To je z mé strany vše, přeji hezký večer či dobrou noc.
Je dobojováno. Sledovali jsme utkání, ve kterém dominovali domácí fotbalisté, kteří nakonec vybojovali těsné vítězství. O jedinou branku tohoto utkání se postaral Divock Origi, který se prosadil na konci prvního poločasu. Bastia směrem dopředu nic nepředvedla a Lille tedy vyhrálo zcela zaslouženě.
90+3
90+3
Lille se ubránilo a je jasné, že získá další cenné tři body.
90+2
Origi si vzal na polovině hřiště míč, dostal se až do vápna, ale nakonec branku Bastie těsně minul!
90+1
Hlavní rozhodčí nastavil tři minutky.
90
Lille střídalo. Dohrál Delaplace a zahraje si Rozehnal.
90
Je před námi poslední minuta řádné hrací doby.
89
Hraje se především uprostřed hřiště, což samozřejmě vyhovuje hlavně domácím fotbalistům.
87
Domácí to vzápětí zkusili dlouhým nákopem, ale ten nebyl přesný a míč sebrali hostující zadáci.
86
Ale ani tentokrát hosté nic nevymysleli a vypadá to, že Lille dnes získá tři body, protože Bastia je směrem dopředu dnes nulová.
85
Hosté získali míč a pospíchají před branku Lille. Bastii se čas velmi rychle krátí a stále prohrává nejtěsnějším možným rozdílem, tedy 0:1.
84
Žlutou kartu uviděl hostující Juan Pino.
82
Nakonec to na sebe vzal Rodelin, ale s jeho přízemním pokusem si Aréola v pohodě poradil.
81
U míče jsou domácí borci, kteří se usadili na polovině Bastie.
80
Z hranice velkého vápna to zkusil Mendes, ale rána mu vůbec nesedla a míč skončil vysoko nad brankou.
78
Bastia střídala. Ze hřiště odešel El-Hadji Ba a zahraje si Benjamin Mokulu.
76
Hosté přidali a je to znát. Bastia se začíná více tlačit dopředu, tak uvidíme, zda něco vymyslí.
74
Další akci domácího celku zastavil pomezní rozhodčí, ofsajd.
73
Žlutou kartu uviděl za svůj faul hostující Hervin Ougenda.
71
Lille střídalo. Dohrál zraněný Lopes a zahraje si Rodelin.
70
Je před námi posledních dvacet minutek, tak uvidíme, zda se dočkáme ještě nějaké branky.
68
Po rohu se do zakončení dostal Divock Origi, ale s jeho pokusim si Aréola poradil.
67
Po zásahu hostujícího hráče je tu pátý roh pro Lille.
66
Domácí celek se opět vydal dopředu a vybojoval další rohový kop.
65
Ani ze svého třetího rohu ale domácí nic nevytěžili a míč nakonec sebral pozorný Aréola.
64
Rohový kop pro Lille.
63
Domácí jsou i nadále aktivnější a stále se tlačí dopředu, ale druhou branku zatím celek Lille nepřidal.
61
Po zisku míče se hosté dostali do přečíslení, ale nevyřešili to vůbec dobře a nakonec ani nevystřelili, škoda pro Bastiu.
59
Simon Kjaer se dostal za obranu, ale z úhlu branku netrefil a rozehrávat tak bude Aréola.
58
Bastia střídala. Dohrál Palmieri a zahraje si Ougenda.
56
Ze svého druhého rohu ale domácí nic nevytěžili a stav zápasu se tedy nemění a Lille i nadále vede o jednu branku.
55
Origi se prodral do vápna a zkusil to z úhlu. Aréola měl co dělat, aby míč vyrazil alespoň na rohový kop, ale nakonec to zvládl.
54
Origi parádně vysunul Mendese, ale ten nedokázal míč zpracovat a nakonec ho sebral Aréola.
52
Tentokrát to Lille zkusilo po pravé straně, ale po nepřesné přihrávce se k míči dostali hosté.
51
U míče už jsou opět domácí fotbalisté, kteří se usadili na polovině Bastie.
50
Žlutou kartu uviděl za svůj faul domácí Pape Souaré.
48
Na centr z pravé strany si nabíhali hned tři domácí hráči, ale ani jeden se k míči nakonec nedostal.
47
Domácí vstoupili do druhého poločasu aktivně a hned se tlačí před branku Bastie.
46
Bastia v poločase střídala. Dohrál Diakité a zahraje si Romaric.
46
Vše je připraveno, jdeme na to!
Hráči se vrací zpět na trávník. Druhý poločas tedy začne za malý okamžik.
Druhý poločas začne přibližně v 21:01.
První poločas je za námi. Byl v režii domácího celku, který byl aktivnější i nebezpečnější a nakonec se dočkal vedoucí branky, když se ve 38. minutě prosadil Divock Origi. Žádná další šance brankou neskončila a Lille tedy vede nad Bastií, která se zatím směrem dopředu velmi trápí, 1:0. Druhý poločas bude ještě hodně zajímavý.
45+1
45
Hraje se poslední minuta prvního poločasu.
44
