Je tu konec. Hosté nakonec získávají tři body, i když si ten závěr notně zkomplikovali. Ve druhém poločase zvýšil z penalty Gomis a už se zdálo, že je hotovo. Domácí nekladli přílišný odpor, přesto z ojedinělé akce udeřili Đorđevićem. Ten stejný hráč však neudržel nervy na uzdě a během krátké chvíle se nechal vyloučit. Deset hráčů Nantes tak už nemělo dostatek sil získat alespoň bod.
90+3
Centroval Gakpé a hlavička Tourého šla hodně nad. Bude z toho pouze odkop od brány. Minuta do konce.
90+2
Tak ještě standardka pro Nantes. To by mohla být jedna z posledních šancí.
90
Nastavují se tři minuty nad rámec zápasu.
90
Domácím v závěru tečou nervy a je zde další žlutá karta v hodně vyhroceném a hektickém závěru.
89
Žlutou kartu dostává Johan Audel (FC Nantes).
85
Červenou kartu dostává Filip Đorđević (FC Nantes). Tak to je neuvěřitelné, autor snížení se nechal během krátké chvíle vyloučit. Nejprve za ruku dostal žlutou a poté za nesportovní chování rovnou červenou a putuje do kabin. Velká škoda pro domácí, kteří budou dohrávat v deseti.
85
Žlutou kartu dostává Filip Đorđević (FC Nantes).
84
Nantes právě vstřelili branku!
Tak to je překvapení a blesk z čistého nebe. Přetažený centr po teči hostujícího hráče propadl na malém vápno, kde byl nikým nehládaný FILIP ĐORĐEVIĆ a pro domácí tak vykřesal jiskřičku naděje. Je sníženo a do konce je ještě nějaký ten čas. Zakončení bylo přesně a takřka z bezprostřední blízkosti Lopesovy brány.
82
Utkání se pouze dohrává, Nantes už přestalo klást nějaký odpor.
81
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Alexandre Lacazette, přichází Jimmy Briand.
80
Do konce dnešního mače zhruba deset minut a u míče stále Lyon, který se v případě výhry dostane na šesté místo před Reims.
78
Hosté už kontrolují výsledek, už to vypadá z jejich pohledu na klidný závěr.
77
Lyon právě vstřelil branku!
Teď už to vypadá s akciemi domácích hodně špatně. Riou zastavil ve vápně rozběhnutého Lacazetteho a z nařízené penalty se trefuje přesně BAFÉTIMBI GOMIS.
74
Žlutou kartu dostává Rémy Riou (FC Nantes).
74
Byla nařízena penalta. To byl jasný faul Riou, který stáhl rozběhnutého Lacazetteho, ruky tam byly, pád na zem a rozhodčí neváhal ukázat na puntík.
74
Nebo rovnou střelecký pokus. Postaral se o něj nyní Grenier, který nejprve protáhl svižnou střelou Riouho a poté se dostal k odraženému míči. Druhý pokus už byl horší, míč šel vysoko nad.
73
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Lucas Deaux, přichází Rémi Gomis.
73
Hosté si navíc hrají to, co potřebují. Drží se u míče, nikam nepospíchají a čekají na nějaký brejk.
72
Ve druhém poločase příliš pohledný fotbal nevidíme, je to spíše taktická bitva, ve které hrají prim hráči Olympique Lyon.
71
Nejde to, Lyon je u všeho dřív. Už se ke střele chystal Audel, ale Koné byl u něj dřív a navíc byl faulován.
70
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Jordan Veretout, přichází Etey Menachem Shechter.
67
Žlutou kartu dostává Clément Grenier (Olympique Lyon).
67
Nantes tak může zase zkusit pokus o překonání obranného valu soupeře.
66
Lyon zahrával standardku, ale nebyla provedená vůbec dobře. Ještě k tomu přišel útočný faul.
65
Ještě jsem vám dlužil jedno střídání, i domácí kouč provedl po hodiny hry jednu změnu.
64
Nantes nemá mnoho prostoru, není kudy se dostat před zahuštěnou obranu soupeře.
61
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Bessat, přichází Johan Audel.
63
Hosté stále brání hubený náskok, nikam nepospíchají a navíc v deseti lidech brání.
62
Znovu to vypadá na spíše vynucené střídání. Zkušený Gourcuff měl po souboji také nějaké problémy a musel jít pod sprchy.
