Ligue 1 - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Amiens : Nice - 26. srpna 2017   20:00

Amiens
15' G. Kakuta  • 29' Mou. Konaté (Bourgaud) • 89' Mou. Konaté (Manzala)
3:0
(2:0)
Amiens
Gurtner – El Hajjam, Gouano, Adénon, Dibassy – Bourgaud (82. Cissokho), Monconduit (C), NDombèlé, Ielsch (75. Manzala) – Mou. Konaté, G. Kakuta (86. N'Gosso).
Bouet – Manzala, Dompé, Charrier, Cissokho, N'Gosso, Koita.
Hamel – Boutry, Philippe
Stade de la Licorne, Amiens
Nice
Cardinale – Souquet, Dante, Le Marchand (46. M. Sarr), Jallet (74. Srarfi) – Koziello, Tameze (46. Saint-Maximin) – Walter, Sneijder, Lees-Melou – Pléa.
Benítez – Saint-Maximin, Srarfi, Burner, M. Sarr, Makengo, Ganago.

Držení míče: 35 % : 65 %.
Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 7:5. Rohy: 3:5. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 14:7.
Je konec, Amiens může slavit první tři body v letošním ročníku Ligue 1. Na domácím hřiště přehrálo Nice 3:0!

Již úvod zápasu napověděl, že to dnes hosté z jihu Francie nebudou mít jednoduché. V patnácté minutě se prosadil po vzoru Lionela Messiho přímým kopem levou nohou Gaël Kakuta. Následně o několik minut později usměrnil svou hlavičku pod břevno Moussa Konaté. V úvodu druhé půle se výkon Nice zlepšil, ale s postupujícím časem byli hostující hráči víc a víc v křeči. Wesley Sneijder se pokoušel tvořit, ale jeho přihrávky nebyly přesné. Toho využil před koncem zápasu Harisson Manzala, který si pohrál u rohového praporku hned se dvěma bránícími hráči a poté předložil balon před prázdnou bránu Konatému, který završil dnešní střetnutí.
90+3'
90+3'
Dibassy ještě sestřelil unikajícího Saint-Maximina a ve třetí minutě nastavení vidí žlutou kartu.
90+2'
Zmar Nice podtrhuje další tragická nahrávka Wesleyho Sneijdera. Míč končí třicet metrů od cíle, kterým byl Pléa.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase tři minuty.
89'
Amiens právě vstřelilo branku!
Tohle už Nice neotočí! Amiens dává třetí branku a tribuny jsou ve varu. MOUSSA KONATÉ přidává svou dnešní druhou branku, na této má ale mnohem větší zásluhu přihrávající hráč. Harrison Manzala skvěle obešel hned dva hráče v blízkosti rohového praporku, poté se vydal nehlídaný do vápna a přihrávkou před prázdnou bránu nabídl Konatému gól.
88'
Nice už hodně otvírá zadní vrátka. Nyní nebyl daleko od samostatného úniku Konaté, ale ještě před ním stačil Cardinale balon odkopnout zpět na polovinu domácího týmu.
87'
Po faulu před vápnem poslal míč do vápna Sneijder. Balon mířil na vynikajícího hlavičkáře Danteho. O tom ví ale i domácí obrana, která si stopera Nice s přehledem pohlídala.
86'
Střídání v týmu Amiens SC: ze hřiště odchází Gaël Kakuta, přichází Guy N'Gosso.
86'
Už to vypadá, že Amiens na svém trávníku Nice udolá. Další Sneijderova přihrávka je nepřesná, Pléa už se naštvaně kouká po tvůrci hry svého týmu.
85'
Střela Saint-Maximina ze třiceti metrů končí vysoko nad. Zmar Nice v útoku pokračuje.
84'
Tlak Nice roste. Po přihrávce Sneijdera měl prostor pro střelu Pléa, ale než se stačil opřít do balonu, tak měl pod sebou hráče ve skluzu před kterého nemohl pálit.
83'
Sneijder opět u balonu a opět neúspěšně. Ihned po převzetí míče se o něj postaral čistým zákrokem El Hajjam.
82'
Střídání v týmu Amiens SC: ze hřiště odchází Emmanuel Bourgaud, přichází Issa Cissokho.
81'
Sneijder se snaží se zápasem něco udělat individuální prací. Nyní ho však zastavil hned po několika krocích Adénon. Následnou přihrávku Koziella pohlídla Dibassy za koncovou lajnu.
80'
Posledních zhruba deset minut zápasu. Nice si v posledních minutách vytvořilo mírný tlak, ale Gurtner zatím všechny akce nekompromisně zastavuje.
79'
Další vynikající zákrok Regise Gurtnera. Skvěle vyběhl proti dlouhé nahrávce na Pléu. Hostující útočník byl u balonu o něco později.
78'
Divokou akci Sneijdera ukončil před vápnem skvěle postavený Gouano. Akce Nice ještě pokračovala, balon se dostal na kopačku Saint-Maximina, který našel jen připravenou náruč domácího brankáře.