Po další akci to zkusil z rohu velkého vápna Origi, ale tentokrát si Aréola s jeho přízemním pokusem v pohodě poradil.
43
Vzápětí to domácí zkusili po levé straně, ale z přihrávky do vápna nic nebylo a stav zápasu se tedy nemění.
42
Na druhé straně se do slibné šance dral Guillaume Gillet, který i vystřelil, ale Souaré parádním skluzem jeho rána zablokoval.
40
Po centru musel zasahovat Aréola, ale zvládl to a s vysokým míčem si skvěle poradil.
39
Domácí jsou opět u míče a pospíchají dopředu. Bastia nyní vůbec neví, co má hrát.
38
Lille právě vstřelilo branku!
Po centru se míč odrazil na hranici velkého vápna, kde byl DIVOCK ORIGI, který to zkusil přízemním pokusem, který byl nakonec úspěšný, protože Aréola na míč nedosáhl a Lille jde tedy do vedení 1:0.
36
Domácí celek stále diktuje tempo hry, ale zatím se do žádné větší šance nedostal. Uvidíme, zda se nějakého gólu dočkáme v závěru úvodního poločasu.
35
Z dálky nakonec napřáhl Marcos Lopes, ale jeho dělovce scházela přesnost a míč skončil vedle hostující branky.
33
Z úvodního rohu ale Bastia nevytěžila vůbec nic a u míče jsou opět domácí borci, kteří trpělivě kombinují.
32
Po rychlé akci vybojoval hostující celek svůj první roh v utkání.
31
Žlutou kartu uviděl hostující Guillaume Gillet.
29
Domácí jsou stále aktivnější a hraje se hlavně na polovině Bastie, ale na úvodní branku i nadále čekáme.
27
Frey si počkal za obranou na přihrávku, ale nakonec nezvládl zpracování a kulatý nesmysl sebral Aréola.
26
Origi se málem dostal do dobré šance, ale nakonec nemohl hrát, protože pomezní rozhodčí signalizoval ofsajd.
25
Na druhé straně se snažil uvolnit Frey, ale Marange k němu skvěle přistoupil a nakonec mu míč sebral. Dobrá práce hostujícího zadáka.
24
Bastia vybojovala míč a na sebe to vzal Christopher Maboulou, ale mezi dvěma obránci se neprosadil.
23
Obraz hry je stále stejný. Domácí se tlačí dopředu, ale hosté velmi dobře brání a ještě jsme neviděli žádnou větší šancí.
21
Mendes nyní dostal dobrou přihrávku na hranici velkého vápna, ale nezvládl zpracování a o míč přišel.
20
Z dálky napřáhl Mendes a nebyl to nakonec vůbec špatný pokus, protože kulatý nesmysl proletěl těsně vedle pravé šibenice!
19
Opět se hraje na polovině hostujícího celku, který je od první minuty pod tlakem, ale zatím velmi dobře brání a domácím borcům nic nedovolil.
17
Po další akci Lille přišel centr z pravé strany, ale ve vápně Bastie kraloval Marange, který míč uklidil do bezpečí.
16
Nakonec to hráči Lille zkusili dlouhým nákopem, ale ten nebyl přesný a míč se zmocnili hostující zadáci.
15
U míče jsou opět domácí fotbalisté, kteří zatím v klidu kombinují na své polovině. Nutno ale dodat, že hráči Bastie velmi dobře napadají domácí rozehrávku.
14
Z dálky to nyní zkusil domácí záložník Jonathan Delaplace, ale Aréola si s jeho jedovatým pokusem poradil na výbornou.
12
Hosté se snad poprvé vydali dopředu, ale rychlou akci Bastie zastavil pomezní rozhodčí, ofsajd.
11
Nakonec se rohový kop rozehrával, ale nic z něho nebylo. Hosté se v pohodě ubránili a na první střelecký pokus tedy stále čekáme.
10
Hlavní rozhodčí ještě hráče zklidňuje, protože ve vápně se strhla menší strkanice.
9
Po centru z pravé strany srazil jeden z hostujících hráčů kulatý nesmysl na první roh pro Lille.
8
Další nepřesnou přihrávkou se prezentoval domácí Jonathan Delaplace, který nenašel Origiho a poslal míč do zámezí.
7
Dopředu se dral Origi, ale míč na hrací ploše nezachytil a ani z této akce tedy nic nebylo.
6
U míče jsou opět domácí borci, kteří v klidu kombinují a snaží se dostat před branku Bastie.
5
Domácí jsou zatím aktivnější a stále se tlačí dopředu. Ani tentokrát ale nic nevymysleli a vše skončilo nepřesným centrem. Od své branky tak bude rozehrávat Alphonse Aréola.
3
A domácí Franck Béria nakonec uviděl za faul žlutou kartu.
2
Po tvrdém střetu zůstal ležet na trávníku hostující Julian Palmieri a rozhodčí hru raději přerušil.
1
Úvodní výkop obstarali domácí fotbalisté, kteří se okamžitě vydali na polovinu hostujícího celku.
1
Hráči obou celků přicházejí na trávník. Utkání mezi Lille a Bastií tedy začne za malý okamžik.

