Ode mě je to k tomuto utkání vše, ale samozřejmě se na vás budu těšit u dalších on-line přenosů. Dobrou noc!
Gólově bohaté utkání je za námi a tři body berou domácí fotbalisté Nantes. Ti po první půli vedli 2:0, nicméně již ve 49. minutě přišlo snížení z nohy Bafetimbiho Gomise a vypadalo to na velký tlak Marseille. Ten byl ale zabrzděn již po nějakých dvaceti sekundách hry, neboť z rychlého útoku skóroval domácí Adrien Thomasson. Následně se sice ještě jednou prosadil Bafetimbi Gomis, avšak to bylo vše, na co se hosté zmohli. Domácí celek především díky povedenému prvnímu poločasu vítězí!
90+3
90+3
Poslední centr z kopačky Thauvina vyústil pouze v nedovolený zákrok na brankáře Rioua. Tohle už domácí zvládnou!
90+2
Do pokutového území šel i gólman Pelé, avšak centr na Zamba Anguissu byl zlikvidován.
90+2
Diego Carlos si připsal výborný obranný zákrok. Po dalším sraženém centru ale hosté získávají ještě jeden rohový kop.
90+1
K hlavičce z levé strany pokutového území se dostal Zambo-Anguissa. Jeho zakončení však asi ani nemohlo skončit gólem.
90
Po centru se ale jeden z hostů dopustil útočného faulu. Mezitím bylo oznámeno tříminutové nastavení.
90
Nyní už hosté dostali míč do šestnáctky, avšak Sarr vybojoval pouze rohový kop. Šestá standardní situace tohoto typu ve prospěch Marseille.
89
Marseille sice nadále drží míč na útočné polovině, ale stále se ne a ne dostat k zakončení. Domácí skvěle brání vlastní pokutové území!
88
Míč se po centru z levé strany pouze odrazil k nohám Payeta, kolem kterého hned byli dva hráči. Následoval razantní odkop.
87
Hosté obléhají pokutové území soupeře. Zatím se ale neodhodlali k nějaké finální přihrávce, jenž by mířila doprostřed šestnáctky.
86
Posledním střídaným hráčem zápasu je Valentin Rongier, který přenechal místo Oswaldu Vizcarrondovi.
85
Roztažení hry na Floriana Thauvina sice nebylo myšleno špatně, ale zahrání trochu zaskřípalo. Následovat bude pouze odkop od Riouovy brány.
85
Další akce Marseille skončila neúspěchem, avšak ani domácí si teď nevedli dobře. Míč dolétl pouze k Pelému.
84
Rohový kop pro změnu zahrávali hosté. Centr Payeta nebyl dobrý, nicméně stejný hráč poté zapracoval dozadu a získal kulatý předmět.
83
Výborný rychlý protiútok hostů vyústil v téměř milimetrovou přihrávku na Sansona. Ten však na míč před bránou těsně nedosáhl!
82
Další povedená akce Saly přináší znovu možnost rohového kopu. Olympique Marseille potřebuje útočit, nicméně to se v posledních minutách vůbec neděje.
81
Po odvráceném rohu je ale střídající Moimbé usvědčen z ofsajdu. K míči se po delší době dostane Marseille.
80
Sala se výborně dokázal uvolnit v blízkosti postranní čáry a vybojoval rohový kop. Nantes nadále hraje poměrně daleko od své brány.
79
Je tady druhé střídání domácích. Stažen je Felipe Pardo a na hřiště si to naopak zamíří Wilfried Moimbé.
78
Domácí fotbalisté bez větších problémů drží míč na polovině soupeře. K ohrožení Pelého však mají poměrně daleko.
76
Sakaj výborně zapracoval na pravé straně, kde skluzem vybojoval míč proti Limovi. Následně se však hostující hráč dopustil faulu.
75
Ke střele zpoza šestnáctky se teď odhodlal Dimitri Payet. Zřejmě největší hvězda hostujícího celku však vůbec netrefila bránu.
74
Na útočnou polovinu se pro změnu znovu podívalo aktivnější Marseille. Vpravo však proti obraně soupeře nic nezmohlo.
73
Po Salově akci na levé straně se míč dostal až za brankovou čáru. Následná přihrávka tak byla trochu zbytečná, neboť se bude kopat od brány.
72
První změna v sestavě domácího celku. Odpracováno má Mariusz Stepiński, kterého nahradil Sérgio Oliveira.
71
Zakončení hostujícího celu teď letělo po zemi přesně do náruče dobře postaveného Rioua. Nantes je ale v posledních minutách v problémech.