61
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Yoann Gourcuff, přichází Jordan Ferri.
61
Hosté se dostali ke dvěma zajímavým šancím. Nejprve promáhl těsně před Riou útočník Gomis a následně se k technické střele propracoval Lacazette, jehož střela končí těsně nad.
60
Po hodině hry je však stále výsledek přijatelnější pro Lyon, který se sice musí bránit, ale doposud to zvládá na jedničku.
59
Hraje se prakticky jen na jednu bránu. Druhý poločas patří stále domácí sestavě.
58
Zahrán na krátko a poté už si Lyon poradil. Soupeř ale zůstává dál ve velkém tlaku, který se začíná víc a víc stupňovat.
57
Tlak pokračuje, před Gakpém musel v leže zasáhnout obránce Zeffane. Další roh.
56
Posléze jsme viděli roh Nantes, který si už obrana hostů pohlídala.
55
No vida. Veretout zahrával standardku zhruba ze třiceti metrů a jeho velmi přetažený centr nakonec plachtil do brány. Překvapený Lopes však dokázal v pravou chvíli zareagovat a rukavicemi vyškrábl míč do bezpečí.
54
Nantes ale vykazuje zvýšenou aktivitu a je momentálně lepším mužstvem.
53
Na Lopese se nyní řítil Touré a byl to pořádný hukot fanoušků, kteří ho hnali do zakončení, jenže všechno je zbytečné. Ofsajd.
52
Dlouho to nevydrželo a už se k centru dostával Bessat. Našel však pouze vyběhnuvšího Lopese.
51
Olympique se postupně vymanil z tlaku a také se dostává konečně k míči.
50
Zatím je to hra pouze na jednu stranu, hosté se musí pouze bránit a chybí jim Biševac, což je tedy velká ztráta v defenzivě.
49
Ale žlutí jsou i nadále u míče. Je jasné, že nebudou chtít nechat tento nepříznivý výsledek jen tak.
48
Domácí nezačali vůbec špatně, Gakpé obléhal bránu a zkoušel to z jedné i druhé strany, centry byly pokaždé až moc přetažené.
47
Proběhlo střídání a troufám si tvrdit, že Biševac měl nějaké zdravotní lapálie, protože poločas odehrál velice kvalitně.
46
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Milan Biševac, přichází Bakary Koné.
46
Druhý poločas začne přibližně v 15:02.
Je to tak, první dějství nám končí výhrou Lyonu 1:0. Do čtyřicáté minuty jsme sledovali vyrovnaný duel, obě mužstva si vytvořila nějaké ty šance, ale většinou to nebyly gólovky. Až přišla 40. minuta a pěkná akce hostů. Na jejím konci byl pohotový Lacazette, který z dorážky prostřelil gólmana Nantes. A stanovil tak výsledek úvodní půle.
45
45
Rozhodčí ani nebude nastavovat a každou chvíli ukončí poločas.
44
U míče stále hráči Lyonu, závěr poločasu jim jednoznačně patří.
43
Dvě minuty před koncem poločasu by Lyon rád udržel tento příznivý výsledek.
42
Pokusil se o to Bessat, ale praporek sudího jej zastavil v akci.
41
Tak nakonec branka a Lyon dokázal udeřit. Fotbalu by tento výsledek mohl prospět, Nantes teď bude muset pořádně zabrat.
40
Pět minut před koncem prvního poločasu poprvé udeřilo. Z levé strany nacentroval Gonalons na Gomise, který ještě nechal zákrokem vyniknout brankář Riou. Jenže ten míč vyrazil pouze na kopačky ALEXANDRA LACAZETTEHO, který stál na malém vápně a míč v pohodě doklepl do sítě.
39
Padla málem žlutá karta, Grenier je pouze ústně napomenut sudím Rainvillem.
38
Už se pozvolna blížíme do finále prvního poločasu. běží osmatřicátá minuta a gól v Nantes stále nepadl.
37
Na druhé straně se snažíl zakombinovat Fofana, ale bek Cissokho byl také na svém místě.
36
Před Dordevičem odvrací jeho krajan Biševac. Hostující obránce zatím působí velice jistým dojmem. Je prakticky u všeho.
35
Zajímavá je bilance faulů, domácí pouze jeden, hosté čtyři. Zatím se hraje velice čiště bež nějakých záludností.
34
