Lyon - Rennais | ONLINE | 11.12.2016 15:00 | Ligue 1 2016/2017 | ŽIVĚ | iSport.cz
Přenos se aktualizuje automaticky

K tomuto utkání je to ode mě vše, ale již za pár minut se na vás budu těšit u on-line přenosu ze zápasu portugalské ligy mezi Nacionalem a Tondelou. Na shledanou.
Dnešní utkání je u konce a tři body si do tabulky francouzské Ligue 1 připisují domácí fotbalisté. Ti sice dneska neměli mnoho šancí, avšak jediná přesná trefa Valbueny domácím stačila. V závěru se Rennais mohlo snažit o vyrovnání, nicméně Bensebaini se v 74. minutě předčasně pakoval do sprch a odpor Stade byl prakticky znemožněn.
90+4
Konec zápasu.
90+4
Bleskový výpad domácích zakončoval Lacazette, nicméně jeho prudká přízemní přihrávka skončila na rukavicích Benoita Costila.
90+3
Sergi Darder (LYO) na půlící čáře zbytečně zajel do soupeře a v přerušené hře dostává žlutou kartu.
90+2
Dvakrát se hostům nepodařilo prodrat až do pokutového území a nyní už dopředu spěchá jeden z domácích, jenž si poradil s Danzém.
90+1
Registrujeme další nepovedený útok hostujícího celku. Domácí však míč nedostali moc daleko od své brány.
90
Hlavní rozhodčí nastavuje čtyři minuty.
89
Lyon naprosto bezpečně kontroluje průběh zápasu. Jednogólové vedení je ale velmi ošemetné a určitě by to chtělo druhý přesný zásah.
88
Utkání pomalu dospělo do závěru řádné hrací doby. S blížícím se koncem se hostům stále nedaří prodrat až k zakončení.
86
Nadějný brejk domácího celku táhl Darder, nicméně jeho prudká kolmice doputovala pouze za brankovou čáru.
85
Jenže Rennais se zatím vůbec nedostává do blízkosti soupeřovy brány. Znovu míč získali domácí, kteří rychle spěchají vpřed.
84
Následný rohový kop už nic nebezpečného nepřinesl. Costil hru odkopem od brány rychle dostává na polovinu domácích.
83
Pojistku domácímu celku teď mohl přidat Cornel, avšak po přihrávce do volného prostoru trefil pouze dobře postaveného Costila.
82
Hraje se především ve středu hřiště. Lyon však hru naprosto bezpečně kontroluje.
80
Costil sice musel zasahovat, ale střela zpoza pokutového území letěla pouze do prostoru, který hostující gólman bezpečně hlídal.
79
Střídání v týmu Stade Rennais FC: ze hřiště odchází Giovanni Sio, přichází Wesley Saïd.
78
Střídání v týmu Stade Rennais FC: ze hřiště odchází Gelson Fernandes, přichází Edson Mexer.
77
Domácí celek sice hraje proti deseti fotbalistům Rennais, ale zatím z početní výhody nic moc nevytěžil. Je fakt, že Lyonu stačí držet hru daleko od Lopese.
76
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Rachid Ghezzal, přichází Maxwel Cornet.
75
Rozehrání nadějného volného kopu obstaral Valbuenu, avšak jeho technický pokus letěl přesně do Costilových rukavic.
74
Obrovská komplikace pro Rennais! Ramy Bensebaini (REN) neuhlídal Lacazetta, který byl za dres stažen na trávník a rozhodčí neváhal. Červená karta!
72
Domácí hru přesunuli k půlící čáře. V posledních minutách si ale pasivitou koledují o vyrovnání
71
Nyní byli hosté velmi blízko. Celá akce byla podobná té, při které Valbuena skóroval, avšak Ntep svou střelu z levé strany pokutového území nevměstnal do prostoru brány.
69
Jeden z hostů si v pokutovém území našel vysoký centr od rohového praporku, avšak Lopes s chycením míče neměl problém.
68
