Ligue 1 - 28. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Amiens : Rennais - 3. března 2018   20:00

0:2
(0:1)
Rennais
41' Khazri   • 86' Sarr  (Gelin)
Amiens
Gurtner – Cissokho, Adénon, Gouano (C), Dibassy – Monconduit, Ielsch – Manzala (80. Avelar), Mendoza, Gakpé (71. Bourgaud) – L. Traoré (63. Mou. Konaté).
Bouet – Fofana, Bourgaud, Mou. Konaté, Zungu, Avelar, El Hajjam.
Rennais
Koubek – H. Traoré, Mexer, Gnagnon, Bensebaini – André (C), Gelin, Siliki (70. Sarr) – Khazri (89. Amalfitano), D. Sakho, Hunou (60. Bourigeaud).
Diallo – Prcić, Sarr, Bourigeaud, Amalfitano, Gourcuff, Danzé.

Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 10:10. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 19:16.
Je konec! Fotbalisté Rennes nakonec dokázali ustrážit svoje vedení a navíc se před konečným hvizdem ještě radovali z druhé branky. Nutno dodat, že druhý poločas byl o poznání nudnější, avšak dnešní utkání by si zaslouželo spíše dělbu bodů.
90+3'
90+2'
Zdá se, že o vítězi utkání je rozhodnuto. Tento fakt vykresluje i dosavadní dění na hrací ploše, v držení míče jsou totiž hosté.
90'
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.
89'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Wahbi Khazri, přichází Morgan Amalfitano.
87'
V tuto chvíli to budou mít domácí hráči hodně složité. Nejen, že prohrávají o dvě branky, navíc do konce zápasu zbývá už jen několik minut.
86'
Rennes právě vstřelilo branku!
Teď už to ale hostům vyšlo! Krásná akce středem hřiště nakonec opět putovala na kopačku ISMAILYHO SARRA, který náramnou ránu poslal nejprve do břevna, od kterého se míč odrazil za brankovou čáru.
86'
Ani další šance nekončí v brance! Tentokráte dostal přízemní centr na malé vápno Sakho, zakončení ale směřovalo pouze do brankáře.
85'
Co chybělo! Jeden z domácích hráčů poslal míč přímo na kopačku Bourigeauda, jehož rána z první zaplula vedle tyče.
84'
Rychlý protiútok v podání fotbalistů Rennes vyřešil hodně zbrklou střelou Sarr. Technický projektil navíc směřoval do rukou brankáře.
83'
Amiens začíná svírat mírného favorita zápasu. Bourgaud tentokráte zahrával rohový kop, který na přední tyči musel likvidovat Koubek.
82'
Mendoza se nakonec rozhodl přenechat rozehrávku standardky. K míči se tak postavil Bourgaud, jehož nabídka nebyla vůbec dobrá.
81'
Časomíra se nám dostala do závěrečné desetiminutovky. Amiens se stále nemůže dostat do velké šance, naopak hosté skvěle brání.
80'
Střídání v týmu Amiens SC: ze hřiště odchází Harisson Manzala, přichází Danilo Avelar.
79'
Český brankář Koubek se dostal k rozehrávce od své svatyně, která mu trvala docela dlouho. I tak přesným výkopem našel Sakha.
78'
Žlutou kartu dostává Wahbi Khazri (Stade Rennes FC).
77'
Bourgaud si počkal na přihrávku od Cissokha a poté v šestnáctce hledal Konatého. Spolupráce dvou střídajících hráčů skončila pouze u Koubka.
74'
Khazri se dostal do obtížné pozice, odkud raději roztáhl hru na druhou stranu. Traorého na nic nečekal a ihned poslal do vápna slabý centr.
73'
Na opačném pólu hrací plochy se kupředu řítil Cissokho, jenomže svojí přízemní prudkou nabídku poslal do rukavic Koubka.
72'
Bourigeaud měl k dispozici slibnou pozici ze standardní situace, svůj technický obstřel zakroutil těsně vedle vzdálenější šibenice.
71'
Střídání v týmu Amiens SC: ze hřiště odchází Serge Gakpé, přichází Emmanuel Bourgaud.
