Máme za sebou zápas prvního kola francouzské Ligue 1. Zvítězil v něm hostující tým Girondins Bordeaux 1:0 brankou, kterou vstřelil v 17. minutě. Až do konce zápasu s emu podařilo hubené vedení udržet, a připisuje si tak první tři body. Děkuji ze sledování a těším se někdy příště na shledanou.
90+3
90+2
Tak se ale nestalo, ačkoliv rozhodčí využil novinku, sprej známý z mistrovství světa. Zeď zůstala sice na místě, balon ale letěl mimo.
90+1
Sané fauloval před vápnem Ribelina. Teď je ten správný okamžik pro to, aby domácí využili první standardní situaci.
90
Devadesát minuty hry je za námi a domácím už zbývá na vyrovnání jen pár minutek, tedy konkrétně 3 nastavené.
88
Deplagne se s míčem vydal od postranní čáry až na osu hřiště, jeho střela ale nenadělal brankáři žádný problém a ten ji v pohodě ukryl ve své náruči.
87
Bordeaux hraje konec zápasu velmi dobře, je usazené na polovině svého soupeře, nikam se nežene a jen drží míč, občas vystřelí.
86
Nyní se navíc domácí dopustili při napadání faulu a to jsou další ztracen vteřinky, možná i minutky.
84
Domácí dávají veškeré své síly do útoku, avšak hosté si dávají se všemi rozehrávkami velmi načas a šikovně ak šetří čas, rozhodčímu to zatím nevadí.
82
Střídání v týmu Girondins Bordeaux: ze hřiště odchází Maxime Poundjé, přichází Hadi Sacko.
81
Z toho nic nevytvořili, ale z následné akce už ano! Na zatočený centr si naskočil Bérigaud a hlavou poslal míč pod břevno, avšak Carrasso výborně zasáhl a míč vytěsnil.
80
Carrasso chyboval, pustil zdánlivě lehký balon, naštěstí pro hosty mu vypadl směrem mimo bránu, tudíž je z toho jen rohový kop.
79
Jedna se jim naskytla nyní, avšak centr od pravé postranní čáry byl hodně nepřesný a nabíhající hráči neměli žádnou šanci si ho nějak zpracovat či alespoň vypálit z voleje.
78
Pokud pomýšlejí domácí fotbalisté na vyrovnání, měli se co nejdříve přesunout na druhou stranu hřiště. Z rychlých brejků se sice skórovat dá, zase tolik možností už ale mít nebudou.
77
Hosté jsou opět s míčem usazeni na útočné polovině a v poklidu kombinují daleko od obou bran.
76
Domácí zahrávali standardní situaci, ale jak už je dnes zvykem, bylo to téměř zbytečné, jelikož míč se ke bráně ani nedostal.
75
Hosté jsou v posledních minutách častěji na míči a tlačí se kupředu, kdežto domácí se spoléhají na rychlé protiútoky.
73
Obrovská šance domácích na vyrovnání! Carrasso prováhal ten správný moment na chycení míče a ten ho přeskočil. Hned tři fotbalisté Montpellier se snažili dorážet – hlavou, rukou, jeden vystřihl i nůžky, ale nikdo nedokázal dostat míč do brány.
71
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Víctor Montaño, přichází Anthony Ribelin.
70
Žlutou kartu dostává Nicolas Pallois (Girondins Bordeaux).
69
Hosté se ujali míče a jsou usazeni na polovině domácího celku. Ten se v poklidu brání, míče spíše odkopává a nikam se nežene.
68
Hraje se nahoru – dolu, oba týmy si občas vytvoří nějakou vážnější šanci, zatím je to ale spíše souboj obran týmů.
67
Domácí měli k dispozici standardní situaci přibližně ze čtyřiceti metrů. Míč poslali rovnou směrem do brány, nikdo ho netečoval, a tak skončil jen těsně vedle tyčky.
65
Hosté se drali do rychlého protiútoku, avšak Khazri nedokázal obejít obránce, a o míč tak rychle přišel.
63
Žlutou kartu dostává Morgan Sanson (Montpellier HSC).
62
Zatímco na hřišti leží v křečích český fotbalista Jaroslav Plašil, tak přítomní diváci se velmi dobře baví. A to jak ti domácí, tak i příznivci hostujícího týmu.
60
Hosté mohli odskočit do dvoubrankového vedení, avšak domácí obrana zapracovala velmi dobře a odvrátila jak centr, střelu, tak i následné dorážky.
59
Střídání v týmu Girondins Bordeaux: ze hřiště odchází Cheick Diabaté, přichází Emiliano Sala.
57
Camara sprintoval směrem k bráně za odraženým míčem, ale Carrasso u něj byl dříve a stihl ho polapit.
56
Sotva se Bérigaud poprvé rozběhl, tak byl ostře sestřelen k zemi. To není úplně vysněný start.
55
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Paul Lasne, přichází Kévin Bérigaud.
