To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Statistiky

Držení míče: 52 % : 48 %
Střely celkem: 18:8
Střely na branku: 6:3
Rohy: 7:8
Fauly: 8:12
Skončilo nám utkání 27. kola francouzské Ligue 1 a Lorient na svém trávníku porazil Bastii 2:0. Hosté se marně snažili o dobytí Lecomteho branky a sami pak v závěru podruhé inkasovali, když se individuální akcí prosadil střídající Bruno. Pro Lorient to jsou velice cenné body, v současné době jich mají 31. Bastia zůstává na 33 bodech.
90+3
90+3
Ještě jeden roh pro Bastii, ten ale pro hosty skončil stejně, jako tento zápas – neúspěchem.
90+2
Už se zase pokračuje, oba týmy jsou v plném počtu.
90+2
Hra je přerušená, na trávníku totiž zůstal hostující GIllet.
90+1
Centr Boudebouze zvládla domácí obrana zcela bez problémů odhlavičkovat.
90
Budou to tři minuty.
89
Domácí publikum už oslavuje vítězství svého týmu, čeká se, kolik minut se bude nastavovat.
87
Bastii se body hodně vzdálily, Lorient si náskok hlídá a drží míč na kopačkách.
85
Lorient právě vstřelil branku!
Patrně je rozhodnuto, neboť na pravé straně se mezi Squillacim a Modestem uvolnil GIANNI BRUNO a po zemi prostřelil Areolu – 2:0.
85
Vzápětí naposledy vystřídal i Lorient, Benjamina Jeannota nahradil Didier Ibrahim N'Dong.
84
Poslední střídání Bastie, Gael Danic pospíchá dolů, místo něj nastupuje Lyes Houri.
83
Zleva vystřelil Bruno, bylo to však z úhlu a bez potřebné razance. Areola rozehrává.
81
Žlutou kartu obdržel domácí Rafidine Abdullah.
81
Philippoteaux se uvolnil a vystřelil. Bohužel do toho nedal dostatek síly a Areola si připsal jednoduchý zákrok.
80
Rohový kop pro Lorient, centr sice nevypadal zle, v pokutovém území ale měli převahu hosté.
79
Další střídání Lorientu. Jorday Ayew je nahrazen Giannim Brunem.
78
Domácí vystřídali. Raphael Guerreiro šel dolů, místo něj se do hry zapojil Maxime Barthelme.
77
Ayitému nejprve nevyšel pokus o prostrčení míče za obranu a o pár vteřin později byl přichycen v ofsajdu.
75
Lecomte posílá dopředu dlouhý nákop.
73
Hosté vystřídali, Christiana Romacice nahradil Floyd Ayité.
72
Zleva si trochu na střed seběhl Philippoteaux, jenže trefil pouze boční síť.
71
Centr Guerreiry odvrátil Boudebouz poněkud krkolomným způsobem, přesto to svůj účel splnilo.
71
Rohový kop pro tým z Lorientu.
70
A nevyšla ani akce z levého křídla, Philippoteaux svůj centr přetáhl.
69
Pokus o prostrčení na Ayewy ztroskotal, obrana Bastie míč odhlavičkovala.
68
No tak tohle se nepovedlo. Guerreiro poslal centr skrz pokutové území a míč skončil v zámezí.
67
Přímý kop pro Lorient a to vše po faulu na Ayewa. Rozhodčí už označuje sprejem místo, odkud se bude rozehrávat.
65
Hosté střídají, dolů jde Francois Kamano, místo něj nastupuje Gadji Tallo.
63
Zcela jasný ofsajd hostů, v nedovoleném postavení se nechal nachytat Sio.
62
Střelu Guerreiry z asi 22 metrů zblokoval dobře postavený Squillaci.
61
Začala nám poslední třetina utkání. Domácí ji zahájili mírným náporem.
59
Domácí podnikli velice rychlý přechod do útoku, po centru se do vzduchu zavěsil Le Goff, jenže ani on nemířil přesně. Přesto to byla jedna z těch lepších akcí druhého poločasu.
57
Jak jeho prvotní rána, tak i druhá skončila na bránících hráčích. Tohle si hosté pohlídali opravdu dobře.
57
Přímý kop pro domácí, míč si staví Mesloub.
56
Danic si to teď namířil mezi dva protihráče a byl o míč jednoduše obrán.
54
Tohle vypadalo nadějně, rána hostujícího Danice mířila na první tyč, Lecomte zasáhl.
53
Druhý poločas zatím nepřináší takovou podívanou, jako část před přestávkou. Doufejme, že se to zlepší a my se dočkáme pěkných fotbalových okamžiků.
51
Areola posílá dopředu dlouhý nákop, domácí jej uklidili na autové vhazování.
50
Na druhé straně se na poslední chvíli podařilo odcentrovat Siovi, našel však pouze dobře pokrytého spoluhráče.
48
Guerreirovi se podařilo zleva odcentrovat, na penaltě si na míč naskočil Jeannot, branku Bastie ale minul.
47
Druhá půle začala tvrdě, rozhodčí se to během pauzy na ošetření snaží trochu zklidnit.

