Ligue 1 - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Angers : Bordeaux - 6. srpna 2017   17:00

Angers
11' Fulgini (Guillaume) • 88' Guillaume
2:2
(1:1)
Bordeaux
27' Sankharé  (Kamano) • 53' A. Mendy  (Malcom)
Angers
Letellier – Manceau, I. Traoré (C) (75. Pavlović), Thomas, Capelle – Fulgini, Santamaría, Mangani – L. Coulibaly (67. Tait), Guillaume, Sunu (58. Toko Ekambi).
Michel – Ciss, Andreu, Pavlović, Tait, Toko Ekambi, Jean Tahrat.
Desiage – Boudikian, Grosbost
Stade Raymond Kopa, Angers
Bordeaux
Costil – Sabaly, Jovanović, Lerager, Pellenard – Vada (70. Plašil), Toulalan (C), Sankharé – Malcom (83. T. Touré), A. Mendy (76. Laborde), Kamano.
Prior – Plašil, Lewczuk, Laborde, Gajić, T. Touré, Youssouf.

Z dnešního utkání je to ode mne všechno. Tímto se s vámi loučím a přeji vám hezký zbytek dne!
Je dobojováno! Oba celky se v úvodním kole nové sezóny rozchází poměrně spravedlivou remízou. Angers se sice v průběhu druhé půle trápilo a spíše sekundovalo Bordeaux, které se dokázalo rychle dostat do vedení, ale díky své snaze se domácím v samotném závěru podařilo srovnat, a oba celky si tak odnáší ze zápasu 1 bod. Na straně domácích lze jednoznačně pochválit dnešního debutanta v dresu Angers, tedy útočníka Guillaumea, který si připsal jednu asistenci a následně i vyrovnávací branku. Na straně druhé pak musím vyzdvihnout Kamana, jenž bez přestání dělal závary na levém křídle domácím obráncům.
90+3'
90+2'
Toko Ekambi neměl moc možností na výběr jak přerušit rychlý brejk hostujících hráčů, a tak i za cenu žluté karty volil možnost ostrého skluzu.
90+1'
Nastavovat se budou 3 minuty navrch řádné hrací doby.
90'
Sankharé k velké nelibosti dostává za svůj drobný faul žluté napomenutí. Může být alespoň rád, že Angers nevyužilo nařízeného přímého kopu.
89'
Angers je po vstřelené brance „na koni“.
88'
Angers právě vstřelilo branku!
A je znovu vyrovnáno! Toko Ekambi se středem hřiště dostal do šestnáctky, odkud ihned vypálil na bránu. Costil dokázal střelu pouze vyrazit před sebe, kde již byl připravený BAPTISTE GUILLAUME, který pohodlně doráží do odkryté brány.
86'
Kamano u postranní čáry ostrým skluzem sestřelil míč zpracujícího si Manceaua, za tohle nemohlo přijít nic jiného, než žlutá karta.
85'
Gólman Letellier dokázal vysoký centr do malého vápna alespoň vyboxovat.
84'
Hosté budou po faulu na Leragera zahrávat přímý kop ze zhruba pětatřiceti metrů.
83'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Malcom, přichází Thomas Touré.
82'
V hloučku hráčů zpoza vápna dokázal vypálit Mangani tvrdý projektil, jenž Costil bezpečně zneškodnil.
81'
Angers se rychlou kombinací na vlastní půlce uchyluje k masivnímu přechodu do ofenzivy.
80'
Nepřesný nákop hráčů v černobílých dresech končí až u gólmana Costila, jenž si nejprve sklepává míč a až po chvíli jej zvedá do vlastní náruče.
79'
Do konce zápasu zbývá ještě zhruba deset minut, podaří se Angers srovnat k cenné remíze?
78'
Hlavičkující stoper Toulalan odhlavičkoval balón do zámezí a následně narazil na loket uhýbajícího Toko Ekmabiho. Hlavní rozhodčí tentokrát kartu ze své kapsičky vytahovat nebude.
