To je z mé strany vše, hezký večer či dobrou noc.
Je dobojováno. Sledovali jsme zajímavý duel, který nakonec nemá vítěze, protože Lyon remizoval s Reims 1:1. Do vedení šel domácí celek, když se hlavou prosadil Tolisso. Jenže poté hosté zabrali a zásluhou Moukandja vyrovnali. V prvním poločase už další branka nepadla. Ve druhém poločase to vypadalo, že se diváci branky nedočkají, ale v nastaveném čase se se štěstím prosadil Alexandre Lacazette, který rozhodl o vítězství Lyonu.
90+5
90+4
Domácí míč do vápna pochopitelně neposlali a drží ho u rohového praporku.
90+3
Rohový kop pro Lyon, který už nikam samozřejmě nepospíchá.
90+1
Lyon právě vstřelil branku!
Tak nakonec zřejmě získá všechny body Lyon, který se dostává do vedení 2:1! Po kombinační akci se k míči na pravé straně dostal ALEXANDRE LACAZETTE, který zřejmě centroval, ale trefil to tak dokonale, že zřejmě s příspěním teče si brankář Placide srazil míč za svá záda. Velká smůla pro celek Reims.
90+1
Hlavní rozhodčí přidal čtyři minutky.
90
Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.
89
Lyon se usadili na polovině svého soupeře a snaží se něco vymyslet.
88
Po centru zakončoval z malého vápna N´Gog, ale byl v těžké pozici a branku trefit nedokázal.
86
Domácí se snaží duel rozhodnout, ale zatím se jim to nedaří a celek Reims kráčí za cenným bodem.
85
Střídání v týmu Stade de Reims: ze hřiště odchází Odaïr Fortes, přichází Grégory Bourillon.
84
Ani čtvrtý roh Lyonu nic nepřinesl, protože vše skončili útočným faulem na Placideho.
83
Po zblokovaném centru je tu rohový kop pro Lyon.
83
Žlutou kartu dostává Bakary Koné (Olympique Lyon).
81
Žlutou kartu dostává Johnny Placide (Stade de Reims).
80
Střídání v týmu Stade de Reims: ze hřiště odchází Gaëtan Charbonnier, přichází David N'Gog.
80
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Corentin Tolisso, přichází Yassine Benzia.
78
A byla z toho obrovská šance, ve které se objevil Jordan Ferri! Ten se prodral mezi malé vápno a penaltu, ale zakončení z dobré pozice vůbec nezvládl a branku minul!
77
Z rohu ale nic nebylo a dopředu pospíchají domácí fotbalisté...
76
Po delší době je tu rohový kop i pro hostující celek.
74
Hosté kombinovali na pravé straně, ale vše skončilo hodně nepřesnou přihrávkou.
73
Nabil Fékir šikovně obstřelil zeď, ale míč dopadl těsně vedle tyče, takže Placide zasahovat nemusel.
72
Zajímavá standardní situace pro domácí, zhruba z pětadvaceti metrů od branky Reims.
71
Valentin Roberge se hezkou přešlapovačkou zbavil obránce a byl sám ve vápně Lyonu, ale po jeho přízemní střele skončil míč těsně vedle levé tyče!
70
Domácí hráč nyní dokázal odcentrovat, ale nic z toho nebylo. Rozhodčí hru přerušil, protože míč byl podle něj v zámezí.
68
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Arnold Mvuemba, přichází Jordan Ferri.
67
Rychlou akci hostů zastavil pomezní rozhodčí, ofsajd.
67
Aktivní Nabil Fékir se zkoušel prodrat do vápna, ale mezi trojicí hráčů se neprosadil a o míč přišel.
66
Lyon tlačí, zkouší to centry, krátkými přihrávkami, ale zatím se ve druhém poločase nic neujalo.
65
Po dalším centru měl práci Placide, ale poradil si a míč před domácími hráči výborně sebral.
64
Ani ze svého třetího rohu domácí nic nevytěžili a stav zápasu se tedy nemění.
63
Po centru se na zadní tyči dralo do zakončení několik domácích hráčů, ale nakonec byl u kulatého nesmyslu jako první Mickaël Tacalfred, který ho hlavou uklidil na roh. Míč skončil těsně vedle levé tyče.
