To je z mé strany vše, dobrou noc.
Je dobojováno. Sledovali jsme vyrovnaný zápas, který nakonec skončil nerozhodně 1:1. Do vedení šel celek Marseille, když se ve 31. minutě prosadil Thauvin. Ve druhém dějství se hosté nikam netlačili a pouze bránili a nakonec se jim to nevyplatilo, protože Serge Gakpé dokázal vyrovnat. Žádný další gól už nepadl a týmy si tak body rozdělily a nutno dodat, že zaslouženě.
90+3
Vypadá to, že rozhodující branky se už nedočkáme, protože do konce zápasu chybí pouze několik vteřin. Týmy si tak body rozdělí.
90+2
Vůbec první žlutou kartu v tomto utkání uviděl za protesty domácí Serge Gakpé.
90+1
Gakpé hledal ve vápně Tourého, ale tomu chyběl krok, aby dokázal zakončit.
90+1
Hlavní rozhodčí nastavil tři minutky.
90
Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.
89
A střídá i Marseille. Dohrál Thauvin a přišel Khalifa.
88
Nantes naposledy střídá. Odešel Deaux a zahraje si Gomis.
87
Pancrate se zkoušel uvolnit ve vápně Marseille, ale po zasekávačce se k míči dostal pozorný a dobře postavený Mendes.
86
A Nantes střídá. Odešel Nicoliță a zahraje si Touré.
85
Ale i tentokrát se domácí celek v pohodě ubránil. Hostující hráč si poté navíc pomohl faulem a u míče jsou tedy fotbalisté Nantes.
84
Nakonec je z toho jubilejní desátý rohový kop pro Marseille.
83
Hosté jsou u míče a tlačí se dopředu. Uvidíme, zda Marseille ještě něco vymyslí a dostane se opět do vedení.
82
Morel si nabíhal na přihrávku, ale nakonec míč na hrací ploše nezachytil a vhazovat tedy budou domácí.
81
Po další akci Marseille musel zasahovat Riou, ale byl pozorný a po nepřesné přihrávce míč v pohodě sebral.
80
Ani tentokrát domácí nic nevymysleli a míče se zmocnil Morel. Je před námi posledních deset minutek.
79
Hraje se na polovině Marseille, ale domácí se zatím nedokázali prokombinovat ke střele.
77
Hosté se nyní prokombinovali až před velké vápno Nantes, ale Gignac byl zády k brance a vystřelit nedokázal.
76
Nantes střídá. Odešel Bessat a zahraje si Pancrate.
75
Ale ani z tohoto rohu hostující hráči nic nevytěžili a stav zápasu se nemění.
74
Po bleskové akci je tu devátý roh pro Marseille.
73
Domácí jsou stále aktivnější a tlačí se dopředu, ale příliš se jim nedaří. Marseille se ve druhém poločase hodně trápí a zatím vůbec nic nevymyslela.
71
Marseille poprvé střídá. Odešel Payet a zahraje si Imbula Wanga.
70
Serge Gakpé se dral k hlavičce, ale nakonec se k míči nedostal a hosté se tedy tentokrát v pohodě ubránili.
69
A i domácí celek vybojoval rohový kop, třetí v tomto utkání.
68
Ale ani z tohoto rohu nic nebylo. Dopředu pospíchají domácí fotbalisté.
68
Po zásahu domácího hráče je tu další roh pro Marseille.
67
Hosté se hned vydali dopředu a vybojovali sedmý rohový kop.
66
Začínáme tedy od začátku. Domácí jsou na koni, tak uvidíme, zda se ještě dočkáme nějaké branky.
65
Nantes právě vstřelili branku!
Tak domácí se přeci jen dočkali a nutno dodat, že zcela zaslouženě vyrovnávají. SERGE GAKPÉ napřáhl z dálky a po jeho přízemním pokusu skončil míč za Mandandou, který nemá úplně čisté svědomí.
64
Domácí to nyní nesehráli vůbec špatně, ale po přihrávce na malé vápno skvěle zasáhl Mandanda, který míč sebral.
63
Tentokrát to hosté zkusili dlouhým nákopem, ale Gignac se k míči nedostal.
62
Hosté se soustředí hlavně na obrannou činnost a zatím jim tato taktika vychází dokonale. Marseille stále vede o jednu branku.
61
Bedoya se dostal ke střele z vápna, ale rána mu nesedla a Mandanda nemusel zasahovat.
60
Je před námi posledních třicet minutek a je jasné, že konec zápasu bude ještě hodně zajímavý. Máme se na co těšit.
58
Jenže ani domácím útok nevyšel podle představ. Nantes se v útočné fázi dnes trápí a zatím stále prohrává o jednu branku.
57
Nakonec ale hosté o kulatý nesmysl přišli a na tahu je celek Nantes.
56
Hosté jsou u míče a v klidu kombinují. Marseille nikam nepospíchá, což je zcela pochopitelné, hrát musí hlavně domácí borci.
55
Po centru z pravé strany hlavičkoval Veretout, ale branku trefit nedokázal a Mandanda tedy zasahovat nemusel.
54
Gignac se pustil do dvou obránců, ale nepřišel si na ně a o kulatý nesmysl přišel.
53
Po ztrátě míče šli dopředu hosté, ale výborným obranným zákrokem se prezentoval Veigneau, který na poslední chvíli celou akci zastavil.
52
Fotbalisté Nantes jsou ve druhém poločase aktivnější a stále se tlačí dopředu, ale zatím nic nevymysleli.
50
Domácí to zkusili dlouhým nákopem, ale tomu scházela přesnost a ani z této akce tedy nic nebylo. Nantes stále prohrává nejtěsnějším možným rozdílem.
49
Následná akce hostujícího celku skončila útočným faulem a dopředu opět pospíchají domácí fotbalisté.
48
Na parádní centr si nabíhal Gakpé, ale na zadní tyči nakonec nedokázal zakončit!
47
Domácí začali aktivně a Bessat se hned vydal dopředu, ale přes dvojici hostujících zadáků se neprodral.
46
Vše je připraveno, jdeme na druhé dějství.
Hráči obou celků se vrací zpět na trávník. Druhý poločas tedy začne za malý okamžik.
Druhý poločas začne přibližně v 21:30.
První poločas je za námi. Sledovali jsme vyrovnaný první poločas, který nakonec zvládl lépe celek Marseille. Ve 31. minutě se totiž trefil Thauvin, který poslal hosty do vedení. Domácí měli několik šancí na vyrovnání, ale nepovedlo se jim to a druhý poločas tak slibuje zajímavou podívanou.
45
45