77'
Ze strany Girondins Bordeaux se v závěru zápasu bude jednat již zejména o taktickou bitvu, kdy se hostující hráči budou snažit hlavně neinkasovat branku.
76'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Alexandre Mendy, přichází Gaëtan Laborde.
75'
Střídání v týmu Angers SCO: ze hřiště odchází Ismaël Traoré, přichází Mateo Pavlović.
73'
Další žlutá karta pro domácí hráče, tentokrát je viníkem nedávno příchozí Flavien Tait, jenž aktuálně přišlápl chodidlo svého soupeře.
72'
Kamano nyní dokázal překonat povyběhnutého Letelliera, ale Traoré jako správný kapitán na poslední chvíli dokázal zastavit skákající balón směrem do brány.
71'
Mendy si poměrně dobře nabíhal do pokutového území na vysoký centr, ale k míči se dokázal dříve dostat gólman Letellier.
70'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Valentin Vada, přichází Jaroslav Plašil.
69'
Naprosto zbytečný útočný faul Manganiho na polovině soupeře, hra je přerušena.
68'
Angers se stále marně pokouší ohrozit Costilovu bránu, obrana Bordeaux až na pár vyjímek působí velmi kompaktně.
67'
Střídání v týmu Angers SCO: ze hřiště odchází Lassana Coulibaly, přichází Flavien Tait.
65'
K rozehrávce standardní situace se postavila dvojice Fulgini – Mangani, přičemž druhý zmiňovaný nacentroval balón přímo do břevna! Bez Costilova zásahu nakonec končí míč v zámezí.
64'
Hostující obrana se nyní bude muset připravit na nebezpečí v podobě přímého kopu.
63'
Máme tady první karetní postih dnešního zápasu. Capelle svým skluzem u autové čáry ostře fauloval Malcoma a zaslouženě vidí žlutou kartu.
61'
Domácí obránci se dokázali snadno zmocnit balónu a vyslali Toko Ekambiho do rychlého brejku, který končí poté, co nově příchozí hráč po dlouhém sprintu sám zavrávoral a spadl k zemi.
60'
Po faulu na útočníka Kamana bude následovat přímý a následně i rohový kop.
59'
Hosté ve venkovních červených dresech mají stále převahu co se držení míče týče.
58'
Střídání v týmu Angers SCO: ze hřiště odchází Gilles Sunu, přichází Karl Toko Ekambi.
56'
Odražený balón se nyní dostal na kopačku Fulginiho, jehož střelu zblokoval jeden z obránců. Zřejmě to byl stoper Jovanović.
55'
Malcom teď doslova přepadl přes ležícího Santamaríu, přesto budou hosté rozehrávat volný kop z vlastní půlky hřiště.
54'
Angers má stále problém s přechodem přes půlící čáru.
53'
Bordeaux právě vstřelilo branku!
Hosté obrací vývoj utkání a ujímají se vedení! Malcom dostal dobrý vzdušný balón do pokutového území, z levé strany kolmicí přihrával před bránu, kde se navzdory drobnému tahání za dres dokázal ALEXANDRE MENDY natáhnout po míči a usměrnil jej přesně k pravé tyči.
51'
Také Angers se nyní pokouší zahrozit, rychlý centr do malého vápna Costil včas zachytil před naskakujícím Guillaumem.
50'
Kamano se nebezpečně otáčel na hranici šestnáctky, ale v tísni raději posunul míč na Pellenarda, jehož centr skončil pouze na hlavách domácích obránců.
49'
Mangani společně s Fulginim velmi dobře napadají, a ztěžují tak svému soupeřovi rozehrávku.
48'
Vada byl na hranici šestnáctky faulován Capellem, sudí ponechal výhodu a míče se zmocnil Malcom, jenž si následně nechal zakutálet míč do zámezí.
47'
Santamaría se pokusil rychle přenést míč k levé postranní čáře, avšak Sunu nedokázal balón zachytit.
