Ligue 1 - 19. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Angers : Dijon - 20. prosince 2017   20:50

Angers
42' Toko Ekambi (I. Traoré) • 55' Toko Ekambi
2:1
(1:1)
Dijon
7' Sliti  (Jeannot)
Angers
Letellier – Manceau, I. Traoré (C), Thomas, Andreu – Capelle (74. Tait), Jean Tahrat (37. Puyo), Mangani – Toko Ekambi, Fulgini (86. L. Coulibaly), Crivelli.
Mandrea – Bamba, Tait, L. Coulibaly, Sunu, Puyo, Belaïli.
Delerue – Philippe, Jouannaud
Stade Raymond Kopa, Angers
Dijon
Reynet (C) – Rosier, Lang, Djilobodji, Bouka Moutou (87. Rüfli) – Xeka, Abeid – Sliti (86. Bahamboula), Saïd, Sammaritano (68. Kwon Chang-hoon) – Jeannot.
Leroy – Yambéré, Rüfli, Marié, Massouema, Kwon Chang-hoon, Bahamboula.

90+3'
Fotbalisté Angers slaví po krásném fotbalovém představení první domácí vítězství v letošní sezóně a zmenšili ztrátu na nesestupová místa.
Dijon naopak prodloužil černou sérii porážek na venkovních hřištích na pět utkání.
Hosté sice vstoupili do zápasu lépe a od 7. minuty vedli, jenže Kamerunec Toko Ekambi letošním osmým a devátým gólem utkání otočil. Na každé straně ještě jednou zvonila tyč. Ve druhém poločase byli domácí fotbalisté jednoznačně lepší a vítězství si plně zaslouží.
90+3'
Výstavní střelu ze střední vzdálenosti vyslal na bránu Dijonu Coulibaly, brankář Reynet vyráží na roh.
90+2'
Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává Ádám Lang (Dijon FCO).
Maďarský stoper zezadu sejmul Taita.
90+2'
Útočí stále domácí, zpoza šestnáctky vypálil tvrdě přímo do Reyneta Manceau.
90+1'
Tři nastavené minuty dělí Angers od prvního domácího vítězství v sezóně.
90'
A Xekův faul na Puya přenáší hru dost blízko dijonské šestnáctce.
89'
Bahamboula se na hřišti neuvádí zrovna podle trenérových představ. Teď zase zabrzdil akci útočným faulem a čas už se Dijonu velmi rychle krátí.
88'
Střídajícímu Bahamboulovi se pokus o centr svezl po kopačce na horní síť.
87'
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Arnold Bouka Moutou, přichází Vincent Rüfli.
86'
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Naïm Sliti, přichází Dylan Bahamboula.
Střídání v týmu Angers SCO: ze hřiště odchází Angelo Fulgini, přichází Lassana Coulibaly.
85'
Angelo Fulgini trochu zbytečně odevzdává míč hostům unáhlenou a velmi nepřesnou střelou z dálky.
83'
Ve vzdušném souboji se srazili hlavami Fulgini s Abeidem a oba jsou ošetřováni na trávníku.
81'
Mohlo být vyrovnáno! Kwon přihrál přesně na hranici ofsajdu Jeannotovi, který pálil z první placírkou z penaltové značky a trefuje břevno Letellierovy brány.
80'
Po dlouhé době zahrozili hosté. Saïd na Rosierův centr nedoskočil, ale je tu alespoň roh.
79'
Žlutou kartu dostává Thomas Mangani (Angers SCO).
77'
Hosté potřebují skórovat, pokud chtějí pomýšlet na body, jenže v těchto fázích se naopak brání neustálým útokům domácích fotbalistů.
75'
Další obrovská šance Angers. Crivelli ťukl míč do strany a nepokrytý Tait měl po minutě na hřišti na noze třetí gól. Pálil prudce na zadní tyč, Reynet fantastickým zákrokem přesměroval míč těsně za ni.
74'
Střídání v týmu Angers SCO: ze hřiště odchází Pierrick Capelle, přichází Flavien Tait.
72'
Domácí fotbalisté jsou po přestávce jasně lepší a drží míč na soupeřově půlce.
69'
Také hráči Angers se ubránili rohu a z brejku si naběhl do tutové šance Toko Ekambi. Zakončoval sám proti Reynetovi, který hrudí vyráží.
68'
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Frédéric Sammaritano, přichází Kwon Chang-hoon.
68'
Mehdi Abeid však přímý kop téměř z velkého vápna namířil pouze do zdi.
67'
Také v tomto případě se Dijon ubránil a naopak dovedl svůj kontr až na soupeřovo velké vápno, kde byl faulován Sliti. Lepší místo pro přímý kop se na hřišti nenajde!
66'
Mangani vysunul Fulginiho, jehož průnik zlikvidoval čistým skluzem za cenu dalšího rohu Lang.
63'
Rohový kop číslo 4 pro Angers končí nezdarem, stejně jako všechny předchozí.
61'
Žlutou kartu dostává Ádám Lang (Dijon FCO).
Maďar oběma rukama odstrčil Crivelliho.
60'
Už se hraje, hosté si vyměnili několik rychlých přihrávek a narážeček před velkým vápem, černobílým se ale posléze podařilo odkopnout do bezpečí.
59'
Na půlící čáře leží otřesený Mangani, jehož naremploval Saïd přímo do těla poblíž stojícího Xeky.
58'
Že by se u Loiry slavilo první domácí vítězství v sezóně? Hosté vypadají po obratu ve vývoji skóre hodně zaražení.
55'
Angers právě vstřelilo branku!
KARL TOKO EKAMBI penaltu bez zaváhání proměňuje, Reynet mu skočil na opačnou stranu.
54'
Penalta pro domácí! Xeka zlehka zasáhl v šestnáctce Toko Ekambiho, který se snažil prosmýknout mezi dvěma hráči. "Kontakt tam byl", ale verdikt to byl přísný.
54'
Žlutou kartu dostává Xeka (Dijon FCO).
52'
Domácí šli okamžitě do brejku, Puyův centr prodloužil Toko Ekambi hlavou, jenže Crivellimu se v jedinečné pozici zamotal míč pod nohama a ani nezakončil.
52'
Vzápětí měli stejnou možnost hosté, Sammaritanův nákop však obrana zvládla.
51'
Maďarský obránce Lang odstrčil protihráče rukou, trestný kop Angers však končí znovu jen v Reynetových rukavicích.
47'
Toko Ekambi prostrčil míč do běhu Jeannotovi, který z těžkého úhlu Reyneta nepropálil.
46'