70'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází James Lea Siliki, přichází Ismaïla Sarr.
69'
Khazri se dostal do operativní pozice, avšak cesta vpřed byla zkřížená. Proto raději zvolil přihrávku vedle stojícímu Bensebainimu.
68'
Dibassy už nestačil zachytit balón na vymezeném prostoru a místo toho se k autu dostal Traoré. Hostující bek si jako adresáta vybral Andrého.
67'
Pro nezaujatého fanouška je druhý poločas ohromným utrpením. I nadále sledujeme nekonečné souboje u středového kruhu.
66'
Po delší době konečně alespoň nějaké zakončení. Zpoza šestnáctky se o míče opřel Gelin, jeho střela doputovala do reklamního banneru.
65'
Khazriho nabídka putovala na naběhnuvšího Sakha, před kterým včas zasáhl Adénon. Domácí zadák poslal míč za autovou čáru.
64'
Netrvalo dlouho a hráči Rennes se pokusili zahrozit z dalšího autového vhazování. Tentokráte byl v souboji důrazný Gouano.
63'
Střídání v týmu Amiens SC: ze hřiště odchází Lacina Traoré, přichází Moussa Konaté.
62'
Zároveň se nám časomíra dostala za hodinu hry. Druhý poločas je značně opatrnější a zatím jsme stále neviděli žádnou vyloženou šanci.
61'
Zadáci domácího celku se snaží najít cestičku středem hrací plochy, ta ja ale velmi dobře střežena. Proto na kombinaci není příliš prostoru.
60'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Adrien Hunou, přichází Benjamin Bourigeaud.
59'
Hned dvakrát se do vzdušného prostoru musel vydat Gurtner, jenž ani v jednom případě neměl sebemenší problém. Nyní se sám ujme rozehrávky.
58'
Po delší době se fotbalisté Rennes dostali k volnému kopu. Tradiční exekutor podobných záležitostí Khazri
57'
Domácí lodivod si ještě na něco stěžoval hlavnímu sudímu, který celou situaci stačil ukočírovat. Mezitím se k míči dostali hosté.
56'
Gakpé ještě špičkou kopačky dokázal vrátit balón do ohně, na malém vápně ale číhal početný hlouček v opačných dresech.
55'
Na scénu musel přiběhnout lékařský personál, jenž si vzal do péče hostujícího Silikiho. Ten nakonec musel odkulhat ven ze hřiště.
54'
Po provedení zmiňovaného rohového kopu se domácí tábor dožadoval pokutového kopu. Hlavní sudí se ale neodvážil odpískat.
53'
Cissokho si prostřednictví autového vhazování vybral Gakpého, který byl ihned zdvojen. I tak otřel míč o nohu protihráče a Amiens má k dispozici roh.
52'
Khazri se tentokráte pokusil oslovit své spoluhráče, kteří se ale ve vzduchu nedokázali prosadit. Včas musel vyběhnout Gurtner.
51'
Hunou nastartoval své dolní končetiny, avšak s ním se dokázal vzorně vrátit domácí Cissokho. Rennes si ale vybojovalo další volný kop.
50'
Rozehrávky se ujal střelec vyrovnávací branky Khazri, jehož nabídka byla odklizena z přední tyče. Následně nevyšel ani druhý centr.
49'
Na opačné straně si život nechtěl komplikovat Gouano, jenž poslal míč daleko ze hřiště. Na pořadu dne je rohový kop pro Rennes.
48'
Urostlý Traoré byl v souboji s Gnagnonem o trochu pozdě a ihned z toho byl nedovolený zákrok. Odkopu se ujme sám Koubek.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož rozehrávku si vzali na starost tentokráte hosté. Ti budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Máme za sebou úvodní dějství, jenž nám nabídlo územní převahu domácího celku. Amiens si vytvořilo několik vyložených šancí, pokaždé se ale fantastickým způsobem činil Koubek. Na opačné straně si toho Rennes moc nevytvořilo, avšak velké šance přicházely až na konci poločasu. Nejprve Khazri orazítkoval břevno, avšak o pár vteřinek později už dokázal vsítit branku. Na světelné tabuli tak svítí výsledek 0-1.
