Rohy: 4 – 6
Fauly: 12 – 14
Žluté karty: 2 – 2
Červené karty: 0 – 1
Je dobojováno. Po divokém prvním poločase se domácí prakticky z první střely dostali do vedení. po hodině hry fauloval Signorino ve vápně a byla z toho penalta, kterou Touzghar proměnil. V 80. minutě vykřesal v deseti bojujícím hostům naději Courtet. Jenže v 86 minutě se kopala ještě jedna penalta. Sám faulovaný Coulibaly si míč postavil a proměnil. Lens jako nováček získává další 3 body. Hosté z Reims se přikovali na dno ligové tabulky, když mají pouze 1 bod z prvního utkání proti PSG.
90+4
90+4
Ještě jedna šance domácích, Placide se tentokrát vyznamenal proti N'Diayemu. Rohový kop.
90+3
Touzghar spěchá za dlouhým míčem, téměř u rohového praporku jej dostihl. A rozehrál zpět.
90+3
Ca hledal Courteta, našel pouze připravené nohy obránců Lensu.
90+2
Domácí zbylé dvě minuty mohou odehrát s míčem na svých kopačkách. Míč z levé strany raději vracejí k půlící čáře.
90+1
180 vteřin, to je čas, který se bude hrát nad rámec základní hrací doby vymezené pro toto utkání.
90+1
Placide si došel pro centrovaný přímý kop a ihned rozehrává.
90
Domácí již hrají v klidu na soupeřově území.
89
Střídání v týmu Racing Club De Lens: ze hřiště odchází Adamo Coulibaly, přichází Deme N'Diaye.
89
Hosté ještě více otevřeli hru a snaží se ještě o další snížení, ale moc času jim už nezbývá.
88
Mandiho střelu chytá Riou do koše. Musí uklidnit své řady.
87
Lens právě vstřelilo branku!
Sám postižený ADAMO COULIBALY ji proměňuje, Placide na míč nedosáhl.
86
Coulibaly šel proti Tacalfredovi, ve vápně mu udělal kličku, hostující kapitán zasáhl míč a pak protihráče, hlavní sudí píská penaltu.
85
Domácí vrací Reims míč, Placide jej může uvést do hy.
85
Oběma hráčům ještě hlavní sudí domlouvá.
84
Na trávníku zůstává ležet Touzghar, když se u středové čáry srazil s Contem.
84
Hosté jej rozehráli centrem, ale domácí Baal stačil míč vyhlavičkovat na roh, ze kterého hosté vytěžili pouze slabou hlavičku.
83
Přímý kop asi ze 27 metrů. Dobrá příležitost na vyrovnání pro Reims.
82
Žlutou kartu dostává Pablo Chavarría (Racing Club De Lens).
82
Další šance hostů, První přímý kop se jim nepovedl.
80
Reims právě vstřelilo branku!
Tak hosté ještě dramatizují utkání. Mandi unikl po pravé straně ve vápně našel přesně GAËTANA COURTETA, který snižuje na rozdíl jediné branky.
80
Conte zasáhl včas v obraně, když míč směřoval na Coulibalyho.
79
Domácí kombinují na vlastní polovině, vytahují si zalezlou obranu Reims. Ta se postupně posouvá k půlící čáře.
78
Domácí znovu šlápli na plynový pedál a už se zas derou před branku Placideho. Hosté se zatím brání úspěšně, někdy i za cenu odkopu do zámezí.
76
Znovu s snažil Coulibaly dostat se za obranu, ale tentokrát je velmi dobře střežen. Jeho zpětná nahrávka tak našla pouze hostující kopačky.
75
