Ode mě je to pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek nedělního večera.
STATISTIKY UTKÁNÍ

Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 3:9. Střely mimo: 3:3. Rohy: 11:6. Ofsajdy: 4:0. Fauly: 7:7.
Utkání je u konce! Monako po výborném prvním poločase přidalo jednu branku i v poločase druhém a zvítězilo tak v Marseille vysoko 4:1!

Vše začalo v patnácté minutě, kdy se z levého úhlu i s přispěním teče obránce prosadil Thomas Lemar. Toho napodobil o šest minut později Radamel Falcao, jenž se řítil sám na branku a takovým dloubákem přidal druhý zásah svého celku. Snížit se domácím povedlo dvě minuty před uplynutím půl hodiny. Standardní situace Maxima Lópeze byla zakončena přesnou hlavičkou Rolanda.

Hosté si přeci jen vzali své dvoubrankové vedení do kabin. V pětačtyřicáté minutě si na centr Almamyho Tourého naskočil Bernando Silva. Portugalský záložník poslal míč k levé tyčce, Pelé neměl šanci zasáhnout.

Bernando Silva byl též jediným hráčem, jenž se prosadil ve druhém poločase. Po zákroku Pelého proti střele Fabinha se dostal k míči, zpracoval jej a uklidil pod víko. Konečný stav 4:1 pro Monako.
90+3
90+2
Hosté dohrávají utkání kombinací na vlastní polovině. Následně přišel ještě jeden nákop, což bude to poslední, co se v tomto utkání stane.
90+1
Thomas Lemar ještě posílal do vápna jeden zajímavý centr. Míč ale skončil jen v rukavicích připraveného brankáře. Nastaví se dvě minuty.
90
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Bernardo Silva, přichází Kylian Mbappé Lottin.
89
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Florian Thauvin, přichází Saif-Eddine Khaoui.
88
Domácí se mohli ještě pokusit projít do vápna, ale jeden z hráčů místo průniku přes obranu zastavil své snažení. Následně se k míči dostali Monačtí.
87
Fabinho hledal na pravé straně spoluhráče. Jeho přihrávka měla sice oči, ale nakonec neprošla přes bránícího hráče. Monako ale u míče zůstává.
86
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Radamel Falcao, přichází Guido Carrillo.
84
Monako to již nehrotí a spíše jen kombinuje. Toto utkání naprosto jednoznačně ovládne a bodově se tak dotáhne na první Nice.
83
Následně se hostům nepovedlo nic vymyslet, ačkoliv byl ve vápně dobře rozeběhnutý Thomas Lemar. Toho ale čistým zákrokem od míče odstavil bránící hráč.
82
Almamy Touré dostával výbornou přihrávku na pravou stranu. V poslední sekundu ovšem skluzem odpravil míč na roh jeden z domácích.
81
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Valère Germain, přichází João Moutinho.
79
William Vainqueur si následně počínal nedovoleně proti pronikajícímu Bakayokovi. Toho povalil na zem na obranné polovině Monaka.
78
Radamel Falcao měl nyní na noze pátou branku! Po střele Valèra Germaina vyrazil Pelé míč před kolumbijského útočníka, ten ale míč jen přiťukl domácímu brankáři. Této akce se nejspíše zalekl.
77
Domácí fotbalisté se pokouší ještě něco vymyslet, ale směrem dopředu jsou naprosto marní. Dnes nejspíše body nevybojují.
75
Yohann Pelé nyní musel vylézt z branky proti sprintující dvojici. Domácí brankář tak hasil potencionální další šanci rázným odkopem.
74
Hosté měli k dispozici dva rohové kopy od levého praporku. Ani jedna akce ovšem nebyla zakončena, přesto Monako hraje s míčem na svých kopačkách.
73
Bouna Sarr se nyní dostal do vápna Monaka, kde byl nakonec povalen. Někteří fanoušci se zlobili, ale nejspíše jich nebylo tolik, jako za stavu 1:1.
