To se však nestalo, výsledek je proto 1:0 a tři body putují pro Lorient. To je z mé strany vše, hezký zbytek neděle a na počtenou.
Je dobojováno, o všem podstatném rozhodl první poločas, kdy se v 17. minutě prosadil Aliadiére. Největší šanci na vyrovnaní měli hosté z pokutového kopu, to by se však Camara musel trefit. Nepomohla ani dlouhá přesilovka, domácí své oslabení zvládli bez větších problémů a měli několik dobrých šancí na zvýšení skóre.
90+2
Utkání se pouze dohrává, domácí drží míč na svých kopačkách.
90
Za různá ošetřování a prodlevy se budou nastavovat tři minuty.
89
Už se pomalu blíží konec zápasu, ještě musel zasahovat Audard, na kterého letěl Mostefa. K míči se však těsně nedostal.
88
Nevypadá to, že by se hosté dostávali k nějakému tlaku, právě naopak. Protivník je i v deseti nebezpečný a má slibné kontry.
86
To byla asi největší šance druhého poločasu, jinak jsme zůstávali pouze u náznaků.
85
Nyní museli sledovat tutovku Aliadiéreho, který běžel sám na bránu a snažil se brankáře technicky obstřelit, míč letěl k pravé tyči a chyběl skutečně kousek. Mohlo být 2:0.
84
Opět správné rozhodnutí, hráči Ajaccia padají velice ochotně.
83
Jasný faul Peroza na rozběhnutého Aliadiéreho. Ještě před tímto momentem jsme viděli pád Oliecha ve vápně, penalta se nepíská.
82
Žlutou kartu dostává Grenddy Perozo (AC Ajaccio).
82
Centr Coutadeura odhlavičkoval do bezpečí Tonucci, byl z toho sice roh, ale žádné nebezpečí z toho nebylo.
81
Ajaccio bylo nějakou dobu u míče, jenže pak přišel faul a naopak možné nebezpečí budeme sledovat na druhé straně.
80
Posledních deset minut si užije jeho náhradník Pelé. A bude se muset zapojit do bránění.
79
Odpracovanou šichtu má Traoré a nutno ho pochválit, patřil určitě k nejlepším hráčům na hřišti.
77
Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Alain Traoré, přichází Bryan Pelé.
77
U lajny se rozcvičuje Pelé, což znamená za pár chvil třetí střídání Lorientu.
76
Druhé dějství je bohužel co se týče kvality velice slabé. Zklamání je výkon Ajaccia, které v přesilovce nemělo žádnou šanci.
75
Ještě zhruba patnáct minut do konce a hraje se ve středu hrací plochy.
74
Platí to i v tomto případě, kdy na něj poslal přetažený centr Goncalves.
73
Aliadiére vystaven do ofsajdu, bude se kopat směrem na Audardovu bránu. Nutno říct, že krom několikrát zmíněné penalty neměl mnoho práce.
72
Tak přeci jen není Leca v dobré kondici a putuje raději do kabin.
71
Střídání v týmu AC Ajaccio: ze hřiště odchází Mickael Leca, přichází Cedric Orengo.
71
Obrana Ajaccia i teď zasáhl v pravou chvíli, posléze však faulovala. V podstatě není moc poznat, že hrají hosté přesilovku. Lorient hraje v obraně dobře.
70
Dvacet minut do konce základní hrací doby Paquet mohl jít do samostatné akce, ale neměl potřebnou rychlost.
69
Jouffre už sice vystřídal, ale na střídačce byl hodně naštvaný, že musel skončit. Je v tom nějaké svalovené zranění.
68
Mostefa to dnes poněkolikáté zkusil ranou z dálky, opět mířil velmi nepřesně.
66
Zatím zůstává za lajnou a vypadá to, že se nakonec vrátí zpět do hry. A je to tak, lékaři týmu jej dali dohromady.
65
Na hřišti zůstává ležet Leca a bude muset střídat. Nevypadá ve stavu, že by mohl pokračovat.
63
Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Yann Jouffre, přichází Cheick Doukouré.
63
Po něm se dostal k míči Traoré a posílal technikou střelu k pravé tyči. Ochoa plachtil vzduchem marně a měl štěstí, neboť balón zapadl těsně vedle. Velká šance na zvýšení skóre.
62
A bojují dobře, i v oslabení jsou v útoku nesmírně nebezpeční. Tentokrát vybojoval roh Jouffre.
61
Máme za sebou zhruba hodinu zápasu a stále vidíme výsledek 1:0. Připomínám, že domácí přežili pokutový kop a stále bojují v deseti hráčích.
60
Po něm však přišel faul někoho ze spoluhráčů a Ajaccio může rozehrát od svého gólmana.
59
Nejlepším hráčem na hřišti je určitě Traoré, ten dokáže podržet míč a nyní vybojoval další roh.
