Hezký fotbal, plno gólů, stálo to za to. Díky za pozornost a uznání rozhodně patří domácím fotbalistům, kteří to nezabalili a otočili výsledek. To je tedy vše, hezký sobotní večer.
Neskutečný zápas a vůbec samotný průběh stál skutečně za to. Duel pro opravdové fotbalové fajnšmekry. Hosté po poločase vedli díky dvě proměněným penaltám a nic nenasvědčovalo tomu, že by měli přijít o vítězství. Celý druhý poločas však hráli nesmírně pasivně a soupeř toho využil. Nejprve snížil v 76. minutě a Aurier a od té doby se děly velké věci. O tři minuty vyrovnal nebojácnou hlavičkou Ben Basat, aby dvě minuty před koncem překlopil výsledek na stranu Toulouse Ben Yedder.
90+3
Hraje se poslední minuta zápasu. Domácí mají míč pod kontrolou.
90+2
Remeš se nadechuje k náporu, ale už to nevypadá příliš dobře.
90
Nastavují se tři minuty nad rámec mimořádně kvalitního napínavého dramatu.
90
Střídání v týmu Stade de Reims: ze hřiště odchází Mads Albaek, přichází Gaëtan Courtet.
88
Toulouse právě vstřelilo branku!
Tak to je neskutečný zápas. WISSAM BEN YEDDER se možná stane hrdinou domácího celku. Ale to co nyní předvedl, to bylo neskutečné. Ze tří protihráčů si udělal dobrý den, obalamutil je několika kličkami, dostal se do palebné pozice a přesnou bombou k levé tyči odšpuntoval velkou radost publika.
87
Remeš se snaží dělat všechno proto, aby přerušilo tlak soupeře. Kouskuje hru a střídá. Hlavně výměna hráčů trvala dlouho.
86
Střídání v týmu Toulouse FC: ze hřiště odchází Eden Ben Basat, přichází Driss Trichard.
84
Střídání v týmu Stade de Reims: ze hřiště odchází Odaïr Fortes, přichází Eliran Atar.
83
Aguilar mohl totálně otočit skóre. Jeho pumelice šla pod břevno, ale skvělý zákrok předvedl brankáře hostů. Tak to je zápas, Toulouse nemá dost a hraje skvěle.
82
Soustředila se pouze na obranu, a to se vůbec nevyplatilo. Navíc jsou hosté pod drtivým tlakem.
80
Za čtyři minuty je vyrovnáno a Remeš tak trochu může žehrat na svou laxnoust ve druhém poločase.
79
Tak to byla rychlost a je srovnáno. EDEN BEN BASAT si naběhl na centr z pravé strany a důležité bylo, že šel do ostrého souboje s vyběhnutým Agassou. Těsně před ním uspěl a v tísni hlavičkou dostal míč za jeho záda. Sice se tam šoural a autor branky utrpěl nějaký šrám, nic to nemění na faktu, že je vyrovnáno. Asistence: Serge Aurier.
78
Tak nás asi čeká ještě velmi hektický závěr. Domácí mají více jak deset minut na tom aby vyrovnali.
76
Střídání v týmu Stade de Reims: ze hřiště odchází Prince Oniangué, přichází Gaëtan Charbonnier.
76
Tentokrát to vyšlo naprosto přesně. Na malém vápně se uvolnil SERGE AURIER a jeho hlavička zapadl do sítě marně se natahujícího Agassi. Domácí jsou zpátky ve hře a ještě mají čas něco s výsledkem udělat. Asistence: Clément Chantôme.
75
Další standardka pro domácí.
73
Střídání v týmu Toulouse FC: ze hřiště odchází Étienne Didot, přichází Óscar Trejo.
72
Ve druhém poločase existuje pouze jedno mužstvo, ale když nedáváte šance, to je pak těžké.
71
...moc nechybělo. Prudký centr Didota prošel na Yeddera, jenž se vyšrouboval nejlépe do vzduchu na malém vápně a míč končí těsně vedle levé tyče.
70
Domácí stále čekají na kontaktní gól, možná se dočkají ze standardky...
69
Nakonec to nebylo nic vážného a pokračuje ve hře. Zatím ani jeden tým nestřídal, a to už nám běží sedmdesátá minuta.
67
Tak se nám i přitvrdilo, Dido sestřelil Webera, který zůstává na hřišti ležet.
67
Žlutou kartu dostává Étienne Didot (Toulouse FC).
65
Remeš je zalezlá v deseti na své obranné polovině a teď může být ráda, že Turanova ruka nebyla odpískána. Vypadalo to všelijak.
64
Územní převahu mají stále hráči Toulouse, jenže ten prostor je hodně zahuštěný, není kudy.
63
Na Agassu letěla střela od Bena Yeddera, ale byla velmi nepřesně provedená.
62
Kapitán Zebina si koleduje o druhou žlutou. Hraje hodně důrazně a od podlahy. Sudí ho musí krotit, zatím jen ústním napomenutím.
60
Po hodině hry je stav stále 0:2, přičemž obě branky padly z pokutových kopů.
59
U míče vydržela Remeš jen chvíli a znovu nakupila chybu v rozehrávce. Nakonec se stejně prezentovali i domácí a bude se kopat od Agassovy brány.
58
Hra přerušena, domácím trochu tečou nervy, teď je přerušil v rozletu praporek sudího.
57
Obrázek stále stejný, Remeš pouze brání a napadá rozehrávku. Třeba i za cenu faulu.
56
První deset minut však jednoznačně patřilo Toulouse, avšak bez gólů se nedá pomýšlet na bodový zisk.
54
Hosté se dokázali vymanit z tlaku a nyní hrají s míčem ve středu hřiště.
53
Tak začátek poločasu v jasné režii domácích, kterým chybí i trocha štěstí. Šance by už nějaké byly, jen je proměnit.
52
Posléze z toho byl roh a po něm se dostal k hlavičce Veškovac. Ani v tomto případě to nebylo vůbec špatné.
51
Tutovka pro Toulouse, které na svého soupeře ve druhém poločase vletělo. Před bránou se z ničeho nic ocitl Ben Basat a trefil jen dobře postaveného brankáře Agassu.
50
Remeš bude pravděpodobně hrát na brejky, nemá kam pospíchat. Pouze vyčkávat na chyby.
48
Roh pro domácí fotbalisty. Dá se předpokládat, že budou hráči Toulouse dělat všechno proto, aby si vynutili tlak.
47
Už se hraje a zdá se, že oba trenéři ponechali stejné sestavy.
46
Druhý poločas začne přibližně ve 21:02.