Cavare vyvezl míč předal jej na Coulibalyho, kterého ve sprintu odzbrojil Mandi.
74
Domácí jsou všichni na vlastní polovině a brání se atakům Reims.
73
Tak hosté se svým držením míče přehoupli již přes 50%. Ale stále jim dvě branky chybějí, i když v těchto chvílích jsou více než aktivní.
73
Střídání v týmu Racing Club De Lens: ze hřiště odchází Wylan Cyprien, přichází Alharbi El Jadeyaoui.
72
Fortesův přímý kop domácí odvrátili.
71
Domácí připravují druhé střídání.
69
Střídání v týmu Stade de Reims: ze hřiště odchází Gaëtan Charbonnier, přichází Gaëtan Courtet.
68
Jejich laxnost se jim málem nevyplatila. Z voleje se trefoval Charbonnier , ale trefil pouze tyč domácí branky.
67
Domácí nechávají hosty zvyšovat si procento držení míče, proč také ne, když vedou o dvě branky.
65
Hosté se pokouší o zoufalý útok, který neměl šanci na úspěch, ve dvou hráčích nemohli překonat obrovskou přesilu v obranných řadách Lensu.
64
Cyprienova střela z dálky Placideho neohrozila.
63
Rohový kop hostů přelétl celé malé vápno, domácí jej dostali pouze k Tacalfredovi, který jej napálil mimo domácí branku.
63
Na střely celkem je to 10-5, na branky však jasně dominují domácí a s největší pravděpodobností si kráčí pro tři body.
61
YOANN TOUZGHAR si vybral pravou stranu, zatímco Placide opačnou, Lens jde do dvoubrankového vedení.
60
Žlutou kartu dostává Franck Signorino (Stade de Reims).
60
A další pohroma na Reims. Penalta.
60
Hodina hry téměř uplynula, domácí zdatně využili přesilovku.
59
Ca hledal někoho ze spoluhráčů ve vápně, ale našel pouze Kantariho, který překvapil Rioua a je z toho roh.
58
Střídání v týmu Stade de Reims: ze hřiště odchází Nicolas de Préville, přichází Odaïr Fortes.
58
Reims se dostal i do vápna, ale tam se již ke střele nedostal.
57
Stále hosté jmenovitě Ca a Signorino kombinují mezi sebou.
56
Hosté se vrátili k míči a snaží se držet jej co nejdéle.
55
Lens už je opět u míče. takže se hosté příliš s míčem nepomazlili.
54
Přichází chvilka oddechu pro oba týmy, to vyhovuje spíše hostující obraně, která může v klidu kombinovat a vyvést tak míč daleko od své branky.
53
Domácí na chvíli polevili a nechali hosty vystřelit, ale míč mezi tři tyče neletěl. Riou tedy ani zasahovat nemusel.
51
Domácí diváci jsou zatím fantastičtí, snaží se hnát své barvy vpřed bojovnými pokřiky a chorály.
50
Přímý kop přistál na hlavě Charbonniera, ale od ní se odrazila přes branku, pouze lízla vrchní část sítě.
49
Domácí znovu u míče, to bude již standardní obrázek. Hosté toho směrem vpřed nevymyslí.
47
Tak to bylo rychlé využití. Cyprien si narazil s Coulibalym, následně na druhé straně u levé tyče hostující branky našel PABLA CHAVARRÍU, který měl snadnou práci trefit prázdnou branku.
46
Druhý poločas zahájili domácí, budou mít dostatek času na to pokořit desítku bránících hráčů Reims.