Posléze se však dostával k hlavičce Deaux a měl na malém vápně hodně prostoru. Leč přestřeluje.
33
Nantes zahrávalo standardku a centr Tourého byl zablokován do bezpečí.
32
Gonalons neúvnavně pendluje po obou stranách hřiště, hledá svými centry někoho ze spoluhráčů, ale Riou hraje dobře pozičně a čte hru.
31
Gakpé udělal jednu kličku, druhou kličku a pak mu už vystavil stopku zkušený slovinský zadák Biševac.
30
Po třiceti minutách hry je stav stále 0:0. Oba celky už měly jakés takés střely, nic z toho však nebylo.
29
Hráči ve žlutých dresech i nadále zůstávají u míče. Poslední minuty patří znovu jim.
28
Opět pěkná akce a ťukec domácích. Bessat z levé strany centroval do ohně na Dordeviče, před ním však zavčas vyběhl brankář Lopes.
27
Následně Veretout v postavení mimo hru. Akce domácích tak rychle končí.
26
Stále sledujeme vyrovnané utkání, nějaké střely k vidění sice byly, ale o tutovky se nejednalo.
25
Krok chyběl Bessatovi, aby se dostal do útočné akce, ale míč nedoběhl.
24
No, Biševac povalil k zemi Dordeviče, který tomu ale zjevně přidal. Každopádně znovu se ukázalo, že Lyon má okna v obraně.
23
Další pokus rozehrát útok bude mít Riou po velmi nepřesném pokusu Greniera.
22
Riou se rozhodně nenudí, teď se ukázal jako skvělý rozehrávač. Centrem našel překvapivě neobsazeného Gakpého a ten vypálil rovnou z voleje. Zhruba metr vedle, ale Lopes zůstal stát a nevěřil vlastním očím.
21
Gonalons centroval na Fofanu, který se nakonec dostal k hlavičce, ale nebyla ani prudku a ani přesná. Riou tak může být znovu v klidu.
20
Zdá se, že Olympique se dostává do tempa a přebírá otěže zápasu.
19
Nakonec odkop od brány. Gourcuff rozehrál signál na krátko, po kombinační akci nakonec zakončil Gomis, ale v tísni to nebylo výrazné ohrožení domácí svatyně.
18
Standardka pro Lyon zhruba z pětadvaceti metrů od brány. To by mohla být solidní šance.
17
Riou vykopává od své brány po nepřesném centru Greniera. Lacazette byl u míče později.
16
Držení míče zatím hovoří lépe pro Lyon, který ale nemá vyloženě více ze hry. Utkání je to po všech stránkách vyrovnané.
15
Z rohu nic nebylo, naopak se mohl urodit brejk, jenže Lacazette přihrál Gomisovi na paty. To byla těžká přihrávka.
14
Další roh pro Nantes, míč v tísni musel odvrátit Biševac.
13
Tak na obou stranách jsme už nějaké ty šance mohli sledovat. Oba brankáři musí zůstat v pohotovosti.
12
Což dokázal Fofana parádním pasem za obranu na Gomise. Ten se dostával z levé strány vápna před Riou, ale ten zasáhl výborně. Bude z toho roh.
11
I po stránce kombinační se na duel dá koukat. Přihrávky mají přesnost.
10
Nehraje se vůbec špatný fotbal, oba celky se snaží hrát útočně a stále se něco před oběma brankami děje.
9
Výtečně Riou, který chytá prudký a střílený centr Gourcuffa.
8
Ovšem do šance se málem dostal domácí Dordevič, kterému přiťukl pěkně Traoré. Naštěstí Lopes odhadl celou akci a byl u balonu v hodině dvanácté.
7
Lyon i nadále pokračuje s míčem na kopačkách, chce si vytvořit nějaký prostor ke střele.
6
U míče gólman Riou, který v poklidu zachytil nepřesný centr kapitána Lyonu Gonalonse.
5
Do útoku se vydali také hosté, ale Lacazette se u míče dlouho neohřál. Obrana Nantes zapracovala v pravý čas.
4
A nebylo to vůbec špatné. Vizcarrondo nadvakrát našel Tourého, který byl sám na malém vápně, ale ta rána mu vůbec nesedla. Pozice dobrá, zakončení horší.
3
Bessat vybojoval první rohový kop zápasu. Nantes se zatím víc tlačí do útoku.
2
U míče prozatím hosté, kteří se snaží vymyslet první útočnou akci.
1
Jdeme na to, rozhodčí odstartoval tento duel, který bude sledovat solidně zaplněný stadion.
1