Máme za sebou první poločas, který nabídl zajímavý duel. Oba celky si vytvořily dobré šance, ale radovali se pouze a jen hosté. Konkrétně ze dvou nařízených pokutových kopů. Nejprve se prosadil s obtížemi Krychowiak, posléze už byl mnohem jistější de Préville. Remeš tak vede po půlce 2:0 a v samotném závěru mohlo ještě klidně přidat další zářez.
45
45
Už blíží konec prvního poločasu, o zajímavé momenty nebyla nouze.
44
Jenže Toulouse zapomnělo na zadní vrátka. Do samostatné akce se řítil Devaux a málem se potřetí měnilo skóre. Už byl sám před brankáře a zkoušel ho překvapit přízemní střelou na zadní tyč, leč těsně minul.
43
Jasným cílem je určitě udržet dvoubrankový náskok, ale Toulouse přeplo na vyšší stupeň a je usazeno na své útočné polovině.
42
Remeš zahustila prostor ve středu hřiště, snaží se napadat rozehrávku soupeře hned v jeho zárodku.
40
Pět minut před koncem poločasu je tu šance Remeše. Prudkou ránu z voleje vyslal Albaek a nevypadalo to vůbec špatně. Možná metr chyběl ke třetímu gólu.
39
Nyní obléhali bránu Remeše a přišla hlavička Yeddera, který protáhl brankáře Agassu. Ten nebyl vůbec ve své stanovišti, nakonec se stihl zorientovat.
38
A to už je těžká situace pro desátý tým tabulky. Borci v modrých dresech by potřebovali vstřelit co nejdřív kontaktní branku.
37
Za jeden poločas dvě penalty pro hosty, to se moc často nevidí, ale bylo to posouzeno správně. Rozhodčí ani jednou nezaváhal a ihned ukázal na puntík.
36
Žlutou kartu dostává Nicolas de Préville (Stade de Reims).
35
Reims právě vstřelilo branku!
Tentokrát to bylo bez problémů. NICOLAS DE PRÉVILLE zvolil střelu k pravé tyči, brankář Boucher šel na druhou a hosté vedou již dvoubrankovým rozdílem.
35
Penalta číslo dvě. Tentokrát fauloval Sylla ve vápně Mandiho a ani v tomto případě nebylo co řešit. Pokutový kop.
34
Žlutou kartu dostává Issiaga Sylla (Toulouse FC).
33
Žádná větší šance se neurodila, hostující obrana si bez problémů poradila.
32
Rohový kop pro Toulouse, do zámezí pro jistotu odkopl míč Weber.
31
V podstatě tak potvrzují roli favoritů v tomto zápase. Protivník však nechce složit zbraně, nyní je na své útočné polovině.
30
Třicet minut za námi, stále vedou hosté zásluhou proměněné penalty.
29
Nepříliš přesný pas Mandiho mohl Bouchera překvapit. Bude se rozehrávat od jeho svatyně.
28
Pro změnu sledujeme Basatovu nepřesnou rozehrávku, míč končí v zámezí. Odkop od brány Remeše.
27
Prudký centr z pravé strany chytá do rukavic brankář Agassa. Pro něj to nebylo nic složitého.
26
Především tutovka Yeddera může hodně mrzet. Nicméně i soupeř měl šance a momentálně hraje ve velké pohodě.
25
Teď jsou na řadě pro změnu hráči Toulouse, jenž do této chvíle nehráli vůbec špatně.
23
Hosté tak vedou, nejprve Zebina předvedl dobrý defenzivní zákrok, ale pak fauloval ve vápně a Remeš toho využila.
22
Polský fotbalista GRZEGORZ KRYCHOWIAK měl velké štěstí. Zamířil k pravé tyči, kam Boucher šel. Lehce se míče dotkl, ale gólu ve své sítě nezabránil.
21
A teď pozor. Penalta pro hosty. Zebina fauloval ve vápně Albaeka a budeme sledovat velkou šanci na otevření skóre.
21
De Préville se dostal do dobré palebné pozice, jenže jeho záměr vystihl Zebiny a položil se do jeho střely hodně obětavě.
20
Vzápětí jsou v útoku hráči Remeše, konkrétně to byl Turan, jenž kličkoval těsně před vápnem, ale do zakončení se nedostal.
19
No vida, další střelu vyslal domácí Sylla a výborny Agassa musel zasáhnout rukavicemi.
18
Rozhodčí napomíná Fortese za ostřejší zákrok, za žlutou to v tuto chvíli nebude.
16
Každopádně se stále hraje velice běhavý fotbal, který má tempo a nasazení.
15
Tak to bychom měli. Na obou stranách dvě velice dobré šance, chyběla lepší přesnost v koncovce. Především Ben Yedder by mohl vyprávět. To byla šance jako hrom.
14
Ovšem i na druhé straně nechtějí hráči Toulouse zůstat pozadu. Do obrovké šance se dostal Yedder, kterému na malé vápno posílal míč Aurier. Jenže domácí hráč zakonči prachmizerně. Z dobré pozice zamířil mimo tři tyče.
13
Remeš dál pokračuje v dobrém výkonu a vytvořilo si zajímavou šanci. Před Boucherovu bránu se dostal Albaek a chtěl ho přelobovat. Domácí brankář vyběhl a ta šance tam byla. Jenže chyběl kousek. Míč končí nad bránou.
12
Když to nejde kombinačně, tak to zkusil Devaux střelou z dálky. Přízemní rána končí metr vedle pravé Boucherovy tyče.
11
Na nějakou šanci však stále čekáme. Vše končí nepřesnými rozehrávkami na obou stranách.
10
Máme za sebou deset minut hry a o něco lepším mužstvem je v červených dresech hrající Remeš.
8
U míče byl brankář Agassa, který byl u míče dřív. Nepřesný centr na něj vyslal Aguilar.
7
Po něm se dostal k míči Tacalfred, ale jeho pokus nebyl vůbec přesný.
6
Remeš je stále u balonu a hrozi po pravé straně. Sylla musel skluzem likvidovat míč a bude z toho v pořadí druhý roh.
5
Zatím sledujeme slušný kombinační fotbal na obou stranách. Hosté se drží častěji u míče a snaží si vytvořit nějakou solidní šanci.
4
Posléze se urodil protiútok i na druhé straně, který v poslední chvíli hasil důrazným odkopem obránce domácích Didot.
3
Nevypadalo to vůbec špatně, Agassovi docela zatrnulo. To pálil Basat, ale těsně nad.
2
Jdeme na to, utkání odstartovalo a u míče jsou hráči domácích.
1

