To je z mé strany vše, příště na počtenou!
Je dobojováno! První poločas byl jednoznačně bohatší na šance, všechny góly ale paradoxně padly až po změně stran. V rozmezí patnácti minut se prosadili Germain s Pléou, a fotbalisté Nice tak dokázali podruhé v řadě zvítězit. Dobrou zprávou pro hosty je, že po zranění strávil sedmasedmdesát minut na hřišti hvězdný špílmachr Les Aiglons Hatem Ben Arfa, který náramnou individuální akcí připravil druhý gól pro Pléu.
90+2
90+2
Střídající Rodrigue Casimir Ninga ještě v samém závěru utkání zbytečně fauloval a za svůj zákrok obdržel žluté napomenutí.
90+1
Polovina nastavení je za námi a kulatý nesmysl je po další nepřesnosti v rozehrávce Montpellierských v autu.
90
Ještě tu máme dvě nastavené minuty sudím Jaffredem!
89
Před námi jsou poslední dvě minuty základní hrací doby a hra je hodně rozkouskovaná, dění na hřišti napovídá tomu, že se ve zbývajícím čase už nic převratného nestane.
88
Mustapha Yatabaré to nemyslel vůbec špatně, ale jeho přihrávce na Boudebouze chyběla přesnost. Míč je v autu, domácí budou vhazovat.
87
Svěřenci Claudea Puela drží míč na útočné polovině a nikam už se neženou, zdá se, že o osudu tohoto zápasu již je rozhodnuto.
85
Hráči v bílých dresech se dostali do přečíslení dvou proti jednomu, celou akci ale překombinovali a jejím výsledkem byla pouze hodně nepřesná střela Alassanea Pléy zpoza šestnáctky.
84
Střídající Bryan Dabo parádním způsobem vybojoval balon pro Yatabarého, který vybojoval rohový kop. Yoan Cardinale se tak bude mít opět na pozoru.
83
Domácí fotbalisté drží míč na polovině hřiště a ještě se pokouší o zdramatizování zápasu, Les Aiglons se zatáhli hluboko na vlastní polovinu.
82
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Kévin Bérigaud, přichází Morgan Sanson.
81
Jonas Martin naprosto zbytečně na vlastní útočné polovině zastavil Pereiru, za což mu sudí Jaffredo ukázal žlutou kartu.
79
Mustapha Yatabaré se po ztrátě míče zbytečně ohnal po Genevoisovi, svěřenci Claudea Puela tak budou mít spoustu času na rozehrávku z vlastní poloviny.
78
Alassane Pléa měl z gólu minimálně dvojnásobnou radost, jelikož se prosadil poprvé po návratu z dlouhodobého zranění. Pléa přišel hned o dvacet ligových zápasů!
77
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Hatem Ben Arfa, přichází Rémi Walter.
76
Nice právě vstřelilo branku!
Čtvrthodinu před koncem se zdá, že je rozhodnuto! Hatem Ben Arfa si ve sprintu poradil s Congrém i Hiltonem, aby nakonec uvolnil rozběhnutého ALASSANEA PLÉU, který se trefil přesně!
75
Ricardo Pereira si všiml do vápna si sbíhajícího Pléu a pokusil se jej najít dalekonosným centrem z pravé strany, nicméně Laurent Pionnier dokázal zareagovat a vyběhnout včas.
74
Hiltonův nákop na rozběhnutého Kévina Bérigauda byl příliš prudký, domácí útočník dostal balon pod kontrolu až v zámezí, a tak bude následovat pouze odkop od hostující klece.
73
Do konce již zbývá nějakých dvacet minut a domácí prakticky neustále drží míč na polovině hřiště, jejich hře ale chybí nápad, chcete-li moment překvapení.
72
Z nařízeného přímého kopu žádné nebezpečí pro hosty nepramenilo, Boudebouzův centr se neujal a střídající Alassane Pléa byl navíc posléze faulován.
71
Ricardo Pereira dostal nepovedenou přihrávkou Mendyho pod tlak a stálice v sestavě Les Aiglons poté ztratila míč. Koziello se kulatý nesmysl snažil vybojovat zpět, ale pomohl si nedovolenými prostředky.
70
Tentokrát už to Hatemu Ben Arfovi vyšlo, jenže Valère Germain nepochopil záměr niceské hvězdy a nevyběhl za balonem včas.
69
Montpellierští po ztrátě míče na útočné polovině zařadili zpátečku a Ben Arfův pokus o rychlý protiútok zastavili ještě před půlící čarou.
