To je pro dnešek vše, příště opět na shledanou.
Olympique Marseille doma poráží AC Ajaccio 3:1, rozhodli o tom Ayew, Payet a znovu Ayew. O jedinou branku hostů se postaral v 62. minutě Tallo. Utkání nabídlo několik zajímavých šancí, úspěšnější však zůstali fotbalisté Olympiqu. Ten byl v utkání aktivnější a zaslouženě vítězí.
90+3
Žlutou kartu dostává Jérémy Morel (Olympique Marseille).
90+3
Hra je přerušena, ošetřován je Camara z týmu Ajaccia.
90+2
Do brejku vyrazil po pravém křídle Valbuena a vybojoval faul soupeře.
90
Začíná běžet nastavený čas – 3 minuty.
89
V závěru utkání jsou aktivnější domácí, zápas se začíná zdát rozhodnutým.
88
Střídání v týmu AC Ajaccio: ze hřiště odchází Tallo, přichází Aboubacar Demba Camara.
86
Gignac vypálil ze střední vzdálenosti, balon se těsně otírá o levou tyč!
84
Na útočné půli se chystá vhazovat Pedretti, Ajaccio zkouší jednu ze svých posledních šancí.
82
Na pravém křídle se uvolnil Cheyrou, jeho následný pas na střed ale nebyl přesný.
80
Deset minut do konce zápasu, Marseille drží otěže utkání pevně ve svých rukou.
78
Střídání v týmu AC Ajaccio: ze hřiště odchází Sigamary Diarra, přichází Denis Tonucci.
77
Marseille právě vstřelilo branku!
Domácí podnikají výrazný krok k tříbodovému zisku z dnešního zápasu. Na pas z pravé strany vápna si naběhl ANDRE AYEW, který z první posílá balon za záda gólmana hostů.
76
Olympique bude zahrávat nebezpečný přímý kop...
75
Útočnou akci Ajaccia zastavuje evidentní ofsajd.
75
Domácí kombinují na útočné půli, zatím však bez lepšího zakončení.
73
Tohle ale Marseille nezahrála dobře, Ajaccio vyráží do rychlého brejku.
73
Domácí budou zahrávat rohový kop...
72
Rozběhla se závěrečná dvacetiminutovka, po snížení Talla mají hosté stále o co hrát...
70
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Giannelli Imbula Wanga, přichází Mathieu Valbuena.
69
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Dimitri Payet, přichází Benoît Cheyrou.
68
Centr za obranu na Talla nebyl přesný, balon tak získali domácí.
66
Marseille se snaží zvýšit útočnou aktivitu, hosté jsou ale po snížení pořádně nabuzení a odhodlaní srovnat....
64
Střídání v týmu AC Ajaccio: ze hřiště odchází Issas Baradji, přichází Benoît Pedretti.
62
Ajaccio právě vstřelilo branku!
Hostům se ale daří na gól Marseille rychle odpovědět. Za obranu domácích se dostal GADJI TALLO, který překonává Mandandu!
60
Olympique utíká soupeři a jde do dvoubrankového vedení. Na centr do vápna si nejlépe naběhl DIMITRIJ PAYET, jehož hlavička končí u levé tyče.
59
Roh pro Marseille...
58
Gignac ztrácí balon při útočné akci, hrát budou hosté.
57
Rychlý protiútok Ajaccia příliš nevyšel, z dobře vyhlížející akce vzešla jen nedůrazná střela Andrého.
56
Tuto standardní situaci však Ajaccio zvládlo velmi dobře.
55
Roh pro domácí...
55
A opět Gignac, tentokrát domácí forvard míjí levou tyč z hranice vápna.
54
Z levé strany odcentroval Gignac, žádného spoluhráče ale tímto míčem nenašel.
53
Tallo padá ve vápně Olympiqu, pokutový kop se ale pískat nebude.
52
Balon ale pokryl pozorný Mandanda.
51
Hosté budou zahrávat rohový kop...
50
Ayewa vychytal pozorný Ochoa, který bude odkopávat od brány.
49
Hra je přerušena, ošetřován je hráč Ajaccia.
48
Z levé strany vápna se zkusil probít Valbuena, balon ale ztratil.
46
Po první půli vede Olympique 1:0, síť Ajaccia rozvlnil už ve 3. minutě Ayew. Domácí byli většinu poločasu lepší, druhou branku ale nepřidali. Na konci první půle byli hosté aktivnější, Mandanda ale zatím drží čisté konto.
Druhý poločas začne cca ve 21:33.
45+1
45
Začíná běžet nastavený čas, domácí drží těsné vedení.
44
Centr Andrého z levé strany vápna končí na levé tyči!
43
Tallo vybojoval faul soupeře, Marseille bude čelit standardní situaci soupeře.
42
Marseille v posledních minutách polevila, hrají hlavně hosté.
41
Po pohledné individuální akci odcentroval z pravého křídla Lasne, Mandanda balon ale dokázal pokrýt.
40
Vysoký centr do vápna kryje Mandanda, který velmi rychle zakládá protiútok Olympiqu.
39
Valbuena daroval nepřesnou přihrávkou balon soupeři, Ajaccio přechází na útočnou půli.
38
Faul vybojoval také hostující Lasne, Ajaccio se bude pokoušet ohrozit bránu Mandandy.
37
Ta však končí nepřesným centrem, rozehrávat tak bude Ochoa.
36
Ajaccio se ubránilo jen za cenu faulu, Marseille tak může pokračovat v útočné kombinaci.
34
Faty zkusil najít spoluhráče centrem za obranu, ten se ale nezdařil.
33
Pomalu se blíží konec první půle, Olympique má zatím zápas jen ve svých rukou.
32
Na útočné půli vhazuje Payet, domácí neopouští od tlaku soupeře.
31
Domácí to nesehráli špatně, Ochoa ale nakonec zasahovat nemusí.
30
Payet se chystá zahrávat přímý kop domácích... Ten minulý se povedl, co tento?
29
Druhý gól Marseille měl na hlavě Gignac, míč však těsně míjí levou tyč!
28
Rohový kop pro domácí...
27
Od brány se chystá rozehrávat gólman hostů Ochoa.
26
Ajaccio však tuto útočnou akci Olympiqu snadno dokázalo zastavit.
25
Tato standardní situace však hostům dvakrát nevyšla, do brejku míří Marseille.
25
Ajaccio přidalo – má další roh...
24
Hlavou ale do bezpečí odvrací balon stoper Mendes.
23
Ajaccio má k dispozici další roh...
22
21
Z levé strany se pokusil odcentrovat Baradji, svým pasem ale nikoho nenašel.
20
Dvacet minut hry je za námi, Marseille zatím hraje ve velké pohodě, je lepším týmem.
19
Od brány bude odkopávat Mandanda.
18
Útočník hostů Tallo se dostal ke tvrdé střele, bránu Mandandy ale vysoko přestřelil.
17
Khalifa vybojoval další roh pro Olympique...
16
Domácí zahrávali rohový kop, gólovou hlavičku Gignaca ale vyráží skvělý Ochoa!
15
Payet se opřel do tvrdého voleje z hranice vápna, Ochoa ale balon pohotově vyráží!
14
Payet to nemyslel zle, bránu soupeře ale přestřelil.
13
Payet bude zahrávat nebezpečný přímý kop Olympiqu...
12
Od brány se chystá rozehrávat zatím nezaměstnaný Mandanda.
11
Gignac se provinil útočným faulem, rozehrávat tak budou hosté.
10
Úvodní desetiminutovka je minulostí, Olympique je zatím výrazně lepší a zaslouženě vede.
9
Na útočné půli bude vhazovat Payet, domácí pokračují v útočné kombinaci.
8
Ajaccio je zatím pod velkým tlakem, Marseille hraje velmi aktivně.
7
Gignac měl nyní smůlu, jen málo chybělo k tomu, aby šel sám na bránu, balon však odklidil do bezpečí Ochoa.
6
Gignac se zkoušel pročkličkovat na hranici vápna soupeře, úspěšný ale nebyl.
5
Hosté se snaží hru zklidnit, do šancí se však zatím Ajaccio nedostává.
3
Krásný moment hned v úvodu utkání. Skvělý pas za obranu dostal ANDRE AYEW, který pohledně přeloboval vyběhnuvšího gólmana hostů.
2
Balon mají domácí, Olympique však zatím nikam nespěchá.
1
Utkání začne za malý moment.