71
Hosté se po přihrávce za obranu dostali do dobré šance. Valère Germain zakončoval útok střeleckým pokusem pod víko, Pelé ale nyní míč vyrazil!
70
Následoval další rohový kop, který nyní zakončen již byl. Hlavička Roda Fanniho ale šla hodně vedle branky pozorného Subašiće.
69
Naděje mohla zažehnout nyní. Na rohový kop si ale nikdo v bílém nenaskočil a následná střela z voleje byla zablokována bránícím hráčem.
68
Domácí fotbalisté nemohou najít cestičku do vápna hostujícího celku. Postupně to hráči v bílém zkouší od své branky, ale moc času na zdramatizování již nemají.
67
Bafétimbi Gomis je dnes parádně bráněn. Přihrávka na něj teprve došlo a už u něj byl bránící hráč, jenž jej o míč připravil. Monako dnes hraje opravdu výborně.
65
Maxime López tvrdě poslal k zemi obránce Fabinha. Autor jedné gólové přihrávky utkání inkasuje za tento zákrok žlutou kartu.
64
Almamy Touré postupoval po pravé straně a následně hledal centrem do vápna spoluhráče. Míč se dostával na hlavu Falcaa, ale v záklonu se kolumbijskému hráči nepovedlo zakončit.
63
Hodně ochotně spadl v šestnáctce střídající Bouna Sarr. Na penaltu to opravdu nebylo, alespoň si ale domácí rozehrají rohový kop.
62
Bafétimbi Gomis byl hledán centrovaným míčem, aby následně mohl z voleje zakončit. Jeho střela šla nad branku, ale i tak byl francouzský forvard opět v ofsajdu.
61
Marseille se snaží, ale vše je bez nějaké chytré nahrávky a překvapivé akce. Domácí mají taktéž špatný pohyb směrem dopředu.
60
Hodina hry a pět branek je za námi. Monako jasně vládne tomuto utkání a nejspíše mu nic nezabrání k bodovému dotáhnutí na první Nice.
59
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Karim Rekik, přichází Matheus Dória.
58
Monako nemá dost. Po levé straně prchl jeden z hráčů, jenž posouval míč na penaltu. Jeho nabídku ale skvěle vykryl bránící hráč.
57
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Rémy Cabella, přichází Bouna Sarr.
56
Monaco právě vstřelilo branku!
Až jsem to zakřikl! Hodně lehce se hosté dostali do vápna. Fabinho prošel až do zakončení, ale jeho pokus byl vyražen. BERNARDO SILVA se dostal k míči, na penaltě byl trestuhodně sám, a tak mohl klidně zamířit do horní poloviny branky!
55
Monako už směrem dopředu nehraje tak aktivně. Spíše vidíme od nich poklidnou hru bez nějakého zbytečného risku.
54
Almamy Touré hodně statně bojoval na pravé straně o míč proti dvěma bránícím hráčům. Nakonec se mu povedlo dostat míč až k brance, u míče byl ale jako první brankáře Pelé.
52
Dlouhý centr za obranu dostával Florian Thauvin. Společně s Gomisem byl ovšem v jasném ofsajdovém postavení, pokračovat se bude odkopem z hloubi hřiště.
51
Následně Hiroki Sakaj našel na přední tyčce Bafétimbiho Gomise. K domácímu útočníkovi se ale stáhli dva bránící hráči a nenechali jej zakončit.
50
Domácí se několik vteřin pokoušeli vymyslet něco na pravé straně. U lajny ale nevymyslel nějakou přihrávku či centr Hiroki Sakaj ani Rémy Cabella.
48
Yohann Pelé špatně rozehrál a jeho branka zůstala prázdná. Monako zakombinovalo a jeden z hráčů zakončoval do prázdné branky. Kdyby nezpanikařil, mohl skórovat.
47
Marseillští se pokoušeli zachytit rozehrávku Monaka, což se jim nakonec nepovedlo. Následovat tak bude útok aktuálně vedoucího celku.
46
Hosté se po pravé straně hned vydali do útoku a vyslali centrovaný míč. Ten se dostával na jednoho z hráčů, který si ale míč nakonec nezpracoval.
