Pro dnešek je to ode mě z francouzské Ligue 1 vše. Za pozornost u sledování zápasu mezi Monacem a Nice Vám děkuje komentátor Tomáš Reiner. Na shledanou.
Monaco poráží ve velmi atraktivním souboji bohatém na šance Nice a je jisté, že si v příští sezóně zahraje UEFA Champions League. Dnešní střetnutí lze označit za souboj brankářů, který vyzněl lépe pro Danijela Subašiče, který na rozdíl od Davida Ospiny neinkasoval. Jediný gól zápasu obstaral již v páté minutě fantastickým lobem Dimitar Berbatov. Konečný výsledek. Monako 1 Nice 0.
90+3
Nampalys Mendy se ještě dostal na pravém křídle k centru, to je ale snadná práce pro Danijela Subašiče.
90+3
Eric Bauthéac posílal na vzdálenější tyč dobrý centr, ten byl ale odvrácen.
90+2
Fabinho zbytečně fauloval a Nice bude mít k dispozici zřejmě poslední šanci na vyrovnání.
90+2
Danijel Subašič stáhl míč ze vzduchu a uklidnil hru.
90+1
Joao Moutinho rozehrál standardní situaci nakrátko a domácí vzápětí o míč přišli.
90+1
Nad rámec zápasu byly nastaveny 3 minuty.
90
Kondogbia skvěle udržel míč proti dvojnásobné přesile a vybojoval standardní situaci.
90
Monaco vybojovalo ve středu hřiště autové vhazování a pochopitelně nikam nespěchá.
89
ŽLUTÉ KARTY: Monaco 1 Nice 2
89
Hosté nemají na výběr, zužuje je totiž rozsáhlá marodka.
88
Nice se rozhodlo využít služby teprve šestnáctiletého Paulina Paula, který přišel v závěru zápasu na hřiště, aby se pokusil vyrovnat.
88
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Valentin Eysseric, přichází Paulin Puel.
87
Žlutou kartu dostává Darío Cvitanich (OGC Nice).
86
Eric Bauthéac se dostal v pokutovém území k hlavičce, která byla zablokována.
85
Domácí se snažili po levé straně proniknout do šestnáctky Nice, to se jim ale nepodařilo.
84
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Dimitar Berbatov, přichází Emmanuel Rivière.
84
Mounir Obbadi nyní mohl rozhodnout, jenže obrovskou šancí pohrdl.
83
Monaco vyrazilo do bleskového protiútoku a Dimitar Berbatov poté předložil míč v šestnáctce doprava na Mounira Obbadiho, jeho následná střela ale zamířila do oblak.
82
Eric Bauthéac se snažil v šestnáctce uvolnit Christiana Brülse, ten byl ale zakřižován.
81
Joao Moutinho rozehrál standardní situaci a na zadní tyči našel přesným centrem Dimitara Berbatova, jeho následná hlavička ale byla hodně nepřesná.
80
Žlutou kartu dostává Timothée Kolodziejczak (OGC Nice).
79
Hosté rozehráli rohový kop, po kterém byl následný centr stejně jako drtivá většina těch předchozích odvrácen.
78
Eric Bauthéac se dostal na levé straně šestnáctky ke střele, která byla sražena na další roh.
78
Nice tentokrát posílalo centr na vzdálenější tyč, kde byl míč odvrácen za postranní čáru.
77
Nice mělo výhodu rohového kopu, po kterém bude následovat další.
76
Do šestnáctky Monaca létá jeden centr za druhým a domácí se musejí pořádně ohánět, aby neinkasovali.
75
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází James Rodríguez, přichází Nabil Dirar.
74
Nice má ve druhém poločase na vrh a v jeho průběhu si vytvořilo tři skvělé šance, vyrovnávacího gólu se však zatím nedočkalo.
73
Do pokutového území Monaca přilétl další nebezpečný centr, domácího ho ale dokázali na zadní tyči odvrátit.
