Je dobojováno. Druhý poločas byl oproti tomu prvnímu o něco málo rychlejší a zajímavější. Celkově utkání chyběla rychlost, góly a další věci, které diváka potěší. Ve druhé půli stojí za zmínku pouze pokus domácího hráče, který minul o kousek levou tyč, kterou střežil Lecomte. S konstatováním, že Lens doma remizoval s Lorientem 0:0, se s Vámi loučím.
90+4
Žlutou kartu dostává Wylan Cyprien (Racing Club De Lens).
90+3
Z dálky to tentokrát zkusil Kone, ale ten se svým zakončením neuspěl. Jeho pokusu scházela razance. Riou si v pohodě poradil s pokusem hostujícího hráče.
90+2
Balón je převážně ve středu hřiště. Konec utkání je bez střeleckých pokusů na obou stranách.
90+1
Domácí hráč odkulhal za postranní čáru. Domácí tak zatím hrají v deseti. Rozhodčí Moreira nastavuje čtyři minuty nad rámec základní hrací doby.
90
Nyní však zůstal na trávníku ležet domácí Valdivia, který je ošetřován.
89
Fotbalisté Lensu se snaží zápas rozhodnout a převážit misky vah na svou stranu. To se jim ovšem nedaří.
88
Na půlce byl podražen Chavarria. To se nelíbilo domácímu trenérovi, který byl následně rozhodčím Moreirou vykázán na tribunu.
87
Další míč mířící do vápna museli hosté odvracet. To se jim povedlo.
86
Pomezní rozhodčí odpískal Philippoteauxovi ofsajd. U míče tak zůstanou domácí fotbalisté.
85
Míč do vápna poslal Kantari, ale na jeho centr si ve vápně vyskočil Lecomte, který míč pohodlně schoval do rukavic.
84
Domácí podnikli po pravé straně útok, který ovšem skončil faulem jednoho z hostujících hráčů. Hráči Lensu budou zahrávat standardku z pětatřiceti metrů.
83
Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Benjamin Jeannot, přichází Romain Philippoteaux.
82
Střídání v týmu Racing Club De Lens: ze hřiště odchází Adamo Coulibaly, přichází Yoann Touzghar.
81
Ve vápně upadl Coulibaly po souboji s Konem. Píšťalka rozhodčího mlčí a hra pokračuje dál.
80
Oba týmy jsou s míčem převážně na polovině hřiště a ani jeden z týmů se nedostává do zakončení.
77
Čas pomalu, ale jistě běží. Zatím nic nenasvědčuje tomu, že by jsme byli svědky alespoň jedné branky.
76
Žlutou kartu dostává Pierrick Valdivia (Racing Club De Lens).
75
Z pravé strany měli k dispozici domácí standardku. Tu rozehráli domácí nakrátko. Po několika odrazech se dostal balón na kopačku jednoho z domácích hráčů, který minul levou tyč hostující branky.
74
Chavarria nepřešel po levé straně přes dobře bránícího Gassamu.
72
Z dálky se neprosadil Valdivia, který pravačkou minul hostující branku.
71
Držení míče: 50% – 50%
70
Žlutou kartu dostává Mehdi Mostefa (FC Lorient).
68
Bruno se nacházel v době přihrávky za obránci Lensu a tak mu byl odmáván a následně i odpískán ofsajd.
67
Střídání v týmu Racing Club De Lens: ze hřiště odchází Ludovic Baal, přichází Benjamin Boulenger.
66
Z levé strany poslal Jeannot prudkou přízemní přihrávku do vápna, ale nenašel tam nikoho ze svých spoluhráčů.
64
Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Walid Mesloub, přichází Gianni Bruno.
63
Je před námi něco okolo třiceti minut. Budeme svědky alespoň jedné branky?
62
Jouffre rozehrál další roh Lorientu. Domácí hráč balón přetáhl a nenašel nikoho ze svých spoluhráčů.
61
Hosté měli k dispozici standardní situaci z pětatřiceti metrů. Po odrazu se k míči dostal Ndong, který střílel z první, ovšem branku Lensu vysoko přestřelil.
60
Žlutou kartu dostává Aristote Madiani (Racing Club De Lens).
59
Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Maxime Barthelme, přichází Yann Jouffre.
58
Mesloub poslal balón na zadní tyč, kde byl osamocený Kone. Jemu se zakončení hlavou vůbec nepovedlo a míč skončil daleko od branky.
57
Hosté si vybojovali další rohový kop.
56
Nomenjanahary se dožaduje rohového kopu, ovšem rozhodčí je jiného názoru a míč přiřkl hostům. Nutno dodat, že domácí hráč se čílí po právu.
55
Od své branky bude odkopávat domácí Riou.
53
Poprvé se také osmělili hosté ve druhém poločasu. Ayew dostal balón na levé straně a hnal se směrem k brance. Míč nakonec skončil v zázemí po obranném zákroku jednoho z domácích obránců.
