Ligue 1 - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Amiens : Lyon - 10. prosince 2017   15:00

Amiens
9' Gakpé
1:2
(1:0)
Lyon
79' Aouar  (NDombèlé) • 90+4' Aouar  (Díaz)
Amiens
Gurtner – El Hajjam, Gouano, Avelar, Dibassy – Monconduit (C), Zungu – Gakpé (69. Bourgaud), G. Kakuta, Manzala – Mou. Konaté (80. L. Traoré).
Bouet – Adénon, Ielsch, Cissokho, Bourgaud, Baradji, L. Traoré.
O. Thual – S. Luzi, M. Lombard
Stade de la Licorne, Amiens
Lyon
A. Lopes – Tete, Marcelo, Morel, Marçal De Oliveira – Tousart, Aouar – Cornet (65. Geubbels), Fékir (C), Depay (66. NDombèlé) – Díaz.
Gorgelin – Rafael, Diakhaby, F. Mendy, Ferri, NDombèlé, Geubbels.

Já děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek adventní neděle.
Tak to byl opravdu neskutečný závěr. Domácí dlouho drželi těsný náskok, po chybě o něj sice přišli, ale nemuselo být tak zle, těsně před koncem základní hrací doby zahrávali penaltu, avšak Kakuta trefil pouze tyč. Přišel tak hodně tvrdý trest, když soupeř v posledních vteřinách duelu rozhodl o svém vítězství.
90+5'
90+4'
Lyon právě vstřelil branku!
Tak tohle je hodně krutá rána pro domácí tým. Hosté z poslední útočné akce otáčí stav, když Díaz poslal centr z pravé strany ke vzdálenější tyči, kde stál nepokrytý HOUSSEM AOUAR, který zamířil do protipohybu brankáře směrem levý dolní roh brány Amiens.
90+3'
Hlavní kouče Lyonu Bruno Génésio je vykázán ze střídačky, odchází rovnou do útrob stadionu.
90+2'
Domácí vyrazili do otevřené obrany soupeře, ale tentokrát nemusel A. Lopes zasahovat, situace se otáčí.
90+1'
Kakuta mohl odčinit své zaváhání, ale svoji přízemní střelu z hranice pokutového území poslal pouze do brankářovy náruče.
90+1'
Nastavují se tři minuty.
90'
Na druhé straně pálí jeden z hráčů Lyonu vedle vzdálenější tyče, Gurtner s rozehrávkou nepospíchá.
89'
Gaël Kakuta sice mířil dobře, ze svého pohledu k pravé tyči, avšak míč se nakonec od ní odrazil zpět do hřiště a nikdo z hráčů Amiens nebyl poblíž, aby dorážel.
88'
Žlutou kartu dostává Lucas Tousart (Olympique Lyon).
88'
Po jeho rozehrávce zahrál Tousart rukou a nejen, že vidí žlutou kartu, navíc bude jeho celek čelit penaltě.
87'
Dibassy přihrávku jen lehce tečoval, následně míč odhlavičkoval na roh jeden z protihráčů.
87'
Další faul hostů si vynutil Traoré, takže jeho tým může šetřit cenný čas, rozehrávat bude 32 metrů od brány soupeře.
86'
Domácí následně rozehráli standardku, avšak přetažený centr letí vedle soupeřovy svatyně.
85'
Tentokrát už to Nabil Fékir (Olympique Lyon) přehnal s důrazem a vidí po zásluze žlutou kartu. Na trávníku zůstává ležet El Hajjam.
84'
Asistent u vyrovnávací trefy NDombelé zkoušel střelu z hranice pokutového území, mířil ale jen do protihráče.
83'
Moncounduit po akci na jeden dotek střílel z dálky z voleje, avšak jeho pokus byl hodně nepřesný.
82'
Fékir si pomohl faule, když jasně držel za dres svého protihráče.
81'
Hosté nadále drží míč na kopačkách, ale musí začít až od své brány.
80'
Střídání v týmu Amiens SC: ze hřiště odchází Moussa Konaté, přichází Lacina Traoré.
79'
Je vyrovnáno. Po pěkné souhře si HOUSSEM AOUAR vyměnil přihrávku s NDombelém, po zpětném pasu pak skluzem uklidil míč ke vzdálenější tyči a Gurtner se mohl pouze ohlédnout.
78'
Hosté poslal míč ke svému brankáři, který rychle rozehrává.
76'
Lyon dostal v posledních minutách protivníka pod menší tlak, ale žádná příležitost se neujala, čas se jeho hráčům neúprosně krátí.
73'
Souhra na jeden dotek Lyonu nevyšla, míč končí v autu.
72'
Díaz se dostával po levé straně před bránu, míč mu ale nakonec utekl od kopačky, takže hráč nestačil vystřelit ani přihrát.
71'
Nepřesná přihrávka hostů končí u Gurtnera, který v klidu šetří čas.
69'
Střídání v týmu Amiens SC: ze hřiště odchází Serge Gakpé, přichází Emmanuel Bourgaud.
68'
Gurtner vyrazil míč pouze před sebe, k tomu doběhl Aouar, avšak střílel trestuhodně vysoko nad.
66'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Memphis Depay, přichází Tanguy NDombèlé.
65'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Maxwel Cornet, přichází Willem Geubbels.
65'
Do šance se dostával po dobré přihrávce Cornet, neobešel však posledního protihráče.
63'
El Hajjam hezky zakroutil svůj střelecký pokus do horní části brány, A. Lopes však stál na správném místě a míč na dvakrát zkrotil.
61'
Držení míče po hodině hry: 46 % – 54 %.
59'
Depay srazil před bránou Amiens Gouana, jeho tým tak o balón přichází.
58'
Hráči Amiens si zbytečně příliš dlouho mezi sebou přihrávali a nakonec byli chyceni do ofsajdové pasti.
58'
Domácí rozehrají rohový kop.
57'
Gurtnerovi vypadl centrovaný míč z rukavic, poblíž stál Díaz, ale nedokázal rychle dorazit.
55'
Depay před sebou měl dost volného prostoru, ale svoji střelu poslal jen na střed brány, kde stál připravený Gurtner.
53'
