Ligue 1 - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Caen : Guingamp - 16. prosince 2017   20:00

Caen
Vercoutre – Guilbert, Da Silva, Djiku, Mbengue – N'Kololo (77. Kouakou), Aït Bennasser, Féret (C), Repas (70. Bessat) – Santini, Rodelin.
Samba – Sankoh, Delaplace, S. Peeters, Bessat, Kouakou, Avounou.
Rainville – Stien, Denis
Stade Michel d'Ornano, Caen
Guingamp
Johnsson – Martins Pereira, Kerbrat, Sorbon, Rebocho – Deaux, Diallo – Salibur (90+2. Eboa Eboa), Benezet (46. Blas), Regis Coco (78. Phiri) – Briand (C).
Caillard – Ikoko, Blas, Phiri, Eboa Eboa, Thuram, Tabanou.

Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 6:1. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 19:13.
Dvě nastavené minuty uplynuly a zápas končí bez branek. Utkání dvou týmů ze středu tabulky příliš fotbalovosti nenabídlo. Bez šancí, bez branek, se spoustou osobních soubojů, takový byl dnešní zápasu Caen s Guingampem. V prvním poločase byl nejblíže vstřelení brance Ronny Rodelin, ale osmadvacetiletý útočník Caen promarnil povedený centr Guilberta a z jasné pozice branku přestřelil. Ve druhém poločase měl navrch Guingamp, ale Rémy Vercoutre v domácí brance neměl ani tak žádnou práci.
90+3'
90+2'
Střídání v týmu EA Guingamp: ze hřiště odchází Yannis Salibur, přichází Felix Eboa Eboa.
90+2'
Už to vypadalo, že by se hosté mohli dostat do šance, ale Blasův centr přišel až příliš pozdě. Domácí obrana se stačila vrátit na své pozice a Briandovi nedovolila zakončovat.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase dvě minuty.
90'
Dlouhý výkop Johnssona měl najít Brianda. Hostující kapitán se ale k míči nedostal, ale napadající Phiri donutil Vercoutrea odkopnout míč jen za postranní lajnu.
89'
Od Frédérica Guilberta se domácí snažili o útočnou akci. Po centru na Santiniho musel zasahovat před útočníkem Caen Sorbon. Ani další rohový kop domácích nepřinesl ohrožení hostující branky.
88'
Rodelin hledal svého parťáka v útoku Ivana Santiniho, ale ten nepochopil jeho prostrkávačku do vápna a tak za míčem ani neběžel a nechal ho Johnssonovi.
87'
Útočné snažení Caen pokračovalo rohovým kopem. Hostující obrana ale s přehledem odklidila míč až ke středové lajně.
86'
Mbengue se štěstím prošel do vápna, poté zkoušel nastřelovat míč před branku, ale skluzující Rodelin se již k zakončení přes Kerbrata nedostal.
85'
Guingamp je v posledních minutách aktivnějším týmem, ale k brakové příležitosti se nemůže prosadit. Nyní bojoval ve vápna Salibur, ale nezmohl se ani ke střele.
84'
Ve středovém kruhu byl povalen k zemi Deaux. Defenzivní záložník Guingampu sám rychle rozehrál do útoku. Jimmy Briand se ale proti přesile neprosadil.
83'
Zhruba posledních deset minut zápasu i s nastavením pro oba týmy. Na úvodní branku stále čekáme. Briand nyní vystřelil zpoza vápna jen do středu branky, kde byl připravený Vercoutre.
81'
Yannis Salibur se prosadil k centru z pravé strany. Před Vercourtrem se zjevil Briand, ale jeho hlavička v nouzi končí jen vysoko nad domácí brankou.
80'
Ronny Rodelin se dostal k balonu na pravé straně, prošel přes tři obránce, poté odevzdat míč Santinimu, který pálil z dobré pozice, ale jen mimo pravou tyč. Navíc je pískán ofsajd.
79'
Po boji o míč ve středu pole se dostal do útoku Santini. Chorvatský útočník však musel přihrávat zpět na Féreta. Kapitán Caen ho hledal zpět v pokutovém území, ale Johnsson byl připraven.
78'
Střídání v týmu EA Guingamp: ze hřiště odchází Marcus Regis Coco, přichází Lebogang Phiri.
77'
Střídání v týmu SM Caen: ze hřiště odchází Jordan N'Kololo, přichází Christian Kouakou.
76'
Také na druhé straně je pískán ofsajd. Za obranu vyplaval Marcus Coco, ale po signalizaci pomezního musí balon odevzdat.
75'
Ait Bennasser byl zastaven nedovoleně. Domácí se tak po delším čase dostali na útočnou polovinu. Féretův centr do vápna byl přesný, ale Da Silva je přichycen v ofsajdu.
