Lyon poráží v sedmém kole francouzské Ligue 1 Lorient a vrací se zpět na vítěznou dráhu. O výhře domácího celku rozhodli Lacazette, Njie a Fékir, který zaznamenal dva góly. Konečný výsledek. Lyon 4 Lorient 0.
90+3
90+3
Střídající Yoann Gourcuff se ocital v dobré šanci, uvnitř pokutového území se ale do zakončení nakonec nedostal.
90+2
Hráči Lorient se dostali ke střele, ta ale byla velmi nepřesná a Anthony Lopes mohl v klidu odkopávat od své brány.
90+1
Nad rámec zápasu byly nastaveny 3 minuty.
89
Lyon rozehrál rohový kop, po němž byl jednomu z domácích hráčů odpískán útočný faul.
88
Bakary Koné ještě mohl přidat pátý gól, Benjamin Lecomte ale dokázal jeho tvrdou střelu z úhlu vyrazit na rohový kop!
87
STŘELY NA BRÁNU: Lyon 8 Lorient 3
86
STŘELY CELKEM: Lyon 11 Lorient 8
84
Lacazette se poroučel v blízkosti šestnáctky na zem, pád si ale zavinil sám, když nikým neatakovaný podklouzl.
82
Jordan Ayew tvrdě vypálil z pravé strany pokutového území, Anthony Lopes byl ale opět připraven a pro jistotu vyrazil jeho střelu na rohový kop!
81
Tak alespoň v závěru zápasu hosté ještě zahrozili, bohužel pro ně už je příliš pozdě.
80
Mehdi Mostefa napřáhl zpoza šestnáctky k fantastické střele, která směřovala přesně do pravého horního rohu, brankář Anthony Lopes se ale překonat nenechal a vytáhl úžasný zákrok!
78
Pokud v prvním poločase hrozil jako jediný aktivní Raphaël Guerreiro, tak ve druhém poločase jsou hráči Lorient absolutně neviditelní.
77
Mesloub podklouzl a přišel o míč. Tento moment dokonale vystihl výkon Lorient v dnešním zápase.
76
Domácí využili patnáct minut před koncem zápasu všechny tři možnosti střídání. Lyon má dostatečný náskok a tak si mohou zahrát i jiní hráči.
75
Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Mathieu Coutadeur, přichází Alain Traoré.
75
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Nabil Fékir, přichází Mohamed Yattara.
74
Lyon měl vzápětí možnost rozehrání rohového kopu, po něm už se ale do zakončení nedostal.
73
Alexandre Lacazette pohotově vypálil zpoza šestnáctky a jeho tečovaná střela skončila těsně vedle levé tyče. Brankář Benjamin Lecomte se jen ohlížel, kde míč skončí.
72
Lyon u míče...
71
Zbytek zápasu už zřejmě bude pouze o tom, kolik gólů hráči Lyonu ještě Lorient nasází.
70
Před několika minutami jsem mluvil o exhibici, a ta opravdu přichází.
69
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Clinton Njie, přichází Yoann Gourcuff.
68
Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Raphaël Guerreiro, přichází Sadio Diallo.
68
Lyon právě vstřelil branku!
NABIL FÉKIR překonává z blízkosti bezmocného Lecomteho a střílí svůj druhý gól v dnešním zápase!! Corentin Tolisso našel Fékira parádním centrem ve středu šestnáctky a Fékir v obrovské šanci nezaváhal.
67
Njie už je na nohou a nevypadá to, že by ve hře nemohl kvůli zranění pokračovat.
66
Clinton Njie po nepříjemném zásahu do oblasti kolene zůstává ležet na hrací ploše a gestem naznačuje, že bude potřebovat ošetření.
66
Ferri roztáhl hru doleva na Njieho, který se snažil proniknout do šestnáctky, ve své snaze ale neuspěl.
65
Domácí posílali do šestnáctky Lorient dobrý centr, ten ale zpacifikoval připravený brankář Benjamin Lecomte.
64
Jallet byl stažen k zemi a Lyon bude rozehrávat z pravé strany standardní situaci.
63
Lyon rozehrál standardní situaci nakrátko, aby se vyhnul zbytečné ztrátě míče.
62
Žlutou kartu dostává Wesley Lautoa (FC Lorient).
61
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Henri Bedimo, přichází Arnold Mvuemba.
60
Do Lyonu dnes přicestovala malá skupina fanoušků Lorient, která za svým klubem stojí i za tohoto nepříznivého stavu.
