V první poločase se PSG dvakrát dožadovalo odpískání penalty. Prvně, když ve vápně obránce podkopl Cavaniho. A podruhé, když Ibrahimovič z pravé strany nastřelil ruku padajícího obránce.
Paris SG mohlo vyhrát větším rozdílem, to kdyby proměnilo více příležitostí. Jedna z nich se naskytla například Ibrahimovičovi, který z pravé strany nejprve trefil obránce a následně ruce gólmana. Šanci měl i Cavani, ale při akrobatickém kousku si spíše vyrazil dech, než aby ohrozil branku soupeře. Většina příležitostí byla k vidění v první půli.
Největší šanci Lyonu měl Lacazette. Útočník hostů se prodral s míčem do vápna soupeře, tam ale trefil pouze břevno poté, co zamotal hlavy hned třem hráčům.
Na pařížském Parků Princů skončilo utkání patnáctého kola francouzské Ligue 1, ve kterém domácí Paris SG pohodlně přehrálo Olympique Lyon v poměru 4:0.

Skóre utkání otevřel Edinson Cavani, dva góly v penalty dal Zlatan Ibrahimovič a poprvé se v této sezoně trefil kapitán Thiago Silva.
90+1
Paris SG drží míč na polovině soupeře, Olympique Lyon se jen brání.
90
Nastaveny byly dvě minuty.
89
O cosi ofenzivního se ještě pokoušeli fotbalisté Lyonu, ale nikterak daleko s míčem nedošli.
88
V posledních minutách zápasu mají míč v moci hráči PSG, kteří nechtějí soupeře k ničemu pustit.
87
Po rohovém kopu Lyonu přišel bleskurychlý protiútok Paris SG, který dirigoval Cavani, akce ale ke gólu nevedla, ba ani k zakončení.
86
Do vápna Lyonu pronikl Ibrahimovič, který doháněl vyslaný míč. Přímo před kopačkami mu jej však uzmul brankář hostů.
83
Paris Saint-Germain právě vstřelilo branku!
Výhru Paříže zpečetil svou druhou dnešní brankou ZLATAN IBRAHIMOVIĆ. Švédský útočník z penaltového puntíku poslal míč doleva dolů, gólman ale padal na opačnou stranu.
82
Žlutou kartu dostává Samuel Umtiti (Olympique Lyon).
82
A co víc – Paris SG bude kopat další penaltu. Po rychlé kombinaci se míče ujal Ibrahimoviče, ale fauloval jej Umtiti.
80
Od zisku tří bodů a bujarých oslav z dnešní výhry dělí Paris SG něco málo přes deset minut. Olympique Lyon se sice snaží, ale marně. PSG brání výborně.
79
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Alexandre Lacazette, přichází Alassane Pléa.
Střídání v týmu Paris Saint-Germain: ze hřiště odchází Marco Verratti, přichází Adrien Rabiot.
79
77
Bezzubé ofenzivní počínání hostujícího Lyonu má za příčinu časté zisky míče pro Paris SG, který se velmi jednoduše ujímá míče na své polovině. Olympique častokrát chybuje při kombinaci na polovině PSG.
75
Olympique se konečně mazlí s míčem a kombinuje s ním na polovině soupeře, ale natolik opatrně, že se do hry nedostávají ani beci PSG. Hraje se převážně kolem půlící čáry a v tomto poločase stále nezasahoval gólman PSG Sirigu.
73
Fotbalisté Paříže s míčem operují na vlastní polovině a natahují čas, ač je poměrně brzo na šetření vteřin. Tři branky by ale k dnešní výhře měly stačit, nebude-li se tedy konat nějaký senzační obrat či jiná výjimečná událost.
71
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Yoann Gourcuff, přichází Jordan Ferri.
70
Žlutou kartu dostává Henri Bedimo (Olympique Lyon).
70
