Ve druhé půli byli domácí aktivnějším týmem, což jim bohužel příliš platné nebylo, protože jejich koncovka byla opravdu špatná. Domácí se hnali za vyrovnáním, ale nedokázali si v závěru akcí vytvořit žádné střelecké pozice a to vyhovovalo jejich soupeři. Hostům naopak vyšla jedna rychlá akce v 75. minutě, kdy dokázali navýšit svůj náskok na rozdíl dvou branek. Dotáhnout tento náskok už pak bylo mimo síly domácího celku. Hráči Nantes si tak z Évian odvážejí plný počet bodů.
90+3
90+2
Deaux se nacházel v ofsajdu, kterého si čárový rozhodčí dobře povšiml.
90+1
Shechter ještě prověřil brankáře Hansena, který ale byl pozorný a svírá jeho střelu v rukavicích.
90+1
Rozhodčí nastaví 3 minuty.
89
Hosté mají míč na svých kopačkách, co jim aktuálně naprosto vyhovuje. Naopak domácí už hodně tlačí čas.
87
I Gakpé jde dolů. Místo něj nastupuje Shechter.
86
Gomis opouští trávník. Místo něj přijde Deaux.
85
Camus poslal přihrávku do vápna na úplně volného Sougoua, který však nedokázal zamířit přesně a rozvlnil síť pouze z boku.
84
Dlouhý míč hledal dopředu uhánějícího Sougoua, jenže tomu tuto přihrávku vyfoukl doslova před nosem brankář Riou.
83
Hosté drží míč na svých kopačkách a kombinují zatím pouze na své polovině.
81
Mensah odehrál míč nůžkami od vlastní brány.
80
Střílený centr nemohl Rioua ohrozit. Obrana Nantes si bez problémů poradila.
79
Po Gomisově faulu budou domácí zahrávat přímý volný kop z veliké vzdálenosti.
78
Wass se napřáhl u hranice pokutového území a jeho střela se otřela o Riouovu levou tyčku!
78
Bruno je střídán Camusem.
77
Sabalyho v hlavičkovém souboji fauloval Vizcarrondo.
75
Nantes právě vstřelili branku!
YACINE BAMMOU dostal přihrávku do vápna, tam se vytočil kolem obránce a nakonec i procpal míč za Hansenova záda.
73
Iloki vystřídá na trávníku Bessata.
72
Wasse ve středovém kruhu fauloval Hansen. Rozhodčí přerušuje hru.
70
Bammou dostal nádhernou nabídku, ale svojí střelou dokázal trefit pouze brankáře Hansena!
69
Sougou s Brunem utíkali dva na jednoho, ale první jmenovaný nedokázal přihrát přesně!
67
Ve druhém poločase jsme zatím stále neviděli žádnou větší šanci. Domácí jsou ale ve druhé části aktivnějším týmem.
65
Wass centroval do vápna na Bruna, ale pro tuto přihrávku si jako první došel brankář Riou.
64
Hosté po delší době zahnali soupeře do defenzívy a byla z toho zajímavý, byť nepřesná, střela Hansena z veliké vzdálenosti.
63
Dlouhý pas, který směřoval na Bruna už svírá gólman Nantes v rukavicích.
61
Ne, ne a ne. Tentokráte centroval do vápna Sougou, ale i on byl velmi nepřesný a daroval míč pouze do moci brankáři Riouovi.
60
Nyní Wass znovu centroval, ale poslal balón pouze do území nikoho, kde neměla obrana hostů potíže.
59
Wassův pas z pokutového území uklidil pryč Djilobodji.
57
Bammou zasáhl Barbosu hodně nepříjemně zezadu a vidí za to z ruky rozhodčího žlutou kartu.
56
Na ten si však nejvýše naskočil jeden z bránících hráčů a posílá míč do bezpečí.
56
Domácí rozehrají rohový kop.
56
Sougou jde na trávník místo Koného.
55
Bruno měl u pomezní čáry přilepeného na zádech Djilobodjiho a tak už nedokázal zastavit míč na hrací ploše.
53
Gakpé předvedl jak umí zrychlit, když se rozeběhl od levé pomezní čáry, naběhl si na střed a odtamtud vypálil. Jeho střela však neměla důraz ani přesnost.
53
Domácí jsou zatím ve druhé půli aktivnější, ale někdy kombinují, i když už by měli střílet.
52
Wass se snažil najít některého ze svých spoluhráčů vysokým míčem, ale ten pouze neškodně prosvištěl pokutovým územím Nantes.
51
Sabaly poslal balón pouze přímo na Gakpého.
49
Obětavým zákrokem zpomalil přechod domácích do útoku Vizcarrondo.
48
Pokus o rychlý přechod do útoku domácím překazil Barbosa svým faulem na Cissokha. Rozhodčí přerušuje.
47
Kvůli nepřesnostem nyní hosté přišli o míč a hned o okamžik později jej znovu získali, protože domácí balón pouze zakopli do zámezí.
46