Fauly: 3:3
Máme za sebou první poločas a z vedení 1:0 se mohou radovat hráči Lorientu. O jedinou branku se v 16. minutě postaral po centru od rohového praporku Bellugou. Domácí byli aktivnější a skóre mohlo vypadat zcela jinak, jenže Guerreiro, ani Ayew proti Areolovi neuspěli. A když se na druhé straně neprosadil Boudebouz, nebo Squillaci, budeme si na další góly počkat po přestávce.
45
44
Guerreiro po zemi přihrál do vápna, tam se k míči dostával Ayew, byl však velice těsně bráněn a o míč brzy přišel.
42
Žlutou kartu za velice tvrdý zákrok u postranní čáry dostal hostující Guillaume Gillet.
41
Domácí obrana nechala pravou stranu zcela otevřenou, do této části si naběhl Sio, jenže jeho pokus o tvrdou střelu skončil vysoko nad brankou.
40
Za obranu si nabíhal Jeannot, k míči to měl ovšem blíže gólman Areola a celou akci tak ukončil.
39
Bastia se sice v posledních minutách dokázala vymanit z vlastní poloviny, nyní se ale na ni opět vrací, do akce jde tým Lorientu.
37
Třetí rohový kop v krátkém časovém úseku už nebyl pro podstatný, domácí se v klidu ubránili.
37
Po druhém rohovém kopu se na hlavičku hrnul Squillaci, jenže o zlomek vteřiny byl u míče dříve Lecomte a vyrazil!
36
Lautoa musel před dotírajícími hráči Bastie odkopnout na rohový kop.
35
Po obranném zákroku následoval druhý rohový kop, nyní z druhé strany, jenže ani teď nebyli hosté úspěšní a Lecomteho neohrozili.
34
Rohový kop, tentokrát pro hosty, rozehraje Boudebouz.
33
Míč vlétl do chumlu hráčů, kde ale měli převahu ti v modrých dresech a podařilo se jim odvrátit rodící se nebezpečí.
32
Rohový kop pro Lorient, k míči se staví Guerreiro.
31
Technickou ránu levačkou vystřihl domácí Jeannot, jen o kousek minul Areolovu bránu.
29
No vida, po dlouhé době se do útoku vydali hráči Bastie, Kamano se ale při své snaze o obtočení se kolem gólmana dopustil útočného faulu.
28
Pokračuje územní převaha domácích.
26
Bastia se už hodně dlouhou dobu nedostala do pořádného útoku, mají problém vůbec udržet míč na svých kopačkách.
24
Následoval další rohový kop a po odraženém centru se do voleje pořádně opřel Philippoteaux a Areola musel ukázat další ze svých zákroků.
23
Akce ovšem pokračovala a Ayew dvakrát mířil mezi tyče. První jeho pokus byl zblokován, ten druhý si hosté málem srazili do vlastní branky.
23
Roh pro domácí, centr Guerreirovi ale moc nevyšel.
22
Parádní střela! Kousek za hranicí vápna napřáhl Ayew a Areola musel velice rychle na zem, aby si s touto jedovkou poradil!
21
Lorient je v posledních minutách aktivnějším týmem, Bastia se má co ohánět.
19
Hra se rychle přesunula na druhou stranu a střelou ze střední vzdálenosti se prezentoval Danic. Lecomte byl na místě a míč chytil do náruče.
18
Další šance Lorientu, domácím gól vlil útočnou náladu do žil. Zprava unikl Jeannot, Areola jeho přízemní pokus kryl.
16
No vida, domácí soupeři ukázali, jak se standardní situací naložit. Guerreiro skvěle odcentroval a FRANCOIS BELLUGOU uklidil hlavou míč k první tyči – 1:0.
16
Rohový kop se bude konat i na druhé straně.
14
Lecomte a další jeho zásah, nyní proti centru od rohového praporku.
14
Boudebouz dostal perfektní pas za obranu, v plném běhu zamířil pod břevno, ale Lecomte vyrazil na roh!
13
Neuspěl ani domácí Philippoteaux, když si to namířil mezi dvojici protihráčů. Ti jej o míč rychle připravili.
12
Hraje se mezi oběma šestnáctkami, do zakončení mají týmy docela daleko...
10
Na druhé straně zahrávali domácí rohový kop, ale ani oni nedokázali vymyslet nebezpečnou situaci před gólmanem.
9
A také to tak bylo. Po centru a následném hlavičkovém přiklepnutí zakončoval Kamano, jenže minul a navíc střílel z ofsajdové pozice.
8
Přímý kop pro hosty, vypadá to na centr z levé strany.
7
Gassamo nechal zkušeně míč doskákat do zámezí, domácí vhazují.
6
Lorientu se standardní situaci podařilo zvládnout a vznikl rychlý kontr. Tem zleva zakončil Guerreiro a jeho táhlá, křížná střela skončila těsně mimo.
5
Kamano se opět střetl s Gassamou, ten uklidil míč na první rohový kop utkání.
4
Teď už zase hosté, Kamano ale neměl dostatečnou rychlost, aby přesprintoval obranu Lorientu.
3
Domácím se podařilo odcentrovat z levé strany, na malém vápnu byl nejpozornější Marange a odhlavičkoval do bezpečí.
2
V souboji dvou pětadvacítek byl Kamanem faulován domácí Gassama.
1
Výkop měli hráči Lorientu.
1