62
Domácí jsou stále aktivnější a tlačí se dopředu, ale hostující borci dobře brání a drží cennou remízu.
61
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Mohamed Yattara, přichází Clinton N'Jie.
60
Je před námi posledních třicet minutek a stav zápasu je stále nerozhodný, takže konec duelu bude ještě hodně zajímavý.
58
Po hezké kombinaci se do vápna dostal Yattara, ale z dobré pozice branku minul! To byla další velká šance Lyonu.
56
Ani z tohoto rohu nic nebylo, protože pro míč si výborně došel brankář Placide.
55
Po zblokované střele je tu druhý rohový kop pro Lyon.
54
Ale ani tentokrát z toho nic nebylo. Po nepřesné přihrávce se k míči dostal Placide, který nic nevymýšlel a poslal ho daleko od své branky.
53
U míče jsou opět domácí fotbalisté, kteří se tlačí před branku Reims.
52
Střídání v týmu Stade de Reims: ze hřiště odchází Benjamin Moukandjo, přichází Diego.
50
Lyon je ve druhém poločase o poznání aktivnější, než v tom prvním, ale zatím to k vedoucí brance nevede.
48
Po kombinaci se objevil sám ve vápně hostů Nabil Fékir, ale z velké šance nic nebylo, protože přízemní střelu zlikvidoval Placide!
47
Domácí drží míč a kombinují, ale zatím daleko od branky, kterou střeží Placide.
46
Hráči se vrací zpět na trávník. Druhý poločas začne za malý okamžik.
Druhý poločas začne přibližně v 22:00.
První poločas je za námi. Sledujeme vyrovnané utkání, které začal lépe Lyon, který se dostal do vedení. Jenže poté začali na trávníku dominovat hosté, kteří na konci poločasu vyrovnali. Strav je tedy 1:1 a druhý poločas bude ještě hodně zajímavý. Favoritem je Lyon, ale aktivnější jsou zatím hosté.
45
45
Hraje se poslední minuta prvního poločasu.
43
Domácí se ubránili a vydali se do přečíslení, ale nevyřešili to dobře, protože Alexandre Lacazette pokazil přihrávku.
42
Držení míče: 43% – 57%.
41
U míče jsou opět hostující fotbalisté, kteří trpělivě kombinují.
40
Lyonu se dnes směrem dopředu vůbec, ale vůbec nedaří. Domácí se trápí a vymysleli zatím jen jednu akci, ze které se ale prosadili.
38
Vedení na stranu Lyonu se pokoušel strhnout Fekir, ale hostující branku netrefil.
36
Reims právě vstřelilo branku!
Hosté vyrovnávají a nutno dodat, že zcela zaslouženě. Domácí nedokázali odkopnout míč, z hranice velkého vápna vystřelil Oniangué, ale Lopes jeho pokus zlikvidoval, jenže vyrazil míč pouze před sebe, kde byl BENJAMIN MOUKANDJO, který už neměl problém poslat kulatý nesmysl do branky.
35
Jeden z domácích hráčů to zkusil z dálky, ale Placideho nepřekvapil.
34
Lyon se v posledních minutách pouze brání. Hosté jsou aktivnější, ale brankově se prosadit nedokázali.
32
Po centru hlavičkoval z malého vápna Aïssa Mandi, ale Lopes byl na správném místě a s tímto pokusem si poradil!
30
Hosté zatím lépe kombinují, ale zatím se do žádné větší šance nedostali a stále tak prohrávají nejtěsnějším možným rozdílem.
29
Nyní ne, protože ze standardní situace nic nebylo a míč sebral Placide.
28
Po faulu je tu standardní situace pro domácí celek. Dočkáme se druhé branky?
27
Vzápětí to z dálky vyzkoušel Odaïr Fortes a Lopes musel vytasit dobrý zákrok, aby míč vyrazil, ale zvládl to a stav zápasu se nemění.
26
Nakonec z toho byl centr z pravé strany, ale ten se příliš nepovedl a míč sebral pozorný Lopes.
25
Hosté drží míč na polovině domácího celku a snaží se něco vymyslet.
24
Další snažení hostů skončilo útočným faulem a u míče jsou hráči Stade de Reims.
23
Ani Lyon z prvního rohu neudeřil a stav zápasu se nemění. Domácí vedou 1:0.