58
Trenér hostů se rozhodl hned k dvojitému střádání, tak uvidíme co to s výkonem jeho týmu udělá.
57
Střídání v týmu AC Ajaccio: ze hřiště odchází Aboubacar Demba Camara, přichází Dennis Oliech.
57
Střídání v týmu AC Ajaccio: ze hřiště odchází Benoît Pedretti, přichází Tallo.
57
Stále do plných hrají hosté. Těžko se jim prosazuje přes bránící protihráče.
56
Aliadiére reklamoval faul na svou osobu těsně před pokutovým územím, ale je mu to platné jak mrtvému zimník. Rozhodčí si tuto situaci zřejmě obhájí.
55
Druhý poločas postrádá potřebné tempo, zatím je to takové neurovnané a s řadou nepřesností.
54
Traoré hledal ve vápně Paqueta, ten byl však dobře pokrytý a k hlavičce se nedostal
53
Teď si domácí navíc vytvořili slibnou možnost, budou zahrávat rohový kop.
53
Nutno pochválit i soupeře, že velice dobře přistupuje a napadá rozehrávky.
52
Ajaccio je stále u míče, ale ta kombinace není vůbec dobrá. Je v ní mnoho nepřesností.
50
Zatím se to daří, hosté střílí jen z velké dálky a platí to i v případě Tonucciho, jehož bomba vysoko přestřelila bránu.
49
Dá se očekávat, že Ajaccio bude častěji u míče a bude využívat početní převahy. Na Lorientu je, aby se soustředil především na defenzivu.
48
První ranou druhého poločasu se prezentoval Mostefa, ale tohle nemohlo Audarda překvapit.
47
Už se hraje, vypadá to, že bez dalších změn v sestavách obou trenérů.
46
Celý druhý poločas budou hrát domácí pouze v deseti a bránit hubrný náskok. Pokračujeme přibližně v 18:04.
Máme za sebou celkem zajímavý první poločas, který měli od začátku pod kontrolou hráči Lorientu, jenž se dostali do vedení po pěkném pasu Suna a dorážce Aliadiéreho. Jenže to nebylo nic platné, ojedinělý výpad předvedl hostující Lasne a kapitán Manga ho stáhl k zemi. Z nařízené penalty však Camara neuspěl.
45+3
45+1
To je ještě dostatek času na nějakou zajímavou a kloudnou útočnou akci.
45
Rozhodčí nastaví nad rámec prvního poločasu dokonce tři minuty.
44
Už se hraje poslední minuta prvního poločasu, domácí bezpečně kontrolují průběh zápasu.
43
Poslední minuty opět patří hráčům Lorientu, kteří i v deseti měli možnosti na zvýšení skóre.
41
Obrovská šance domácích, ke střele před vápnem se dostal Aliadiére a zazvonila nám na stadionu pravá tyč. Následně dal o sobě vědět zase Traoré, s tímto pokusem si už brankář Ochoa poradil.
40
Pozvolna kráčíme ke konci prvního poločasu, ještě pět minut chybí dohrát na stadionu Lorientu..
38
Kdepak, to bylo příliš přetažené, bude se kopat od brány Ajaccia.
37
Traoré si už jde pro míč a po delší době se bude zase hrát před gólmanem Ochoou.
36
Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Gilles Sunu, přichází Yann Jouffre.
35
Bude se střídat, Sunu už pomalým krokem míří k lavičce.
34
Na hřišti probíhá hromadné občerstvení, není to však horkem, ale jeden z domácích hráčů leží na hřišti v nefotbalové pozici.
32
Nyní je vidět aktivita na straně Ajaccia, to je jasné. Domácí se hnát do útočných akcí nějak extra nebudou.
30
Sledovali jsme zajímavé pasáže zápasu, červená karta, penalta. Ajaccio si zatím s početní výhodou nedokázalo poradit.
29
Camara má poslední dobou docela smůlu. Nyní běžel sám na Audarda, který byl u míče dřív. Když to viděl, zkusil sebou mrksnout na trávník a za komedii zralou na Barrandov inkasuje žlutou.
28
Žlutou kartu dostává Aboubacar Demba Camara (AC Ajaccio).
27
A není vyrovnáno! Audard vystihl směr Camarovy střely. Ten mířil k levé tyči, ovšem tam se domácí mág dokázal natáhnout.
25
Červenou kartu dostává Bruno Ecuele Manga (FC Lorient).
25
Lasne to udělal šikovně, udělal kličku brankáři a mohl zakončit prakticky do prázdné, ale za záchrannou brzdu zatáhl kapitán Lorientu. Je jasné, že tento tým bude hrát v deseti. Inkasoval ihned od sudího červenou.
25
Byla nařízena penalta pro hostující tým! Manga zastavil v pokutovém území rozběhnutého Lasneho a pohroma je na světě. Může být vyrovnáno.
25
Ojedinělá akce Ajaccia končí ofsajdem, ve kterém byl kapitán Mostefa.