72
Dimitar Berbatov byl s největší pravděpodobností tím hráčem, který odkopával míč na brankové čáře při předchozí šanci Nice.
71
Monaco rozjelo protiútok, který vzápětí zastavil zdvižený praporek pomezního rozhodčího.
70
Monaco nyní přežilo obrovský závar.
69
Papa Moussa M'Bow se dostal na hranici malého pokutového území po rohovém kopu k hlavičce, kterou Danijel Subašič dokázal nejprve skvělým zákrokem ztlumit a následně ho na brankové čáře zachránil jeden z obránců!
68
Dario Cvitanich unikl na pravém křídle dvojici hráčů Monaca a poté z úhlu napřáhl k prudké střele, kterou Danijel Subašič dokázal skvělým zákrokem vyrazit na rohový kop!
67
Dimitar Berbatov se snažil vysunout obloučkem Jamese Rodrígueze, toho ale dokázal skvěle zakřižovat Romain Genevois.
66
Do konce zápasu zbývá pětadvacet minut. Monaco vede nad Nice těsným rozdílem 1:0.
65
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Valère Germain, přichází Geoffrey Kondogbia.
64
Dario Cvitanich se ocitl v ofsajdu a z útočné snahy Nice nic nebylo.
63
Berbatov opět číhal za bukem, u míče byl ale jako první David Ospina.
62
Christian Brüls mohl vyrovnat poté, co se dostal k odraženému míči a zpoza šestnáctky napřáhl k pohotové střele z první, kterou nepříjemně tečoval Jérémy Toulalan a Danijel Subašič měl co dělat, aby míč směřující přesně k levé tyči dokázal vyrazit mimo!
61
Střela Didiera Digarda byla sražena na rohový kop, který hosté rozehráli nebezpečně na vzdálenější tyč.
60
Joao Moutinho měl na pravém křídle prostor a na vzdálenější tyči hledal centrem nabíhajícího Dimitara Berbatova, před bulharským útočníkem ale ukryl míč v náruči pozorný David Ospina.
59
Vzápětí se dostal po autovém vhazování k centru Nampalys Mendy, jeho centr byl ale uprostřed šestnáctky v pohodě odvrácen.
59
Didier Digard se dostal na pravém křídle k centru, který zablokoval dobře stínící Andrea Raggi.
58
Nice sáhlo hned ke dvojitému střídání, uvidíme, zda mu to nějak pomůže a dokáže vstřelit vyrovnávací gól.
58
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Jérémy Pied, přichází Christian Brüls.
57
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Neal Maupay, přichází Darío Cvitanich.
57
Joao Moutinho rozehrál standardní situaci, jeho dlouhý pas byl ale na vzdálenější tyči odvrácen.
56
Zatímco první poločas nabídl hned v úvodu několik šancí a také gól, tak po přestávce zatím na nějakou vážnější příležitost jednoho z týmů čekáme.
55
Útočnou snahu Nice zastavila nepřesná kolmá přihrávka a Danijel Subašič ukryl míč ve svém náručí.
54
Joao Moutinho předvedl skvělé zpracování a založil nebezpečný útok Monaca, následná střela jednoho z domácích hráčů zpoza šestnáctky ale ani nestojí za zmínku, protože skončila vysoko nad.
53
Neal Maupay se dostal na levé straně pokutového území k míči a poté se ho snažil poslat na přední tyč, kde číhal jeden z jeho spoluhráčů, míč na něj ale propasírovat přes dvojnásobný blok nedokázal.
53
Didier Digard vzápětí odvedl v obraně dobrou práci a přesně rozehrál.
52
Nampalys Mendy dokázal ve středu hřiště udržet míč pro Didiera Digarda, ten ale vzápětí o míč přišel.
51
Jérémy Toulalan dokázal udržet míč u postranní čáry proti dvojnásobné přesile a Nampalys Mendy ho vzápětí fauloval.
50
Další útok monackého klubu zastavila nepřesná finální přihrávka, po které mohl David Ospina v klidu rozehrát.