Hosté rozehráli druhý poločas a přicházejí se svojí útočnou akcí.
46
Tejeda končí. Vystřídá ho Sorlin.
46
V prvním poločase jsme viděli vyrovnaný fotbal bez větších šancí. O něco lepším týmem byli přeci jen hosté, kteří měli ze hry o něco více, hráli více s míčem a byli i aktivnější ve střelbě. Ti šli nakonec i ve 42. minutě do vedení, když Veretout proměnil nařízenou penaltu. Druhý poločas začne přibližně ve 21:02.
45+1
45+1
Rozhodčí nastavuje jednu minutu.
44
Barbosa byl už ve střelecké pozici, ale rozhodl se ještě přihrávat a s jeho přihrávkou si poradil brankář Riou.
42
JORDAN VERETOUT se z penalty nemýlil a umístil ji přesně mimo dosah Hansena.
42
Mongongu si vysloužil i žlutou kartu.
41
Mongongu fauloval Bammoua ve vápně a máme tu penaltu!
41
Bessatův centr byl vyražen pouze k Veretoutovi, který se napřáhl parádně, ale bránu přestřelil.
40
Mongongu si došel pro míč nejvýše a poslal jej hlavou na další rohový kop.
40
Rohový kop pro hosty.
38
Bruno došel až k pokutovému území, ale tam byla jeho střela sražena a domácí tak budou zahrávat rohový kop.
37
Hra je plná nepřesností. Ani jednomu z týmů se nedaří dostat se do nějakých vážnějších šancí.
36
Hosté to nyní zkoušejí trpělivou kombinací a hledají nějaké mezery v obraně domácích.
34
Hosté zajímavě kombinovali u pomezní čáry, ale nakonec se nepřesnou přihrávkou připravili sami o míč.
33
Cissokho posílal střílenou přihrávku do vápna, ale tam nenašel žádného ze svých spoluhráčů.
32
Bammou se prodral až ke střele z hranice pokutového území a Hansen musel rychle zasahovat.
30
Wasse teď hodně zbytečně fauloval Veigneau a daroval tím soupeři pouze výhodu standardní situace.
28
Hansen si nyní nepočínal vůbec jistě, když vyrazil Veretoutovu střelu pouze do tyčky!
27
Gomis skopl Ninkoviće a rozhodčí jeho zákrok ohodnotil žlutou kartou.
26
Balón z přímého volného kopu poslal Barbosa přímo do rukavi brankáře Rioua.
25
Sabalyho zastavil nedovoleně Bessat. Nyní budou mít domácí zajímavější pozici pro přímý volný kop.
24
Hosté se jedním dlouhým nákopem dostali znovu na polovinu soupeře a téměř až na dostřel Hansenovy brány.
22
Barbosa centroval do vápna, ale tam nenašel žádného ze svých spoluhráčů.
21
Wass to zkusil i z veliké dálky rovnou ze standardky a jeho pokus nebyl vůbec špatný. Střela jen o kus minula Riouovu bránu.
21
Wasse v hlavičkovém souboji fauloval Veigneau.
19
Střela z přímého volného kopu nemohla ohrozit branku Évianu, protože se jí do cesty postavil Wass.
18
Tejeda si vysloužil žlutou kartu za svůj zákrok na rozběhlého Gakpého. Hosté budou zahrávat slibnou standardní situaci.
16
Veretoutovi teď přihrávka hodně nevyšla a vypadalo to tak spíše, jakoby daroval míč soupeři.
15
Po Bammouově zákroku zůstával chvíli ležet na zemi Barbosa, ale nyní už je znovu na nohou.
14
Sabaly hodně kvalitně odstavil od míče Bessata.
14
Po delší době znovu kombinují s míčem domácí.
12
Mensah odehrál balón pro jistotu jen do zázemí a hosté se tak i nadále udrží na soupeřově polovině.
11
Veigneau byl až příliš dychtivý po útočení a dopustil se pouze útočného faulu na Wasse.
9
V hlavičkovém souboji si počínal nedovoleně Mensah.
9
Pro vysoký centr z rohového kopu si nejvýše vyskočil Hansen.
9
Sabaly odpálil míč pouze na rohový kop.
8
Dijoubodji nejen, že dobře zamezil rozvíjející se akci hostů, ale navíc si i vynutil faul na Brunovi.
7
Wass sklepl dobře balón před pokutové území na Tejedu. Ten však v dobré pozici minul branku.
6
Gakpé se odhodlal ke střele z poměrně veliké vzdálenosti a ta se mu příliš nepovedla. Střela neměla ani potřebnou razanci, ani přesnost.
4
Djiobodji byl hodně důrazný v hlavičkovém souboji a poslal svého soupeře Wasse k zemi.
4
Sabaly centroval hodně vysoký míč do vápna, kde si pro něj nejrychleji došel Hansen.
3
Brankář Hansen nakopával míč až do předu na Bruna, který se ale nacházel v těsném ofsajdu.
1
Domácí se vlastní chybou připravili o míč, když jej zakopli pouze do zámezí.
1

