To je ode mě z tohoto zápasu vše. Přeji vám hezký zbytek sobotního večera.
Hostující Saint-Étienne bylo v podstatě celý zápas lepším týmem, ale dlouho se zdálo, že zápas nakonec skončí nerozhodně. V 87. však napřáhl z dálky hostující Fabien Lemoine, jehož parádní trefa rozvlnila síť Lecomteho brány a hosté si nakonec zaslouženě odváží z Lorientu tři body.
90+4
90+4
Lemoine zblokoval centrovaný míč a bude z toho ještě jeden roh pro Lorient.
90+4
Domácím se krátí čas a nyní zakládají možná poslední útočnou akci.
90+3
Následný rohový kop už skončil přímo v rukavicích hostujícího brankáře, který si dobře našel míč ve vzduchu.
90+3
Na rohový kop si vyskočil Mostefa, jeho hlavičku vytěsnil nad bránu dobrým zákrokem Ruffier.
90+3
Lorient bude zahrávat rohový kop.
90+1
Domácí teď nebezpečně obléhali hostující šestnáctku, v niž se několikrát nebezpečně odrážel míč, k němuž se nakonec dostal brankář Lecomte.
90
Rozhodčí Buquet nastavuje 4 minuty nad rámec normální hrací doby.
89
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Ricky van Wolfswinkel, přichází Ismaël Diomande.
87
Saint-Étienne právě vstřelilo branku!
Už to vypadalo, že zápas skončí i přes hostující převahu bezbrankově, ale najednou se míče chopil FABIEN LEMOINE, který dostal od domácí obrany trestuhodně mnoho prostoru, připravil si pozici pro střelu a z třiadvaceti metrů vypálil parádní ránu k tyči. Lacomte se po míči marně natahoval a Saint-Étienne jde po krásném gólu v 87. minutě do zaslouženého vedení.
85
Lavigne (LOR) centroval z pravé strany do vápna, kde vyskočil nejvýše hostující Saint-Maximin, který odhlavičkoval míč do bezpečí.
83
Saint-Maximin (SET) si ve vápně chtěl narazit se spoluhráčem, ale k míči se již nedostal, jelikož se po kontaktu s Coutadeurem ocitl na zemi, ale podle rozhodčího se o faul nejednalo.
81
Začíná poslední desetiminutovka a aktivnější jsou hostující hráči, kteří se však stále nejsou schopni gólově prosadit.
78
Velká šance na straně hostů! Monnet-Paquet vlétl z pravé strany s míčem do vápna, kde přihrál pod sebe na Gradela, kterému v perfektní pozici vůbec nesedla střela a trestuhodně přestřelil bránu.
76
Saint-Maximin se napřáhl z velké dálky, ale jeho střela nebyla přesná a navíc rotovala směrem od brány.
74
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Romain Hamouma, přichází Max-Alain Gradel.
73
Monnet-Paquet vybojoval rohový kop pro hosty. Následný centrovaný míč měl dobré paramentry, ale nakonec ho odvrátila domácí obrana.
72
Domácí Sunu rozehrával přímý kop z levé strany, odkud odcentroval do vápna, ale míč nenašel nikoho z jeho spoluhráčů.
71
Držení míče: 48% – 52%
70
Míč byl ve vápně několikrát tečován a k hlavičce se v krkolomné pozici dostal Perrin, jehož zakončení však skončilo jen v zámezí.
69
Po faulu na Saint-Maximina budou hosté zahrávat standardní situaci z levé strany.
68
Domácí Coutadeur se natlačil před Saint-Maximina a zpoza šestnáctky se opřel z voleje do balónu, ale střela mu hodně nesedla.
67
Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Lamine Gassama, přichází Pedrinho.
66
Domácí to zkoušeli dlouhým nakopnutým míčem, za kterým běžel Sunu, ale brankář Ruffier dobře vyhodnotil situaci a po včasném výběhu byl u míče dříve.
65
Hosté se teď snažili zahrozit z levé strany, ale veškeré pokusy o přihrávku do vápna byly zblokovány pozornou obranou domácích.
64
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Benjamin Corgnet, přichází Allan Saint-Maximin.