53
Z poklidného fotbalu nás vytrhla rychlá akce domácích! Montano adresoval přihrávku Mounierovi, který si popoběhl až těsně před brankáře. Jeho střela mířila na zadní tyč, tu ale těsně minula.
52
Hosté mají míč stále na svých kopačkách, zatím si ale pouze dvě minuty přihrávají tam a zpátky a kupředu se vůbec nevydávají.
50
Úvodní slabší nápor hosté přežili, postupně se rozehrávají a také se vydávají kupředu ohrožovat bránu soupeře.
48
Domácí začali velmi aktivně, Hilton z levé strany poslal před bránu centr, ten ale nikdo nezachytil.
47
Do druhého poločasu nastoupili domácí posílaní o jednu čerstvou duši, uvidíme, zda-li jim to pomůže při snaze o vyrovnání.
46
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Dylan Gissi, přichází Mathieu Deplagne.
46
První poločas je za námi, ve vedení je hostující tým. Tomu se podařilo vstřelit gól při jeho úvodním tlaku a udrželo si ho i přes obrovský nápor domácích ke konci první půle. Druhý poločas začne přibližně ve 22:04.
45+4
45+3
Tlak domácích je neuvěřitelně silný, nyní reklamovali ruku, kterou ve vápně zahrál Poundje, avšak rozhodčí to neviděl, a tak raději nepíská.
45+1
Tiéné si nebyl vůbec jistý svým soupeřem, a tak ho pro jistotu fauloval. Poundje se ale rychle zvedá.
45
Střídání v týmu Girondins Bordeaux: ze hřiště odchází Abdou Traoré, přichází Nicolas Pallois.
45
Domácí mají obrovský tlak, snaží se všemi možnými silami poslat míč do brány, zatím jim ale chybí to velmi potřebné štěstí.
43
Ke konci poločasu se kvalita hry stále zvedá, uvidíme, jestli za nějaké dvě, tři minutky někdo skóruje.
42
Mohlo být vyrovnáno! bleskurychlý útok domácích nebyl sice nejpovedenější, i tak byl ale nebezpečný. Celou akci na jeden dotek zakončil hlavičkou Lasne a Carrasso měl plné ruce práce, aby míč vytěsnil.
40
Nyní už to vypadlo lépe, když se po centru dostal k hlavičce Hilton, avšak zamířil těsně mimo bránu.
39
Hra je velmi často přerušována pro drobné, někdy ale i zákeřné zákroky. Takový předvedl Traoré, když si počíhal na Lasneho. Rozhodčí vše řeší jen domluvou, avšak je z toho alespoň standardní situace pro domácí.
38
Stejní hráči, obdobná situace, druhá strana hřiště – nyní byl Rolán faulovaným hráčem.
37
Rolán šel po kontaktu se Sansonem velmi ochotně k zemi, což mu sudí vyčinil a píská právě proti němu.
36
Hlavní sudí asi neví, jakou laťku má nasadit, a tak pro jistotu jednou píská ty nejtitěrnější zákroky, jindy ty jednoznačné zase přehlíží.
34
Je to už jedna a tatáž pohádka. Po faulu následoval přímý volný kop, z něhož ale domácí ani neohrozili branku, míč šel hodně vysoko.
33
Nyní navíc mají další problém, jelikož Sertic nestíhal svého protihráče a za dres ho stáhl k zemi, je z toho žlutá karta.
32
O opatrnosti by se dalo mluvit i na straně Bordeaux. Ti ačkoliv mají jednobrankový náskok, tak se neženou do zbrklých útoků.
31
Khadri posunul míč na Rolána, který se snažil obejít dva obránce. O míč však byl připraven hned u toho prvního a Khadri mu pak k tomu řekl své, nic hezkého to asi nebylo.
30
Následně mohlo Montpellier zahrozit ještě z rohového kopu, avšak jeden z domácích ve vápně fauloval a rázem bylo po celé akci.
29
Domácí měli k dispozici další standardní situaci, ty se jim ale nedaří. Když se jim podaří poslat centr do vápna, tak míč jako první získají obránci.
28
Po postupném útoku se ke střele na hranici šestnáctky dostal Traoré, avšak střílel v voleje a dle toho to také vypadalo, míč si to namířil hodně mimo bránu.
27
Hra od domácích je po první inkasované brance hodně opatrná, to nahrává ale hostům, kteří mohou hrát svou hru.
25
Na zemi zůstal po zákroku Lasneho Diedo Rolán, avšak rozhodčí to jako faul neposoudil. Rolán se ale po chvíli zvedá a za pomoci maséra odchází na postranní čáru a je připraven se vrátit do hry.
24
Hosté se nikam neženou, v klidu si přihrávají na půlce hřiště a čekají, co udělají domácí. Ti jsou však také v klidu, tudíž se na hřišti téměř nic neděje.
23
Po chybě v rozehrávce ukořistili hosté opět míč do své moci a začínají si se svým soupeřem hrát, zatím jim vše vychází tak, jak si představují.
22
Fotbalisté Montpellier se ale stále drží na míči na útočné polovině a směrem na bránu posílají jeden míč za druhým, avšak žádný zatím nedoletěl až na brankáře.