45'
41'
To nyní už ale neplatí! Nedůslednost jednoho z domácích hráčů dokonale potrestal WAHBI KAZHRI, jehož ztečovaná rána proskákala až do sítě.
40'
Rennes mohlo udeřit z přímého kopu, míč ale doplachtil pouze do břevna. Hosté mohli skórovat zničehonic, stav je i nadále bezbrankový.
39'
Žlutou kartu dostává Julien Ielsch (Amiens SC).
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo přes pět minut. Uvidíme, jestli se bude nastavovat.
38'
Mendoza se i v tomto případě odvážil vypálit přímo na Koubka. Český brankář musel jistit bližší tyč, míč ale proskákal těsně vedle.
37'
Aktivní útočník Traoré se po jednom ze soubojů skácel k zemi a Amiens má k dispozici další volný kop. Tentokráte zhruba ze třiceti metrů.
36'
Senzační Koubek! Dibassy poslal do malého vápna parádní centr, po kterém se do zakončení dostal Traoré. Vynikajícím zákrokem se ale předvedl Koubek.
35'
Sakho sice uspěl v hlavičkovém souboji proti Adénonovi, avšak odražený míč sebral Cissokho. Hra je v tuto chvíli hodně nepřesná.
34'
Cissokho si raději počkal na podporu svých kolegů, kteří se po pár vteřinách přiřítili. Amiens v tuto chvíli kombinuje na útočné polovině.
33'
Monconduit se rozhodl vypálit z velké vzdálenosti, nicméně před Koubkem se k teči dostal Traoré. Míč ale doputoval metr vedle tyče.
32'
Netrvalo dlouho a do ideální pozice ke skórování se dostal Sakho. Senegalský útočník pálil z otočky, jeho rána ale putovala těsně nad břevno.
31'
Traoré chytře vystoupil z obranné linie a míč odkopl ke středovému kruhu. Následně si pro změnu vybojoval autové vhazování Cissokho.
30'
Právě po jednom z nich se za hlavu musel chytnout domácí Monconduit, jenž byl udeřen loktem. Na nic vážného to ale nevypadá.
29'
Momentálně sledujeme hodně nezáživnou pasáž, která nám nenabízí nic moc zajímavého. K vidění je nespočet osobních soubojů.
24'
Do hry se vměstnává spoustu nepřesností. Ani jeden z týmů není schopný přejít polovinu hřiště. Nyní to pro změnu zkouší Rennes.
23'
Poslední minuty se výhradně odehrávají na polovině hostujícího mužstva. Amiens se ale nemůže probít k pokutovému území.
22'
Aktivní Dibassy opět dělal problémy na své oblíbené levé straně, kde nakonec neuspěl s centrem. Výsledkem je zisk rohového kopu.
21'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku. Územní převahu zatím má Amines, jenž svého soupeře hned několikrát pořádně zmáčklo.
20'
Dibassy si nevěřil na individuální průnik po levém křídle, načež ještě spolupracoval s Ielschem. Druhý jmenovaný centr pouze ke Koubkovi.
19'
Hunou operoval na levém křídle, kde se následně dostal do zakončení. Jeho rána z první ale nebyla povedená a skončila daleko vedle.
18'
Prudká přihrávka z kopačky Traorého se s trochou štěstí dostala k Sakhovi, který se v době nahrávky nacházel v ofsajdovém postavení.
17'
Po delší době se k míči dostalo také Rennes, avšak dalekonosný nákop doplachtil až do prostoru, ve kterém se pohybuje Gurtner.
16'
I nadále má Amiens více ze hry a hosté jsou nuceni se pouze bránit. Před malým momentem nevyšla Manzalovi kolmice za obranu.
15'
Zničehonic se do obrovské příležitosti dostal útočník Traoré, který si ale tváří v tvář Koubkovi vylámal zuby. První vyložená šance zápasu!
14'
Žlutou kartu dostává Lacina Traoré (Amiens SC).