Domácí to ještě zkusili dlouhým nákopem, ale vše skončilo ofsajdem a vypadá to, že v prvním poločase se už nic nestane.
45
Hraje se poslední minuta prvního poločasu.
43
Po rohu se jeden z domácích hráčů dostal ke střele z vápna, ale hradbu těl nepropálil a stav zápasu se tedy nemění.
42
Po rychlé akci je tu druhý rohový kop pro Nantes.
41
Bedoya se ve vápně Marseille parádně uvolnil a byl zcela sám před Mandandou, ale střelu příliš nezvládl a hostující brankář si s jeho pokusem poradil!
40
Po centru byl u míče jako první Vizcarrondo, který ho odhlavičkoval do bezpečí.
39
Po sražené střele je tu rohový kop pro Marseille.
38
Ale z přímého kopu nebylo vůbec nic. Stále se hraje na polovině Nantes, ale domácí výborně napadají.
37
Slibnou akci Marseille zastavil faulem Bedoya. Je tu zajímavá standardní situace pro hosty.
36
Gignac to zkoušel individuálně, ale byl zdvojen a o míč přišel. Hosté ale zůstávají u míče.
35
Na druhé straně to z dálky zkusil Bedoya, ale jeho projektilu scházela přesnost a Mandanda tedy nemusel zasahovat.
34
Dopředu se hnal hostující Ayew, ale výborně ho zastavil Cissokho, který míč skvěle sebral.
33
Málem bylo vyrovnáno! Gakpé pronikl do vápna a zpětnou přihrávkou oslovil Nicolițu, ale ten v zakončení selhal a poslal míč nad branku!
31
Marseille právě vstřelilo branku!
Tak jsme se velmi rychle dočkali, protože hostující celek jde po bleskové akci do vedení. Gignac míč patičkou přiťukl, k němu se dostal FLORIAN THAUVIN, který z dobrých dvaceti metrů poslal kulatý nesmysl přesně k levé tyči. Riou se natahoval, ale byl bez šance.
30
Je za námi úvodních třicet minutek. Sledujeme vyrovnaný zápas, který zatím přinesl pouze šest rohových kopů. Největší šanci měl hostující Gignac, ale neuspěl a na první branku tedy stále čekáme.
28
Aktivní Gignac si naskočil na centrovaný míč, ale byl dobře bráněn a nedokázal z těžké pozice trefit domácí branku.
27
Na druhé straně odcentroval z pravé strany Deaux, ale žádného svého spoluhráče nenašel a míč doputoval do zámezí.
26
Ale ani z pátého rohu nic nebylo a na první branku tedy stále čekáme.
25
Gignac se po chybě domácích dostal do první velké šance, ale z dobré pozici na Rioua nevyzrál. Domácí brankář střelu vyrazil, roh pro Marseille.
24
Hosté se nyní dostali ke dvěma střelám, ale ani jednou nemusel Riou zasahovat. Výborná a obětavá práce domácích zadáků, kteří dokázali oba pokusy zablokovat.
23
Na druhé straně se zkoušel uvolnit Gakpé, ale při kličce podklouzl a Dja Djedjé míč pohodlně sebral.
22
Hosté nyní velmi dobře napadali a Riou to neměl vůbec lehké, ale před dotírajícím Gignacem to zvládl na výbornou.
21
Na dlouhý míč si naběhl Gignac, ale zradilo ho zpracování a míč se od něj odrazil do zámezí. Hostující útočník se sice dožadoval faulu, ale marně.
20
Domácí se po delší době dostali k centru, ale Mandanda si s ním skvěle poradil a pomohl tak svým obráncům.
19
Nakonec ale vše skončilo útočným faulem, kterým se provinil Cheyrou, který přitvrdil uprostřed hřiště.
18
Hostující hráči jsou u míče a v klidu kombinují. Zatím se ale nemohou dostat před branku Nantes.
17
Držení míče: 45% – 55%.
16
Gakpé se hnal za dlouhým míčem, ale vše výborně přečetl zkušený Mandanda, který vyběhl a kulatý nesmysl sebral. Dobrý práce hostujícího kapitána.
15
Po souboji upadl ve vápně Nantes Payet, ale hlavní rozhodčí pouze kroutí hlavou a hraje se dál. Tohle se pískat nebude.
14
Z pravé strany odcentroval Bessat, ale pouze trefil hostujícího hráče. Oba celky se tlačí dopředu, ale na první šanci a tedy i branku stále čekáme.
13
Jeden z domácích hráčů se ve vápně dostal k odraženému míči, ale než si ho zpracoval, tak o něj zase přišel. Na tribuně to pouze zašumělo.
12
Ze čtvrtého rohu nic nebylo a domácí se okamžitě vydali dopředu. Po centru z pravé strany je tu první roh pro Nantes.
11
Hosté se dostali k dalšímu centru a po zásahu domácího hráče je tu čtvrtý roh pro Marseille.
10
Ze série tří rohů ale nic nebylo. Po posledním rohu zasahoval Riou, který si ale s centrovaným míčem poradil a vyboxoval ho daleko od své branky.
9
A do třetice. Další roh pro hosty.
9
Po zásahu domácího hráče je tu druhý rohový kop pro Marseille.
8
Hostující celek se vydal dopředu a nakonec vybojoval rohový kop, první v tomto utkání.
7
I tentokrát se hostující celek v pohodě ubránil. Zatím je k vidění mnoho nepřesností a míč létá ze strany na stranu.
6
Domácí jsou opět u míče a tlačí se dopředu. Obraz hry je zatím stále stejný, Nantes se tlačí dopředu, ale Marseille pozorně brání.
5
Nyní to domácí zkusili po levé straně, ale z následného centru nebylo vůbec nic, protože ve vápně Marseille kraloval pozorný Morel.
4
Poprvé se dopředu vydali i hostující fotbalisté, ale z jejich akce nebylo vůbec nic. Zatím se hraje převážně uprostřed hřiště a na první střelecký pokus stále čekáme.
3
Gakpé dostal výbornou kolmou přihrávku, ale okamžitě byl zdvojen a o míč přišel. Výborná práce hostujících zadáků.
2
Domácí celek je zatím aktivnější a stále se tlačí dopředu. Marseille se pouze brání, ale nutno dodat, že velmi dobře.
1
Úvodní výkop obstarali domácí fotbalisté, kteří to okamžitě zkusili dlouhým nákopem, ale po něm míč doputoval do zámezí.
1
Vše je připraveno, jdeme na to.
Hráči obou celků jsou na trávníku. Úvodní zápas 35. kola tedy začne za malý okamžik.