Danzé napravo vymyslel prudký přízemní centr, avšak Sio míč ve skluzu netrefil a následně domácí situaci zastavili za cenu rohového kopu.
67
Jenže další kombinace domácích svěřenců kouče Génésia už nepřinesla nic zajímavého. Míč se totiž vrátil až k Lopesovi a jeho nákop si hosté pohlídali.
66
Bleskový protiútok Lyonu byl zastaven v rozhodujícím momentu. Záhy po Lacazettově parádní akci byl ale faulován Valbuena a Lyon zůstane u míče.
65
Hosté ještě zůstali nastěhováni na útočné polovině, nicméně po volném kopu byl míč v pohodě odvrácen až ke středovému kruhu.
64
Sio se skvěle uvolnil a nakonec měl Lopes po jeho akci namále. Centr Danzého totiž přistál předně na hlavě Hunoua a ten domácího gólmana hlavičkou donutil k parádnímu zákroku.
63
Znovu to Olympique zkoušel podél postranní čáry, ale napravo znovu neuspěl. Volný kop tedy budou zahrávat hosté.
62
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Nabil Fékir, přichází Jordan Ferri.
61
Rychlý výpad domácích teď na pravé straně vyústil v nepřesnou přihrávku, jež zamířila za brankovou čáru. Mezitím bylo nachystáno druhé střídání Lyonu.
60
Hra se přesunula k půlící čáře. Rennais se sice snaží, avšak v druhé půli se zatím vůbec nedostalo k přímému ohrožení Lopesovy brány.
59
Po dlouhé době měl Lopes trochu práce. Prudkou přihrávku mířící k nohám Sia však domácí gólman včas zastavil.
58
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Corentin Tolisso, přichází Sergi Darder.
57
Stále se ani jeden z týmů ne a ne dostat do zajímavější kombinace. V druhém poločase je hra navíc poměrně často přerušována.
56
A nyní si Valbuena dokonce řekl o nedovolený zákrok. Záhy poté ale míč skončil pouze v náruči Benoita Costila.
55
Mathieu Valbuena na levé straně dobře zatlačil na soupeře a nakonec ho také donutil k podklouznutí. Domácí budou vhazovat.
54
Na obou stranách je k vidění velké množství nepřesností. Hráči se nyní pokoušejí především o důrazné protlačení se přes soupeře.
53
Z volného kopu však hosté vytěžili jen další standardní situaci. Ani roh ale posléze neznamenal zakončení.
52
Mapou Yanga-Mbiwa (LYO) se Siovi postavil do cesty a je druhým hráčem, jenž obdržel žlutou kartu.
51
Ani ze strany domácího týmu to teď nebylo zrovna dokonalé. Kombinace podél postranní čáry přinesla přerušení hry a vhazování ve prospěch Rennais.
50
Bensabaini už za doprovodu lékařů opustil hrací plochu, avšak následná kombinace hostujícího celku postrádala více přesnosti.
49
Aktivní Gonalons si to tentokrát namířil přímo do pokutového území, avšak na hranici šestnáctky byl čistým způsobem odstaven a následně na zemi zůstal hostující Bensabaini, kterého napálil Fekir.
48
Cosi zajímavého se na polovině soupeře pokusili vymyslet domácí, nicméně Morelova prudká přihrávka byla pro Valbuenu příliš dlouhá.
47
Gonalons byl sice možná faulován, ale hra přerušena nebyla a tak se hosté mohli drát do šance. Prudkou přihrávku zprava ale odvrátil pozorný Morel.
46
Domácí obstarali úvodní výkop druhého poločasu a zatím kombinují na vlastní polovině. Olympique na začátku půle nikam nespěchá.
46
Začal druhý poločas.
Druhý poločas začne přibližně v 16:02.
Ani rohový kop Lyonu už nepřinesl nic zajímavého a po prvním poločase je tedy ve vedení domácí celek. Většinu času sice v útoku kombinovalo spíše Rennais, ale ve 28. minutě se Olympique předvedl parádní akcí, po které zakončoval Mathieu Valbuena. Zkušený francouzský reprezentant tak stanovil prozatímní skóre zápasu.