Už po 40 vteřinách si Reynet musel zase zahrát na Chilaverta a v pozici libera odvrátit rozběhnutý útok domácích.
46'
Statistiky 1. poločasu:
Držení míče 49% – 51%, střely na bránu 5:3, střely mimo 4:7, rohy 3:1, fauly 10:8, ofsajdy 0:1.
45+1'
První poločas skončil. V souboji trápících se mužstev sledujeme překvapivě výborný fotbal plný šancí a remízový stav je po 45 minutách zasloužený. Po přestávce se rozhodně máme na co těšit.
45+1'
Žlutou kartu dostává Angelo Fulgini (Angers SCO).
45+1'
Nastavuje se jedna minuta.
45'
Obecenstvo píská na rozhodčího, který písknul o chvilku předtím útočný faul domácích v šestnáctce.
42'
Domácí zahrávali přímý kop z hloubi pole, míč se od útočícího hráče kuriózně odrazil do strany k Andreuovi, který toho využil k výbornému centru na Traorého. Brankář Reynet ještě hlavičku urostlého obránce z Pobřeží Slonoviny vyškrábl, ale dorážející KARL TOKO EKAMBI se už nezmýlil.
Kamerunec střílí osmý gól v sezóně.
41'
Část diváků už radostně vyskočila ze sedadel. Fulgini sklepl Capelleho přihrávku ideálně do běhu Toko Ekambimu, který rozvlnil síť. Jenže jásot byl předčasný – bylo to z vnější strany.
40'
Crivelliho střelu z otočky tečovali dva hráči a rozhodčí teď domácím upřeli roh, poslední teč šla od bránícího fotbalisty v červeném.
38'
Domácí obrana byla hodně rozhozená, obránce Thomas stál před bránou prakticky sám, ale Jeannotovo zakončení dokázal zablokovat.
37'
Střídání v týmu Angers SCO: ze hřiště odchází Mehdi Jean Tahrat, přichází Loic Puyo.
Trenér Stéphane Moulin raději stahuje alžírského záložníka ze hřiště, červená karta se nad ním vznášela hodně nízko.
34'
Jenže ani tenhle roh se nevyvedl, nakonec domácí taktickým faulem na Abeida zastavili protiútok Dijonu a už jednou napomínaný Tahrat dostává důraznou domluvu od rozhodčího.
34'
Domácí si přihrávali na malém prostoru před dijonskou svatyní, Crivelliho tečovaná střela končí rohem.
33'
Po standardní situaci hlavičkoval slabě a nepřesně Xeka.
32'
Žlutou kartu dostává Mehdi Jean Tahrat (Angers SCO). Proti Saïdovi si pomohl nedovoleně rukama.
31'
Druhý roh Angers stahuje ze vzduchu s jistotou Baptiste Reynet.
30'
Bouka Moutou se rozhodl pojmout přímý kop z více než 30 metrů doslova, jeho ráně nakonec až tak moc nechybělo. Bránu přeletěla jen o decimetry, Letellier ovšem situaci kontroloval.
28'
Dijon zachránila tyč! Po dlouhém autu hlavičkoval z malého vápna Toko Ekambi, brankář Reynet byl bezmocný, ale míč se k němu od paty tyče odrazil zpátky přímo do náruče.
26'
Sliti běžel rovnoběžně s velkým vápnem, s trochou šťastných odrazů přešel přes několik domácích hráčů a posunul míč na úplně volného Sammaritana, který z 10 metrů o vlásek přestřelil.
25'
Žlutou kartu dostává Wesley Saïd (Dijon FCO).
23'
Rozběhnutý Crivelli upadl po bodyčeku před šestnáctkou hostů, sudí Delerue rozpažil. V tomhle případě se rozhodně pískat mělo.
22'
Domácí levý bek Andreu posílal nebezpečný centr na malé vápno, Reynet přečetl hru a míč vyboxoval.
20'
Rychlý brejk hostů: Jeannot dostal přetažený centr přesně na kopačku, jenže volej se mu svezl po vnějším nártu daleko vedle.
20'
Jestliže první desetiminutovka patřila jasně hostům, v té druhé převzali otěže do svých rukou domácí. Brankář Reynet už podruhé vypomáhá spoluhráčům mimo pokutové území a zatím mu to vychází.
18'
Toko Ekambi vypálil z 25 metrů, skákavá střela šla doprostřed brány.
17'
Vysoká noha dijonského kanonýra Saïda v obličeji Mehdiho Tahrata. Alžírský záložník se skácel k zemi, ale po krátké pauze bude pokračovat.
15'
Fotbalisté Angers kombinovali poblíž soupeřovy šestnáctky, přesnou finální přihrávku však nedali.
13'
Crivelli mířil přes zeď k tyči, kapitán Dijonu Reynet si stranu pohlídal a dobře kopnutý přímák vyráží.
12'
Djilobodji si pomohl v souboji s domácím Manceauem loktem, domácí mají vynikající příležitost přímého kopu z 20 metrů.
11'
Nic z toho. Opakovaný centr končí v Reynetových rukavicích.
10'
Hostující Lang uklidil míč raději na roh.
9'
Rychlá kombinace Dijonu, naštěstí pro domácí stál zakončující Saïd v těsném ofsajdu. Angers zatím vůbec nestíhá.
7'
Dijon právě vstřelil branku!
Další nádherná akce posílá hosty do vedení. Abeidovu kolmici pustil NAÏM SLITI mezi nohama Jeannotovi, jeho ránu zpoza šestnáctky Letellier pouze vyrazil do strany, kam si mezitím Sliti naběhl a přesnou střelou napnul síť.
5'
Roh hosté nevyužili, ale po faulu na Xeku, kterému přišlápl nárt Jean Tahrat, budou zahrávat přímý kop.
4'
Obrovská šance Dijonu! Jeannot z pravého křídla parádně předložil míč do šestnáctky, Wesley Saïd ho zasáhl halfvolejem z první a brankář Letellier musel záhy prokazovat své umění a vyškrábnout zpod břevna na roh.
2'
Nadějný přímý kop pro domácí poblíž rohu velkého vápna žádné ohrožení dijonské brány neznamenal.
1'
Utkání právě začalo. Angers hraje v černobílých dresech, hosté jsou celí v červeném.
Angers nasazuje do zápasu kontroverzní posilu – alžírského útočníka Belaïliho, jemuž FIFA podmínečně prominula zbytek čtyřletého trestu za doping. Pozitivně testován byl 8. srpna 2015 v zápase africké Ligy mistrů v dresu USM Alžír a od té doby nenastoupil k fotbalovému zápasu. Zatím se usadí na lavičku náhradníků.