77'
Nice plyne čas nyní velmi rychle. Dalším obranným zákrokem u postranní lajny zastavil akci Nice Dibassy.
75'
Střídání v týmu Amiens SC: ze hřiště odchází Julien Ielsch, přichází Harisson Manzala.
74'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Christophe Jallet, přichází Bassem Srarfi.
74'
Domácí bojují o každý balon a to se samozřejmě líbí také divákům. Podpora fanoušků žene Amiens k leště lepšímu výkonu.
73'
Sneijder se dostává více a více do hry. Nyní pálil Nizozemec tvrdě do středu branky. Guntner jen vyrazil na rohový kop.
72'
Nyní musel zabrat v obraně Malang Sarr. Střídající fotbalista už má na svém kontě žlutou kartu a tak si musel dávat pozor na další faul v blízkosti pokutového území.
71'
Ani z následného rohového kopu hosté nic nevytěžili. Sneijder rozehrál do kombinace, ale ta skončila nepřesným centrem.
70'
Už to vypadalo, že by se Sneijder mohl po individuální akci dostat až ke střele, tak přišel povedený obranní skluz Gouana.
69'
Žlutou kartu dostává Malang Sarr (OGC Nice).
68'
Domácí potřetí dnes dopravili míč do sítě! Yoan Cardinale zaváhal při vyběhnutí až za hranici vápna. Rychlík v domácím dresu Gaël Kakuta tečoval míč ještě před hostujícím brankářem a poté dokázal dostat míč do sítě. Hlavní rozhodčí ale správně píská ofsajd.
66'
Na druhé straně musel být v pozoru Dante. Brazilský stoper si poradil s vysokým balonem i dotírajícím Kakutem.
65'
Dibassy si nedělal problémy a před dobíhajícím Walterem odpravil balon do zámezí. Nice zůstalo u balonu, ale ke střele se nedostalo.
64'
Rohový kop se domácím nevydařil. Bourgaud centroval na přední tyč, kde byl stejně jako při druhé brance zápasu Konaté, ale tentokrát míč končí vysoko nad.
63'
Koziello se provinil faulem na stále kulhajícího Monconduita. Domácí kapitán hraje ve velkém nasazení i po nešetrném zákroku z první poloviny.
62'
Záložník Nice se dnes nedaří tvořit hru. Další hrubku předvedl půlící lajny Sneijder, který namazal Bourgaudovi. Ten ale situace nevyužil, míč zůstává na domácích kopačkách.
60'
I po hodině hry stále vede domácí celek o dvě branky z prvního poločasu. Dante musel rozehrávat útočnou akci až téměř od svého vápna. S napadáním Amiens vysvobodil Nice až faul Ielsche.
59'
Tanguy NDombèlé skvěle získal míč na Sneijderovi ve středu pole, poté s Kakutou sprintovali až k pokutovému území Nice, ale střela druhému jmenovanému příliš nesedla a Cardinale měl lehkou úlohu.
58'
Monconduit přistrčil v souboji Koziella a vidí od hlavního rozhodčího žlutou kartu.
57'
Wesley Sneijder se mohl poprvé v dresu Nice prosadit také brankově. Jeho těžká střela z běhu však končí jen vedle tyče a Gurtner tak nemusel zasahovat.
56'
Saint-Maximin ožil hru Nice, nyní se vydal sám proti přesile do pokutového území. Přes jednoho obránce ještě přešel, ale druhý mu už balon sebral.
55'
Nice hraje ve druhém poločase rozhodně aktivněji, než v první části zápasu. Nyní svým pohybem vybojoval rohový kop Walter. Balon se odrazil jen před vápno a nepřesná střela Koziella domácí branku nemohla ohrozit.
54'
Žlutou kartu dostává Yoan Cardinale (OGC Nice).
54'
A právě Bourgaud se pokoušel projít do vápna z pravé straně. Ještě přisunul míč Konatému, který si ale míč příliš předkopl před sebe a poté byl nekompromisně sražen.
52'
Dlouhý pas zpracoval na jedničku domácí Bourgaud. Poté však neměl komu nahrát a tak zapojil do hry pro rozehrávku také gólmana.
50'
Domácí drží míč na kopačkách a snaží se vynutit si tlak. Ielsch obešel na levém kraji Lees-Meloua, ale další klička už byla navíc a míč ztrácí.
48'
Žlutou kartu dostává Alassane Pléa (OGC Nice).
48'
Allan Saint-Maximin se uvedl na trávníku po příchodu z lavičky střelou zpoza vápna. Míč mu nesedl dokonale na kopačku a velmi pomalou střelu s přehledem Gurtner chytá.
47'