74'
Také Rebocho je "odměněn" žlutou kartou po tvrdém faulu na Santiniho. Již šestá žlutá karta v zápase.
73'
Těsně před vápnem byl stažen k zemi Jonathan Pereira. Hosté tak měli k dispozici nadějnou možnost z volného přímého kopu. K míči se postavil kapitán Jimmy Briand, ale domácí obrana obstála.
72'
Rebocho měl přes sebou spoustu prostoru, ale centrem nikoho před brankou nenašel. Po obranné hlavičce Da Silvy rozehrával rohový kop Guingampu Salibur, ale Vercourte mohl být znovu v klidu.
71'
Dalším potrestaným hráčem zápasu je Marcus Coco, který zasáhl za dres unikajícího Mbembueho a tím mu zamezil přechod do rychlého protiútoku.
70'
Střídání v týmu SM Caen: ze hřiště odchází Jan Repas, přichází Vincent Bessat.
69'
Právě Pereira centroval z místa přestupku do pokutového území. Ale ani tentokrát nemusel Vercoutre předvést zákrok.
68'
Pereira svedl sprinterský souboj s Da Silvou. Ten se znovu provinil faulem a nebyl daleko od druhé žluté karty. Hlavní rozhodčí ho ještě nechává na trávníku.
67'
Caen se musí poslední minuty bránit. Coco si chtěl udělat prostor na levé straně, ale narazil na připraveného Guilberta, který ho bez větších potíží čistě zastavil.
65'
Ludovic Blas oživil útočnou hru po příchodu do druhého poločasu. Nyní po jeho přihrávce centroval do vápna Rebocho, ale Portugalec našel jen hlavu Djikua.
64'
Kerbrat rozhodně neodkopl míč ideálně. Rodelin ale společně se Santinim se k balonu nedostali. Naopak na druhé straně sprintoval za nakopnutým balonem Coco. Ale marně, Vercoutre byl rychlejší.
63'
Da Silva měl co dělat, aby ubránil Blase, který se už už hnal do pokutového území zcela sám. Na poslední chvíli ale ještě obránce Caen zasáhl.
62'
A další faul ve středu pole. Tentokrát byl až příliš agresivní domácí Ait Bennasser. Hlavní rozhodčí opět zastavuje hru, ale žlutou kartou netrestá.
61'
Na trávníku se začíná pořádně přiostřovat. Dalším potrestaným hráčem je Damien Da Silva.
60'
Po hodině hry se dostal k centru z levé strany Repas. Po jeho pasu do vápna se ale dostal jen k obrannému zákroku Coco.
59'
Frédéric Guilbert dostává žlutou kartu po střetu zcela mimo hru se Saliburem. Hlavní rozhodčí si ještě svolal oba hráče a důrazně je napomínal.
58'
Hosté se dostali do mírného tlaku. Domácí obrana ale zatím drží. Vercourte musel předvést další povedený zákrok proti střele Blase.
57'
Hosté pokračovali rohovým kopem, ale dopadli jako před malou chvíli Caen na druhé straně. Djiku s přehledem hlavičku mimo nebezpečí.
56'
Diallo se nebál ani se žlutou kartou jít do nebezpečného skluzu. Po zisku míče se pokusil překvapit Vercoutra, ale domácí brankář vyrazil míč nad břevno.
55'
Následný rohový kop již ni nebezpečného nepřinesl. Kerbrat s přehledem odhlavičkoval míč do bezpečí mimo pokutové území.
54'
Ivan Santini se zjevil zničehonic s míčem u nohy v jasné pozice. Jeho střelu z kroku, ale dokázal Johnsson skvěle vyrazit na rohový kop.
53'
Marcus Coco byl na pravé straně v problémech, přesto se pokusil dostat míč do vápna. Tam ale nebyl ani jeden ze spoluhráčů jednadvacetiletého ofenzivního fotbalisty.
52'
Také Karl-Johan Johnsson si poprvé ve druhé půli sáhl na balon. Nepříliš razantní a nepříliš dobře umístěná střela Repase nenadělala hostům žádné problémy.
51'
Julien Féret si to namířil s míčem středem přímo do vápna. Ještě před ním ho ale čistě odzbrojil Kerbrat ve spolupráci se Sorbonem.
50'
Ani druhý poločas nezačal aktivní hrou obou týmů. Guingamp se dostal k míči ve středu pole, ale poté přišla další z nepřesných přihrávek.
49'
Salibur se nacpal s míčem do vápna, ale tam si pomohl rukou v souboji s Djikem. Rozhodčí byl přesný a útočný faul odpískal.
48'
Ivan Santini se provinil proti pravidlům v souboji o míč u středové lajny. Rebocho skončil na trávníku a může rozehrát z místa přestupku.
47'