Angers SCO: Letellier – Manceau, Traoré (C), Thomas, Andreu – Capelle, Tahrat, Mangani – Ekambi, Fulgini, Crivelli.
Náhradníci: Mandrea – Bamba, Tait, Coulibaly, Sunu, Puyo, Belaïli.

Dijon FCO: Reynet (C) – Rosier, Lang, Djilobodji, Moutou – Xeka, Abeid – Sliti, Saïd, Sammaritano – Jeannot.
Náhradníci: Leroy – Yambéré, Rüfli, Marié, Massouema, Kwon, Bahamboula.

Rozhodčí: Delerue – Philippe, Jouannaud.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:50.

Angers SCO
Domácí fotbalisté se po 18 kolech nacházejí na předposledním 19. místě především vinou tragické bilance na domácím hřišti u Loiry. Vlastním fanouškům ani jednou z osmi zápasů nedopřáli radost z vítězství. Ke čtyřem bodíkům za remízy naštěstí přidali 11 z venkovních hřišť a tak stále jejich ztráta na záchranu není propastná.
Celkem má Angers 2 vítězství, 9 remíz a 7 porážek a skóre 19:28.
Nejlepším střelcem klubu je Kamerunec Karl Toko Ekambi se 7 zásahy.

Dijon FCO
Fotbalisté z města proslaveného hořčicí si vedou solidně, patří jim deváté místo s 24 body (7-3-8) a skóre 27:31.
Dijonu se naopak vůbec nedaří venku, kde prohrál čtyři poslední zápasy. Doma naopak v posledních pěti kolech neztratil ani bod.
Klubovou tabulku střelců vedou s pěti góly Wesley Saïd (syn komorského otce a mauricijské matky) a Kwon Čang-hun, reprezentant Jižní Koreje.