51
Míč směřující do vápna trefil hlavou Chavarria, ale jeho pokus mířil vysoko nad branku.
50
Chavarria se snažil prodrat do vápna hostů, ale byl odstaven od balónu.
49
Domácí vstoupili do druhé půle ve větším nasazení a snaží se projít skrze obranu Lorientu.
47
Z veliké dálky zkusil překvapit Lecomteho Valdivia, ale jeho pokus mířil daleko vedle branky Lorientu.
46
Je za námi první poločas, který nám příliš fotbalové krásy nepřinesl. Branku jsme za prvních pětačtyřicet minut neviděli. Nejblíže byli gólu domácí ve čtyřicáté minutě, ovšem po rohovém kopu výborně zasáhl hostující brankář a udržel nulu na svém kontě.
45+1
45+1
Rozhodčí Moreira přidá k prvnímu poločasu jednu minutu navíc.
45
Střídání v týmu Racing Club De Lens: ze hřiště odchází Baptiste Guillaume, přichází Aristote Madiani.
43
Domácí útočník je odváděn za postranní čáru za pomoci, to nevypadá příliš dobře pro belgického fotbalistu.
42
Na trávníku se ocitl Guillhaume, který si pravděpodobně udělal něco se stehenním svalem.
41
Po šanci Lensu následoval další roh, na který si nejvýše vyskočil hostující brankář, který míč stačil vyboxovat do bezpečí.
40
Výborný zákrok předvedl hostující Lecomte, který dokázal vyrazit pokus hlavou jednoho z domácích hráčů.
39
Následnou standardní situaci z levé stran rozehrál Gbamin. Míč poslal hlavou jeden z hostujících stoperů na rohový kop.
38
Na zemi se ocitl Valdivia po faulu Bellugoua, který domácího hráče zezadu přistrčil.
36
Také domácí se po delší době dostali k ohrožení branky Lorientu. Hosté se ovšem dobře brání a nedovolili domácím, aby zakončili.
35
Z dálky vystřelil domácí Landre, jehož pokusu chyběla razance. Lecomte jen kontroloval očima balón, který pomalu mířil vedle branky.
34
Ani z toho se hostům nedařilo. Kulatý nesmysl je již na polovině hřiště.
33
Gassama odehrál balón pouze na rohový kop.
31
Nepřesná přihrávka jednoho z hostujících hráčů končí až u Rioua.
30
Domácí Baal ukončil rodící se útok Lorientu a raději poslal míč do zámezí.
28
Hosté kombinují s míčem na kopačkách, ovšem na polovině hřiště.
26
Gassama byl faulován jedním z domácích hráčů. Fotbalisté Lorientu budou moci pokračovat směrem dopředu.
25
Od své branky bude odkopávat Lecomte.
24
Riou špatně odkopl balón a u míče tak budou hráči Lorientu.
23
Tak jsme se dočkali první větší akce. Na levé straně unikl hostující Ayew, který sám proti Riouovi neuspěl. Domácí brankář výborně zasáhl proti šanci hostujícího útočníka.
22
Z pravé strany centroval do vápna Cyprien, ovšem ten nenašel nikoho ze svých spoluhráčů.
21
Před dotírajícím protihráčem raději zahrál do autu domácí Ayew.
18
Obraz hry je stále stejný. Balón je převážně na polovině hřiště, kde s ním kombinují obě mužstva. Kvalita hry je zatím podprůměrná a bez šancí.
17
Fotbalisté Lensu se dostávají postupnou kombinací k vápnu Lorientu. Ti se ovšem pozorně brání a nedovolují domácím, aby se dostali do zakončení.
15
Je za námi první čtvrthodina utkání, ve které jsme se zatím nedočkali žádné vážnější šance ani z jedné strany.
13
Jeannot byl přistižen v ofsajdovém postavení. U míče tak budou domácí.
12
V pořadí druhý roh měli k dispozici hosté. Bellugou poslal míč do vápna, kde ho odvrátil do bezpečí Landre.
11
Po neúspěšném pokusu jednoho z hostujících hráčů bude od své branky odkopávat Riou.
9
Hra je zatím plná nepřesností, což jistě nepřidává na kvalitě dnešního utkání.
7
Oba celky se zatím spíše seznamují a ani jedno z mužstev se do žádných větších šancí nežene.
5
Pro vysoký balón si došel Lecomte, který schoval balón ve svých rukavicích. Hostující brankář rychle rozehrál na své spoluhráče.
4
S tím si domácí obrana poradilo bez problémů. Míč je opět ve středu hřiště.
3
Ayew se snažil prosadit mezi dvojicí domácích stoperů. Ti nakonec zablokovali balón na rohový kop.
2
Hráči Lensu se snaží dostat za obranu hostů. To se jim ovšem nedaří.
1
Fotbalisté Lorientu rozehráli dnešní utkání.
1