21
Skórovat se mohlo i na druhé straně. Domácí měli k dispozic standardní situaci, jejíž exekuce se ujal Siaka Tiene. Zahrál to něco mezi střelou a centrem, avšak ani jednou by se neujalo, jelikož míč mířil vysoko nad bránu.
19
Už to mohlo být o dvě branky! Maurice-Belay se protáhl obranou a těsně za hranicí vápna vypálil. Jourdren byl ale pozorný a míč dokázal na poslední chvíli zastavit.
17
Bordeaux právě vstřelilo branku!
No a hosté jdou rázem do vedení, jako bych to zakřikl! Na levé straně se uvolnil Poundjé, poslal před bránu parádní centr, na který si naskočil CHEICK DIABATÉ a špičkou kopačky ho nasměroval ke vzdálenější tyči – 0:1!
16
Hosté se tlačí směrem kupředu, avšak domácí se dobře brání. Většinu získaných míčů sice raději odkopnou, ale jsou alespoň v bezpečí.
15
Avšak ani tam se jim nedaří si míč udržet a hned o něj přicházejí, má na tom zásluhu Poundje.
14
Z následné protiakce se přesunuli domácí na druhou polovinu hřiště k postupnému útoku, avšak příliš dlouho se tam neudrželi. Nyní kombinují na své vlastní polovině.
13
První vážnější situace dnešního zápasu! Cheick Diabaté se protáhl skrze celou obranu až před brankáře, pokoušel se ho prostřelit mezi nohama. Jourdren ale stihl nohy včas dát k sobě a míč vyrazil pravým kolenem.
12
Pundjeho průnik po levé straně byl zastaven, obránce míč zakopl do autu. Hosté tedy zůstávají u míče.
10
Po rychlé kombinaci Montpellier se ke střele zpoza vápna odhodlal Anthony Mounier a nebyla to střela vůbec špatná, avšak mířila pár centimetr nad břevno.
9
Camara se protáhl hostující obranou, dvakrát centroval, avšak ani jeden jeho centr nebyl využit, a do útoku tak nyní rychle postupují fotbalisté Bordeaux.
8
Hraje se velmi tvrdě a ukázal se také Jaroslav Plašil, který v souboji rameno na rameno odrovnal Sansona.
8
Rozhodčí však píská až teď a rovnou uděluje žlutou kartu, tu si vysloužil Dylan Gissi.
7
Stambouli se srazil s Traorém, avšak rozhodčí ani jednomu neodpískal faul.
5
Hosté jsou stále u míče a každou chvilku se snaží prodrat do útoku, avšak obrana domácích je kompaktní a nikoho skrzé své řady nepouští.
4
Po faulu na Rolána tedy zahrávali hosté standardní situaci, exekuce se ujal Khazri, avšak jeho centr se snesl přímo do náruče Jourdrena.
3
Na zemi zůstal po střetu s protihráčem ležet Rolán, po chvíli odchází za pomoci lékařů mimo hrací plochu.
2
Jourdren si po nepřesném centru připsal první zákrok, kdyř stáhl míč ze vzduchu do své náruče.
1
Sané se pohybuje uprostřed útočné poloviny, režíruje hru a rozdává přihrávky na všechny strany.
1
O úvodní výkop se postarali hostující fotbalisté a ihned se vydávají do útoku.
1

Montpellier HSC: Jourdren – Congré, Hilton (C), Tiéné, Gissi – Stambouli, Lasne, Sanson, Mounier, Camara – Montaño.
Náhradníci: Pionnier – El Kaoutari, Deplagne, Martin, Bérigaud, Mounie, Ribelin.

Girondins Bordeaux: Carrasso – Sané, Faubert, Poundjé, Plašil – Sertic, Maurice-Belay, Khazri, A. Traoré, Rolán – Diabaté.
Náhradníci: Jug – Pallois, Planus, Badin, Kaabouni, Sala, Sacko..
To Bordeaux zapojilo do přípravy o něco více zápasů, konkrétně čtyři. V těch se jim vcelku dařilo, avšak žádný zázrak to nebyl. Dvě remízy, po jedné výhře a prohře. Do dnešního zápasu jdou zatím jako mírní outsideři.

Přípravné zápasy

30.07.14 Perugia – Bordeaux 1 : 3
23.07.14 Bordeaux – Nantes 1 : 1
18.07.14 Club Bruggy – Bordeaux 0 : 0
15.07.14 Bordeaux – Šachtar 1 : 2
Montpellier se na novou sezonu nepřipravovalo ohledně zápasů příliš důkladně, sehráli jen jeden jediný zápas. Postavili se francouzskému Toulouse, nakonec s ním remizovali 2:2.
Dobrý den! Vítám u sledování online přenosu z prvního kola francouzské nejvyšší fotbalové soutěže, Ligue 1. V tomto utkání se střetnou týmy Montpellier HSC a Girondins Bordeaux. Úvodní výkop je naplánován na 21 hodin.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.