50
Hráči Monaca se mohli řítit do přečíslení tři na dva, nakonec ale z jejich útoku nic nebylo.
49
Dimitar Berbatov nepříjemně přišlápl kopačku Jérémyho Pieda a byl mu odpískán útočný faul.
48
ŽLUTÉ KARTY: Monaco 1 Nice 0
47
Žlutou kartu dostává João Moutinho (AS Monaco FC).
47
Danijel Subašič však na rozdíl od Davida Ospiny ještě neinkasoval.
46
Brankáři Danijel Subašič a David Ospina předvedli během prvního poločasu jeden fantastický zákrok, když oba dokázali střelu směřující přesně do levého horního rohu vyrazit mimo.
46
Monaco rozehrálo druhý poločas, ve kterém bude hájit a určitě se ještě snažit navýšit jednobrankové vedení.
46
Vracíme se zpět na Stade Louis II., kde za pár okamžiků začne druhý poločas zápasu francouzské Ligue 1 mezi Monacem a Nice. Domácí jsou zatím spokojenější a do druhé pětačtyřicetiminutovky vstupují s jednobrankovým vedením, o které se zasloužil Dimitar Berbatov.
Úvodních pětačtyřicet minut zápasu mezi Monacem a Nice nabídlo velmi atraktivní podívanou. K vidění bylo na obou stranách několik šancí, diváci ale zatím viděli jediný gól, o který se již v páté minutě postaral fantastickým lobem bulharský útočník Dimitar Berbatov. Skóre po prvním poločase. Monaco 1 Nice 0.
45+1
45+1
Nad rámec prvního poločasu byla nastavena 1 minuta.
45
Rozeběhla se poslední minuta prvního poločasu. Dimitar Berbatov se snažil v šestnáctce prodrat k míči, jako první u něj ale byl David Ospina.
44
Valentin Eysseric napřáhl zpoza levého rohu pokutového území levačkou k povedenému halfvoleji a prověřil pozornost Danijela Subašiče, který byl u své pravé tyče včas!
43
Monaco však zatím pozorně brání a až na jednu skvělou šanci Valentina Eysserica brankář Danijel Subašič nemusel řešit žádnou vážnější příležitost.
42
Přijde mi, jako by Monaco s blížícím se koncem prvního poločasu trochu vyklidilo pole a nyní jsou to hosté z Nice, kteří převzali iniciativu na svá bedra.
41
Do konce prvního poločasu zbývá pět minut. Monaco vede nad Nice krátce před přestávkou stále 1:0. Jediný gól zápasu obstaral již v páté minutě Dimitar Berbatov.
40
Ofenzivní snahu Monaca zastavil útočný faul a hosté se mohli znovu vydat na steč, jenže ve středu hřiště přišli o míč.
39
Hráči Nice se dožadovali odpískání penalty, marně.
38
Skupina fanoušků Monaca se nyní věnuje spíše slečnám, než fotbalu, ani se jim ale nedivím. I když dnešní zápas zatím nabízí velmi pohlednou podívanou a byla by škoda o něco podstatného přijít.
37
V hledišti dnes nechybí sličné slečny, což samozřejmě neuniklo skupince mladých fanoušků.
36
Nampalys Mendy se dostal ve středu hřiště k míči a poté se snažil hru roztáhnout doprava, jeho přihrávka ale byla vystižena.
35
Nice rozjelo rychlý protiútok a Eric Bauthéac hledal na vzdálenější tyči stříleným centrem Jérémyho Pieda, tomu ale scházely k zakončení dva kroky.
34
Mounir Obbadi napřáhl zpoza šestnáctky k přízemní střele, která byla ještě tečována, David Ospina si však s jeho pokusem i tak dokázal v pohodě poradit.
34
ROHOVÉ KOPY: Monaco 2 Nice 4
33
Ani tentokrát se hosté k ničemu nedostali a Monaco se konečně dokázalo definitivně ubránit.
32
Nice rozehrálo rohový kop, který byl na zadní tyči opět odvrácen, a hosté budou zahrávat během několika sekund třetí rohový kop.
