S konstatováním, že Valenciennes deklasovalo Lorient 6:1, se s Vámi loučím a někdy se zase těším u onlajnů na počtenou!
Rozhodčí Castro už trápení Lorientu déle neprotahoval a ukončil utkání, aniž by něco nastavil. Valenciennes rozstřílelo soupeře z Lorientu 6:1. Hosté to domácím sami usnadnili svou nedisciplinovaností, již v první půli byl vyloučen kapitán Le Lan a v 76. minutě ho následoval i Emeghara, který byl přitom v té chvíli na trávníku jen čtyři minuty. V devíti už Lorient domácím stačit nemohl a v závěrečné desetiminutovce inkasoval hned třikrát. Hráči Valenciennes tak v průběžné tabulce přeskočili svého dnešního soupeře a posunuli se až na čtvrtou příčku.
89
Valenciennes právě vstřelilo branku!
V devíti hrající hosté se zcela sesypali. VINCENT ABOUBAKAR z blízka doklepl míč do odkryté brány a zvyšuje na 6:1. Za necelých deset minut na hřišti se tak trefil hned dvakrát.
87
Le Tallec okamžitě opouští trávník a místo něj si zahraje Nguette.
87
Je tu pátý gól v síti hostí. Míč se dostal k ANTHONYMU LE TALLECOVI, který zůstal na penaltě zcela volný a poslal míč do pravého horního rohu brány Lorientu. Domácí útočník tak přidává svou druhou trefu v dnešním zápase.
86
Po centru Dosseviho se míč odrazil k Le Tallecovi, jehož střelu zpoza pokutového území musel likvidovat Audard.
85
Těžko říci, zda Traoré centroval nebo pálil. Míč prošel pokutovým územím, kde nikdo z jeho spoluhráčů nebyl.
83
Za velkého potlesku diváků opouští hřiště Sánchez a na trávník se podívá Saez.
81
Povedené střídání domácích. Le Tallec poslal do šance VINCENTA ABOUBAKARA a ten z pravé strany podstřelil padajícího Audarda. Na trávníku byl přitom sotva minutu.
80
První střídání domácích. Odešel Kadir, nastoupil Aboubakar.
78
Domácí dohrávají proti devíti a mohou být v ještě větší pohodě.
76
Druhá červená karta pro hosty v dnešním zápase! Emeghara se na hřišti dlouho neohřál a sestřelil zezadu skluzem Sáncheze. Rozhodnutí sudího Castra je nekompromisní.
75
Z přímého kopu pěkně vypálil Traoré, Penneteau dokázal míč mířící pod břevno vytlačit do bezpečí.
74
Domácí Sánchez inkasoval žlutou kartu.
72
Poslední střídání hostů. Aliadière dohrál a nastoupil Emeghara.
72
Audard nedokázal odvrátit Danicův roh a jeden z domácích hráčů se málem dočkal gólu. Míč šel nakonec vedle brány.
70
Ofsajd hostí. Ocitl se v něm Aliadière.
69
Na Danicův přetažený centr nedosáhl Le Tallec. Hosté rozehrávají od své brány.
67
Druhé střídání FC Lorient. Odešel Monnet-Paquet, zahraje si Sunu.
66
Novic na trávníku Barthelme se dostal k centru, pro který si došel Penneteau.
66
Teď si gólman hostí došel pro roh Dosseviho.
65
Vyznamenal se Audard, který vytlačil nad břevno hlavičku Le Talleca.
64
Hosté střídají. Jouffreho nahradil Barthelme.
63
Monnet-Paquet na hranici šestnáctky dlouho čekal s přihrávkou. Nakonec míč stejně odevzdal hráčům soupeře.
63
Hosté nic nevymysleli a do protiútoku šel naopak domácí Kadir. Poslal však míč jen do rukavic Audarda.
62
Traoré pálil přímo a nebyl to špatný pokus. Míč byl ještě lehce tečován obráncem a zapadl těsně vedle. Roh pro hosty.
61
Po faulu Le Talleca na Romaa se bude kopat proti domácí bráně.
60
Hosté se pokusili zakombinovat. Přihrávka Jouffreho však byla na Traorého příliš dlouhá a míč skončil u domácího brankáře.
59
Monnet-Paquet vypálil zpoza šestnáctky mimo domácí bránu.
58
Aliadière bojoval o míč tak usilovně, že se dopustil útočného faulu.
58
Útočník Lorientu by měl být v pořádku. Hra pokračuje dál.
57
Na trávníku zůstává ležet hostující Traoré.
56
Po centru Dosseviho se málem dostal do šance Le Tallec. Byl však tak překvapen, že mu míč odskočil zpět ke Konému.
55
Po přihrávce Sáncheze se ocitl v ofsajdu Danic.
54
Za dlouhým balónem se hnal Le Tallec, ale první u něho byl gólman Audard.
52
K míči se postavil GAEL DANIC a vystřelil na opačnou stranu, než kam skákal brankář. Domácí vedou už 3:1 a jdou blízko vítězství.
52
Odpískána penalta po faulu na Dosseviho!
50
Danic byl lapen v ofsajdu.
49
Aliadière se snažil sám prorazit domácí obranu. Uspět opravdu nemohl.
46
První poločas končí za obrovského pískotu, který domácí příznivci věnují rozhodčím. Ti sice vyloučili hostujícího kapitána Le Lana, ale také Valenciennes neuznali dva góly pro ofsajd - obě situace byly přinejmenším sporné.