46'
První poločas úvodního kola nového ročníku Ligue 1 končí mezi Angers a Girondins Bordeaux nerozhodně 1:1. Domácí zažili velmi dobrý vstup do utkání a v 11.minutě se zaslouženě ujali vedení. Pak ale na jejich hře začalo ubývat kvalit a hosté z Bordeaux začali přelévat otěže hry více na svou stranu. Výsledkem byla srovnávací branka Sankharého ze 27.minuty. Bordeaux má jak pozičně, tak i ofenzivně navrch, a tak je jen otázkou, kdy se dočkáme v jejich podání další branky.
45+3'
45+2'
Poslední akcí prvního poločasu bude rohový kop pro Bordeaux. Ten po nepřesném centru končí útočným faulem hostujících hráčů.
45+1'
Fulginiho vysoký centr do předbrankového prostoru dokázal naskakující Guillaume trefit pouze zátylkem své hlavy, Costil následně bezpečně chytá.
45'
Hlavní rozhodčí bude nastavovat dvě minuty.
44'
Přímý kop pro Angers SCO. Manganiho dlouhý centr nejenže nezachytil žádný ze spoluhráčů, ale ani natažené paže gólmana Costila, a tak balon končí v zámezí.
43'
Mendy se u postranní čáry dopustil útočného faulu, hráči Angers rychle přebírají míč pod svou kontrolu a spěchají do útoku.
42'
Sunu vyslal Coulibalyho do útoku středem hřiště, ovšem jediné co domácí hráči z celé akce získali, je autové vhazování.
41'
Uspěchaný centr do šestnáctky Angers dokázal ještě zachytit Kamano, následně však na úkor Manceaua o míč přišel.
39'
Balón mimo hrací plochu, Letellier bude odkopávat od brány.
38'
Hráči Angers v posledních okamžicích nepředvádí dobrou hru a spíše jen bezmocně kontrují svému soupeři.
37'
Toulalan se svým tělem nyní doslova natlačil pod hlavičkujícího Manceaua, čímž dokázal pro svůj tým vybojovat výhodu volného kopu.
36'
Mangani končí těsně před průnikem do pokutového území v pádu na hrací ploše, ale sudí Desiage nechává hru pokračovat.
35'
Centrovaný balón před Costilovu bránu hosté odrazili mimo vápno, kde se rozhodl z první naslepo zakončit Santamaría. Míč letí vysoko na tribunu.
34'
Letellierův výkop od brány prodloužili hráči ve středu hřiště na Coulibalyho, jenž zkusil prověřit Costila pohotovou střelou z dálky.
33'
Prozatím nejnebezpečnějším hráčem hostí je na levém křídle operující Kamano, který neustále zadělává obraně Angers na problémy.
31'
Z následné další rozehrávky rohového kopu již větší nebezpečí nevzniklo.
30'
Sankharé si velmi dobře naběhl na letící centr k zadní tyči, gólman pouze naprázdno promáchl ve vzduchu, ale naštěstí pro něj dokázal Capelle dokázal balón dříve odklidit do zámezí.
29'
Rohový kop pro Girondins Bordeaux.
28'
Bordeaux i nadále působí směrem vpřed poměrně odhodlaně.
27'
A je vyrovnáno! Kamano se výborně prosadil na levém kraji hřiště a vyslal k bližší tyči kolmou přihrávku, na níž si zběhnul YOUNOUSSE SANKHARÉ, který zblízka bezpečně proměnil.
25'
Po krátké odmlce je hra znovu v plném proudu.
24'
Vzhledem k vysokým teplotám, které momentálně ve Francii panují, hlavní rozhodčí nařizuje přerušení hry pro povinné doplnění tekutin.
23'
Další nebezpečí tentokrát sebejistě zažehnává gólman Costil, jenž si došel pro Sunuův skákající centr.
21'
Naopak domácí hráči teď velmi nebezpečně kolaborují v soupeřově šestnáctce, letící balón se odrazil před neobsazeného Sunua, ale ten se nedostal včas k zakončení.
20'
Bordeaux ze svého ofenzivního snažení zatím nic kloudnějšího nevytěžilo, zatím bez střeleckého zakončení.
19'
Rozehrávka nakrátko a následně dlouhý pas na zadní tyč úspěch neslaví, míč letí do zcela prázdného území.