60
ROHOVÉ KOPY: Lyon 3 Lorient 4
59
Lorient vybojovalo rohový kop, do zakončení se ale po jeho rozehrání nedostalo.
58
Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Benjamin Jeannot, přichází Jordan Ayew.
57
Lorient se pokusí oživit svou hru střídáním, do hry se chystá Jordan Ayew.
56
Hráči Lorient působí jako opaření a nejsou schopni si přihrát.
55
Clinton Njie opět předvedl své technické dovednosti, brána Lorient ale zůstala tentokrát neohrožena.
54
Domácí kontrolují hru a v poklidu kombinují. Trochu se obávám, aby se z dnešního zápasu nestala exhibice.
52
Lyon má otěže zápasu pevně ve svých rukou a těžko říci, co by se muselo stát, aby Lorient alespoň vyrovnalo.
50
CLINTON NJIE se v prvním poločase zastřeloval, nyní už ale mířil přesně, když udělal vybíhajícímu Lecomtemu kličku a střelou do prázdné brány poslal Lyon do tříbrankového trháku! Dobrou přihrávkou se prezentoval Jordan Ferri.
48
Vzápětí se to hráčům v oranžových dresech podařilo, jenže míč velmi rychle ztratili.
47
Hosté drží míč pod kontrolou, zatím však nejsou schopni přejít na polovinu Lyonu.
46
Lorient obstaralo výkop druhého poločasu.
46
Vracíme se zpět na Stade de Gerland, kde Lyon dominuje a po prvním poločase vede nad Lorient 2:0. Dokáží hosté ve druhém poločase zabojovat a ještě se poprat alespoň o zisk bodu? To se dozvíme během následujících 45 minut.
Lyon byl v prvním poločase nebezpečnější a na rozdíl od svého soupeře střílel mezi tři tyče. Skóre otevřel již v páté minutě Lacazette, na jehož gól navázal krátce před přestávkou Fékir. Také Lorient si vytvořilo šance, a to především zásluhou Guerreira, který jako jediný třikrát ohrozil bránu Lyonu, když dvakrát pálil těsně nad a jednou z úhlu mezi tři tyče, pozorný Anthony Lopes ale podržel svůj tým. Skóre po prvním poločase. Lyon 2 Lorient 0.
45+1
45+1
Lacazette si řekl o kolmou přihrávku, kterou také dostal, a v nastaveném čase prvního poločasu mohl vstřelit druhý gól, Benjamin Lecomte ale vytáhl skvělý zákrok a jeho přízemní střelu levačkou zpoza šestnáctky vyrazil na rohový kop!
45
Fékir se snažil místo střely roztáhnout hru doleva na Lacazetteho, jeden z obránců Lorient ale jeho úmysl skvěle vystihl.
44
Bakary Koné se zmocnil míče a mohl v klidu rozehrát.
43
Lorient se dostávalo do slibné šance, nakonec ale bránu Lyonu neohrozilo.
42
Mesloub se postavil k rozehrání standardní situace a jeho následný centr v pohodě ukryl ve svém náručí brankář Anthony Lopes.
41
... akci hostujícího týmu ale zastavil faul na Walida Meslouba.
40
Lorient se snaží rychle odpovědět a alespoň snížit...
39
NABIL FÉKIR propasíroval míč přes brankáře Lorient a zvyšuje na 2:0!! Christophe Jallet uvolnil v šestnáctce skvělou kolmou přihrávkou Nabila Fékira, který z pravé strany napřáhl k diagonální přízemní střele a s trochou štěstí prostřelil brankáře Benjamina Lecomteho.
38
Nabil Fékir se postavil k rozehrání standardní situace a rozhodl se pro přímou střelu na bránu, tu ale zablokovala dobře postavená zeď Lorient.
37
Lyon přešel na polovinu soupeře a v ose hřiště vybojoval standardní situaci.
36
Jordan Ferri se příliš mazlil s míčem v blízkosti šestnáctky a Raphaël Guerreiro málem jeho zaváhání potrestal, když jeho střela zpoza šestnáctky prolétla těsně nad břevnem!
35
Na opačné straně se snažil znovu něco vymyslet Guerreiro, který nejprve zasekl míč a poté se ho snažil poslat před bránu, jeho centr byl ale zablokován.
34
Henri Bedimo napřáhl ke střele zpoza šestnáctky, ta ale směřovala pouze doprostřed brány, kde stál připravený Benjamin Lecomte.
33
... z toho ale nakonec nic nebylo, hráči Lorient skvěle zapracovali v obraně.
32