Do druhého poločasu vstoupili rozehrávkou hráči Guingampu. Na pravé straně se předvedl Coco, který zapojil do hry střídajícího Blase, ale tím akce hostů končí.
46'
Střídání v týmu EA Guingamp: ze hřiště odchází Nicolas Benezet, přichází Ludovic Blas.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:01.
Hlavní rozhodčí nenastavil v prvním poločase ani sekundu navíc a tak první pětačtyřicetiminutovka končí bez branek. Ani jeden z týmů si nevytvořil souvislejší tlak. Z mnoha a mnoha soubojů jde vyzdvihnout jen šanci Ronnyho Rodelina, který v ideální pozici před Johnssona přestřelil po centru Guilberta. Guingamp hraje o něco agresivněji a to se projevuje i na počtu žlutých karet. Defenzivní záložníci hostů již mají žlutý trest, naopak domácí hrají bez udělené karty.
45'
45'
Jordna Nkololo vybojoval míč ve středu trávníku, rychle se s ním vydal do útoku. Dokázal najít Santiniho, ale před Rodelinem už odstranil míč z nebezpečí Sorbon.
44'
Minutu před pauzou se dostal k balonu Mbengue. Obránce ze Senegalu centroval po trávníku, ale míč mu nesedl na kopačku ideálně a tak končí balon jen u Johnssona.
42'
U středového kruhu bojoval o balon Santini. Domácí útočník si poradil se zpracováním i s Benezetem, ale následná přihrávka na Rodelina již byla nepřesná.
41'
První poločas se pomalu blíží ke svému závěru. Po dalším faulu Dialla rozehrával volný přímý kop Julien Féret. Před brankou se dostal k hlavičce Rodelin, ale míč zastavil Johnsson. Navíc je pískán ofsajd.
40'
Deaux byl v souboji o něco později, přišlápl kopačku Benezetovi a je za to potrestán žlutou kartou.
39'
Domácí v útoku. Rodelin si zpracoval dlouhou přihrávku Féreta, poté našel Santiniho, ale Chorvat už proti obránci neuspěl.
37'
Marcus Coco měl na pravé straně dostatek prostoru pro centr, ale zvolil raději přihrávku před vápno do zhuštěného území. Při boji o míč fauluje Benezet a akce končí bez střely.
36'
Po střetu Rodelina s Deauxem se oba hráči ocitli na trávníku. Je však pískán nedovolený zákrok hostujícího záložníka. Následně ale přichází faul také Repase a míč tak mají znovu hráči Guingampu.
35'
Kerbrat musel znovu hlavičkovat na rohový kop. Od něj se podařilo domácím rozehrát do vápna. Julien Féret hledal před brankou Rodelina, ale útočník Caen se neprosadil.
34'
Po odraženém míči z vápna se připravil ke střele z druhého doteku Féret. Jeho dělovka se ale mezi tři tyče nevešla. Johnsson mohl pustit míč nad břevno své branky.
33'
Salibur tentokrát kombinoval s Briandem. Hostující kapitán ještě hledal Benezeta v pokutovém území, ale našel jen připraveného Vercoutra.
32'
Po dlouhé době přišel centr také před Vercoutra. Ten ale stále vysoký pas Salibura velmi snadno do rukavic.
31'
Ivan Santini se zamotal před vápnem Guingampu do svých vlastních kliček. Kerbrat mohl jen klidně přihlížet. Hosté nakonec získávají míč po faulu Rodelina.
30'
Po půlhodině hry stále na první branku čekáme. Domácí sice mají více míč v držení, ale šance zatím nepřicházejí ani na jedné straně trávníku.
29'
Guingamp se nemůže dostat k míči na delší dobu. Naopak domácí jsou silnější a silnější v postupné kombinaci. Tentokrát se ale vydal do útoku na pravé straně Pereira, který ale přesný pas do vápna nepřidal.
27'
Rohový kop se domácím vůbec nevydařil. Naopak na druhou stranu pádil s míčem u kopačky Briand. Ten je ale ještě na své polovině faulován.
26'
Opět v útoku domácí hráči. Repas kombinoval se Santinim, ten ještě předal míč před vápnem Rodelinovi, který střelou našel jen záda bránícího Kerbrata.
25'
Za domácí táhl útočnou akci Féret. Vyzval na pravé straně k náběhu Guilberta, následně se dostal do vynikající pozice Ronny Rodelin, ale osmadvacetiletý útočník nezužitkoval přesný centr od Guilberta k vedoucí brance.
24'
Marcus Coco je v prvním poločase hodně aktivní. Nyní si našel míč na levém kraji, ale musel čekat na své spoluhráče a než se mu nabídl do kombinace Briand, tak Coco o balon přišel.
23'