Lille OSC: Enyeama – Lopes, Kjaer, Baša (C), Béria – Gueye, Souaré, Delaplace, Mendes – Origi, Frey.

SC Bastia: Aréola – Peybernes, Squillaci (C), Marange, Palmieri – Diakité, Ba – G. Gillet, Maboulou, Pino – Ayité.

SC Bastia

Hostující celek na tom tak dobře není. Na svém kontě má zatím pouze jedno vítězství, ale hned čtyři remízy. Bastia má tedy sedm bodů, skóre 7:10 a v tabulce ji patří šestnácté místo. Bastia dokázala doma porazit 1:0 Toulouse, ale na další vítězství čeká už čtyři kola a je jasné, že ani dnes to hostující hráči nebudou mít vůbec lehké.

Lille OSC

Domácí celek bojoval na začátku sezony o postup do Ligy mistrů, ale marně, protože na Porto nakonec nestačil. Do Ligue 1 ale celek Lille nevstoupil vůbec špatně. Po sedmi kolech má na svém kontě 12 bodů, skóre 6:2 a v tabulce se nachází na pátém místě. Domácí borci tedy potvrzují, že i v této sezoně chtějí bojovat o pohárové příčky, což se jim zatím daří. Ale do konce sezony zbývá ještě dlouhých 31 kol.

Lille – Lorient 2:0
Monako – Lille 1:1
Lille – Nantes 2:0
Lille – Montpellier 0:0
Nice – Lille 1:0
Zdravím všechny příznivce kopané. Francouzská Ligue 1 má na programu osmé kolo a my budeme sledovat duel mezi Lille a Bastií. Favoritem tohoto utkání je podle odborníků domácí celek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.