22
Na druhé straně se do velké šance dostával Mohamed Yattara, ale nakonec z malého vápna nezakončil, protože jeden z obránců míč ukopl na roh.
21
Tohle už bylo zajímavější. Na zadní tyči se k míči dostával Fortes, ale chyběl mu krok, aby zakončil!
20
Rohový kop pro hosty.
19
Mezi dva hráče si to nyní namířil Mohamed Yattara, ale neprosadil se a u míče jsou opět hosté.
18
Šikovně to zkoušel Alexandre Lacazette, ale hostujícího hráče si nakonec neobhodil a míč sebral pozorný Roberge.
17
Z úvodního rohu ale hosté nic nevytěžili a rozehrávat bude Lopes, který nikam příliš nepospíchá.
16
První rohový kop pro Stade de Reims.
15
Hosté jsou nyní aktivnější a stále se tlačí dopředu, ale zatím se k ničemu nedostali. Domácí dobře brání a stále vedou o jednu branku.
13
Hosté podnikli rychlou akci po levé straně, ale vše skončilo velmi nepřesným centrem a rozehrávat od své branky bude Lopes.
12
Lyon to zkusil dlouhým nákopem, ale ten nebyl přesný a míč sebrali hostující zadáci.
10
Nyní se hraje především uprostřed hrací plochy. Ani jednomu celku se nedaří prokombinovat se před branku.
9
Držení míče: 61% – 39%.
8
Hosté se hned vydali dopředu a ke střele se dostal Moukandjo, ale jeho rána byla zblokována.
6
A z ničeho nic je tu první branka. Na parádní centr si na zadní tyč naběhl CORENTIN TOLISSO, který už neměl problém uklidit míč do branky a Lyon jde tedy v šesté minutě do vedení.
5
Na pravé straně to zkoušel Nabil Fékir, ale nakonec si v souboji pomohl faulem a akce Lyonu skončila.
4
Domácím se zatím příliš nedaří. Lyon ještě nic nevymyslel a celek Reims se v pohodě brání.
3
Jenže domácí chybovali a k míči se dostal Gaëtan Charbonnier, který to zkusil z dálky, ale jeho pokusu scházela přesnost.
2
Z první akce ale nic nebylo a u míče jsou domácí fotbalisté, kteří kombinují na polovině Reims.
1
Úvodní výkop obstarali hostující fotbalisté, kteří nastoupili v černých dresech. Lyon hraje v bílých.
1
Vše je připraveno, jdeme na to!
Hráči obou celků přicházejí na trávník. Duel tedy začne za malý okamžik.

Olympique Lyon: Lopes – Jallet, Koné, Umtiti, Bedimo – Tolisso, Gonalons, Mvuemba – Yattara – Lacazette, Fékir.
Náhradníci: Gorgelin – Ferri, Malbranque, Dabo, Rose, N'Jie, Benzia.

Stade de Reims: Placide – Mandi, Tacalfred, Conte, Signorino – Devaux, Roberge – Fortes, Charbonnier, Oniangué – Moukandjo.
Náhradníci: Agassa – Bourillon, Diego, Mavinga, N'Gog, Courtet, Glombard.

Lyon – Reims 3:0
Olympique Lyon nezačal nejlépe, ale v posledních týdnech se výrazně zlepšil. Lyon má zatím 27 bodů a nachází se na třetím místě. Výborně výkony předvádí Lyon hlavně směrem dopředu, protože už nastřílel 27 branek. Dnes by domácí potřebovali bodovat, aby se dotáhli na vedoucí duo, ale Marseille i PSG mají zatím solidní náskok.

Stade de Reims si také nevede špatně. Hosté vybojovali 22 bodů a v tabulce jim patří deváté místo. Hlavně v posledních týdnech hraje celek Reims skvěle, protože z posledních sedmi zápasů ani jednou neprohrál. Hosté budou dnes chtít prodloužit svoji sérii a opět bodovat, ale bude to nesmírně těžké, protože domácí borci se netajili tím, že neberou nic jiného, než tři body.
Zdravím všechny příznivce kopané. Francouzská Ligue 1 má na programu poslední zápas vloženého šestnáctého kola ve kterém se střetne Lyon a Reims. Favoritem tohoto utkání je podle odborníků domácí celek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.