46
První poločas nabídl čtyři branky a každou chvilku se dalo na co koukat. Marseille sice vstoupila do utkání aktivně, ale inkasovala jako první. V patnácté minutě se z úhlu prosadil Thomas Lemar, aby ho o šest minut později napodobil Radamel Falcao. Domácím se sice po standardní situaci povedlo Rolandem snížit, aktuální stav ovšem určil brankou na 3:1 Bernardo Silva.
45+1
45
V poslední minutě pak přišla zajímavá akce Monaka, jenž je zakončena třetí brankou! Po centru z levé strany si naběhl hodně rychle do vápna BERNARDO SILVA, jenž nebyl hlídaný a nedělalo mu problém poslat míč hlavičkou k levé tyčce.
45
V následném útoku dostal míč do vápna Florian Thauvin. Francouzský středopolař si ale míč moc předkopl, následně zakročil pozorný obránce.
44
Poslední minutky základní hrací doby prvního poločasu se odehrávají na obranné polovině domácího celku. Ten zde kombinuje.
43
Florian Thauvin hledal nadýchaným centrem své spoluhráče ve vápně. Míč ale nakonec skončil jen na hlavě pozorného bránícího hráče.
41
Opět obraně Marseille unikl hráč a i nyní to smrdělo brankou. Djibril Sidibé unikal po krásné přihrávce, zakončoval ovšem v pádu a brankáře nedokázal překonat.
40
Blíží se nám konec prvního poločasu. Domácí od třicáté minuty ztrácejí pouze jednu branku, což by právě do konce prvního poločasu chtěli změnit.
39
Bafétimbi Gomis dostal přihrávku do vápna, kde se s míčem otáčel a chtěl pokračovat v akci. Odpískán mu byl ovšem opět ofsajd.
38
Kombinace hostů skončila nepřesnou přihrávkou Radamela Falcaa na levou stranu. K míči se tak dostávají domácí, jenž se pokusí do konce poločasu alespoň vyrovnat.
36
Djibril Sidibé se zjevil pro jistotu na straně druhé ve velké gólové šanci. Z levé strany vápna zakončoval k pravé tyčce, jeho střela ale nebyla přesná.
35
Dobrá akce domácího celku. Bafétimbi Gomis patičkou posunul míč na Rémyho Cabellu, který se dostal do vápna. Z úhlu ale už nedokázal přihrát či lépe zakončit.
34
Pozor si bude muset ve zbytku utkání dávat Bernardo Silva. Ten fauloval pronikajícího Williama Vainqueura hodně okatě. Vidí tak první žlutou kartu střetnutí.
33
Vidíme hodně otevřené utkání. Oba celky se dostávají do zajímavých šancí a oko fanouška se nesmí nudit.
32
Danijel Subašić si musel dávat pozor proti dalekonosnému pokusu jednoho z domácích. Ten nakopl míč na branku a ten skončil jen těsně nad ní.
30
Hiroki Sakaj dostal míč do šestnáctky, kde se pokoušel zakončovat či vylepšovat pozici takovým skluzem. Balon nakonec ukryl v rukavicích Subašić.
28
Marseille právě vstřelilo branku!
Ano, je sníženo! Maxime López našel svým centrem hlavu ROLANDA, jenž vyskočil ze všech hráčů nejvýše a následnou hlavičkou zakončil přesně k pravé tyči Danijela Subašiće!
28
Karim Rekik byl před vápnem faulován a domácí celek může zahrozit právě ze standardní situace. Uvidíme, zda se mu to povede.
26
Míč se točil po teči domácí zdi do branky. Nyní měli ale domácí a hlavně Pellé v brance štěstí. Míč skončil nakonec jen těsně vedle pravé tyčky z pohledu brankáře.
25
Radamel Falcao byl následně poslán bránícím hráčem k zemi. Monako bude tedy zahrávat standardní situaci z třiceti metrů. Přijde třetí branka?
24
Bafétimbi Gomis nyní dostal míč za obranu a mohl postupovat sám na Subašiće. Odpískán mu byl ale těsný ofsajd, podle opakovaných záběrů chybně.
24