67
Tohle nebylo vůbec špatné v podání Mustaphy Yatabarého, který se po levém křídle prokousal až do pokutového území a jeho následnou střelu Yoan Cardinale s obtížemi lapil!
66
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Mahamane Traoré, přichází Alassane Pléa.
65
Exekuce přímého kopu se ujal sám faulovaný Ryad Boudebouz, nicméně jeho přízemní centr doletěl přímo do nastavené Cardinaleho náruče.
64
Jérémy Pied to přehnal s agresivitou v souboji s Boudebouzem a za svůj nedovolený zákrok vidí žlutou kartu.
63
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Souleymane Camara, přichází Rodrigue Casimir Ninga.
63
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Jamel Saihi, přichází Bryan Dabo.
61
Tentokrát už to hostům vyšlo, Les Aiglons se ujímají vedení! Jean Michaël Seri parádní kolmicí našel rozběhnutého VALÉREA GERMAINA, jenž upaloval sám proti Pionnierovi a bezpečně svůj únik zakončil střelou do protipohybu domácího gólmana!
60
Mendyho centr z pravé strany adresovaný Traorému přišel příliš brzy, hostující středopolař si nestihl do prostoru před Pionnierem a ten si bez problémů poradil.
59
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Maxime Le Marchand, přichází Romain Genevois.
59
Hodně nejistý zákrok teď vytáhl Yoan Cardinale proti dalekonosnému pokusu Williama Rémyho, který mířil přímo do náruče niceského gólmana, ale ten si poradil až nadvakrát.
58
Ricardo Pereira hodně nepovedeným způsobem vrátil míč Baysseovi, ten ale zachoval chladnou hlavu a v obležení čtyř hráčů soupeře si poradil.
57
Teď to mohl změnit Valère Germain, jenž ale nákop na svou osobu vůbec nečekal a nedokázal si prudký balon zpracovat. Na druhou stranu může vyrazit Mustapha Yatabaré.
55
Aktivně napadající hráči v černooranžovém vytlačili rozehrávající zadáky Les Aiglons až ke Cardinalemu, hosté mají s přechodem do útočné fáze zatím velké problémy.
54
Hatem Ben Arfa protančil okolo svého strážce Roussillona, ten se ale posléze pustil do skluzu a následný centr hostující hvězdy zblokoval.
53
Z následného rohového kopu domácí nic kloudného nevymysleli a Jérôme Roussillon měl navíc co dělat, aby za svými zády udržel napadajícího Pieda, a tak pro jistotu vrátil balon Pionnierovi.
52
Saihiho několikrát tečovaná střela zpoza hranice šestnáctky se odrazila na kopačku Yatabarého, který se ocitl ve skvělé palebné pozici, ale trefil jen jednoho z hráčů v bílém!
51
Valère Germain si pro Piedovu kolmici seběhl příliš pozdě – ofsajd. Hosté sice drží míč častěji na svých kopačkách, ale nejsou schopní s ním nic kloudného vymyslet.
50
Boudebouzův centr z pravé strany na vzdálenější tyč se neujal, Mustapha Yatabaré si totiž v pokutovém území soupeře pomohl útočným faulem, a tak bude následovat pouze odkop od Cardinaleho svatyně.
49
Centr adresovaný Baysseovi si Laurent Pionnier pohlídal a okamžitě založil protiútok černooranžových.
48
Vracející se Daniel Congré parádním způsobem zastavil unikajícího Pereiru, Les Aiglons však budou mít k dispozici rohový kop.
47
Fotbalisté Montpellieru vstoupili do druhé půle hodně aktivně a okamžitě se usadili na útočné polovině, William Rémy si však při zpracování pomohl rukou.
46
Druhý poločas začne ve 21:00, tak si to nenechte ujít!
Nyní je to potvrzené, sudí Jaffredo foukl do píšťalky ihned po vypršení pětačtyřicáté minuty. Gólů jsme se zatím nedočkali, ale k vidění byl hodně otevřený fotbal z obou stran. „Oba týmy si přijely pro tři body, ne jen pro jeden,“ potvrdil v poločasovém rozhovoru hostující gólman Cardinale, který měl spoustu práce, ale veškeré šance domácího celku pochytal.
45
44
V samotném závěru první půle už se na trávníku nic převratného neděje, zdá se, že před odchodem obou týmů do šaten se už branky nedočkáme.
42
Do pokutového území si sbíhající Kévin Bérigaud si jen o fous nedokázal zpracovat dalekonosný nákop adresovaný jemu, následovat bude pouze odkop od Cardinaleho svatyně.