Lyon se ubránil a může přejít do rychlého protiútoku...
31
Jordan Ferri si prvním dotekem zpracoval dlouhý pas svého spoluhráče a poté předvedl pohotový halfvolej, jeho následný pokus ale zamířil vysoko nad.
30
Benjamin Jeannot posílal před bránu Lyonu nebezpečný střílený centr, který byl zablokován, a k míči se poté znovu dostal Jeannot, místo střely na bránu ale přišlo podklouznutí.
29
Obránce Vincent Le Goff se rozhodl pro nákop vpřed a odevzdal míč domácímu brankáři Anthonymu Lopesovi.
28
STŘELY NA BRÁNU: Lyon 3 Lorient 1
27
STŘELY CELKEM: Lyon 4 Lorient 4
26
Hra se během posledních minut poměrně uklidnila a téměř deset minut se ani jeden z týmů nedostal ke střele na bránu.
25
Walid Mesloub se u levé postranní čáry prezentoval nepřesnou přihrávkou, po které se míče opět ujali hráči Lyonu.
24
Njie se natahoval po vysokém míči, který v pohodě stáhl ze vzduchu brankář Benjamin Lecomte.
23
Guerreiro si seběhl z levého křídla do středu hřiště a pravačkou zpoza šestnáctky vypálil, jeho střela ale byla velmi nepřesná a skončila daleko vedle pravé tyče Lopesovy brány.
22
Gilles Sunu se unáhlil se svým centrem z pravého křídla a Anthony Lopes mohl v klidu odkopávat od své brány.
21
Clinton Njie se snažil projít středem hřiště, tam ho ale zastavil parádním skluzem jeden z hráčů Lorient.
20
... po dlouhém nákopu vpřed už to ale neplatí. Domácí se zbytečně zbavili míče.
19
Hráči Lyonu u míče...
18
Lorient rozehrálo svůj druhý rohový kop v dnešním zápase, do zakončení se ale opět po jeho rozehrání nedostalo.
17
Raphaël Guerreiro se ocitl ve skvělé šanci, když z levé strany pokutového území tvrdě vypálil na přední tyč. Anthony Lopes byl ale připraven a jeho střelu skvělým zákrokem vyrazil na rohový kop!
16
ROHOVÉ KOPY: Lyon 1 Lorient 1
15
Lorient vybojovalo na opačné straně rohový kop, Guerreirův centr byl ale příliš vysoký a žádný z jeho spoluhráčů v šestnáctce na něj nedosáhl.
14
Nechybělo mnoho a Lyon mohl vést o dvě branky. Clinton Njie je zatím hodně vidět, mezi tři tyče však ještě nezamířil.
13
Christophe Jallet skvěle odcentroval z pravé strany a na přední tyči našel Clintona Njieho, jehož následná hlavička skončila těsně nad břevnem!
12
Lorient zastavilo útok Lyonu a poté přešlo po pravém křídle až k šestnáctce soupeře, kde si Guerreiro snažil narazit míč se svým spoluhráčem, kombinace jim ale nevyšla.
11
Hráči Lyonu zvolili rozehrávku nakrátko a pokračují v držení míče.
10
Njie byl faulován na útočné polovině, pro ohrožení brány je to ale příliš daleko.
9
Walid Mesloub se pokoušel uvolnit svého spoluhráče dobrou kolmou přihrávkou, u míče byl ale jako první pozorný brankář Anthony Lopes.
8
Benjamin Jeaonnot byl bez problému odzbrojen a Lorient se k ničemu nedostalo.
7
Lorient zvolilo útok po levém křídle...
6
Lyon vlétl na Lorient pořádně zostra a hned jeho druhá střela na bránu skončila gólem.
5
ALEXANDRE LACAZETTE posílá Lyon do brzkého vedení!! Lacazette se dostal těsně před hranicí šestnáctky k míči a poté pravačkou napřáhl k parádní přízemní střele, která zapadla přesně k pravé tyči. Lecomte byl proti jeho trefě bez šance. Asistenci si připsal Clinton Njie, který sám před pár okamžiky mohl vstřelit gól.
4
Lyon vstoupil do zápasu skvěle.
3
Clinton Njie vlétl po pravé straně do šestnáctky Lorient a poté z úhlu nebezpečně vypálil, brankář Benjamin Lecomte si ale s jeho diagonální přízemní střelou poradil a předvedl fantastický zákrok!
2
Dnešní duel řídí hlavní rozhodčí Moreira, kterému asistují pánové Saint-Cricq Lompre a Ocak.
1
Lyon obstaral výkop dnešního zápasu, do kterého nastoupil v bílých dresech. Lorient zvolilo pro dnešní duel oranžovo-černou kombinaci.
1
Těsně před výkopem