Emoce pracují na plné obrátky, Morel nejprve strkl do protihráče, Zungu si to nenechal líbit a útok opětoval. Hostující hráč poté upadl k zemi jako podťatý strom, ale červené karty pro soupeře se nedomohl. Následně hlavní arbitr vše uklidňuje.
51'
Útočnou akci Lyonu přerušuje hlavní arbitr, který si všiml Díazova faulu.
50'
Zungu zkusil střelu z dálky, jeho točivý nepříliš prudký pokus nenadělal A. Lopesovi žádné starosti.
48'
Hosté rozehráli roh, domácím se se štěstím podařilo míč odvrátit do bezpečí.
46'
První půle přinesla slušný a koukatelný fotbal z obou stran. Domácí se v úvodu díky šťastné přihrávce před bránu dostali do vedení, které udrželi, avšak mnohdy měli štěstí, Lyonu nebyla branka pro těsný ofsajd uznána. Dočká se ve druhé půli?
45+1'
45'
Hosté se ještě snaží o srovnání, ale protivník jim odmítá míč odevzdat.
42'
Domácí reklamovali ruku, kterou měl v šestnáctce Lyonu zahrát Marcelo, hra však pokračuje.
41'
Depay se dostal v pokutovém území k odraženému balónu, střílel však pouze do protihráče, který před ním stál.
40'
Nyní se jim podařilo osvobodit z mírného tlaku soupeře, Konaté si balón zpracoval na středové čáře.
40'
Domácí volili jistotu a míč raději zakopli za postranní lajnu.
39'
Pauza však byla krátká, bez jakýchkoliv změn se pokračuje.
39'
Hra je nyní přerušena, na trávníku leží jeden z hráčů Amiens.
38'
Gurtner byl v pozoru a rychle si doběhl k levé hraničící čáře pro balón, který schoval před dobíhajícím protihráčem do rukou.
36'
Marcelo si nedokázal zpracovat přihrávku u postranní čáry, míč mu utekl.
35'
Domácí fans se teď hodně rozčilují, neboť hlavní arbitr nejprve neodpískal hostům faul, ale domácím poté ano.
34'
Avelar poslal dobrý centr před bránu, kde se pokoušel hlavičkovat Konaté, míč ale nezasáhl a navíc zahrál rukou, čehož si hlavní arbitr Thual dobře všiml.
32'
Manzala hlavou tečoval letící míč mimo bránu hostů.
31'
Marcelo fauloval a nyní bude Lyon čelit standardce. Žlutá karta v tomto případě udělena není, hráč je pouze pokárán.
30'
Fékir neprošel přes obranný val před sebou, musí pak rychle zpátky na svoji stranu.
29'
Už to vypadalo, že se hosté dostanou ke střele, neposlušný míč ale nakonec skončil u soupeře.
28'
Přízemní přihrávka do pokutového území byla odvrácena, ale Lyon u míče zůstává.
28'
Hosté rozehrají 34 metrů od brány soupeře, Gurtner si staví zeď.
27'
Žlutou kartu dostává Thomas Monconduit (Amiens SC).
27'
Trochu přísně posouzený faul, navíc okořeněný žlutou kartou.
26'
Tak teď měl domácí brankář štěstí, neboť míč chytil do náruče doslova na čáře ohraničující pokutové území. Stačilo opravdu málo a inkasoval by červenou kartu.
25'
Teď si domácí nerozuměli při rozehrávce a míč poslali soupeři.
24'
Gurtner musel vyběhnout ven z pokutového území a míč odkopnout do bezpečné vzdálenosti.
23'
Manzalova přihrávka před bránu byla odvrácena za postranní čáru.
22'
Hosté rozehráli na krátko, poté přišel už centr před bránu, ale tam nikdo míč netečoval.
21'
Cornetova střela byla zblokována na rohový kop.
20'
Gakpé se ocitl sám před brankářem, avšak svoji ránu poslal pouze do jeho náruče, A. Lopes dobře vyběhl a protihráči zmenšil střelecký úhel.
19'
Míč jemně tečoval hlavou kapitán Fékir, Gurtner si na něj poté sáhl, ale vyrazit jej stačil jen na tyč, od které se balón odrazil za brankovou čáru, avšak branka není pro ofsajd uznána. Bylo to ale hodně, hodně těsné.
19'
Teď už se hráči Lyonu dočkali a po faulu rozehrají zajímavou standardku.
17'
Tohle může hosty mrzet, Cornet mohl poslat spoluhráče do přečíslení, ale přihrál pouze soupeři.
16'
Konateho nepříliš prudká střela byla ještě lehce ztlumena a A. Lopes bez problémů schoval míč do náruče.
15'
Lyonu odpískán nedovolený zákrok, Depay se hodně rozčiloval a hlavní arbitr mu musel domluvit, že by příští podobný incident mohl vést k žluté kartě.
14'
Depay nezachytil prudkou přihrávku a míč mu utekl za postranní čáru.
13'
Kakuta možná trochu zbrkle střílel z velké dálky, mohl přihrát volnému spoluhráči na levé straně, který by nadělal hostům jistě větší vrásky na čele.
12'
Depay střílel z levé strany mimo bránu. Avšak i kdyby střílel správně, Gurtner byl připraven zasáhnout.
10'
Manzala využil chyby v rozehrávce soupeře a vyrazil do protiútoku, nedokázal však přihrát před bránu.
9'
Amiens právě vstřelilo branku!
Marcelo nedokázal skluzem odvrátit míč do bezpečí, ten se dostal před prázdnou bránu, kde stál zcela osamocen SERGE GAKPÉ, který měl poté už snadnou práci.
8'
Nepřesná přihrávka končí u Gurtnera, který rychle bere míč do rukou.
6'
Díaz srazil k zemi Gurtnera, nebyl to však žádný záměrný faul a hráč tak žlutou kartu nevidí.
5'
Domácí nepříjemně centrovali před bránu, ale A. Lopes nakonec zasahovat nemusel.
3'
Zatím se děj hry odehrává převážně u středové lajny, ani jeden z brankářů neměl dosud žádnou práci.
1'