A další ofsajd. Tentokrát se zapomněl za posledním obráncem Nkololo. Karl-Johan Johnsson tak může rozehrát z klidové pozice těsně před vlastním vápnem.
22'
Po parádní přihrávce za obranu se hnal do útoku Santini. Ani on si však nepohlídal ofsajdovou pozici a tak musí samostatný náběh do vápna ukončit.
21'
Hlavičkovaná ve středu pole vyšla lépe domácím. Následně ale nedal přesnou přihrávku na několik metrů Repas. Coco toho využil ke střele, ale míč neměl dostatečnou razanci.
20'
Po dvaceti minutách prvního poločasu se pokusil o prudký pas do vápna Salibur. Míč byl ale tečován za brankovou lajnu. Od rohového praporku se hostům zatím příliš nedaří.
19'
Marcus Coco šel mezi dva obránce, ale svou aktivitou si vynutil faul. Po něm se ale hosté zbytečně zbavili míč a Rodelin mohl jít do útoku. Do akce se ještě zapojil Mbengue, ale poté už končí míč znovu u hostů.
18'
Ivan Santini si nyní pomohl loktem při souboji o míč. Hostující obránce Christophe Kerbrat se svalil k zemi a jen těžce se zvedá.
17'
Santini udržel míč u kopačky i přes tvrdý atak Kerbrata. Domácí pokračovali autovým vhazováním, ale Mbengue už centr do vápna přes Rebocha nepřidal.
16'
Féret vyhrál hlavičkový souboj u středové lajny, poté ale nepřesnou přihrávkou na rozběhnutého Rodelina míč znovu daroval hostujícímu týmu.
15'
Djiku rozehrál útočnou akci Caen ze své poloviny. Domácí se ale nedaří přechod do útoku. Ait Bennasser ztratil balon ještě daleko před vápnem Guingampu.
14'
Na druhé straně trávníku se pokusil překvapit Johnssona dalekonosnou střelou Repas, ale brankář Guingampu může být v klidu. Následně ještě dostává za zákrok ve středu pole žlutou kartu Diallo.
13'
Yannis Salibur se chtěl obtočit kolem bránícího Guilberta, ale míč mu při otočce odjel více od kopačky než by si sám hrát Guingampu představoval.
12'
Féret pádil s míčem z levé strany do vápna. Nepohlídal si však ofsajdovou pozici a jeho nadějný postup je zastaven.
11'
Už to vypadalo na nadějnou akci Caen, ale Santini se nejprve rozhodl v dobré střelecké pozici přihrávat. Nakonec přece jen pálil Nkololo, ale krajní záložník Caen našel střelou jen dobře postaveného Kerbrata.
10'
První desetiminutovka nenabídla žádné závratné tempo. Oba týmy spíše vsázejí na tvrdost. Právě to nyní potvrdil domácí Mbengue, který odtlačil soupeře od balonu.
9'
Po bitvě ve středu pole se zjevil u balonu Rebocho. Portugalec vhodil míč do hry zpoza postranní lajny, Briand musel bojovat o místo u balonu, ale přesile neodolal.
8'
Jimmy Briand chybuje při lehké přihrávce na několik metrů. Hosté se ale dostali zpět k balonu ještě na útočné polovině. Salibur však nepřešel přes prvního bránícího hráče Caen.
7'
Také na druhé straně si píská faul. Salibur poslal míč do vápna z místa přestupku, ale ani jeho nabídka do vápna nebyla úspěšná.
6'
Jan Repas měl na levém kraji dostatek prostoru. Naběhl si ale mezi dva obránce, udělal to ale šikovně a vynutil si faul. Znovu to byl Féret, kdo poslal míč do vápna z volného přímého kopu, ale ani tentokrát se Johnsson nezapotil.
5'
Jimmy Briand byl v dobrém postavení před vápnem, ale dlouhý pas si pomohl zpracovat rukou a tak hlavní rozhodčí zastavuje akci kapitána Guingampu.
4'
Zápas začíná pořádně ostře. Deaux zcela zbytečně nyní zajel do ležícího soupeře. Rozhodčí to ale přechází bez trestu a může se tak pokračovat ve hře.
3'
Také Salibur si zblízka prohlédl trávníku v Caen. Po faulu na něj se hosté dostali na útočnou polovinu, ale až k brance se neprodrali.
2'
Domácí fotbalisté Caen rozehráli úvodní poločas dnešního zápasu ze středového kruhu. Hned po několika sekundách byl faulován Rodelin a domácí zahrávali volný přímý kop. K němu se postavil Julien Féret, který našel v pokutovém území jen Sorbona.
1'
Hlavní rozhodčí již přivádí obě úvodní jedenáctky na hrací plochu. Zápas osmnáctého kola nejvyšší francouzské soutěže Ligue 1 tak může za několik málo okamžiků začít.