41
Další z Boudebouzových centrů se neujal, jelikož montpellierský křídelník už hrál s míčem v zámezí. Les Aiglons tak budou mít spoustu času na rozehrávku.
40
Yoan Cardinale jen tak tak vyrazil Yatabarého hlavičku do prostoru před sebe, kde poté hodně zariskoval jeho spoluhráč Maxime Le Marchand, jenž místo odkopu zvolil zpětný pas na gólmana Cardinaleho. Ten si ale s vypětím všech sil poradil!
38
Svěřenci Claudea Puela od Ben Arfy založili další rychlý protiútok, na jehož konci byl ale hodně nepovedený centr z kopačky Ricarda Pereiry.
37
Ryad Boudebouz to opět zkusil z levé strany, nicméně jeho hybrid mezi střelou a centrem si Yoan Cardinale zkušeně pokryl a uschoval míč ve své náruči.
36
Deset minut před koncem první půle je hra hodně rozkouskovaná, po dalším obranném zákroku jednoho ze středopolařů Les Aiglons budou mít domácí k dispozici autové vhazování.
35
Kévina Bérigauda sice připravil o míč vracející se Ricardo Pereira, nicméně Koziello následně zaváhal a u balonu je opět právě domácí útočník s číslem 26 na dresu.
33
Hatem Ben Arfa měl po své levici úplně volného Germaina, místo toho se ale rozhodl pro individuální průnik, což se neukázalo být dvakrát šťastným řešením.
32
Karty se opět začínají obracet, teprve dvacetiletý Vincent Koziello drží míč na polovině hřiště a postupně zakládá další akci Nice.
31
Valère Germain to v hlavičkovém souboji schytal od vytáhlého Vitorina Hiltona, hráči v bílých dresech tak budou mít čas na rozehrávku ze středu hřiště.
30
Půlhodina hry je za námi a v posledních minutách se hraje bez šancí, Les Aiglons se však v podstatě jen brání a Montpellierští neustále kombinují.
28
Ryad Boudebouz nečekaně vypálil z ostrého úhlu, čímž dokonale zaskočil Cardinaleho, ten ale nakonec zasahovat nemusel, poněvadž balon skončil jen na boční síti.
27
Hosté nedokázali odvrátit míč do bezpečí a užuž se zdálo, že se ke střele dostane Jamel Saihi, nicméně doslova za minutu dvanáct k němu přistoupil Jean Michaël Seri a ve spolupráci s Bayssem osvobodil Nice.
26
Černooranžoví nyní kombinují na polovině hřiště a nikam se bezhlavě neženou, Les Aiglons pouze běhají bez míče.
25
Vincent Koziello vybojoval přímý kop pro svůj tým. K jeho exekuci se jako již tradičně postavil Hatem Ben Arfa, největší hvězda Les Aiglons ale poslal míč vysoko nad břevno montpellierské svatyně.
23
První polovina úvodní pětačtyřicetiminutovky je minulostí. K vidění byl strhující fotbal se šancemi na obou stranách, chybí tomu jen góly.
22
Yoan Cardinale teď udržel bezbrankový stav parádním zákrokem! Skvěle to udělal Kévin Bérigaud, jenž se zbavil dvou bránících hráčů a poté z hranice šestnáctky vypálil, ale strážce svatyně Les Aiglons reflexivně zasáhl!
21
Vincent Koziello efektním dloubáčkem vyzval k zakončení Germaina, nicméně fotbalista, který v Nice hostuje z nedalekého Monaka, neměl seřízená mířidla.
20
Jérémy Pied se příliš vehementně pokoušel natlačit se před bránícího Rémyho, což pozornosti hlavního arbitra neuniklo.
19
Z následného rohového kopu už žádné nebezpečí pro Cardinaleho nepramenilo, hosté od Paula Baysseho zakládají další postupnou protiakci.
18
Centr Jérômea Roussillona z pravé strany Nampalys Mendy odvrátil do zámezí. Diváci reklamují ruku středopolaře Les Aiglons, sudí ale nechal pokračovat ve hře správně.
17
S neúspěchem se po podobné akci na druhé straně potázal sprintující Hatem Ben Arfa, jelikož Laurent Pionnier vyběhl včas a skryl Germainův nákop ve své moci.
16
Jamel Saihi se pokusil dalekonosným nákopem najít rozběhnutého Souleymanea Camaru, nicméně jeho centr byl příliš prudký a doletěl až do Cardinaleho náruče.
15
Zkušený Paul Baysse čistým obranným zákrokem zastavil nebezpečný průnik Yatabarého, hráči v bílých dresech však budou mít k dispozici rohový kop.