45
První poločas skončil.
44
Následný rohový kop teď Gourcuffovi vůbec nevyšel. Po podklouznutí šel míč rovnou za brankovou čáru.
43
Centrovaný míč Ntepa byl odvrácen pouze před Sia, který na nic nečekal a okamžitě vypálil. Akrobatické zakončení zlikvidoval Lopes!
43
A po následné zlostné reakci už Rafael (LYO) dostává žlutou kartu.
42
Rafael znovu čelil Ntepovi a opět si podle sudího počínal nedovoleně. Nyní se sice nejednalo o faul, ale Brazilec zahrál ve skluzu rukou.
41
Jenže centrovaný míč Ntepa vylétl hodně vysoko a navíc letěl mimo tři tyče. Následuje odkop od Lopesovy brány.
40
Prúnik Ntepa teď na levé straně zastavil Rafael, kterému je z úst sudího důrazně domlouváno. Nutno říci, že to rozhodně není první přestupek tohoto obránce.
39
Lyon hru sice přenesl až k půlící čáře, ale poměrně rychle o míč znovu přichází. Rennais je na útočné polovině výrazně aktivnější.
38
Tohle bylo dobře provedeno. Ntep nalevo vybojoval míč, předal ho Gourcuffovi, ale jeho přihrávku do volného prostoru následně Danzé nevyužil. Střelou z první vypálil mimo tři tyče.
36
Až teď se v útoku předvedli i domácí. Střílená přihrávka z pravé strany ale neprošla k Lacazettovi a dopředu si to mohou namířit opět hosté.
35
Rennais má momentálně více ze hry a snaží se kombinovat na útočné polovině. Nějaká vyložená šance ale zatím nepřichází.
34
Druhý zákrok Lopese! Domácí gólman čelil nepříjemné střele z nohy Andrého, ale dobrým zákrokem míč vytěsnil do bezpečí.
33
Nakonec hosté zahrávali hned dva rohové kopy, avšak ani jeden nepřinesl zakončení. Přesto Rennais pokračuje v ofenzívě a napravo hraje Gourcuff.
32
Nyní už se Rennais dostala do povedenější kombinace a získávají rohový kop. Uvidíme, jak s ním hosté naloží.
31
Po zajímavém střeleckém pokusu soupeře se domácím podařilo lehce uklidnit hru kombinací na vlastní polovině. Rennais se navíc dosud neodhodlalo k aktivnějšímu napadání.
30
Hosté přišli s rychlou odpovědí. Šikovně se totiž uvolnil Sio, jenž vypálil z hranice šestnáctky a Lopes musel poprvé na zem. Střela však letěla přesně k domácímu gólmanovi.
28
Lyon právě vstřelil branku!
Zničehonic však domácí dávají úvodní branku zápasu. Míč šel po rychlém zisku na pravou stranu k nohám Ghezzala, který si poradil s obráncem a výborně přihrával do vápna. Zleva si do pokutového území seběhl MATHIEU VALBUENA a jeho střela z prvního doteku Costilovi nedala sebemenší šanci.
27
Ze strany Lyonu to zatím opravdu není ideální. Další kombinace přinesla pouze nepřesnou přihrávku, jež letěla ke Costilovi.
26
Lyon se dvakrát během několika desítek vteřin dostal do zajímavé kombinace. V obou případech však souhru domácích zastavil nedovolený zákrok soupeře.
25
Standardní situace Rennais sice nebyla zahrána špatně, ale nadějný centr mířící do šestnáctky poté zakončení nepřinesl. Na vině byl útočný faul.
24
Rafael měl na své straně problémy s Gourcuffem a nakonec to vyústilo v nedovolený zákrok brazilského obránce.
23
Nyní to ale vypadalo velmi nadějně. Hunou se prohnal kolem domácího stopera, avšak z téměř nulového úhlu už do Lopesovy brány zakončit nedokázal.
22
Zřejmě poprvé v utkání teď Lopes musel do vzduchu. Prudký centr z levé strany však domácí gólman bez větších problémů vyboxoval.