Toulouse FC: Boucher – Veškovac, Didot, Zebina, Spajić – Aguilar, Aurier, Chantôme, Sylla – Ben Yedder, Ben Basat.
Náhradníci: Blondel – Yago, Furman, Sirieix, Trejo, Trichard, Delgado.

Stade de Reims: Agassa – Mandi, Tacalfred, Weber, Turan – Fortes, Devaux, Krychowiak, Oniangué, Albaek – de Préville.
Náhradníci: Placide – Conte, Signorino, Ca, Charbonnier, Atar, Courtet.

Toulouse:

I domácí v minulém kole dokázali naplno bodovat. Hráli v Nice a připsali si výhru 2:0. Co se týče vzájemného zápasu, tak ten podzimní dopadl lépe pro Toulouse, které vyhrálo 2:1. Vyrovnaný stav vydržel až do 88. minuty, pak se však prosadil z penalty Braithwaite.

Desátý tým tabulky hraje v podstatě v klidu. Už to na poháry nevypadá, stejně tak boj o záchranu je zbytečné řešit. Domácí mohou hrát uvolněně a pro své diváky.
Stade de Reims:

Remeš se nachází na sedmém místě se ziskem 42 bodů a stále může myslet na pohárové příčky. Tabulka francouzské ligy je velice vyrovnaná a především od třetího do osmého místa jsou poměrně hratelné bodové rozdíly.

Remeš v minulém kole porazilo zachraňující se Valenciennes 3:1 a i dnes by chtělo u papírově slabšího soupeře bodovat. Pokud se bude chtít dotáhnout do vyšší patech tabulky, bylo by to rozhodně potřeba.
Sportu zdar a fotbalu zvlášť. Jsem rád, že jste se rozhodli sledovat tento duel 28. kola nejvyšší francouzské soutěže. Ve večerním čase sobotního večera uvidíme souboj desáté Toulouse se sedmou Remeší. Mezi oběma soupeři je rozdíl šesti bodů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.