To je z mé strany vše, hezký zbytek neděle.
Držení míče: 42 % : 58 %.
Střely na branku: 1:6. Střely mimo: 7:1. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 5:2.
Je dobojováno. Sledovali jsme zajímavé utkání, které nakonec zvládl lépe Lyon, který porazil Nancy 3:0. Všechny branky vstřelil agilní Alexandre Lacazette, který dnes předvedl velmi dobrý výkon. Domácí nováček nehrál špatně, ale hosté svoz zkušeností dotáhli zápas do vítězného konce.
90+5
90+3
Lyon právě vstřelil branku!
Tak hosté ještě přidávají jednu branku a trefil se opět ALEXANDRE LACAZETTE, který tak zkompletoval hattrick. Valbuena skvěle vysunul Ferriho, který poslal míč před branku a hostující snajpr to už měl lehké.
90+1
Rozhodčí přidal pět minutek.
90
Ale po chybě šli domácí do přečíslení a Robic se i prosadil, ale branka kvůli ofsajdu neplatí.
89
Lyon drží míč a kontroluje své vedení. Hosté dohrávají zápas velmi zkušeně.
87
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Sergi Darder, přichází Clément Grenier.
85
Ale ani z tohoto rohu nic nebylo a Nancy tak i nadále prohrává o dvě branky.
84
Po zblokované střele je tu další rohový kop pro Nancy.
83
Rohový kop pro Nancy.
83
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Corentin Tolisso, přichází Jordan Ferri.
81
Žlutou kartu dostává Tobias Badila (AS Nancy-Lorraine).
79
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Nabil Fékir, přichází Mathieu Valbuena.
77
Obraz hry je stále stejný. Domácí se tlačí dopředu, ale Lyon velmi dobře brání a kráčí za cenným vítězstvím.
75
Po souboji upadl domácí hráč ve vápně Lyonu, ale rozhodčí zůstal klidný a pokutový kop neodpískal. Nutno dodat, že zcela správně.
73
Domácí Joeffrey Cuffaut se dostal do zakončení, ale ve skluzu to netrefil ideálně a Lopes neměl vůbec žádný problém.
71
Posledních dvacet minut mají domácí na to, aby něco udělali s nepříznivým výsledkem. Zatím to ale na nějaký velký obrat nevypadá.
69
Střídání v týmu AS Nancy-Lorraine: ze hřiště odchází Anthony Koura, přichází Loic Puyo.
67
Lyon to zkusil po pravé straně, ale nakonec vše skončilo jen dalším ofsajdem a na tahu jsou tedy domácí borci.
65
Domácím nelze upřít snahu, ale směrem dopředu je to ve druhém poločase velká křeč a vypadá to, že Lyon si své vedení v pohodě pohlídá.
63
Domácí Antony Robic byl ošetřován, takže se chvíli nehrálo.
61
Po závaru ve vápně se nakonec jeden z hráčů dostal ke střele, ale místo branky ohrozil rohový praporek a stav se tedy nemění.
60
59
Hodně se přerušuje, což samozřejmě vyhovuje hlavně Lyonu, který zhruba třicet minut před koncem vede nad Nancy stále o dvě branky.
57
Na druhé straně to z dálky vyzkoušel Youssef Aït Bennasser, ale míč skončil vysoko nad brankou Lopese.
56
Nakonec se domácí dopředu vydali, ale jejich akci zastavil pomezní rozhodčí, ofsajd.
54
Po několika faulech jsou u míče hostující fotbalisté, kteří pochopitelně kombinují a dopředu vůbec nepospíchají.
52
Domácím se zatím ve druhém poločase směrem dopředu vůbec nedaří. Lyon v pohodě kontroluje své vedení a kráčí za prvním vítězstvím v nové sezoně.
50
Corentin Tolisso se hnal za dlouhým míčem do vápna, ale nakonec ho na hrací ploše nezachytil.
48
Domácí v poločase udělali dvě změny, tak uvidíme, zda jim to pomůže a s nepříznivým výsledkem něco udělají.
47
Střídání v týmu AS Nancy-Lorraine: ze hřiště odchází Vincent Muratori, přichází Tobias Badila.
46
Střídání v týmu AS Nancy-Lorraine: ze hřiště odchází Maruce Junior Dalé, přichází Christophe Mandanne.
46
Hráči se vrací zpět na trávník. Druhý poločas začne za malý okamžik.
Druhý poločas začne přibližně v 16:03.
První poločas je za námi. Sledujeme vyrovnané utkání, které zatím nabídlo dvě branky. Dvakrát se trefil Alexandre Lacazette a Lyon tak vede nad Nancy 2:0. Vše je ale ještě otevřené a myslím si, že druhý poločas bude ještě hodně zajímavý a máme se tak na co těšit.
45+3
45+1
Rozhodčí přidal tři minuty.
45