Hráči obou týmů již jsou připraveni na hrací ploše a zápas mezi Lyonem a Lorient bude moci za několik málo okamžiků začít.
Týmové novinky

Lyon se dnes musí obejít bez pětice zraněných hráčů. Na marodce jsou Dabo, Benzia, Biševac, Grenier a Fofana. Lorient postrádá suspendovaného Abdullaha, zatímco Quercia, Jouffre a L. Koné jsou mimo hru kvůli zranění.

Olympique Lyon: Lopes – Jallet, Koné, Umtiti, Bedimo – Ferri, Gonalons, Tolisso – Njie – Lacazette, Fékir.
Náhradníci: Gorgelin – Rose, Gourcuff, Ghezzal, Malbranque, Mvuemba, Yattara.

FC Lorient: Lecomte – Gassama, Le Goff, Lautoa, Guerreiro – Bellugou, Coutadeur, Mostefa, Sunu – Jeannot, Mesloub.
Náhradníci: Chaigneau – Pedrinho, Wachter, Traoré, Diallo, J. Ayew, Lavigne.

Rozhodčí: S. Moreira. Asistenti: C. Saint-Cricq Lompre, H. Ocak. Čtvrtý rozhodčí: W. Lavis.
Lorient

Lorient zahájilo nový ročník stejně dobře jako Lyon, když venku dokázalo porazit Monako. Poté ale přišly nevyrovnané výsledky a naposledy dvě porážky v řadě, když hosté nestačili na Montpellier a Reims, s kterými prohráli shodně nejtěsnějším rozdílem 1:0.
Lyon

Hráči Lyonu vstoupili do letošního ročníku Ligue 1 vítězstvím proti Rennes, poté však přišlo rychlé vystřízlivění v podobě tří porážek v řadě, kterou ukončila výhra nad Monakem. V posledním zápase Lyon, jehož trápí rozsáhlá marodka, remizoval na hřišti aspiranta na titul PSG.
Středeční program 7. kola francouzské Ligue 1 nabídne souboj dvou celků ze středu tabulky, v němž Lyon přivítá na svém hřišti Lorient. Zajímavým duelem dvou absolutně vyrovnaných celků Vás provede komentátor Tomáš Reiner.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.