Žluté karty: 1 – 1
Je za námi první půle. Reims šel brzy do vedení, když se hlavou prosadil Mandi. Bohužel v 24. minutě se hloupě nechal vyloučit Oniangué a domácí měli výhodu jednoho muže v poli. Tu využili až v poslední minutě základní hrací doby, když se trefil Cyprien. Do druhé půle budou hosté vstupovat s jedním mužem méně, uvidíme, kolik sil jim ještě zbylo.
45+4
Tak ještě minuta nastavení. Lens půjde do kabin povzbuzen vyrovnávací brankou.
45+2
Hlavní sudí nastavuje 3 minuty.
45+1
Kantari dal de Prévillemu do obličeje. Obešlo se to však bez karty, i když to bylo bez míče, tak minimálně žlutá to být měla.
45
Tak domácí se přeci jen dočkali. míč si na středu zastavil WYLAN CYPRIEN a krásnou technickou střelou nedal Placidemu šanci.
45
Začíná poslední minuta první půle.
44
Rohový kop domácích našel na přední tyči Cypriena, ten mířil mimo tři tyče. Placide vůbec zasahovat nemusel.
43
Držení míče je 54% – 46% pro domácí, to není pro Lens dobrá vizitka, když hrají proti deseti téměř polovinu poločasu.
42
Hosté už se zas pouze brání, toužebně budou očekává přestávku.
41
Coulibaly upadl po kontaktu s protihráčem ve vápně, ale hlavní sudí nechává ve hře pokračovat.
40
De Préville zpracovával míč, snažil se jej přehlavičkovat Cavare, ale pouze hostujícího hráče fauloval.
39
Kantari poslal dlouhý aut do vápna. Na malém vápně spadl jeden z domácích hráčů, ale zřejmě pouze vlastní vinou. Hosté odehráli míč daleko od své branky.
38
Signorino v obranné činnosti raději na aut.
37
Dlouháý odkopnutí míč dobíhá de Préville, proti přesile míč nezískal. 3 na jediného hrotového útočníka, to je opravdu moc.
36
Zatím bylo vypáleno 8 střel, z toho hosté měli 2 rány a jednu přesnou.
35
Coulibaly proti Tacalfredovi na velkém vápně zaváhal, pak zkusil kličku a následný centr našel spoluhráče až téměř u postranní čáry.
34
Reims se kombinační hrou dostal až na polovinu Lensu, ale tam o míč přišel.
33
Baal se po levé straně nedostal a raději přihrál až ke středovému puntíku.
32
Ve třech hráčích šli hosté do připravené obrany Lensu, Devaux poslal přihrávku na Signorina, ale ten byl v ofsajdu.
32
De Préville se taky musel zatáhnout do obrany a na chvíli získal pro své barvy míč.
31
Domácím se však proti deseti nedaří prosadit ke střele. Hosté se po vyloučení ještě více zatáhli.
30
Půlhodina hry je téměř za námi, Hosté vedou o jednu branku, ale rovněž hrají o jednoho muže v poli méně, když za celkem zbytečný faul na půlce hřiště byl vyloučen Oniangué.
29
Charbonnier se neprodral přes Cavareho, ten mu nastavil tělo a vyváží míč od vlastní šestnáctky.
28
Tak oba týmy již mají vystřídaného jednoho muže v poli. Celkem nevídaná věc.
28
Střídání v týmu Stade de Reims: ze hřiště odchází Diego Rigonato, přichází Bocundji Ca.
27
Hosté i v deseti podnikají nebezpečný brejk, který však končí nepřesnou přihrávkou před pokutovým územím.
26
Střídání v týmu Racing Club De Lens: ze hřiště odchází Lalaïna Nomenjanahary, přichází Pablo Chavarría.
25
Žlutou kartu dostává Wylan Cyprien (Racing Club De Lens).
25
Faulují i domácí, schytal to Moukandjo.
24
Červenou kartu dostává Prince Oniangué (Stade de Reims).
23
Na trávníku jsou dokonce nosítka.
22
Hosté jsou velmi nefér. Faulem to schytal Nomenjanahary. A musí být ošetřen.
20
Domácí tlačí, z tlaku nakonec rezultuje střela Nomenjanahary. Placide musel ke své pravé tyči a byl tam včas.
19
Signorino zablokoval centr a domácí mají možnost rohového kopu.
19
Přímý kop letěl k bližší tyči, hosté připraveni a odkopem se osvobozují.
18
Nomenjanahary se nedostal přes Mandiho, vypadalo to, že mu jen nastavil tělo, ale rozhodčí posoudil jinak a navíc vytáhl žlutou kartu.
17
Baal se cpal do pokutového území, v něm upadl, ale faul to nebyl.
16
Coulibaly ho tělem popostrčil jeden z bránících hráčů a vybojoval míč. Stadiónem to jej zahučelo.
15
Tentokrát si domácí situaci na malém vápně pohlídali. Následně přerušuje hru faulem Diego.
14
Signorino poslal míč na Moukandja, který si míč přehodil na svoji silnější pravačku, jeho rána šla sice mimo, ale byla tečována, takže uvidíme další roh v podání Reimsu.
13
Odražený míč po autovém vhazování se dostal k Baalovi, ten jej bez přípravy napálil hodně vysoko nad hostující svatyni.
12
Centr Diega do vápna doletěl, ale přesně na hlavu Kantariho, který jej posílá na kopačky hostujících hráčů.
12
Hosté uklidňují hru rozehrávkou ve své obraně.
10
Trošku se nám přiostřilo, ale hlavní sudí má zatím vše pod kontrolou. Valdivia je stále ošetřován mimo hrací plochu, vypadá to na kotník.
9
Nebezpečný zákrok hostujícího hráče, po kterém musí být Valdivia ošetřen.
7
Ten už byl úspěšnější na malém vápně nejvýše vyskočil AISSA MANDI a postřelil vše co mu stálo v cestě.
7
A vzápětí další rohový kop.
6
Přímý kop mířil na přední tyč, kde jej domácí obrana odvrátila na roh.
6
Le Moigne zahákoval rukou hostujícího hráče a hosté tak budou moci kopat přímý volný kop, asi tak z 25 metrů.
5
Centr z levé strany na malém vápně podskočil Touzghar, zakončení Cypriena halfvolejem bylo velmi nepřesné.
4
Lens je na nováčka soutěže velmi aktivní.
3
Valdivia poslal přihrávku na Touzghara, k tomu se přihrávka dostala, když podklouzl kapitán Tacalfred. Naštěstí pro hosty stál domácí hráč v ofsajdu, takže jeho zakončení bylo zbytečné.
2
Dva drobné fauly v okolí středového kruhu, poprvé se provinili hráči Reims, podruhé to byli domácí.
1
Hosté zahájili první půli výkopem. Dnes nastoupili v bílé kombinaci. Domácí v tradiční žlutočervené.
1