Hraje se poslední minuta prvního poločasu.
45
Hostující Cornet šel sám na domácího brankáře, ale ten ho tentokrát vychytal a stav se nyní nemění!
44
A je to o dvě branky! Lopes vyběhl daleko ze své branky, zachytil míč a dlouhým odkopem ho poslal pryč, jenže kulatý nesmysl propadl mezi obránci a ALEXANDRE LACAZETTE šel sám na brankáře, kterého zkušeně prostřelil!
43
Žlutou kartu dostává Vincent Muratori (AS Nancy-Lorraine).
42
Hráči Lyonu zkušeně kontrolují konec prvního poločasu a vypadá to, že v prvním dějství se už žádné další branky nedočkáme.
41
Žlutou kartu dostává Serge N'Guessan (AS Nancy-Lorraine).
40
Ale ani z tohoto rohu nic nebylo. Do konce prvního poločasu zbývá posledních pět minut.
39
Je tu další rohový kop pro Lyon.
38
Z rohového kopu ale nic nebylo a Lyon tak stále vede nejtěsnějším možným rozdílem.
37
Ale hosté získali míč a hned se vydali dopředu. Nakonec vybojovali rohový kop.
36
Domácí se pochopitelně tlačí dopředu, tak uvidíme, zda něco kloudného vymyslí a na inkasovanou branku dokážou odpovědět.
35
Žlutou kartu dostává Rafael (Olympique Lyon).
33
A po bleskové akci tu máme první branku! Po kolmé přihrávce se do velké šance dostal hostující Darder, ale Assemebé ho skvěle vychytal, jenže k odraženému míči se dostal ALEXANDRE LACAZETTE, který potvrdil roli střelce, propálil vše co mu stálo v cestě a Lyon jde do vedení 1:0!
31
Na druhé straně se do zakončení dostal po centru Dalé, ale míč skončil vysoko nad brankou Lyonu.
30
A NKoulou zastavil rychlou akci a také uviděl žlutou kartu.
29
Z následného rohu nic nebylo a dopředu už pospíchají domácí fotbalisté.
28
Alexandre Lacazette poslal míč přes zeď pod břevno, ale Assembé skvělým zákrokem míč vyrazil na rohový kop! Krásný fotbalový moment.
27
Je tu hodně zajímavá standardní situace pro hosty, téměř z hranice velkého vápna.
26
Joeffrey Cuffaut fauloval před svým vápnem a uviděl žlutou kartu.
24
Domácí ale rychle získali míč a na sebe to vzal Pedretti, ale jeho pokus přesný nebyl a stav zápasu se tedy stále nemění.
22
Maruce Junior Dalé bojoval u rohového praporku, ale nakonec se od něj míč odrazil do zámezí a od své branky bude rozehrávat Lopes.
20
Po několika dalších nepřesnostech jsou u míče hosté, kteří trpělivě kombinují na své polovině a nikam nepospíchají.
19
Ale chybovali i domácí borci a na tahu je tak opět slavný Olympique Lyon.
18
Hostující hráči nezvládli rozehrávku a vhazovat budou domácí, kteří jsou neustále mohutně podporováni diváky.
17
Nyní se hraje především uprostřed hrací plochy a na další střelecký pokus tedy stále čekáme.
15
Po skvělém napadání museli domácí poslat míč až k Lopesovi. Skvělá práce ofenzivních hráčů Nancy.
14
Hostující Lyon byl mírným favoritem tohoto zápasu, ale nebude to mít vůbec lehké, protože domácí od úvodních minut ukazují, že budou velmi nepříjemným protivníkem.
12
Po rohu musel zasahovat Lopes, ale na malém vápně si poradil a míč vyboxoval daleko od své branky. Další snažení domácích ukončil útočný faul.
11
Je tu první rohový kop pro Nancy.
10
Alexandre Lacazette se ocitl před velkým vápnem domácího celku, ale nakonec bylo vše zbytečné, ofsajd.
9
Domácí zatím hrají velmi sympaticky a nebojácně se tlačí dopředu.
8
Na druhé straně to domácí zkusili centrovaným míčem, ale ten propadl vápnem a skončil v zámezí. Rozehrávat tak bude brankář Assembé.
7
A registrujeme i první střelu z dálky! Domácí Anthony Koura to vyzkoušel z dobrých dvaceti metrů a pořádně vystrašil Lopese, ale míč nakonec o několik decimetrů minul pravou tyč!
5
Domácí hráč se hnal dopředu, ale u lajny ho zastavil Morel.
3
Začátek utkání je plný nepřesných přihrávek, ale na domácích je vidět velká snaha, hlavně tedy v osobních soubojích.
1
Úvodní výkop obstarali domácí fotbalisté, kteří se hned vydali dopředu, ale dlouhý nákop nebyl přesný.
1
Vše je připraveno, jdeme na to!
Hráči jsou na trávníku, takže duel začne za malý okamžik.

