr končí v rukavicích Penneteaua.
29
Valenciennes po vstřelené brance logicky ožilo a hosty do útočení nepouští. Melikson zahrál ve středu hřiště dobře, jenže Sanchez následně ztrácí.
26
Baša na levé straně skluzem odvrátil možné nebezpečí, ale jeho zákrok na Neryho pravděpodobně byl za hranicí pravidel. Sudí ale nechává hru pokračovat.
24
Valenciennes právě vstřelilo branku!
Domácím to ale vadit až tak nemusí, jelikož o pár vteřin později již jdou do vedení 1:0! Izraelec MAOR MELIKSON si skvěle naběhnul na levé straně na nahrávku od Isimat-Mirina a pravačkou obstřeluje bezmocného Elanu. VAFC tedy i přes převahu hostů udeřilo a jde do vedení.
22
Málem udeřilo na druhé straně! Centr z pravé strany z kopačky Pujola našel na hranici pokutového území Sancheze, jehož následnou hlavičku na brankové čáře vykopl jeden z hostujících beků doslova za minut dvanáct. Po shlédnutí opakovaného záznamu však musíme uznat, že míč byl s největší pravděpodobností za brankovou čárou, a tak mělo jít VAFC do vedení.
22
VAFC sice kombinuje na útočné polovině, ale směr Elana nahrávky neputují. Po faulu Meliksona se domácím nepovedl útok, a tak tu byl brejk Lille. Ten táhnul a sám i zakončil Payet, jenže Penneteau zasahovat nemusel díky dobré práci blokujícího obránce.
19
Hostující Kalou prošel po pravém křídle až do zakončení, které na Penneteaua poslal z hranice pokutového území. Prudké ráně chybělo lepší umístění, a tak brankář domácích vyráží celkem pohodlně mimo své tři tyče.
17
Payet se na pravém křídle už už dostával přes Bong, jenže ten v poslední možný moment odvrací a ve skluzu nepřipouští ani roh.
16
Lille je v úvodních minutách dnešního utkání aktivnějším celkem a především dvojka Payet-Kalou mu dělá značné problémy. VAFC svoji první opravdu nebezpečnou akci stále nepodniklo.
14
Dimitri Payet hledal další průnikovou nahrávkou na pravém křídle Sidibeho, jenže Penneteau byl včas z branky. Protútok Valenciennes končí na levé straně faulem na Bériu, který po něm musí být ošetřen.
13
A znovu Salomon Kalou. Bývalý hráč Chelsea si na hranici pokutového území krásně narazil o Payeta, jenže v pokutovém území po lehkém kontaktu padá, a tak nezakončuje. Na penaltu to však nebylo, a tak sudí Thual nechává hru pokračovat.
12
Kalou se na pravém křídle zkoušel prohnat okolo Bonga, jenže ten jeho posunutý míč zastavil. Lille však po pár vteřinách opět u míče.
10
Aktivní úvod z obou stran pokračuje. Payet, který zatím působí místo levého na křídle pravém si udělal prostor před pokutovým územím a přízemním pokusem zkoušel Penneteaua zaskočit. Ten však byl u tyče pohotově, a tak chytá.
9
Danicova exekuce nebyla vyloženě špatná, avšak do branky se i tak nedostala. Přetažený centr míří těsně na branku Elany.
9
O pár vteřin později však Digne již fauluje Dosseviho, a tak budou domácí rozehrávat přímý kop z pravé strany.
8
Sanchez se posléze hnal přes pravé křídlo k centru, jenže jej skvěle zastavil čistým způsobem Digne.
7
Melikson byl na levé straně postrčen Sidibem, ale faul to neznamená. Valenciennes bude alespoň zahrávat rohový kop.
5
A znovu v zakončení Lille. Martin vysunul na křídlo Gueyeho jehož centr na první tyč tečoval na branku Kalou. Penneteau skvěle reflexivně vykopává!
4
První střela je tu a připisují si ji hosté. Baša našel na pravém křídle Rodelina, který ihned přistrčil na Payeta, jenž to ze zhruba pětadvaceti metrů zkusil vypálit na Penneteaua a neudělal zle. Prudkou ránu domácí brankář tak tak vyráží mimo!
4
V úvodu vidíme na obou stranách dost nepřesností, a tak na první útočnou akci stále čekáme. Lille to teď zkusí ze středu hřiště od kapitána Balmonta.
2
S míčem na kopačkách začínají hráči domácího Valenciennes, ale k žádné útočné akci to zatím po pravém křídle nevedlo.
1
Oba celky již jsou na trávníku Stade du Hainaut, a tak duel 28. kola Ligue 1 za malou chvíli začne. Jenom pro zajímavost doplním, že domácí nastupují ve svých klasickým červených dresech, hosté z Lille kompletně v bílém.

Valenciennes FC (4–4–1–1): Penneteau – Nery, Isimat-Mirin, Angoua, Bong – Dossevi, Ducourtioux, Sanchez, Danic – Melikson – Pujol.

Trenér: Daniel Sanchez

Lille OSC (4–3–3): Elana – Sidibe, Béria, Baša, Digne – Balmont, Gueye, Martin – Rodelin, Kalou, Payet.

Trenér: Rudi Garcia

Rozhodčí: Oliver Thual – Christophe Capelli a Cedric Moreau.
Domácí Valenciennes FC jdou do zajímavě vyhlížejícího utkání z pozice jedenácté. Tým Daniela Sancheze měl oproti hostům start do soutěže skvělý, jenomže mu v poslední době jaksi dochází dech. Přesto je působení VAFC v této sezóně bráno pozitivně, jelikož se prezentuje pěkným útočným fotbalem a má i dvě vycházející hvězdičky. Dobré výkony zatím podávají útoční hráči Dossevi s Aboubakarem. Poslední dvě kola znamenali pro Valenciennes jen dvě remízy, ale ta z minulého týdne by se dala považovat za cennou. Na hřišti Lorientu, který bojuje o poháry skončilo utkání 1:1, když na brzkou branku Monneta-Paqueta dokázal zareagovat deset minut před koncem Danic.
Hosté Lille OSC se po matném startu do soutěže a překvapivém vypadnutí z evropských pohárů pomalu zvedají. Svěřenci Rudiho Garcii jsou momentálně sice až na sedmé příčce Ligue 1, ale pohárové příčky mají takřka na dosah. V posledním kole Lille doma porazilo Bordeaux 2:1, i když jako první inkasovalo. Na branku Jaroslava Plašila z prvního poločasu dokázal po změně stran nejprve odpovědět Ronny Rodelin, aby výhru OSC zařídil v 72. minutě Salomon Kalou. Dnes to ale na Stade du Hainaut proti domácímu Valenciennes nebude jednoduchá šichta.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.