Samotný úvod utkání vyšel lépe Lorientu, když se již v 7. minutě trefil po rohu Corgnet. Domácím se však podařilo skvěle zareagovat. V 11. minutě nejprve srovnal Sánchez a o tři minuty později skóre otočil Le Tallec. Krátce poté byl navíc vyloučen kapitán Lorientu Le Lan. Hráči Valenciennes pak ještě dvakrát rozvlnili síť za Audardovými zády, ale pomezní sudí vždy odmával ofsajd.
45+1
Střela Traorého z přímého kopu minula jen těsně domácí bránu. Penneteau ale její dráhu kontroloval a s největší pravděpodobností by i zasáhl.
44
Jouffre si vynutil faul na Le Tallecovi a domácí borec navíc vidí žlutou kartu.
42
Le Tallec střílí gól, ale ten není pro ofsajd uznán. Podruhé hraniční situace a podruhé posouzena ve prospěch hostí. Domácí příznivci i hráči se zlobí.
40
Monnet-Paquet si vyměnil míč s Traorém. Jejich kombinaci ale překazila domácí obrana.
40
Hra se v posledních minutách uklidnila. Domácí už nejsou tak nebezpeční.
37
Hosté teď spustili presing a donutili soupeře také jen k bezcílnému odkopu.
36
Domácím signalizováno postavení mimo hru.
36
Další Audardův odkop do zámezí. Tentokrát měl přitom čas na lepší rozehrávku.
35
Hostující gólman raději při odkopu napálil míč do autu.
32
Dosseviho centr z plného běhu byl příliš vysoký a skončil v autu.
32
Danic bych lapen v ofsajdové pasti.
30
Odvážný průnik Aliadièra končí rohovým kopem.
29
Do šestnáctky hostí letělo hned několik centrů. Jednou z leva, pak zase z druhé strany... Stav 2:1 však zatím zůstává.
27
Po faulu Aliadièra na Sáncheze se bude kopat proti hostující bráně.
26
Hosté se prokombinovali na polovinu soupeře. Centr Monneta-Paqueta však skončil v zámezí.
24
Danicův přízemní centr sebrala hostující obrana.
22
Míč se po centru Bonga a přiťuknutí Le Talleca dostal až k Danicovi, který z hranice šestnáctky přestřelil bránu.
22
Audard vyboxoval centr Dosseviho daleko od brány.
21
Rohový kop pro domácí.
21
Domácí hrají s velkým elánem. Na bránu Lorientu se valí jeden útok za druhým.
19
Domácí po standardce dostali míč do sítě potřetí, ale je máván ofsajd!
18
Tak sudí nakonec po dlouhých diskuzích Le Lana vykázal do kabin. Hosté budou hrát o desíti!
17
Žlutá karta pro hostujícího Le Lana. Ještě se diskutuje.
14
Domácí přichází s bleskovým obratem! Sánchez obral hostující hráče o míč a založil akci, na jejímž konci nahrál Kadir volnému ANTHONYMU LE TALLECOVI a ten balón napálil do protipohybu Audarda. To je tedy začátek!
11
Domácím to vadit nemusí! Po rohovém kopu Dosseviho totiž brankář Audard zaváhal. Vyběhl z branky, ale před ním se k balónu dostal CARLOS SÁNCHEZ MORENO a hlavou poslal míč do brány.
10
Domácí mohli vyrovnat. Kadir šel sám proti Audardovi, ten domácího hráče srazil, ale penalta se nepíská. Domácí budou zahrávat jen roh!
9
Domácí zahrávali standardní situaci, ale obrana Lorientu si bez vážnějších problémů poradila.
7
Lorient právě vstřelil branku!
Po rohovém kopu se dostal k hlavičce BENJAMIN CORGNET a na balón nedosáhl ani vyskakující obránce, ani natahující se brankář Penneteau. Výborný začátek pro hosty z Lorientu.
7
Průnik Monneta-Paqueta po levém křídle končí rohovým kopem pro hosty.
6
V úvodu mají mírně více ze hry hosté.
3
Poprvé se předvedl hostující útočník Traoré. Uvolnil se směrem do středu a po zemi vypálil tak dva metry vedle tyče.
2
Domácí se ubránili a zaútočit mohou také oni.
2
Aliadière vybojoval roh pro Lorient.
1
Na trávníku zůstal hostující Romao a hra musela být přerušena.
1

Valenciennes FC: Penneteau - Ducourtioux (C), Gil, Angoua, Isimat-Mirin - Bong, Sánchez Moreno - Kadir, Danic, Dossevi - Le Tallec.

FC Lorient: Audard - Koné, Le Lan (C), Baca, Lautoa - Romao, Corgnet, Jouffre - Aliadière, Traoré, Monnet-Paquet.

Rozhodčí: Castro - Grosbost, Viala.
Valenciennes FC navíc poslední dvě utkání neprohrál. Opačnou a delší sérii drží jeho protivník FC Lorient. Ten nepoznal chuť vítězství už čtyři zápasy za sebou.
V dnešním klání lze jen těžko hledat favorita. Pro Valenciennes FC hraje velkou výhodu domácí prostředí a to i s ohledem na vzájemné zápasy obou soupeřů. V těchto duelech totiž vyhrál naposledy hostující tým v roce 2007.
Vážení sportovní přátelé,
vítejte u fotbalového zápasu frncouzské nejvyšší soutěže. Od 20:00 proti sobě nastoupí Valenciennes FC a FC Lorient. Uvodíme souboj osmého týmu na hřišti čtvrtého celku soutěže. Mezi dnešními soupeři je však rozdíl pouhých dvou bodů. A protože o čtvrtou příčku, zaručující postup do evropských pohárů, je veliký boj, máme se jistě na co těšit.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.