Do druhého poločasu vstoupili rozehrávkou domácí hráči. Po dlouhém nákopu získal balon na pravé straně Bourgaud. Jeho počínání zastavil ještě před centrem Jallet.
46'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Adrien Tameze, přichází Allan Saint-Maximin.
46'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Maxime Le Marchand, přichází Malang Sarr.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:02.
Šedesát nastavených sekund uplynulo a první poločas končí. Končí velmi překvapivým vedením nováčka Ligue 1 o dvě branky. Domácí celek nastoupil proti třetímu týmu minulé sezony velmi sebevědomě. V úvodu diktoval tempo a po parádní střele Gaëla Kakuty šli domácí dokonce do vedení. Že to není náhoda potvrdil druhou brankou po rohovém kopu Moussa Konaté. Jedná se vůbec o první dvě vstřelené góly v letošní sezoně pro Amiens. Jestli chce Nice ještě pomýšlet na body z dnešního zápasu, bude muset rozhodně zpřesnit hru ve středu hřiště.
45+2'
45+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje v prvním poločase jednu mnutu.
45+1'
Již v nastaveném času se domácí dostali ještě k jedné šanci z rohového kopu. Na přesní tyči číhal Konaté, ale tentokrát se mu balon svezl po hlavě do autu.
45'
Jallet musel hodně přidat na levém kraji. Právě potrestaný Ielsch se hnal za míčem po kraji trávníku. Jallet odpálil balon vysoko na tribunu.
44'
Minutu před pauzou tak mělo Nice velmi nadějnou pozici k centru do vápna. K balonu se postavil nizozemský ofenzivní hráč Wesley Sneijder. Jeho prudký centr šel však jen mimo dosah všech hráčů v šestnáctce.
43'
Hned ve čtyřech se domácí vydali napadat na útočnou polovinu. Dante zkušeně rozehrál do lajny, kde už na míč čekal Tameze. Sneijder poté našel Pléu, který je tvrdě faulován Ielschem. První žlutá karta zápasu.
42'
Walter je na pravé straně hodně aktivní. Mířila na něj další přihrávka, ale tu ani rychlonohý záložník Nice na hrací ploše nezachytil.
40'
První poločas pomalu míří ke svému závěru. Nice se po tlaku domácího celku dostává zpět do hry. Dibassy si v tvrdém souboji poradil s Pléou. Navíc rozehrál útočnou akci svého týmu. Konaté pálil z úhlu jen vedle branky Nice.
39'
Gouano předvedl rychlé nohy. Rozběhnutému Walterovi stačil odkopnout míč od kopaček a ještě ho zastavil před brankovou lajnou.
38'
Nakonec se ještě Thomas Monconduit vrací na hrací plochu. Jeho pohyb však není vůbec ideální.
37'
Amiens hraje zatím v deseti. O dalekonosnou střelu se pokusil Lees-Melou, ale jeho rána šla jen vedle pravé tyče.
36'
Pravé koleno domácího kapitána náraz nevydrželo! Monconduit leží za postranní lajnou a bude muset střídat.
35'
Domácí kapitán zastavil rychlou akci Nice faulem. Sám při tom ale zůstává ležet na trávníku. Zákrok kolenem odnesl mnohem více Monconduit.
34'
Ani teď to hostům vůbec nevyšlo. Walter měl dobrou rychlost, před sebou měl ještě Pléu, ale místo přihrávky poslal balon jen do zámezí.
32'
Sneijder se ocitl na zemi po srážce s Gouanem. Následně hosté sportovně vrátili balon na domácí kopačky.
31'
Z hráčů Nice je cítit zmar. Nyní to předvedl Sneijder, který byl v dobrém postavení v pokutovém území, ale sám si ukopl balon za brankovou lajnu a nemohl tak pokračovat v akci.
29'
Amies dává velmi rychle i druhou branku! Po rohovém kopu se na přední tyči zjevil bráněný jeden na jednoho MOUSSA KONATÉ. Ten si však udělal prostor a hlavičkou pod břevno nedal hostujícímu brankáři šanci.
28'
A už to mohlo být o dvě branky! Moussa Konaté získal v souboji balon, poté si to namířil z pravé strany na branku Nice. Ještě před vápnem zamířil, ale svou dělovku našel jen břevno.
27'
Nyní to vzal na sebe kreativní záložník Sneijder. Jeho přihrávka sice našla rozběhnutého Waltera, ale ten si nepohlídal ofsajdovou hranici a musí balon odevzdat soupeři.
25'
Domácí jsou zatím více než vyrovnaným soupeřem třetímu týmu loňského ročníku Ligue 1. Pléa střílel z velké dálky, ale balon dokonale netrefil a s pomalou střelou si Gurtner bez problémů poradil.
24'