Domácí ovšem nechtějí zklamat fanoušky a hlavně nějak ještě zabojovat o čelo ligové tabulky. Po dvou brankách Monaka tedy vidíme jejich tlak.
23
Mohlo být sníženo! Hiroki Sakaj našel krásným nadýchaným centrem ve vápně Rémyho Cabellu, jenž vložil hlavu do jeho centru. Míč ale skončil jen těsně vedle levé tyčky!
21
Tato branka visela ve vzduchu, Marseille v obraně hrála naprosto odevzdaně! RADAMEL FALCAO dostal ideální přihávku do běhu a v tváří tvář brankáři uspěl! Monako jde tak hodně rychle do dvoubrankového vedení.
20
Dvacet minut je za námi. Mnohem lépe začali domácí, kteří ovšem po patnácti minutách inkasovali a nyní musejí dotahovat ztrátu. Zatím kombinují na vlastní polovině.
18
Marseille je inkasovanou brankou lehce zaskočená a jejich hra na vlastní polovině není úplně klidná. Nyní ztratili naprosto zbytečně míč.
17
Monako se následně dostalo do dalšího útoku. Falcao byl hledán centrovaným míčem do vápna. Před ním ale zakročili pozorní domácí hráči.
15
Branka padá až po následném pokusu. THOMAS LEMAR se na levé straně opřel do míče, jenž ještě lehce tečoval bránící hráč. Balon následně zapadl za záda překvapeného domácího brankáře!
15
Djibril Sidibé prošel rychle po levé straně a následně centroval na penaltu. Tam se ale nikdo v černím k míči nakonec nedostal.
14
Zajímavý centr poslal jeden z domácích na nabíhajícího spoluhráče. Ten dobíhal na zadní tyči míč, ale nakonec jej nedokázal zachytit.
13
Olympique to zkouší trpělivou hrou z obrany. Následně se ale budou chtít dostat do finální fáze, která by je poslala do vedení.
12
Po snažení druhého celku Ligue 1 se do útoku opět dostávají domácí. Ti jsou zatím aktivnější, branka ovšem dosud nepadla.
10
Bernardo Silva na pravé straně zajímavě kličkoval, aby následně poslal centr do šestnáctky. Nakonec ale nenašel Falcaa ani Germaina. Následovat bude odkop od branky.
9
Hosté s míčem vyběhli na útočnou polovinu, ale následně o něj hned přišli. Aktivní Marseille se žene opět do útoku.
8
Domácí jsou v posledních minutách hodně aktivní a nyní se vybojovali další rohový kop. Povede se jim už nyní vstřelit úvodní branku?
7
Na hřišti se svíjí domácí Rémy Cabella. Ten byl v jednom ze soubojů tvrdě zasažen, a tak nyní leží na travnatém pažitu. Snad bude v pořádku.
6
Hiroki Sakaj následně prošel po pravé straně a pokoušel se centrovat. Jeho pokus byl ale zablokován, domácí budou rozehrávat rohový kop.
5
Šance se urodila na straně druhé. Rémy Cabella našel před brankou Bafétimbiho Gomise, jenž zakončoval. Danijel Subašić byl ovšem na svém místě a vytáhl skvělý zákrok!
5
Monačtí se dostali až do vápna. Přihrávka z pravé strany hledala na penaltě Germaina, který se ale ke střeleckému pokusu nakonec nedostal.
4
Stále to zkoušeli hosté na útočné polovině, ale nakonec bylo jejich snažení u levé lajny ukončeno. Hiroki Sakaj je připraven vhodit aut.
3
Hostům se sice nepovedlo nic vymyslet, u míče ovšem i tak zůstávají. Druhý celek ligové tabulky tak může vymýšlet další akce.
2
Monako si hned ve druhé minutě vybojovalo standardní situaci. Přímý kop bude rozehrávat hostující celek z nějakých pětadvaceti metrů.
1
O úvodní výkop se postarali fotbalisté domácího celku. Ti se hned hnali dopředu, ale v jejich snažení je zastavil obranný zákrok na polovině hřiště.
1
Oba celky jsou již na travnaté ploše a utkání za pár sekund začne.
Krásný den přeji všem fanouškům francouzského fotbalu. Za pár chvilek začne utkání mezi domácím celkem a hosty z Monaka!