Racing Club De Lens: Riou – Gbamin, Landre, Kantari (C), Baal – Valdivia, Nomenjanahary, Cyprien – Chavarría, Coulibaly, Guillaume.
Náhradníci: Belon – Le Moigne, Touzghar, Fradj, Ba, Boulenger, Madiani.

FC Lorient: Lecomte – Gassama, Koné, Bellugou (C), Le Goff – Jeannot, Mostefa, N'Dong, Mesloub – J. Ayew, Barthelme.
Náhradníci: Chaigneau – Abdullah, Bruno, Jouffre, Miguel Da Silva, Philippoteaux, Wachter.

FC Lorient

Hosté jsou na to o chloupek lépe, než jejich dnešní soupeř. Lorient drží první nesestupovou příčku. Hosté se nachází na sedmnácté pozici se čtyřiatřiceti body za deset výher a čtyři remízy. Pro Lorient to bude důležité utkání, jelikož mají pouze dvoubodový náskok na osmnácté Toulouse, kterému by hráči Lorientu jistě rádi trošku utekli.

Poslední tři ligová utkání:

31. kolo FC Lorient – Stade Rennes 0:3
30. kolo Paris Saint-Germain – FC Lorient 3:1
29. kolo FC Lorient – SM Caen 2:1
Racing Club De Lens

Letošní sezóna se Lensu absolutně nedaří. Po jednatřiceti kolech uzavírají celou Ligue 1 na dvacátém místě tabulky se ziskem pětadvaceti bodů za šest výher a sedm remíz. Již v osmnácti případech odešli hráči Lensu ze hřiště poraženi. Sedm kol před koncem ligy tak ztrácí na sedmnáctou příčku zaručující setrvání v lize i příští sezónu devět bodů. Duel to bude pikantní právě proto, že první nesestupovou pozici drží právě jejich dnešní soupeř.

31. kolo Girondins Bordeaux – RC Lens 2:1
30. kolo RC Lens – Olympique Marseille 0:4
29. kolo RC Lens – Toulouse FC 1:0
Krásný, dobrý podvečer. Vítám Vás u sledování dalšího ze zápasů francouzské Ligue 1, kde se dnes v rámci dvaatřicátého kola střetne Racing Club De Lens, který na své půdě přivítá FC Lorient. Plánovaný výkop utkání je naplánován na 17:00, tak u toho buďte s námi.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.