Lees-Melou povalil v souboji El Hajjama a je mu odpískán faul. Hráči Nice se tak musí opět vrátit na vlastní polovinu. Bourgard si vysloužil potlesk tribun. Skvěle získal míč u postranní lajny, následné přihrávka do vápna už mu ale nevyšla.
23'
Dante měl dostatek času na rozehrávku, ale neměl komu. Dlouhým nákopem vyzval ke sprintu Waltera, ale ten v obležení několika obránců balon ztrácí.
22'
Kakuta je dnes při chuti. Na hranici vápna si zpracoval prudkou přihrávku a hned hledal střelou branku Nice. Tentokrát mu ale balon sjel z kopačky a končí mimo tři tyče.
21'
Po vstřelené brance dostalo utkání náboj. Domácí se snaží ještě více napadat rozehrávku Nice. Nyní však ztratil balon ještě na vlastní polovině Dibassy a musel se rychle vracet do obrany. Vše za něj ale vyřešil povedeným zákrokem Adénon.
19'
Dante čekal s rozehrávkou do poslední chvíle. Těsně před dobíhajícím Konatém poslal balon zpět na Cardinaleho, který vykopl balon na polovinu domácích.
18'
Nice je zaskočeno inkasovanou brankou. Nyní se pokoušel projít po levém kraji Lees-Melou, ale centr přes obránce neprošel ani do vápna.
15'
Tak to je paráda! Nováček Ligue 1 jde do vedení v domácím zápase proti Nice. Faulovaný GAËL KAKUTA si postavil míč na místo přestupku. Levačkou překopl obrannou zeď a balon umístil přesně k pravé tyči. Cardinale si na míč ještě sáhl, ale už ho nedokázal udržet před brankovou lajnou. Vůbec první vstřelená branka Amiens v letošní sezoně.
15'
Těsně před vápnem fauloval Le Marchard rozběhnutého Kakutu a domácí tak mají k dispozici parádní pozici pro ohrožení hostující branky.
14'
Dante doslova namazal napadajícímu Konatému. Ten byl natolik zaskočen tím, že měl míč překvapivě u kopačky, že už se ke střele z dobré pozice nedostal.
13'
Domácí se zapojili do útoku v příliš malém počtu, proti výrazné přesile ve vápně Nice neměli žádnou šanci. Ielschův centr s přehledem chytá Cardinale do rukavic.
12'
Vincent Koziello výborně vybojoval míč ve středu pole, následně hledal rozběhnutého Waltera na pravé straně, ale ani hostující záložník nebyl přesný.
11'
Domácí skvěle kombinovali u pravé postranní lajny. El Hajjam si vyměnil balon s Bourgaudem, následně první jmenovaný ještě našel na hranici vápna Kakutu, který byl ale otočen zády k brance a než se otočil, tak o balon přišel.
10'
Úvodní desetiminutovka nenabídla žádnou větší šanci. Hosté jsou sice častěji u balonu, ale ke střele se ještě ani jednou nedostali. Nyní zkoušel Dante najít pasem až do vápna Pléu, ale balon končí až u domácího gólmana.
8'
Nováček Ligue 1 se zvučnějšího klubu rozhodně v úvodu zápasu nezalekl. Domácí mají chuť hrát s míčem. Nyní se ale museli bránit útoku hostů. Tameze však celé útočné snažení pokazil nepřesnou nahrávkou.
7'
Domácí zahrozili z velké dálky. Kapitán Amiens Thomas Monconduit se opřel do míče, ale Cardinaleho příliš nevystrašil střelou mimo tři tyče.
6'
Wesley Sneijder se dostal snad poprvé k balonu. Jeho průniková přihrávka narazila jen do dobře stojícího Adénona.
5'
Dlouhý aut Jalleta měl najít opět Lees-Meloua. Ielsch byl však mnohem hladovější po balonu, získal ho, ale následnou přihrávku do vápna nedal přesně.
4'
Po faulu na Sneijdera u středové lajny hosté rozehráli svou útočnou akci po levém kraji. Lees-Melou kombinoval s Jalletem, ale dále než třicet metrů od branky soupeře se nedostali.
3'
Arnaud Souquet se poctivě vrátil do obrany a s přehledem odzbrojil Bourgauda. Následně hostující krajní obránce založil dlouhým pasem útočnou akci, kterou ale Pléa výrazně zbrzdil ve středu pole.
2'
První poločas rozehráli ze středového kruhu fotbalisté Nice. Domácí skvěle napadali a jako první se dostali do pokutového území. Dokonce přišla velmi rychle i první střela. Kakuta pálil z voleje jen do obránce před sebou.
1'
Hlavní rozhodčí již přivádí obě úvodní jedenáctky na hrací plochu. Zápas čtvrtého kola nejvyšší francouzské soutěže tak může za několik málo okamžiků začít.