18'
Pellenardův ostrý centr do malého vápna srazil obránce Thomas za bránu, hosté si vyzkouší první rohový kop dnešního mače.
17'
Po nepřesné přihrávce končí balón mimo hrací plochu, Costil bude odkopávat od brány.
16'
Hra se nám postupně začíná vyrovnávat, v posledních okamžicích se hraje rychlý fotbal ze strany na stranu.
15'
Jovanovićův dlouhý pas zamířil až na hranici šestnáctky, kde jej Kamano svou hlavičkou prodloužil do Letellierových rukavic.
13'
Ale nakonec z toho nebylo nic vážného, Kamano se nedokázal podél levé autové čáry prosadit.
12'
Inkasovaná branka tedy alespoň „nakopla“ hostující hráče, kteří se teď poprvé dostávají do útočné akce.
11'
Domácí se rychle a zaslouženě dostávají do vedení! Capelle z levého křídla vyslal kolmici do pokutového území, Guillaume dokázal sklepnout míč před ANGELA FULGINIHO, a ten zblízka po zemi překonal Costila.
9'
Bordeaux si zatím příliš kontaktu s míčem neužilo.
8'
To byla škoda! Angers se rychlou kombinací dostalo přes střed hřiště do útoku, ale Fulginiho finální přihrávka do šestnáctky nenašla pochopení u jeho spoluhráčů, a tak míč končí na kopačkách domácích.
7'
Nutno tedy říci, že Bordeaux zejména v zadních řadách s rozehrávkou poměrně výrazně riskuje.
6'
Domácí mají v úvodních minutách navrch, hráči Girondins se momentálně nemohou dostat ze sevření na vlastní polovině hřiště.
5'
Thomas nádherným křižným centrem vyslal po pravé čáře Manceaua, ovšem ten následně zazmatkoval a poslal míč do ochozů tribuny.
4'
Přímý kop pro Angers. Přízemní centr do pokutového území nakonec končí až v Costilově náruči.
3'
Mendy očekával od Sankharého rychlý pas za obranu, ten sice přišel, ale pouze do ofsajdové pasti.
2'
Capelle u postranní čáry důrazně dohrál souboj s Malcomem, po pádu hostujícího hráče sudí přerušuje hru.
1'
Domácí hráči se ujali úvodní rozehrávky, ale jejich rychlý nákop vpřed je ihned odražen.
1'

Angers SCO: Letellier – Manceau, I. Traoré (C), Thomas, Capelle – Fulgini, Santamaría, Mangani – L. Coulibaly, Guillaume, Sunu.
Náhradníci: Michel – Ciss, Andreu, Pavlović, Tait, Toko Ekambi, Jean Tahrat.

Girondins Bordeaux FC: Costil – Sabaly, Jovanović, Lerager, Pellenard – Vada, Toulalan (C), Sankharé – Malcom, A. Mendy, Kamano.
Náhradníci: Prior – Plašil, Lewczuk, Laborde, Gajić, T. Touré, Youssouf.

Rozhodčí: Desiage – Boudikian, Grosbost.
Přeji vám hezký den u sledování úvodního kola nového ročníku francouzské Ligue 1. Společně se dnes podíváme na střetnutí mezi Angers SCO a Girondins Bordeaux FC, tedy na zápas, v němž je mírnějším favoritem domácí celek.

Oba celky měly přes letní pauzu poměrně vydařenou přípravu a do svého kádru zasahovaly přestupovými změnami spíše střídmě. Dnešní zápas bude pikantní zejména pro útočníka Enza Crivelliho, jenž po čtyřech letech opustil Bordeaux a stal se hráčem právě Angers – ovšem jeho start je kvůli zranění nezodpovězenou otázkou. Za zmínku rozhodně stojí také nedávné vyřazení Bordeaux ve 3.předkole Evropské ligy, kdy po domácí výhře 2:1 hráči Girondins prohráli 1:0 na půdě Videotonu, a vypadli tak na úkor maďarského celku.Kdo vstoupí do nového ročníku úspěšněji? To se dozvíme od 17:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.