Olympique Marseille: Pelé – Sakaj, Fanni, Rolando, Rekik – Zambo Anguissa, Vainqueur, Maxime López – Thauvin, B. Gomis, Cabella.
Náhradníci: Samba – M. Dória, B. Sarr, Khaoui, Machach, Rabillard.

AS Monaco FC: Subašić – A. Touré, Glik, Jemerson, Sidibé – B. Silva, Fabinho, Bakayoko, Lemar – Falcao, Germain.
Náhradníci: De Sanctis – Moutinho, Carrillo, Raggi, Boschilia, Mbappé Lottin, A. Diallo.

Rozhodčí: Turpin – Gringore, Danos..
První vzájemné střetnutí v letošní sezóně

26.11.2016
AS Monaco FC 4:0 Olympique Marseille
23. Boschilia, 29. Germain (B. Silva), 39. Germain (Falcao), 90+1. Carrillo

ŽK: 23. Boschilia (ASM) – 13. B. Gomis (OMA), 21. Alessandrini (OMA)

Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 9:3. Střely mimo: 4:2. Rohy: 3:4. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 5:9.

AS Monaco FC: Subašić – Sidibé, Glik, Jemerson, Raggi – B. Silva (79. Dirar), Fabinho, Bakayoko, Boschilia (62. Moutinho) – Germain, Falcao (74. Carrillo).

Olympique Marseille: Pelé – Sakaj, Rolando, Fanni, Rekik – Vainqueur, Diarra (76. Zambo Anguissa), Maxime López – Thauvin, B. Gomis (67. Cabella), Alessandrini (39. N'Jie).
AS MONACO FC (2.)
19 zápasů, 42 bodů

Monako je jedním z celků, který se letos ve Francii utkají o titul. Po dlouhé době to bude dramatický boj do posledních kol. Právě Monako je na druhém místě se ztrátou dvou bodů na vedoucí Nice. Stát ve státě naposledy odehrál utkání s Caen, které dokázal porazit 2:1.

Poslední tři zápasy Monaka v Ligue 1
Monako 2:1 Caen
Monako 1:3 Lyon
Bordeaux 0:4 Monako
OLYMPIQUE MARSEILLE (6.)
19 zápasů, 30 bodů

Marseille zažívá mnohem povedenější sezónu, než tomu bylo před rokem. Olympique je aktuálně na šestém místě francouzské ligy se ziskem třiceti bodů. Na čtvrtý Lyon a jistotu kvalifikace do Evropské ligy jim schází čtyři body. Marseille má ovšem aktuálně nejlepší formu v lize, čtyři zápasy za sebou totiž zvítězila. Jak tomu bude nyní?

Poslední tři zápasy Marseille v Ligue 1
Bastia 1:2 Marseille
Marseille2:0 Lille
Dijon 1:2 Marseille
Šlágrem dvacátého kola Ligue 1 bude pravděpodobně souboj mezi Marseille a Monakem. Půjde o souboj šestého celku s druhým. Střetnutí začíná ve 21:00, přeji příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.