FC Lorient: Lecomte – Gassama, Bellugou, Lautoa (C), Le Goff – Philippoteaux, Mesloub, Abdullah, Guerreiro – Jeannot, J. Ayew.
Náhradníci: Chaigneau – Wachter, Mostefa, N'Dong, Barthelme, Lavigne, Bruno.

SC Bastia: Aréola – Cioni, Squillaci, Modesto (C), Marange – G. Gillet, Romaric – Kamano, Boudebouz, Danic – Sio.
Náhradníci: Leca – Peybernes, Houri, Ayité, Keita, Diakité, Tallo.

Rozhodčí: Wilfried Bien – Eric Danizan, Mathieu Grosbost.
Hráči nastupují na hrací plochu, zápas nám za pár okamžiků začne.
Zápas na Stade Yves Allainmat – Le Moustoir začne ve 20 hodin, nikam tedy neodcházejte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni srdečně zváni.

Hlavním sudím tohoto klání bude Wilfried Bien, kterému budou na pomezí asistovat Eric Danizan a Mathieu Grosbost.
Poslední vzájemný zápas

V podzimní části se radoval Lorient, který v Bastii vyhrál 2:0, hosté tak mají o motivaci navíc, odčinit tento domácí nezdar.
SC Bastia

Hostů jsou více v klidu, patří jim totiž 11. místo a pét bodů náskok na dnešního soupeře. Klubu se daří, poslední tři ligové zápasy skončily výhrou, naposledy proti Lille, které v Bastii podlehlo 2:1. Bastia by velice ráda prodloužila vítěznou sérii i dnes v Lorientu a nic není nemožné...

FC Lorient

Domácím patří až 16. příčka a na sestupové pozice má klub pouze dva body náskoku. Je tak třeba trochu zabrat, zejména na domácím hřišti. Jenže zde tým čeká na výhru od 17. ledna, kdy vyhrál nad Lille. Naposledy hrál Lorient pŕed vlastním publikem proti Lyonu a zápas skončil remízou 1:1. Výsledek dobrý, přesto se ztrátou a tu by dnes hráči velice rádi eliminovali.

Lorient – Lille 1:0
Guingamp – Lorient 3:2
Lorient – Montpellier 0:0
Reims – Lorient 1:3
Lorient – Lyon 1:1
Dobrý večer u Ligue 1. Dnes jsou na programu zápasy 27. kola a my se společně podíváme na duel mezi týmy FC Lorient a SC Bastia.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.