62
Théophile-Catherine (SET) poslal nebezpečný centr před bránu, kde ho nakonec vyboxoval brankář Lecomte.
60
Máme za sebou hodinu hry a na první branku stále marně čekáme. Ve druhém poločase toho zatím příliš zajímavého k vidění nebylo.
57
Domácí se v posledních minutách dostávají více dopředu a poprvé v zápase dokáží držet míč delší dobu na svých kopačkách.
55
Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Sadio Diallo, přichází Valentin Lavigne.
55
Na levé straně stihl míč těsně před čárou Sunu (LOR), který přihrál po sebe na Guerreiru, na jehož centr do vápna si naběhl Jeannot, který však hlavičkoval nepřesně.
54
Centr z levé strany nadělal zmatky v hostujícím vápně, ale nakonec se nikdo z domácích nedostal do zakončení.
52
Žlutou kartu dostává nyní pro změnu hostující Houmama, po jehož faulu se bude kopat standardka na druhé straně.
50
Sám faulovaný si vzal přímý kop na starosti a rozhodl se o přízemní střelu, která sice dobře našla mezeru ve zdi, ale neletěla úplně k tyči a Lecomte dokázal míč chytit.
48
Mostefa fauloval těsně před vápnem Hamoumu a bude z toho velmi nebezpečný přímák pro Saint Étienne!
47
Zatím se kombinuje ve středu hřiště a na první útočné akce druhého poločasu čekáme.
46
Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Raffidine Abdullah, přichází Mathieu Coutadeur.
46
První poločas je za námi. Hosté byli jednoznačně aktivnější a měli několik zajímavých příležitostí, ale ani z jedné se jim nepodařilo skórovat a jelikož domácí v útoku ani jednou nezahrozili, stav je po prvním poločase bezbrankový. Druhá půle začne přibližně v 18:02.
45+2
45+1
Rozhodčí Buquet nastavuje v prvním poločase dvě minuty.
44
Hosté se dostávali do dalšího nadějného útoku, ale vše zmařilo ofsajdové postavení, v němž byl nachytán Monnet-Paquet.
42
Žlutou kartu dostává Kévin Théophile-Catherine (SET), který u postranní čáry srazil k zemi domácího Sunu.
41
Monnet-Paquet (SET) poslal výbornou kolmici na van Wolfswinkela, který se objevil v jasné gólovce, ale míč napálil pouze do vyběhnutého Lecomteho, od něhož se balón odrazil k jednomu z domácích obránců, který jej odhlavičkoval pryč od dobíhajícího hráče hostů. Tohle byla zatím největší šance zápasu!
38
Gassama (LOR) obral na hranici šestnáctky o míč Hamoumu poměrně odvážným zákrokem, který se dal posoudit jako šlapák, ale rozhodčí nechal pokračovat ve hře.
35
Hosté kopali přímák, který sice nenašel nikoho z nabíhajících hráčů, ale míč se ve vápně odrazil od země a směřoval pod břevno domácí brány, takže ho nakonec musel s potížemi vytěsnit Lacomte na rohový kop!
33
Oba brankáři jsou již delší dobu bez práce, což platí zejména pro hostujícího Ruffiera, který si snad během zápasu ještě ani nesáhl na balón.
31
Bayal Sall (SET) zastavil na polovině hřiště nedovoleně Dialla a rozehrávat budou domácí.
28
Na centr z pravé strany si naběhl Corgnet (SET), který se pokusil o těžký volej těsně před dopadem míče a nakonec hodně přestřelil Lecomteho bránu.
26
Ani tentokrát však centr nedoletěl daleko a u míče je nyní Lorient.
25
Domácí teď faulovali na skoro totožném místě jako před chvílí Bellugou a je tu další přímák pro Saint Étienne.
24
Centrovaný míč zblokovala domácí obrana a Sain Étienne se následně zpětnými přihrávkami dostalo až k vlastnímu brankáři.
23
Je tu první žlutá karta zápasu. Napomenutým je domácí Bellugou, po jehož faulu bude následovat nebezpečná standardní situace hostujícího týmu.
19
Hosté jsou u míče daleko častěji než domácí, ale jejich kombinace momentálně nejsou příliš nebezpečné. Na pravé straně nyní nestihl míč na hrací ploše Monnet-Paquet a vhazovat bude Lorient.