Ultratalentovaný mladík Lucas Moura se sice octl v problémech, když přebíral míč na vlastní polovině, ale šikovně dokázal míč získat zpátky. Ihned poté vyvážel balon na polovinu soupeře a založil nadějný protiútok, který uťal až faulující bek Lyonu.
69
Ofenzivní invaze Paris SG pokračuje v náporu. Nejprve sice ztratil míč Marco Verratti, ale díky aktivnímu napadání se PSG znovu dočkalo míče. Stále navíc platí, že v tomto poločase nezasahoval Sirigu.
67
Zlatan Ibrahimovič ve byl spolupráci s obráncem Maxwellem, který přebíral míč při průchodu do vápna, ale na obránce Lyonu nevyzrál.
65
Skvostná akce Paříže vyvrcholila hlavičkou Cavaniho, který před gólmanem stál úplně sám, ale ke gólu nedošlo. Na pravé straně posouval míč Lucas Moura ke spoluhráči, jenž nacházel právě Cavaniho, jenže ten branku přestřelil.
63
Je více než jasné, že by hráči Lyonu chtěli zacloumat s aktuálním výsledkem, ale ještě několik minut bude moct být Sirigu v klidu. Jeho spoluhráči totiž hlídají míč na polovině soupeře, kde byl momentálně faulován Ibrahimovič.
61
Po rohovém kopu navyšuje domácí tým své vedení. První branku v této sezoně zaznamenal kapitán PSG THIAGO SILVA, který se na středu pokutového území nejlépe zorientoval, načež poslal míč za záda gólmana.
61
Rohový kop pro PSG.
60
Z pravé strany centroval van der Wiel, který nacházel Ibrahimoviče, avšak míč odvrátili obránci.
58
Vedle střídačky PSG se rozcvičuje Rabiot a je tedy velmi pravděpodobné, že trenér Laurent Blanc přichystá další změny v sestavě Paris SG.
56
Z neúnavné snahy hostujících hráčů vyzařuje obrovská touha po snížení, ale zatím nedošlo ani k přímému ohrožení branky, bereme-li v potaz druhý poločas. Olympique s míčem většinu času operuje na polovině soupeře, ale PSG se brání velmi dobře.
55
Útočný faul na Matuidiho přináší míč do držení Paříže. Bohatý klub se ale ani po zmocnění míče nežene vpřed, s balonem operuje před půlící čarou.
54
Několik minut má navrch Olympique Lyon. Hosté přetlačují svého soupeře a obléhají branku Sirigua, ale k zakončení zatím žádná akce nevedla. Další příležitost přijde po rohovém kopu.
52
Žlutou kartu dostává Miguel Lopes (Olympique Lyon) za faul na Matuidiho.
51
Větší aktivitou se ve druhé půli zatím prezentuje Paris SG. Domácí tým přehrává Lyon takřka po všech stránkách a Sirigu zatím nezasahoval.
49
Gourcuff nejprve elegantně obelstil duo protihráčů, následně však míč adresoval Cavanimu. Ten ale naneštěstí pro PSG nepodnikl nic závratného.
48
Olympique klopýtl při cestě vpřed a ztratil míč v prostoru středového kruhu, na útočnou scénu se vrací Paříž.
47
Hlavou střílel Thiago Silva, ale branku soupeře přestřelil.
47
Paris SG zahrává rohový kop, exekutorem je Lucas.
46
46
Střídání v týmu Paris Saint-Germain: ze hřiště odchází Thiago Motta, přichází Blaise Matuidi.
PSG se dvakrát dožadovalo odpískání penalty. Prvně, když ve vápně obránce podkopl Cavaniho. A podruhé, když Ibrahimovič z pravé strany nastřelil ruku padajícího obránce.
Paris SG mohlo vést větším rozdílem, to kdyby proměnilo více příležitostí. Jedna z nich se naskytla například Ibrahimovičovi, který z pravé strany nejprve trefil obránce a následně ruce gólmana. Šanci měl i Cavani, ale při akrobatickém kousku si spíše vyrazil dech, než aby ohrozil branku soupeře.
Statistiky prvního poločasu:

Střely celkem: 7 – 4
Rohové kopy: 2 – 1
Fauly: 4 – 2
Držení míče (%): 58 – 42
Na pařížském Parku Princů právě skončil první poločas mezi domácím PSG a Olympique Lyon. Lépe si zatím vedou domácí, kteří vedou 2:0. Trefili se Cavani a po penaltě Ibrahimovič.
44
Hru zrychlila až přihrávka na Edinsona Cavaniho, který se snažil něco vymyslet na pravé straně. Uruguayec pouze padl před obráncem, ale faul se nepíská. Olympique bude vhazovat.
42
Paříž se po povedeném prolomení bezbrankového stavu skóre rozhodlo pro pohodlné vyčkávání, jak bude soupeř reagovat na pomalejší rozehrávku. PSG se nikam nehrne, Lyon nikterak zběsile nenapadá.
40
Fenomenálně a zkušeně kopnutá penalta v podání ZLATANA IBRAHIMOVIĆE! Švéd poslal míč lehkým obloučkem pod břevno na pravou stranu, gólman jen stál a pozoroval míč.
40
Žlutou kartu dostává Rémy Vercoutre (Olympique Lyon).
40
Stále trvá převaha PSG, která s sebou nese další kýžené ovoce. Hráči Paris SG budou kopat penaltu po faulu gólmana na prchajícího Cavaniho.
37
Žlutou kartu dostává Zlatan Ibrahimović (Paris Saint-Germain).
36
Už to přišlo! Mocný ofenzivní val Paříže se prosadil. Lyon se doposud bránil úspěšně, ale bezbrankový led prolomil EDINSON CAVANI. Uruguayský střelec se po rohovém kopu dostal k hlavičce na bližší tyči, odkud propálil gólmana.
36
Další šance Zlatana Ibrahimoviče a první zákrok gólmana Lyonu. Ibrahimovič pálil z pravé strany, ale ani z dorážky nepřekonal brankáře. Následuje rohový kop pro PSG.
34
Scénář utkání se dostal do bodu, jež byl před utkáním velmi předpokládaný. Olympique se brání, PSG útočí. Paříž se ale zatím nedočkala přímého ohrožení branky,
32
Mocný ofenzivní kolos bohatého PSG o sobě dává vědět. Velká příležitost mohla přijít po úmorném náporu, ale ke gólu nedošlo. Před střílejícím Verrattim zasáhl obránce.
30
Olympique se pokusil o něco podobného, co předvedl před několika minutami. Tento ofenzivní výlet však nebyl ten z kategorie úspěšných, neboť nedošlo ani k zakončení.
28
Paris SG si většinu času hraje s míčem na polovině Lyonu, kde by se rád dostal do vedení. Zatím ale gólman hostů zasahovat nemusel.
26
A zahrozil také Olympique. Fotbalisté v bílém dostali míč do zajetí Lacazetteho, který následně prošel do vápna, kde obelstil hned trio bránících hráčů. Útočník Lyonu následně pálil levačkou z levé strany, trefil však břevno.
25
Blizoučko ke skórování měl Zlatan Ibrahimovič. Před švédským útočníkem ale výborně zasáhl obránce, který nohou odvrátil centrovaný míč, a to přímo před nosem Ibrahimoviče.
24
Olympique si se svou příležitostí neporadil nikterak zdařile a přišel o míč. Paris SG se hbitě ujalo míče a snaží se probojovat vpřed.
23
Rozhodčí znovu zastavil hru. Po faulu van der Wiela budou hráči Lyonu zahrávat volný přímý kop z levé strany.
22
Nadějné ofenzivní počínání Lyonu nebylo přetaveno ve vedoucí branku. Útočné síly hostů si vyměnily míč před obránci, načež do vápna centroval Lacazette, ale našel pouze Sirigua.
20
Hráči PSG se jednoduše dostali k míči, když se Lyonu nepovedla kombinace na polovině domácích. Paris SG se ale ani tentokrát nikam nehrne.
19
Žlutou kartu dostává Javier Pastore (Paris Saint-Germain) za faul na Gonalonse.
18
Fanoušci PSG dávají jasně najevo, že se jim předešlé počínání sudího, který nechal hru plynout po upadnutí Cavaniho, nelíbí. I přesto ale na první větší příležitost v tomto utkání stále čekáme.
16
V pokutovém území Lyonu s míčem nebezpečně operoval Edinson Cavani. Útočník PSG se rozhodoval, jak s míčem naloží před vyčkávajícím obráncem, načež Uruguayec padl k zemi. Faul se nepískal, ale dle opakovaných záběrů je vidět, že Cavani nespadl vlastní vinou.
16
Držení míče (%): 58 – 42.
15
Znovu výtečně zasáhl Sirigu. Gólman Paříže ulehl k zemi, aby zachytil centrovaný balon.
14
Javier Pastore byl sražen k zemi při defenzivní činnosti, přesto hra pokračuje a míč mají stále hráči Lyonu.
14
Kdepak. Míč v klidu a pohodě sebral Sirigu, na kterého balon padal z výšky.
13
Zprvu nenápadná akce je přetavena v rohový kop. Využijí jej hráči Lyonu nějak?
12
Hráč PSG Javier Pastore se elegantně uvolnil na levém křídle, odkud centroval na Ibrahimoviče, ale před ním odehrál míč pryč pozorný Gonalons.
11
Hra pokračuje, míč má Paris SG.
10
Zlatan Ibrahimovič trefil Bedima, který stál ve zdi. Obránce Lyonu zůstal ležet na zemi a hra je přerušena.
10
Edinson Cavani přebíral parádní pas, ale byl faulován obráncem. Volný přímý kop zahraje Zlatan Ibrahimovič.
9
Míče se po několika nepřesnostech napevno ujali fotbalisté Paříže, kteří se velmi pomalu posouvají vpřed. Olympique zatím nečelil ničemu závratnému.
8
U míče je sice častěji Olympique Lyon, ale žádnou šanci si doposud nepřipsal. Na první přesnou střelu, stejně jako soupeř, čeká také domácí PSG.
6
Lyon svíjel svého soupeře pod mírným tlakem, ale šanci si nevytvořil. Záhy se Paris SG zmocnilo míče a ihned vpřed sprintoval Zlatan Ibrahimovič. Švéd však při přebírání míče stál v ofsajdu,
5
Nadějnou příležitost měl také Olympique. Hostující celek zahrával volný přímý kop, po kterém přišel centr do vápna. V pokutovém území nikdo balon netečoval, a tak pouze propadl mezi hráči a zaplul do zámezí.
4
Marco Verratti dirigoval ofenzivní výlet Paříže, který se táhl středem hřiště. Lyon se dokázal ubránit a získat míč, jenže přišla chyba. Míč zpátky vybojoval právě Verratti, který udělal několik kroků, načež do vápna posílal centr na Cavaniho. Útočník PSG se akrobaticky ve vzduchu snažil usměrnit míč na branku, ale neúspěšně.
3
Paris SG neuspělo v protiútoku, a tak Olympique získal míč na svou stranu. Fotbalisté v bílých dresech s míčem zakotvili na polovině PSG, ale nápor uťala nepřesná nahrávka, které se zmocnil Maxwell.
1
První drzý protiútok Lyonu skončil neúspěšně, přesto měli hosté i nadále míč. Posléze přišel další pokus o průnik, ale PSG se ujalo míče po chybě soupeře u lajny.
1
Olympique započal toto utkání výkopem.
1