SM Caen: Vercoutre – Guilbert, Da Silva, Djiku, Mbengue – N'Kololo, Aït Bennasser, Féret (C), Repas – Santini, Rodelin.
Náhradníci: Samba – Sankoh, Delaplace, S. Peeters, Bessat, Kouakou, Avounou.

EA Guingamp: Johnsson – Martins Pereira, Kerbrat, Sorbon, Rebocho – Deaux, Diallo – Salibur, Benezet, Regis Coco – Briand (C).
Náhradníci: Caillard – Ikoko, Blas, Phiri, Eboa Eboa, Thuram, Tabanou.

SM Caen

Caen se loňská sezona vůbec nevydařilo. Tým ze západu Francie musel bojovat až do posledního kola o udržení. Příslušnost v elitní francouzské soutěži si zajistil až po remíze 1:1 v posledním kole na půdě PSG.

V novém ročníku Ligue 1 dokáže Caen vytěžit z minima maximum. V počtu vstřelených gólů je Caen druhé nejhorší, na zisku bodů to ale nemá žádný vliv. Hned šestkrát vyhrálo Caen o jednu branku. Poslední dvě kola se ale Caen hrubě nepodařilo. Na vlastním stadionu padlo s Lyonem 1:2. Před týdnem nestačilo na Toulouse po vlastní brance Da Silvy a proměněném pokutovém kopu Gradela. I tak je ale Caen na solidním devátém místě s minimálně ztrátou na pátou pozici.
EA Guingamp

Guingampu stačilo padesát bodů v minulém roce jen na konečné desáté místo, které nezaručilo pohárovou Evropu v nové sezoně.

Letos se daří týmu ze západu Francie ještě hůře. Nestabilní výsledky trápí Guingamp ze všeho nejvíce. Nejdelší série se ziskem bodu jsou aktuálně dva zápasy! Guingamp trpí především v útoku, jen něco málo přes jednu vstřelenou branku na zápas to jasně dokazuje. Před dvěma týdny ale parta okolo útočníka Jimmyho Brianda přerušila nepříjemnou sérii bez vítězství, když na půdě Troyes urvala tři body díky jediné brance právě Brianda. Poslední kolo s Dijonem rozhodla rychlá červená karta a Guingamp přesilovou hru využilo, vstřelilo čtyři branky a s přehledem si došlo pro tři body.
Krásný sobotní večer, vítám všechny příznivce fotbalu. Nejvyšší fotbalová soutěž Ligue 1 pokračuje osmnáctým kolem a my se společně zaměříme na zápas Caen, které před domácím publikem přivítá Guingamp.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.