69
Nantes nadále precizně brání výpady hostujícího celku. Svěřenci kouče Rudiho Garcii mají již zmíněnou převahu, nicméně ta zatím neznamená další šance.
68
Zpětná přihrávka aktivního Thauvina prošla na jednoho z hostujících hráčů. Ten ale nemohl z
akončovat z hranice šestnáctky.
66
Nyní už dochází ke střídání. Místo indisponovaného Bafetimbiho Gomise si nějakých pětadvacet minut zahraje Bouna Sarr.
65
Jenže zatím se hosté ne a ne vrátit na útočnou polovinu. Ze hřiště navíc odkulhal zraněný Bafetimbi Gomis a to může být velmi citelná ztráta.
63
Olympique naprosto převzal iniciativu a v držení míče už má jednoznačnou převahu. Momentálně je tato statistika vyjádřena čísly 32 ku 68!
61
Marseille právě vstřelilo branku!
Hosté se ani zdaleka nevzdávají! Jeden centr Sansona byl odvrácen, ale poté hostující hráč dostal druhou šanci a parádně našel hlavu BAFETIMBIHO GOMISE. Útočník Marseille prudce zakončil mimo dosah domácího brankáře!
60
Pardo se parádně uvolnil na levé straně a odcentroval do nebezpečného prostoru. Hostující gólman míč pouze vyrazil, nicméně zakončení Stepińského se nevlezlo do brány.
59
Nantes nyní v pohodě kombinuje na útočné polovině a vůbec hostující celek nepouští k míči. Tohle domácím naprosto vyhovuje.
58
Po neuznaná brance soupeře se dopředu vydali hosté. Jejich akce na levé straně však nepřinesla nějaké zajímavější vyústění.
56
Od tyče odražený centr se dostal před osamoceného hráče domácích, který skóroval do prázdné brány. Lucas Lima se ale dopustil faulu vůči gólmanovi a branka není uznána!
55
Patrice Evra se sice diví, ale u postranní čáry se při bránění dopustil faulu. Nantes bude zahrávat slibnou standardní situaci.
54
Thauvin si navedl míč na levou nohu, nicméně sražená střela se odrazila jen k nepřipravenému Payetovi, jenž zakončil vysoko nad bránu.
53
Prudký centr z nohy Dimitriho Payeta byl bez větších potíží odvrácen na první tyči. Nantes míč okamžitě odkopává za půlící čáru.
52
Hosté se znovu bleskově vydali na útočnou polovinu a prúnik byl zastaven nedovoleným způsobem. Žlutou kartu dostává Koffi Djidji (NAT).
50
Nantes právě vstřelili branku!
Jenže domácí přicházejí s okamžitou reakcí. Rychlá akce byla roztažena na pravou stranu pokutového území odkud přihrával rychlonohý Dubois a před bránou se k zakončení zblízka protlačil ADRIEN THOMASSON. Pelé byl bez šance!
49
Hosté snižují hned na začátku druhého poločasu. Jeden centr byl odvrácen, ale poté Payet dostal míč k Sakajovi, který rychle přihrál doprostřed šestnáctky. Tam stál BAFETIMBI GOMIS, který v pohodě skóroval k tyči.
48
Nepřesný centr z levé strany doputoval přesně do rukavic pozorného Pelého. Marseille může znovu kombinovat.
47
Před chvílí byl hostům odmáván ofsajd a další akcí navíc neuspěl Thauvin. Nantes se poprvé v tomto poločase dostává na polovinu soupeře.
46
Hosté do druhého poločasu vstoupili okamžitým nákopem na levou stranu. Sakaj míč na hřišti nestihl, ale Marseille se záhy dostalo zpátky k míči.
46
Druhý poločas začne přibližně v 22:03.
Jediná nastavená minuta nepřinesla vůbec nic zajímavého a první poločas je ukončen. Ve vedení jsou zatím zcela po zásluze domácí fotbalisté, kteří si v útoku vypracovali tři dobré šance a dvě z nich využili. Nejprve se ve 12. minutě po zmatcích po rohovém kopu prosadil Diego Carlos. Po dalších osmi minutách už na tom byli domácí ještě lépe, neboť se trefil Mariusz Stepiński, jenž skvěle zahrál mezi třemi soupeři. Na tyto dva zásahy zatím Marseille nenašlo odpověď a kouč Rudi Garcia tak zřejmě bude mít důrazný proslov.
45+1
45
Hlavní rozhodčí nastavuje jednu minutu.
45
Již ve 45. minutě se na pravé straně rozběhl Dubois, který výrazně provětral defenzívu Marseille. Finální přihrávkou ale nenašel nikoho ze svých spoluhráčů.