Évian Thonon Gaillard: Hansen – Abdallah, Mongongu, Mensah, Sabaly – Koné, Tejeda – Barbosa (C), Wass, Ninković – Bruno.
Náhradníci: Leroy – Cambon, Juelsgård, Benezet, Camus, Sorlin, Sougou.

FC Nantes: Riou – Cissokho, Vizcarrondo, Djilobodji, Veigneau (C) – Gomis, Hansen – Gakpé, Veretout, Bessat – Bammou.
Náhradníci: Dupé – Alhadhur, Deaux, Rongier, Shechter, Bangoura, Iloki.

FC Nantes

To hosté zatím mohou být spokojenější, než jejich dnešní soupeř. Hráči Nantes se nacházejí na 6. příčce a mají na svém kontě 16 bodů. Na druhé PSG jim scházejí pouhé 2 body.

Králem střelců v Nantes je záložník Jordan Veretout, který si ale zatím připsal pouze 2 branky.

Poslední tři utkání
Nantes – Reims 1:1
Guingamp – Nantes 0:1
Nantes – Lyon 1:1
Évian Thonon Gaillard

Domácí se v letošním ročníku Ligue 1 zatím neprezentují příliš jistě. Mají za sebou 10 odehraných utkání, ve kterých získali pouze 10 bodů a to je aktuálně řadí až na 17. pozici.

Nejlepším střelcem týmu je zatím dánský obránce Daniel Wass který zaznamenal 4 branky.

Monaco – Évian 2:0
Évian – Metz 3:0
Lorient – Évian 0:2
Zdravím všechny příznivce fotbalu. Ligue 1 má dnes na programu 11. kolo a my zde budeme sledovat zápas mezi Évian Thonon Gaillard a FC Nantes. Přeji Vám příjemný fotbalový zážitek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.