FC Nantes: Riou – Djidji, Cissokho, Veigneau (C), Vizcarrondo – Deaux, Veretout, Bedoya, Bessat, Nicoliță – Gakpé.
Náhradníci: Dupé – Djilobodji, Alhadhur, Gomis, Pancrate, B. Touré, Aristeguieta.

Olympique Marseille: Mandanda (C) – Dja Djedjé, Morel, Mendes, N´Koulou – Thauvin, Romao, Payet, Cheyrou, A. Ayew – Gignac.
Náhradníci: Samba – Abergel, Diawara, Mendy, Fanni, Imbula Wanga, Khalifa.

Rozhodčí: Bastien – Haquette, Jeanne.
Poslední vzájemný zápas

Oba celky na sebe už v této sezoně narazily. Tehdy se hrálo pochopitelně na hřišti Marseille, ale zápas zvládl lépe celek Nantes, který po boji vyhrál těsně 1:0.
FC Nantes si jako nováček vůbec nevede špatně. Domácí vstoupili do sezony skvěle, ale postupem času se začali propadat tabulkou. Po 33 kolech má Nantes na svém kontě 43 bodů a nachází se na jedenáctém místě. Celek Nantes tedy nemá sestupové, ale ani pohárové starosti a sezonu může v pohodě dohrát.

Olympique Marseille už pamatuje lepší sezonu. Marseille měla skvělý vstup do tohoto ročníku, ale poté přišla krize a tým se v tabulce výrazně propadl. Nyní má Marseille 53 bodů a nachází se na šestém místě. Na čtvrtou příčku, která zaručuje Evropskou ligu, ztrácí Marseille pět bodů, takže dnes potřebují hosté nutně bodovat.
Zdravím všechny příznivce kopané. Francouzská Ligue 1 má na programu úvodní zápas 35. kola, ve kterém vyzve Nantes celek Marseille. Mírným favoritem tohoto duelu je hostující celek, ale uvidíme, jak to celé nakonec dopadne.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.