44
Rozehrávka volného kopu se ale domácím vůbec nepovedla. Míč šel zcela mimo Pelého bránu.
43
Hodně rychlé přečíslení domácích bylo zastaveno jen za cenu faulu. Florian Thauvin (OMA) je potrestán žlutou kartou.
42
Po dalších zmatcích v šestnáctce Nantes byl hodně důrazně odstaven skákající Evra. No tak tady se mohla pískat penalta.
41
Díky agilnímu Payetovi si hosté vypracovali možnost přímého volného kopu. Standardní situace ze 32 metrů byla z problémy odvrácena na roh.
40
Blesková akce Marseille dospěla k přihrávce na nabíhajícího si Gomise. Ten byl ale dobře hlídán a následovat bude pouze rohový kop.
39
Patrice Evra v důrazném souboji ztratil míč a zasahovat tak musel Pelé, jenž likvidoval jedovatou přízemní střelu. Ještě jedno zakončení pak obstaral Stepiński, ale ten nepálil do brány.
38
Hodně nepovedené přenesení hry na Evru zamířilo pouze do zámezí. Domácí ale míč rychle po vhazování ztratili.
37
Ani rohový kop Marseille nepřinesl nějakou větší možnost k ohrožení Riouovy brány. Hra se rychle dostává až na polovinu hostujícího celku.
36
Zajímavý centr Thauvina byl prodloužen Gilletem, jenž mohl být rád, že míč minul vzdálenější tyč. Rohový kop pro hosty!
35
Jenže postup hostujícího celku je hodně pomalý a postrádá jakýkoliv moment překvapení. Teď však Marseille získalo aspoň volný kop.
34
Ofenzíva Nantes je ale na druhé straně zastavena ofsajdovým postavením. Marseille může rozjet další pozvolný útok.
33
Hodně nepovedený centr z nohy Payeeta dolétl až vedle Riouovu bránu. Tohle se opravdu příliš nevydařilo.
32
Dimitri Payet se skvěle uvolnil po manévru do středu hřiště a Gillet musel sáhnout k nedovolenému zákroku. Standardní situace ve prospěch Marseille.
30
A nakonec je střídání hned dvojité. Na lavičku zamířil i Maxime López, jehož místo zaujal André Zambo Anguissa.
30
Přichází zmiňované střídání. Ze hřiště odchází Rémy Cabella a opačným směrem putuje Florian Thauvin.
29
Hodně nepovedený centr od rohového praporku prolétl nad hlavami všech hráčů a nakonec dopadl až za brankovou čáru.
27
Hostující kouč vůbec není spokojen s dosud předvedenou hrou a chystá první střídání. To však přijde až po dalším rohovém kopu domácích.
26
Solidní centr z nohy Lucase Limy sice přistál na hlavě jednoho z domácích, avšak následně si to míč namířil vysoko nad Pelého bránu.
25
Nantes se prezentovalo další rychlejší akcí a aktivní Sala vybojoval rohový kop. Připomeňme si, že první branka padla právě po rohu.
24
Nepříjemnost pro domácí. Zdá se, že Diego Carlos má nějaké menší zdravotní potíže a ocitá se na trávníku. Uvidíme, zda to bude vážnějšího rázu.
23
Do další šance se mohl zprava vřítit Sala, nicméně ten byl usvědčen z poměrně jasného ofsajdu. Následná střela do tyče tak nic neznamená.
22
Hosté jsou nyní hodně rozhozeni. Na levé straně chtěl kombinovat Evra, nicméně ani tento velezkušený obránce si nevěděl rady.
20
Favorizovaní hosté už ztrácejí dva góly! Bleskový výpad domácích vyústil v dlouhý nákop na MARIUSZE STEPIŃSKÉHO, který si míč zpracoval na hruď, jednou ho nechal spadnou, ale pak zakončil přesně do protipohybu Pelého.
19
Nantes hru navázalo vhazováním, nicméně z levé strany se poté nedokázalo vymanit. Ani hosté však znovu nekombinovali přesně.
18
Nepříliš povedená kombinace hostů vedla pouze ke ztrátě míče. Potenciální rychlý protiútok domácích byl ale rychle zažehnán.
17
Hosté jsou nadále o něco aktivnější a jistě by rádi rychle vyrovnali. Defenzíva Nantes je ale velmi pozorná.
16
Velmi dobrý centr Payeta našel ve středu šestnáctky postaveného Gomise, který se pověsil do vzduchu, ale hlavou míč usměrnil mimo tři tyče.
15
Hosté zvýšili aktivitu a v závěru 15. minuty si vybojovali slibnou standardní situaci. Bude se rozehrávat trochu zprava, ale vzdálenost je zajímavých 22 metrů.