Olympique Marseille: Mandanda (C) – Dja Djedjé, N´Koulou, Mendes, Morel – Payet, Imbula Wanga, Valbuena, A. Ayew, Khalifa – Gignac.
Náhradníci: Samba – Diawara, Mendy, Fanni, Cheyrou, Lemina, Romao.

AC Ajaccio: Ochoa – Mostefa, Perozo (C), Dielna, Bonnart – André, Faty, Diarra, Lasne, Baradji – Tallo.
Náhradníci: Sissoko – Tonucci, Camara, Pedretti, Nadeau, Goncalves, Jakovenko..
Poslední vzájemný zápas

Oba celky na sebe už v této sezoně narazily. Tehdy se hrálo na hřišti Ajaccia, ale z vítězství se radoval Olympique, který vyhrál 3:1. Uvidíme, jak to celé dopadne dnes.
AC Ajaccio

Hostům se v této sezoně vůbec nedaří. Ajaccio má na svém kontě pouze 19 bodů a nachází se na posledním dvacátém místě. Na předposlední Sochaux ztrácí Ajaccio sedm bodů a na osmnácté Valenciennes už bodů deset, takže Ajaccio je už jednou nohou ve druhé lize.

Na hřišti soupeřů se Ajacciu vůbec, ale vůbec nedaří. Z patnácti zápasů totiž vyhrálo pouze jednou, pětkrát remizovalo a devětkrát prohrálo, to vše při skóre 11:30.

Olympique Marseille

Domácímu celku se v této sezoně nedaří podle představ. Marseille zatím vybojovala 45 bodů a nachází se na šestém místě. Na čtvrtou pozici ztrácí Marseille už devět bodů a vypadá to, že v příští sezoně se v evropských pohárech nepředstaví.

Na domácím hřišti odehrála Marseille patnáct zápasů, ale vyhrát jich dokázala pouze sedm. Dvakrát remizovala a šestkrát prohrála, to vše při skóre 22:17.

Sochaux – Marseille 1:1
Marseille – Rennes 0:1
Reims – Marseille 1:1
Marseille – Nice 0:1
PSG – Marseille 2:0
Zdravím všechny příznivce kopané. Francouzská Ligue 1 má na programu 32. kolo a my budeme sledovat zápas, ve kterém se utká Marseille s Ajacciem. Jasným favoritem tohoto duelu je domácí celek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.