21
Lyon sice vybojoval aspoň vhazování, avšak Rafael s navázáním hry příliš dlouho vyčkával a sudí míč přisuzuje hostujícímu týmu.
20
Zdálo se, že protiútok Ghezzala byl zastaven nedovoleným zákrokem, ale hlavní rozhodčí byl velmi blízko a situaci posoudil jako zcela čistou.
20
Na začátku 20. minuty se Rennais tlačilo do zajímavá šance. Sio ale přihrávkou za obranu nenašel nabíhajícího si spoluhráče a poté získal jen rohový kop.
19
Maxime Gonalons šel do souboje ve středovém kruhu docela bezhlavě, avšak nakonec je mu vysvobozením odpískání předchozího faulu hostů.
18
Ani Ghezzal nyní neuspěl na své straně, kde narazil na dvojici bránících soupeřů. Následně je ale odpískán ofsajd hostujícího celku.
17
V posledních minutách se hraje především ve středu hřiště. Ani jeden z celků se ne a ne dostat do trvalejšího tlaku.
16
Až teď se Fékir dostal do šestnáctky hostujícího týmu a snažil se centrovat před Costila. Příliš vysoká přihrávka dolétla znovu jen do Costilovy náruče.
15
Hosté sice pokračovali v útoku, avšak záhy po vhazování se dopustili ofsajdu. Lyon je v posledních minutách poměrně bezzubý.
14
Aktivní Sio se na levé straně pokutového území prodral k míči, nicméně zpětnou přihrávkou do předbrankového prostoru neuspěl.
13
Po delší době se Lyon dostal do blízkosti Costilovy brány. Kombinace však zaskřípala a míč si to namířil pouze do rukavic hostujícího gólmana.
12
K exekuci volného kopu se postavil Ntep, avšak jeho tvrdá střela z nějakých třiceti metrů letěla vysoko nad bránu. Lopes pokračuje bez zásahu.
11
Yanga-Mbiwa šel až příliš důrazně do souboje s Gourcuffem. Je tady první zajímavější standardní situace ve prospěch Rennais.
10
Po rychlém ošetření je Ntep zpátky na hřišti a pokračuje se tedy ve hře. Dopředu se samozřejmě dostávají hosté, kteří rozehrávali volný kop.
9
Aktivní Rafael si znovu zaběhl na pravé straně, avšak míč mu od nohou odskočil a následně je odpískán faul brazilského fotbalisty, jenž se střetl s Ntepem.
8
V posledních desítkách vteřin mají hosté více ze hry. Pořádně se ale ještě nedostali k přímému zakončení a Lyon se celkem v pohodě brání.
7
Hosté byli nastěhováni na útočné polovině. Střílený centr vypadal velmi nebezpečně, ale Hunou svou hlavu nedostal dostatečně nízko a vše končí odkopem od brány.
6
Gourcuff rozjel rychlý protiútok Rennais, nicméně příliš dlouhou přihrávkou nedokázal najít rozběhnutého Sia a míč skončil v moci domácích.
5
Velmi důrazně se zprava až do šestnáctky prodral Rafael! Domácí obránce se zjevil až na hranici malého vápna, ale tam jeho akce skončila a následně nebyla odpískána ruka hostujícího beka.
4
Do velké šance se zničehonic mohl dostat Sio, avšak přihrávka z pravé strany ho našla v ofsajdové pozici. Z možnosti úniku tedy vůbec nic nebylo.
3
Lyon má pořád navrch a soupeře příliš nepouští do hry. Lacazette sice o míč na pár vteřin přišel, avšak daleký odkop Costila skončil pouze u domácích beků.
2
Před chvílí se sice jeden z domácích centrem pokusil oslovit Lacazetta, ale ten byl velmi dobře bráněn a Rennais míč odvrátilo do bezpečí.
1
Domácí dnešní zápas začínají velmi rozvážnou rozehrávkou. Zatím hrají jen obránci Lyonu, kteří hledají mezeru využitelnou pro kolmější přihrávku.
1
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