Paris Saint-Germain: Sirigu – van der Wiel, Alex, Silva, Maxwell – Cavani, Verratti, Motta, Pastore, Lucas – Ibrahimović.
Náhradníci: Douchez – Marquinhos, Digne, Matuidi, Rabiot, Ménez, Lavezzi.

Olympique Lyon: Vercoutre – Lopes, Biševac, Umtiti, Bedimo – Gourcuff, Gonalons, Fofana, Grenier – Gomis, Lacazette.
Náhradníci: Gorgelin – Koné, Pléa, Ferri, Malbranque, Danic, Mvuemba.

Rozhodčí: A. Gautier – M. Annonier, P. Jeanne.
Aktuální forma obou týmu

Paris Saint-Germain: V, R, V, V, V
Olympique Lyon: R, P, V, V, R
Olympique Lyon:

Hráči Olympique Lyon se nachází aktuálně na osmé příčce ligové tabulky se ziskem 19 bodů, které získali za pět vítězství a 4 remízy. Čtyřikrát odešli ze hřiště poraženi. Pokud ovšem zvítězí mohou se bodově dotáhnout na sedmé Guingamp.

V posledním kole hráli doma s Valencienne. V utkání padlo po jednom gólu na obou stranách a tak se hráči rozešli po devadesáti minutách s nerozhodným výsledkem 1:1.
Paris Saint-Germain:

Hráči Paris Saint-Germain se nachází aktuálně na 1. příčce se ziskem 34 bodů, které získali díky deseti vítězství a čtyř remíz. Její největšími pronásledovateli jsou hráči Olympique Lille a AS Monaco FC, kteří mají jen o bod, resp. o dva méně. Pokud ovšem dnes zvítězí, odskočí svým pronásledovatelům o další tři body.

V posledním kole hráli fotbalisté bohatého PSG na půdě Reims a vyhráli v poměru 3:0.
Dobrý večer u sledování francouzské Ligue 1, vítejte u zápasu Paris Saint-Germain - Olympique Lyon.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.