16
Teď už to bylo z pravé strany nebezpečnější! Hamouma pronikl hluboko do vápna, kde přihrával pod sebe na své spoluhráče, ale obrana byla pozorná a zblokovala míč na rohový kop.
15
Hosté se teď po pravé straně prokombinovali až do vápna, ale tam zasáhl skluzem jeden z obránců a míč odkopl do bezpečí.
12
Hra se v posledních minutách trochu uklidnila a hosté se nedostávají dopředu tak snadno jako na začátku. K vidění je teď hodně nepřesností a oba týmy se již několikrát pokusily neúspěšně o dlouhé nakopávané míče.
10
Domácí se zatím marně snaží dostat s míčem do nebezpečných prostorů a zbytečnými nepřesnostmi se často připravují o míče. Naopak Saint Étienne dobře napadá a v útoku působí mnohem nebezpečněji.
8
Hosté měli k dispozici další dva rohové kopy, ale ani jeden nevyužili. Saint Étienne je od úvodních minut jednoznačně aktivnější.
6
Monnet-Paquet (SET) si v šestnáctce zpracoval dlouhý centrovaný balón, potáhl míč na střed a následně mířil na bližší tyč, ale jeho pokus nakonec prosvištěl těsně vedle Lecomteho brány!
4
Z rohu ještě hosté nezahrozili, ale o chvíli později se dostali k dalšímu centru do vápna, kde se do míče z voleje opřel Tabanou, který však mířil pouze přímo do brankáře Lecomteho!
4
Hosté vedli útok po levé straně odkud se snažil odcentrovat Monnet-Paquet, ale jeden z obránců míč zblokoval na rohový kop.
3
Zatím se hraje výhradně ve středu hřiště, kde je k vidění mnoho nepřesností z obou stran.
2
Sunu (LOR) byl na vlastní polovině podražen Hamoumou a rozehrávat budou domácí.
1

FC Lorient: Lecomte – Koné, Bellugou, Gassama, Guerreiro – Diallo, Mostefa, Jouffre (C), Abdullah – Jeannot, Sunu.
Náhradníci: Audard – Pedrinho, Le Goff, Wachter, Coutadeur, Autret, Lavigne.

AS Saint-Étienne: Ruffier – Théophile-Catherine, Perrin (C), Bayal Sall, Tabanou – Lemoine, Corgnet, Clément, Hamouma – van Wolfswinkel, Monnet-Paquet.
Náhradníci: Moulin – Brison, Baysse, Cohade, Diomande, Gradel, Saint-Maximin.

Rozhodčí: R. Buquet – C. Gringore, G. Debart.
Hosté ze Saint-Étienne měli velmi dobrý vstup do sezony, ale v posledních třech zápasech získali pouhý jeden bod a tabulkou se propadli na současné desáté místo. Saint-Étienne se trápí zejména v útoku, o čemž svědčí fakt, že v posledních sedmy ligových zápasech se týmu nepodařilo ani jednou vstřelit více než jednu branku. V tomto duchu se nese i poslední domácí porážka 0:1 s Toulouse. Dokáží ji dnes hosté odčinit a uspějí na hřišti Lorientu?
Lorientu se na domácím stadionu zatím příliš nedaří. Kromě jasné výhry 4:0 nad Guingampem, totiž nedokázal v ostatních třech domácích zápasech vstřelit ani jednu branku a připsal si z nich pouze jeden bod za bezbrankovou remízu s Nice. Poslední ligový zápas odehrál Lorient na hřišti Bastie, kde ukončil nepříjemnou sérii čtyř prohraných zápasů v řadě a zvítězil 2:0. O průlomové vítězství se jednalo i proto, že Lorient v žádném ze čtyř předchozích zápasů nevstřelil ani jeden gól. Naváží dnes domácí na tuto výhru a zlepší si svou bilanci zápasů před domácími fanoušky?
Zdravím všechny fotbalové fanoušky! V rámci desátého kola francouzské Ligue 1 přivítá črtnáctý tým tabulky FC Lorient na svém hřišti desáté AS Saint-Étienne.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.