24
Zkusil to sám Traoré svým centrem do vápna, ale tam jeden z jeho spoluhráčů fauloval.
23
Traoré zůstal po souboji s Tonuccim na zemi a je odpískán trestný kop z velice dobré vzdálenosti.
22
Po rohu se dostal k hlavičce Sunu, ale netrefil míč zcela ideálně.
21
Svěřenci kouče Gourcuffa jsou stále u míče a budou zahrávat rohový kop.
20
Pro poslední tým tabulky trochu škoda, protože poslední minuty vykazoval zvýšenou aktivitu. Stačilo však jedno zaváhání a pohroma byla na světě.
18
Tohle domácí přesně potřebovali, nyní se mohou uklidnit a hrát si svou hru.
17
Lorient právě vstřelil branku!
Jak je fotbal jednoduchý ukázala tato akce. JÉRÉMIE ALIADIÉRE dostal přesný centr z pravé strany a sám na malém vápně bezpečně uklidil míč do hostující sítě. Asistence: Gilles Sunu.
16
Zajímavý pokus, který vyslal Camara. Dlouho nic nevymýšlel a zkusil to ranou z první. Ovšem přestřelil prostor mezi třemi tyčemi.
15
I když se na chvíli dostali do útočného výpadu také hosté, jenže centr Lasneho neprošel do pokutového území.
14
Obraz hry je stále stejný, hraje se útočné polovině domácího celku.
13
V akci opět Traoré, který se opřel do střely z voleje a svůj pokus hodně přepálil. Míč končí nad.
12
Aliadière dostal přihrávku za obranu, ale míč mu utekl a nedokázal ho udržet na svých kopačkách.
11
Manga však trefil jen zeď a hosté se znovu ubránili. Není to však na dlouho, protože jsou stále u balonu.
10
Diváci jsou ve varu, budou sledovat zajímavou standardku svého týmu.
9
Následně se ocitl v ofsajdu opět aktivní Traoré. Gestem ukázal svému spoluhráči za pěknou přihrávku, byť do nefotbalové pozice.
8
Ta právě přišla. Lautoa poslal krásný centr na malé vápno, kde si naskočil Traoré a jeho hlavička jen těsně minula horní část hostující brány. Mnoho nechybělo a Lorient vedl.
7
Aktivita a převaha je jednoznačně vidět na straně Lorientu, který trpělivě čeká na svou šanci.
6
Lehké to neměl ani tentokrát, kdy na něj z pravé strany posílal střílený centr Gassama. Nadvakrát musel hostující brankář zasáhnout.
5
Těžká malá domů v podání Tonucciho, nakonec si ale Ochoa dokázal poradit.
4
Traoré kličkoval před vápnem a hledal lépe postaveného Paqueta, k němu se ale míč nedostal.
3
Jeden má již jistotu sestupu, Lorient se bude chtít vydrápat tabulkou vzhůru. Zatím je u míče.
2
Rozhodčí Castro zahájil toto utkání, kde je oběma týmům spíš o prestiž a čest.
1
Podmínky pro fotbal jsou takřka ideální. Je krásné slunečné počasí, terén je rovněž výborný.
Hráči jsou připraveni na hřišti, za pár chvil duel odstartuje.

FC Lorient: Audard – Lautoa, Guerreiro, Bourillon, Ecuele Manga (C) – Sunu, Coutadeur, Gassama, Traoré, Aliadiére – Monnet-Paquet.
Náhradníci: Chaigneau – Pedrinho, Baca, Jouffre, Doukouré, Azouni, Pelé.

AC Ajaccio: Ochoa – Leca, Tonucci, Perozo, Hengbart – Mostefa (C), Goncalves, Pedretti, Lasne – Camara, André.
Náhradníci: Scribe – Nadeau, Remiti, Tallo, Oliech, Moracchini, Orengo.

Rozhodčí: Castro – Ocak, Aube.
Forma Lorientu je všelijaká, ale body poslední dobou sbírá. Ze tří zápasů přišly dva nerozhodné výsledky a jedna výhra. Především remíza 4:4 s Montpellier stojí za upozornění. To Ajaccio má na svém kontě dvě prohry v řadě a jednu remízu. Pouze dvacet bodů na kontě, což znamená beznadějné poslední místo.
V podstatě už o mnoho nejde, hosté jsou jasní sestupující a Lorient si ještě může vylepšit svou pozici. Nyní je na dvanáctém místě a ještě se může dostat na osmé místo, které nyní okupuje Reims. Rozdíl je pouhých dvou bodů.
Sportu zdar a fotbalu zvlášť. Hezké odpoledne přeji u sledování francouzské fotbalové soutěže, která se pomalu ubírá ke svému konci. Je třeba odehrát ještě dvě kola. Jedno z nich je souboj mezi Lorientem a Ajacciem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.