FC Nantes: Riou – Cissokho, Vizcarrondo, Djilobodji, Veigneau – Gakpé, Deaux, B. Touré, Veretout, Bessat – Đorđević (C).
Náhradníci: Dupé – Alhadhur, Audel, A. Touré, Nkoudou, Gomis, Shechter.

Olympique Lyon: Lopes – Zeffane, Biševac, Umtiti, Bedimo – Fofana, Gonalons (C), Gourcuff, Grenier – Lacazette, Gomis.
Náhradníci: Vercoutre – Koné, Ferri, Malbranque, Danic, Tolisso, Briand.

Rozhodčí: Rainville – Stien, Philippe.
První vzájemný zápas dopadl lépe pro Lyon, který na svém hřišti vyhrál 3:1.
FC Nantes

Domácí jsou na tom podobně a navíc potřebují uhrát nějaké body, neboť se jim nepříjemně přibližuje několik týmů ze spodní části tabulky. Nantes (34 bodů), například 15. Rennes a 16. Guingamp (27 a 26 bodů). Natolik je tabulka nahuštěná a vyrovnaná.

Jenže problém je u domácích i v tom, že od začátku roku 2014 vyhráli pouze jednou a jednou remizovali. Pak už to byly tři prohry a tři v řadě. Takže je třeba tuto sérii co nejdřív utnout. A k tomu všemu už dva zápasy nedalo Nantes gól. S Reims 0:0, v Sochaux prohra 1:0.
Olympique Lyon

Že by Lyon prožíval v letošní sezóně nějaké velké bodové žně, to se říct nedá. Aktuálně až šestá příčka a pohárové příčky jsou poměrně vzdáleny. Kol do konce je ještě hodně a třetí nebo čtvrté místo by mohlo být dosažitelné. Horší je to s Monacem, respektive PSG. Tam už je dvacetibodová propast.

Dnes se hraje de facto o šest bodů, Lyon potřebuje vyhrát, aby o bod předstihl právě svého soupeře. Nebude to však lekhé, forma není zrovna ideální, spíše je to jako na houpačce. V lize přišla prohra 2:0 na půdě Rennes, doma v poháru si však Olympique poradil 2:1 s Troyes.
Sportu zdar a fotbalu zvlášť. Hezké nedělní odpoledne při sledování nejvyšší francouzské ligy. Dnes budeme sledovat duel z horní poloviny tabulky. A navíc se bude jednat o sousedy, protože Nantes je na osmém místě, hostující Lyon je na tom dokonce o dvě příčky lépe. Rozdíl mezi těmito celky je však pouhopouhý jeden bod.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.