14
Zničehonic mohla přijít rychlá odpověď hostů. Po akci na pravé straně se míč dostal k nohám Bafetimbiho Gomise,který však vypálil vysoko nad.
12
Nyní už jdou domácí do vedení! Po rohové kopu sice defenzíva Marseille zablokovala dvě střely, jeden zákrok si připsal Pelé, avšak následně se míč odrazil před DIEGA CARLOSE. Ten zblízka v pohodě zakončil do odkryté části brány.
11
Rychlý brejk domácích přinesl velkou šanci. Přihrávka z levé strany prošla na volného Salu, který si míč rychle zpracoval a jedovatě vypálil. Zasáhnout musel Pelé!
10
Sanson se sice nejprve skvěle uvolnil, ale poté mu do pohybu vstoupil Djidji a po jeho zákroku se nebude zahrávat ani rohový kop.
9
Nedovolený zákrok v blízkosti půlící čáry sice znamenal volný kop ve prospěch Nantes, nicméně ten nebyl zahrán ideálně. Hned první přihrávka doputovala za brankovou čáru.
8
Do pokutového území před Pelém šel opět centr z levé strany. Tentokrát si to ale kulatý předmět namířil hodně daleko od všech domácích hráčů.
7
Následný rohový kop domácího celku už nic zajímavého nepřinesl. Hra byla rychle přenesena na polovinu Nantes, ale přihrávka ze středu našla opět jen Rioua.
6
Nantes vybojovalo standardní situaci, po které hlavičkoval Gillet. Míč byl ale jemně tečován a nakonec si to zamířil těsně vedle vzdálenější tyče.
5
Po další Payetové akci se Marseille dostalo k centru do šestnáctky. Míč však dolétl přesně do Riouových rukavic.
4
Domácí získali míč ve středu hřiště, avšak finální přihrávka nebyla přesná. Payet se naopak prezentoval o moc lépe a málem dokázal najít rozběhnutého Gomise.
2
Na druhé straně zahrozil Cabella, který si našel přihrávku Sakaje. Přízemní střelu však hostující útočník nevtěsnal do prostoru brány.
2
Jenže Sakaj se napravo dostal pod tlak a chyboval. Nantes se následně dostalo k slibnému centru do pokutového území, nicméně ten prolétl nad hlavami všech hráčů.
1
Úvodní výkop zápasu obstarali domácí fotbalisté, nicméně hned jejich první útočná akce skončila neslavně. Rozehrávat tak může hostující Olympique Marseille.
1
Před samotným zahájením zápasu je držena minuta ticha za oběti tragédie na fotbalovém utkání v Angole, kde našlo smrt zhruba 20 fanoušků.

FC Nantes: Riou (C) – Dubois, Djidji, Diego Carlos, Lucas Lima – Pardo, Rongier, G. Gillet, Thomasson – Sala, Stępiński.
Náhradníci: Dupé – Vizcarrondo, Moimbé, A. Touré, Iloki, S. Oliveira, Kolo Muani.

Olympique Marseille: Pelé – Sakaj, Fanni, Rolando, Evra – Maxime López, Vainqueur, M. Sanson – Cabella, B. Gomis (C), Payet.
Náhradníci: Samba – M. Dória, Rekik, Sertic, B. Sarr, Thauvin, Zambo Anguissa.

Rozhodčí: Francois Letexier – Eric Danizan, Jeremy Stinat.
OLYMPIQUE MARSEILLE

Olympique v letošní sezóně podává oproti minulým letům zlepšené výkony a pod novým ambiciózním majitelem klub pomalu získává zpět zašlou slávu. Marseillští jsou momentálně šestí, v poslední době však pravidelně střídají lepší výkony s horšími – z posledních tří zápasů ovšem dva vyhrál se souhrnným skóre 7:2, a Olympique se tak dnes pokusí potvrdit roli mírného favorita.
FC NANTES

Těsně před zimní přestávkou se zdálo, že je Nantes na sestup, v posledních týdnech se ale Les Canaris zvedli a vyšplhali se na průběžné čtrnácté místo. Pod vedením nového trenéra Sérgia Conceiçãa se Nanteští vyhrabali z nejhoršího, dnes ale budou muset opět zabrat, jelikož v minulých třech kolech vybojovali v součtu jen jeden bod za remízu v Rennes.
Srdečně vítám všechny příznivce dobrého fotbalu u sledování textového přenosu z utkání, v němž FC Nantes přivítá před vlastními fanoušky Olympique Marseille. Tak si to od 21 hodin nenechte ujít!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.