Olympique Lyon: A. Lopes – Rafael, Yanga-Mbiwa, Diakhaby, Morel – Ghezzal, Gonalons (C), Tolisso, Valbuena – Fékir – A. Lacazette.
Náhradníci: Gorgelin – N'Koulou, Ferri, Darder, Cornet, Tousart, Rybus.

Stade Rennais FC: Costil – Danzé (C), Gnagnon, Bensebaini, Baal – Hunou, André, G. Fernandes, Ntep – Gourcuff – Sio.
Náhradníci: Nardi – Janvier, Habibou, Zeffane, Mexer, Grosicki, Saïd.

Rozhodčí: Benoit Millot – Julien Pacelli, Stephan Luzi.
POSLEDNÍ VZÁJEMNÉ ZÁPASY

13.3.2016 Rennais – Lyon 2:2
22.8.2015 Lyon – Rennais 1:2
23.5.2015 Rennais – Lyon 0:1
STADE RENNAIS FC

Od hostů se oproti Lyonu očekávalo rozhodně méně, avšak zatím jsou fotbalisté Rennais na parádním čtvrtém místě. Z pohledu Stade to sice v ofenzívě není ideální, ale i pouhých 18 vstřelených branek na čelo zatím stačí. Především na půdě soupeřů se ale hostům vůbec nedaří. Ze sedmi venkovních zápasů vyhrálo Rennais pouze jednou a k tomu přidalo ubohou jednu remízu. Z posledních deseti zápasů ale hosté prohráli jen dvakrát.

Posledních pět zápasů

4.12.2016 Rennais – St. Etienne 2:0
29.11.2016 Lorient – Rennais 2:1
25.11.2016 Rennais – Toulouse 1:0
19.11.2016 Rennais – Angers 1:1
6.11.2016 PSG – Rennais 4:0
OLYMPIQUE LYON

Domácí fotbalisté patří k největším favoritům francouzské Ligue 1, ale zatím musí být poněkud zklamaní. Po patnácti odehraných zápasech má Lyon 25 bodů a na šestém místě již na pozice zajišťující aspoň předkolo Ligu Mistrů poměrně ztrácí. Především na domácí půdě to z pohledu Lyonu příliš není ono, neboť ze sedmi utkání odehraných na vlastním stadiónu vyhrál jen čtyřikrát a v tomto ohledu je jedním z nejhorších týmů ligy.

Posledních pět zápasů

7.12.2016 Lyon – Sevilla 0:0
30.11.2016 Nantes – Lyon 0:6
27.11.2016 Lyon – PSG 1:2
22.11.2016 Din. Záhřeb – Lyon 0:1
18.11.2016 Lille – Lyon 0:1
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
26. kolo
Tabulka 2019/2020
Z V R P Skóre B
1. Paris SG 26 21 2 3 71:24 65
2. Marseille 26 15 7 4 36:25 52
3. Rennais 26 13 5 8 31:24 44
4. Lille 26 13 4 9 33:27 43
5. Monaco 26 11 6 9 42:41 39
6. Štrasburk 26 11 5 10 32:29 38
7. Lyon 26 10 7 9 40:26 37
8. Reims 26 9 10 7 24:20 37
9. Montpellier 26 10 7 9 32:29 37
10. Nice 26 10 7 9 38:36 37
11. Nantes 26 11 4 11 28:28 37
12. Bordeaux 26 9 8 9 38:32 35
13. Stade Brest 26 8 10 8 34:35 34
14. Angers 26 9 6 11 25:33 33
15. St. Etienne 26 8 5 13 28:42 29
16. Metz 26 6 10 10 24:34 28
17. Dijon 26 6 9 11 25:32 27
18. Nîmes 26 7 6 13 26:39 27
19. Amiens 26 4 10 12 29:47 22
20. Toulouse 26 3 4 19 21:54 13
Články odjinud