Amiens SC: Gurtner – El Hajjam, Gouano, Avelar, Dibassy – Monconduit (C), Zungu – Gakpé, G. Kakuta, Manzala – Mou. Konaté.
Náhradníci: Bouet – Adénon, Ielsch, Cissokho, Bourgaud, Baradji, L. Traoré.

Olympique Lyon: A. Lopes – Tete, Marcelo, Morel, Marçal De Oliveira – Tousart, Aouar – Cornet, Fékir (C), Depay – Díaz.
Náhradníci: Gorgelin – Rafael, Diakhaby, F. Mendy, Ferri, NDombèlé, Geubbels.

Rozhodčí: O. Thual – S. Luzi, M. Lombard.
Poslední vzájemné zápasy

Amiens – Lyon 0:2
Lyon – Amiens 3:1
Olympique Lyon

Hostům patří třetí pozice zajišťující předkolo Ligy mistrů, na druhé Monaco ztrácí tři body. Na cizích stadionech se jim poměrně daří, z osmi zápasů brali pět výher a dvě remízy a jen jednou prohráli, vstřelili dvaadvacet branek a pouze sedm inkasovali. V tuto chvíli drží sérii čtyř výher za sebou na soupeřově hřišti. Nejlepším střelcem Lyonu je s dvanácti přesnými zásahy Mariano Diaz z Dominikánské republiky, který je třetí v celkovém pořadí celé ligy.
Amiens

Domácím patří desátá pozice s 21 body, velkou vyrovnaností se může pochlubit tabulky Ligue 1, osmnácté Lille je pozadu jen o tři body, zatímco šesté Rennes mám náskok čtyřbodový. Na svém trávníku hráči Amiens ze sedmi utkání vybojovali čtyři výhry a jednu remízu, vstřelili deset branek a o čtyři méně inkasovali. Nyní drží sérii dvou domácích výher za sebou. Se čtyřmi góly je nejlepším střelcem mužstva Senegalec Moussa Konaté.
Dobrý den, tři zápasy dnes zakončí 17. kolo nejvyšší francouzské fotbalové ligy, jako první přijde na řadu souboj mužstev z čela a středu tabulky, Amiens a Lyonu. Hosté jsou velkým favoritem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.