14'
Hned nadvakrát se Bensebaini pokoušel prodat míč do malého vápna, po druhém pokusu se včas k míči dostal pozorný brankář Gurtner.
13'
Zřejmě cvičený signál. Khazri totiž přiťukl Bensebainimu, jehož střela byla slabá. I tak byla lehce tečována a hosté budou zahrávat rohový kop.
12'
Standardka také pro Rennes. Monconduit si totiž pomohl zcela viditelným taháním za dres a hosté mají k dispozici volný kop z osmadvaceti metrů.
11'
Odpovědnost na sebe opět vzal Mendoza, jenž to zkoušel přímo na branku. Koubek se hnul včas k tyči, nicméně i přesto nemusel zasahovat.
10'
Domácí Mendoza se dožadoval odpískání hraní rukou, což následně potvrdil také rozhodčí. Amiens bude zahrávat standardní situaci.
9'
Manzalovi absolutně nevyšla patička na volného Monconduita a k míči se tak dostalo Rennes. Rychlý protiútok ale doslova zazdil Sakho.
8'
Dibassy se podíval vpřed, načež poslal načechraný bochánek podél autové čáry. Jako první u míče byl Traorého, jenž poslal balón vysoko do hlediště.
7'
Traoré si zahrával s míčem na vlastní obranné polovině, avšak protiútok v podání soupeře nebyl nebezpečný. S míčem momentálně hraje Gurtner.
6'
Nedovolený zákrok také ze strany domácích. Mendoza se při napadání opřel do Bensebainiho, který se skácel k zemi.
5'
Poprvé se k hracímu předmětu dostal hostující brankář Koubek, jenž ho odkopl na druhou stranu hrací plochy. Tam jeho kolegové vybojovali aut.
4'
Amiens zahrávalo standardní situaci z velké vzdálenosti. Míče se chopil Mendoza, po jehož lehkém dloubáčku zakončil Adénon vedle branky.
3'
Hned první útočná akce domácího celku byla hodně nebezpečná. Míč propadl na malém vápně k Gakpému, který balón netrefil ideálně.
2'
Žlutou kartu dostává James Lea Siliki (Stade Rennes FC).
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali domácí, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

Amiens SC: Gurtner – Cissokho, Adénon, Gouano (C), Dibassy – Monconduit, Ielsch – Manzala, Mendoza, Gakpé – L. Traoré.
Náhradníci: Bouet – Fofana, Bourgaud, Mou. Konaté, Zungu, Avelar, El Hajjam.

Stade Rennes FC: Koubek – H. Traoré, Mexer, Gnagnon, Bensebaini – André (C), Gelin, Siliki – Khazri, D. Sakho, Hunou.
Náhradníci: Diallo – Prcić, Sarr, Bourigeaud, Amalfitano, Gourcuff, Danzé..
Stade Rennes FC

Na opačné straně stojí Rennes, tedy celek, který by chtěl zamíři do pohárové Evropy. Situace sice není špatná, avšak ze sedmého místa se dívá na čtvrtý Lyon s dvanáctibodovým mankem. Rennes má shodně jedenáct výher a jedenáct porážek, avšak forma z posledních zápasů je spíše pozitivní. Rennes totiž dokázalo zvítězit dvakrát z posledních tří ligových zápasů. Co se týče bodového zisku na hřištích soupeře, tam se Rennes dokonce řadí mezi pět nejlepších celků soutěže. Lépe na tom je pouze Monako, Marseille, Lyon a PSG.
Amiens SC

Fotbalisté Amiens v letošní sezóně předvádějí hodně kolísavé výkony, které je snesly na dosavadní patnáctou příčku. Amiens se nachází pouhý jeden bod od sestupového pásma a každý následující zápas je velmi důležitý. Domácí celek dnešního utkání konečně v minulém kole zvítězil a ukončil tak čtyřzápasovou šňůru bez tříbodového zisku. Amines se potýká s málo produktivní útočnou vazbou, jenž je druhá nejhorší v celé soutěži.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Francouzská nejvyšší soutěž má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Amiens SC a Stade Rennes FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.