Racing Club De Lens: Riou – Kantari, Landre, Baal, Cavare – Nomenjanahary, Cyprien, Le Moigne (C), Valdivia – Touzghar, Coulibaly.
Náhradníci: Henriques de Pinho – Gbamin, El Jadeyaoui, Bourigeaud, Chavarría, N'Diaye, Guillaume.

Stade de Reims: Placide – Mandi, Tacalfred (C), Conte, Signorino – Moukandjo, Devaux, Oniangué, Rigonato – Charbonnier – de Préville.
Náhradníci: Agassa – Fofana, Fortes, Albaek, Ca, Atar, Courtet.

Racing Club De Lens

V loňském ročníku hrál Lens Ligue2, zde skončil na druhém místě a vybojoval si tím účast v letošním ročníku v nejvyšší soutěži. Zde nezačal nejlépe, nejprve prohrál o gól v Nantes, následně prohrál stejným rozdílem i na vlastním hřišti s Guingampem. V minulém kole šokovali domácí v Lyonu, když jej vyloupili.

Poslední zápasy
Lyon – Lens 0:1
Lens – Guingamp 0:1
Nantes – Lens 1:0
Stade de Reims

V loňském ročníku skončili hosté na 11. místě, když v 38 zápasech nasbírali 48 bodů s pasivním skóre 44:52. Letošní ročník se ně nevyvíjí zrovna optimálně, zatím mají na svém kontě jeden bod. Ale je teprve začátek soutěž a vše se může změnit.

Reims – Caen 0:2
St. Étienne – Reims 3:1
Reims – PSG 2:2
Dobrý večer u sledování francouzské nejvyšší soutěže. My se dnes zaměříme na zápas nováčka soutěže Racing Club De Lens, který hostí Stade de Reims.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.