31
Přízemní střela Didiera Digarda byla sražena na rohový kop a po zásahu Dimitara Berbatova bude následovat další.
30
Valére Germain se dostal po centru Joao Moutinha ve středu šestnáctky k hlavičce, ta však zamířila pouze doprostřed brány, kde byl připravený David Ospina. Byla to však dobrá šance!
29
Didier Digard fauloval Dimitara Berbatova a Monaco bude zahrávat standardní situaci.
28
Dimitar Berbatov zabojoval ve středu hřiště a udržel míč pro své spoluhráče, aby Nice nemohlo vhazovat.
28
Joao Moutinho je podle mého soudu zatím nejlepším hráčem na hřišti.
27
Joao Moutinho to zkusil ze střední vzdálenosti, jeho pokus byl ale nepřesný a skončil nad.
26
Hráči hostujícího Nice se dostali ke střele zpoza šestnáctky, to ale bylo pro Danijela Subašiče snadné sousto.
26
Ze zápasu uplynulo pětadvacet minut. Monaco vede nad Nice zásluhou exkluzivního lobu Dimitara Berbatova z páté minuty 1:0.
25
Hosté obstarali autové vhazování a vzápětí o míč přišli.
24
Valentin Eysseric se sice na levém křídle nedokázal prosadit, vybojoval však pro svůj tým alespoň autové vhazování.
23
David Ospina byl u míče jako první a z útoku Monaca nic nebylo.
22
V dnešním zápase se zatím rozhodně nenudíme. K vidění už bylo několik skvělých šancí.
21
Valentin Eysseric napřáhl zpoza šestnáctky k parádní střele, která směřovala přesně do levého horního rohu, Danijel Subašič ji ale dokázal exkluzivním zákrokem vyrazit nad! Nádherný fotbalový moment.
20
Fabinho předvedl fantastický defenzivní zákrok a zastavil nebezpečný protiútok Nice.
20
Domácí vybojovali rohový kop, který rozehrál na přední tyč Joao Moutinho, jeho následný centr byl ale odvrácen.
19
Monaco zastavilo útok Nice a ve středu hřiště mohlo vzápětí vhazovat.
18
Monaco je zatím výrazně lepší a podle mě je jen otázkou času, kdy přidá druhý gól.
17
Joao Moutinho rozehrál volný přímý kop a jeho následná technická střela směřovala přesně do levého horního rohu, David Ospina se ale vymrštil do vzduchu a jeho střelu absolutně fantastickým zákrokem dokázal vyrazit!
16
Romain Genevois fauloval v blízkosti šestnáctky Dimitara Berbatova a Monaco bude mít k dispozici nebezpečný volný přímý kop.
15
Následná střela Nampalyse Mendyho ze střední vzdálenosti ale byla hodně nepřesná a skončila vysoko nad.
14
Nice zastavilo útok Monaca a poté mohlo přejít do rychlého protiútoku.
14
Jeden z domácích hráčů zůstal ležet na hrací ploše a musel být ošetřován. Nyní už je ale vše v pořádku a zápas může pokračovat.
13
Hráči Monaca nyní spálili obrovskou šanci ujmout se dvoubrankového vedení.
12
Valére Germain předvedl fantastický sprint na pravém křídle a poté se v šestnáctce dostal ke křižné přízemní střele, která orazítkovala vzdálenější tyč! K dorážce se poté dostal Dimitar Berbatov, Nice ale dokázal zachránit Grégoire Puel, který skvěle zastoupil svého brankáře.
11
James Rodríguez podklouzl v šestnáctce v klíčovém okamžiku a z útoku Monaca nic nebylo.
10
Monaco se málem dopustilo zbytečné chyby v obraně, naštěstí pro domácí to ale dobře dopadlo a Nice se k ničemu nedostalo.
9
Hráčům Nice byl odpískán útočný faul na Aymena Abdennoura a domácí mohli v klidu rozehrát.