14
Montpellierští ale posléze nedokázali rozehrát a ke střele z dobrých třiceti metrů napřáhl Jérémy Pied, jeho ošklivě nepřesný pokus se ale do pozápasového sestřihu nejspíš nevejde.
13
I mistr tesař se někdy utne. Uzdravený Hatem Ben Arfa si zpracoval míč až za autovou linií, a tak hosté nemohou pokračovat v akci.
12
První desetiminutovka přinesla parádní podívanou. Oba týmy hrají ofenzivně a jen zázrakem je skóre stále bezbrankové.
11
Tohle nebyl gól?! Ben Arfův centr z přímého kopu přesně našel Germaina, jehož hlavičku dokázal Laurent Pionnier vyrazit přímo k Bayssovi, od nějž se kulatý nesmysl odrazil těsně nad břevno!
9
Po akci Ben Arfy a dalekonosném Seriho centru se k hlavičce dostal do vápna si z druhé vlny sbíhající Ricardo Pereira, jenž své minutu staré zaváhání ale nedokázal zcela vymazat, jelikož jeho pokus postrádal přesnost.
8
Les Aiglons měli k dispozici autové vhazování, nicméně Ricardo Pereira ho provedl hodně lajdácky a přímo před zraky lodivoda Nice nabídl balon domácím.
7
Parádně to teď udělal Ryad Boudebouz, jenž se neohroženě pustil mezi dva bránící hráče soupeře, jichž se dokázal zbavit a poté poslal do šestnácky centr adresovaný Camarovi, který byl ale příliš prudký.
6
Nampalys Mendy je jedním ze čtyř hráčů, kteří v letošním ročníku Ligue 1 dosud nevynechali ani minutu. Právě on nyní drží balon ve středu hřiště.
5
K hlavičce se dokázal prokousat zadák Nice Maxime Le Marchand, jeho pokus ale proletěl vysoko nad převnem Pionnierovy svatyně.
4
V úvodu se hraje ve skvělém tempu. Hosté se vydali do rychlé protiakce a vybojovali rohový kop.
3
Montpellier se mohl ujmout brzkého vedení! Yatabarého centr z levé strany prosvištěl až na vzdálenější tyč k Souleymanemu Camarovi, jemuž ale střela nesedla a Cardinale si vše pohlídal.
2
Les Aiglons dnes budou pod velkým tlakem, jelikož venku nedokázali zvítězit už sedmkrát v řadě. Dnes se však budou moct opřít i o výkon uzdraveného Hatema Ben Arfy.
1
Domácí hned v úvodu využili toho, že Yoan Cardinale není jedním z těch vyšších gólmanů. Prakticky z půlky hřiště zo zkusil Ryad Boudebouz, jeho pokus ale proletěl poměrně vysoko nad.
1

Montpellier HSC: Pionnier – Roussillon, Hilton, Rémy, Congré – Martin, Saihi – Camara, Boudebouz, Bérigaud – M. Yatabaré.
Náhradníci: Ligali – Skhiri, Dabo, Bensebaini, Sanson, Deplagne, Ninga.

OGC Nice: Cardinale – Pereira, Baysse, Le Marchand, Pied – Koziello, N. Mendy, Seri – Ben Arfa, Traoré, Germain.
Náhradníci: Hassen – Pléa, A. Mendy, Hult, Walter, Genevois, Mallmann.

Rozhodčí: Jaffredo – Philippe, Jeanne.
OGC NICE

Co se formy týče, Les Aiglons na tom zrovna slavně nejsou, nicméně stále jim patří lichotivá čtvrtá příčka tabulky. Celek z Francouzské riviéry v minulém kole ukončil sérii čtyř zápasů bez výhry, když nejtěsnějším možným rozdílem 2:1 udolal beznadějně poslední Troyes.
MONTPELLIER HSC

Ještě před pár týdny patřil Montpellier mezi aspiranty na sestup, nicméně v posledních kolech jsou Les Pailladins jedním z nejnebezpečnějších týmů v lize. Montpellierští drží sérii pěti zápasů bez porážky a v minulém kole si dokonce odvezli bod s cenou zlata z Parc des Princes, svatostánku suverénního PSG.
S přáním krásného sobotního večera vítám všechny fotbalové nadšence u sledování textového přenosu z atraktivního duelu francouzské Ligue 1, v němž rozjetý Montpellier HSC přivítá o evropské poháry bojující OGC Nice. Začínáme ve 20:00!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.