Amiens SC: Gurtner – El Hajjam, Gouano, Adénon, Dibassy – Bourgaud, Monconduit (C), NDombèlé, Ielsch – Mou. Konaté, G. Kakuta.
Náhradníci: Bouet – Manzala, Dompé, Charrier, Cissokho, N'Gosso, Koita.

OGC Nice: Cardinale – Souquet, Dante, Le Marchand, Jallet – Koziello, Tameze – Walter, Sneijder, Lees-Melou – Pléa.
Náhradníci: Benítez – Saint-Maximin, Srarfi, Burner, M. Sarr, Makengo, Ganago.

Rozhodčí: Hamel – Boutry, Philippe.
Amiens SC

Amiens v minulé sezoně dokázalo uhrát druhé místo v Ligue 2 a dostat se tak přímo do nejvyšší francouzské soutěže. V ní se ale týmu ze severu Francie nedaří. V prvních třech kolech dokonce nevstřelil ani branku. Nejdříve z toho byla prohra 0:2 na trávníku PSG, následně 0:3 na vlastním stadionu s Angers a v minulém týmu se nováček Ligue 1 nevypořádal 0:2 s Saint-Étienne. V dnešním zápase se tak domácí budou pokoušet spíše než vyhrát, vstřelit alespoň branku.
OGC Nice

Nice se teprve poprvé od svého návratu do Ligue 1 v roce 2002 umístilo v minulé sezoně na medailové pozici. Tým z jihu Francie předváděl po celou sezonu skvělé výkony, především v jasní části, kdy si připsal i dvanáct zápasů bez porážky. Nice hrálo také základní skupinu Evropské ligy. V konkurenci Schalke, Krasnodaru a Salzburgu ani dvě výhry na postup do playoff nestačily. V domácí soutěži se muselo Nice sklonit jen před giganty Monakem a PSG, ze třetího místa si zajistilo předkolo Ligy mistrů.

Ligue 1 už má za sebou tři kola. V prvním se Nice střelecky neprosadilo a z trávníku Saint Etienne si odvezlo nejtěsnější porážku 0:1. Ani první ostrý start před domácím publikem se Nice nepovedl. Proti nováčkovi z Troyes ještě stačil po hodině hry vyrovnat z penalty Alessane Plea, ale nakonec i druhý zápas byl pro Nice bez bodu. V minulém týdnu se zapojil do hry proti Guingampu i uzdravený Balotelli a letní posila Sneijder. Po brankách Pléi a Waltera Nice vyhrálo 2:0.

Bitvu o Ligu mistrů proti Neapoli nedokázali uhrát a museli se tak spokojit jen s Evropskou ligou.
Krásný nedělní večer, vítám všechny příznivce fotbalu. Francouzská Ligue 1 pokračuje již čtvrtým kolem a my se společně zaměříme na zápas Nice, které zamíří na trávník Amiens.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.