8
Valentin Eysseric napřáhl z 28 metrů ke střele, která skončila vysoko nad a Danijel Subašič mohl zůstat v klidu.
7
Aymen Abdennour fauloval a Nice bude moci zahrávat volný přímý kop z dobré pozice.
6
Andrea Raggi mohl přidat rychle druhý gól, jeho pohotový volej na zadní tyči po centru z pravého křídla ale skončil těsně mimo!
5
Monaco právě vstřelilo branku!
DIMITAR BERBATOV posílá Monaco fantastickým lobem do vedení!! Joao Moutinho uvolnil na levé straně šestnáctky skvělou kolmou přihrávkou Dimitara Berbatova, který měl dostatek času na to, aby si míč zpracoval a poté ho fantastickým lobem poslal do sítě. David Ospina zůstal přikován ke trávníku a Monaco vede 1:0.
4
Valentin Eysseric skvěle unikl na pravém křídle dvěma protihráčům a poté se dostal ke dvěma centrům, ani v jednom případě se mu ale míč před bránu brankáře Danijela Subašiče poslat nepodařilo.
3
Romain Genevois odvedl v obraně dobrou práci a zastavil útok Monaca, který domácí hráči táhli po pravém křídle.
2
Monaco se na druhé straně pokusilo odpovědět z rohového kopu, žádný z domácích hráčů se ale k ohrožení brány Davida Ospiny nedostal.
1
Nice obstaralo výkop zápasu a vzápětí se ocitlo v první šanci, když se na vzdálenější tyči po centru z levé strany dostal k hlavičce Jérémy Pied a jeho následný pokus skončil těsně nad!
1
Hráči obou týmů jsou již připraveni na hrací ploše a zápas mezi Monacem a Nice, který bude řídit hlavní rozhodčí Laurent Duhamel, bude moci za pár okamžiků začít. Favoritem je pochopitelně domácí Monaco, které se nachází na druhém místě.
Těsně před výkopem
Monako se musí v dnešním zápase obejít bez zraněného Kurzawy a Falcaa, zatímco hosty z Nice trápí rozsáhlá marodka a mimo hru je hned pětice hráčů. Kvůli zranění nemohou nastoupit Pejčinovič, Pentecote, Bosetti, Traoré a Anin.
Týmové novinky

AS Monaco FC: Subašič – Fabinho, Carvalho, Abdennour, Raggi – Moutinho, Toulalan, Obbadi – Rodríguez, Berbatov, Germain.
Náhradníci: Romero – Abidal, Dirar, Ocampos, Kondogbia, Martial, Rivière.
Trenér: Claudio Ranieri.

OGC Nice: Ospina – Kolodziejczak, Puel, M´Bow, Genevois – Bauthéac, Mendy, Digard, Eysseric – Maupay, Pied.
Náhradníci: Hassen – Palun, Abriel, Brüls, Cvitanich, Amavi, Puel.
Trenér: Claude Puel.

Rozhodčí: Laurent Duhamel. Asistenti: C. Moreau, J. Aube. Čtvrtý rozhodčí: B. Varela.
Nice se nachází na opačném pólu tabulky, přesto už také nemá příliš o co hrát. Čtrnáctý celek Ligue 1 dělí od sestupového pásma deset bodů a pět kol před koncem už má téměř zajištěnou účast v dalším ročníku, nesmí si však dovolit nic podcenit.
Nice
Monaco se nachází na druhém místě tabulky Ligue 1 a na čele marně stíhá vedoucí PSG, které má před monackým klubem desetibodový náskok. Domácí už sice nemají o co hrát, přesto ale budou chtít sezónu zakončit s co nejvyšším počtem bodů.
Monaco
Nedělní program francouzské Ligue 1 má na seznamu sedm zápasů, z nichž se zaměříme na ten úvodní mezi Monacem a Nice. Soubojem druhého celku tabulky se čtrnáctým Vás bude ze Stade Louis II. provázet komentátor Tomáš Reiner.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.