AS Nancy-Lorraine: N'Dy Assembé – Cuffaut, Diagne, Lenglet (C), Muratori – Aït Bennasser, Pedretti, N'Guessan – Robic, Dalé, Koura.
Náhradníci: Černik – Marchetti, Badila, Maouassa, Hadji, Puyo, Cétout.

Olympique Lyon: A. Lopes – Rafael, Yanga-Mbiwa, N'Koulou, Morel – Darder, Gonalons (C), Tolisso – Fékir, A. Lacazette, Cornet.
Náhradníci: Gorgelin – Mammana, Perrin, Ferri, Grenier, Valbuena, Rybus.

Lyon – Nancy-Lorraine 4:0
Olympique Lyon chce i v této sezoně zaútočit na nejvyšší příčky a navázat tak na svojí bohatou historii, ovšem v posledních sezonách ve Francii dominuje PSG, takže i v této sezoně to dnes hostující celek bude mít velmi, ale opravdu velmi těžké.

Lyon ale dokázal udržet své největší hvězdy, protože zůstal Alexandre Lacazette i Corentino Tolliso. Několik posil Lyon i získal. Dres Lyonu bude nově oblékat například Maciej Rybus z Těreku, Nicolas N'Koulou z Marseille či Emanuel Mammana z River Plate.

Své největší hvězdy Lyon zatím udržel, ale o několik klíčových hráčů stejně přišel. Dres Lyonu už nebudou oblékat Steed Malbranque, Henri Bedimo, Bakary Koné, Arnold Mvuemba, Ulrik Jenssen a hlavně Samuel Umtiti, který zamířil do Barcelony.
AS Nancy-Lorraine v minulé sezoně předvádělo skvělé výkony ve druhé francouzské lize, kterou nakonec o čtyři body vyhrálo a zajistilo si tak postup mezi francouzskou smetánku.

Kádr domácího celku doznal po postupu několika změn, ale nutno dodat, že těch změn nebylo tolik, kolik se čekalo. Dres Nancy bude v nejvyšší soutěži oblékat například útočník Romain Bauchet, Youssef Ait Bennasser z Monaka, Sjarhej Černik z BATE Borisov, útočník Anthony Koura z Nimes či Vincent Marchetti z Ajaccia.
Zdravím všechny fanoušky fotbalu. Francouzská Ligue 1 má na programu další zápas prvního kola, ve kterém vyzve nováček Nancy-Lorraine slavný Olympique Lyon.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.