Ligue 1 - 22. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Caen : Marseille - 19. ledna 2018   20:45

Caen
Caen
0:2
(0:0)
Marseille
55' Payet   • 73' Thauvin
Caen
Vercoutre – Guilbert, Da Silva, Djiku, Bessat – Delaplace (69. Diomandé), Sankoh, Féret (C) (84. Repas) – Rodelin – Santini, Stavitski (61. Bazile).
Samba – Diomandé, Avounou, Genevois, Armougom, Repas, Bazile.
Francois Letexier – Cyril Mugnier, Mahdi Rahmouni
Stade Michel d'Ornano, Caen
20 249 diváků
Marseille
Mandanda – B. Sarr, Rami, Rolando, Sakaj – Maxime López, Anguissa, Gustavo – Thauvin (78. Germain), N'Jie, Payet (C) (72. Ocampos).
Pelé – Kamara, Bedimo, Abdennour, Ocampos, Mitroglu, Germain.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Utkání sledovalo 20 249 diváků.
Držení míče: 43 % : 57 %.
Střely na branku: 2:4. Střely mimo: 3:8. Rohy: 1:4. Ofsajdy: 2:4. Fauly: 18:15.
Utkání je u konce a z bodového zisku se raduje favorit z Marseille. Hosté po pauze pokračovali ve své útočné snaze a dvakrát se dokázali gólově prosadit. První gól padl z penalty po faulu na Sarra a úspěšným střelcem byl Dimitri Payet. Bruhou branku si připsal Florian Thauvin a byla to opravdu povedená rána. Svůj pokus totiž zakroutil přesně do horního rohu Vercoutreho branky. Domácí toho dnes mnoho nepředvedli a výsledek je tak zcela zasloužený.
90+3'
90+2'
Marseille v poklidu kontroluje hru, vypadá to, že tohle si už hosté bez problémů pohlídají.
90+1'
Vercoutre vykopává od vlastní branky a pospíchá.
90'
Rozhodčí nastaví tři minuty.
90'
Už se zase hraje a jak se dalo čekat, hosté necentrovali do pokutového území, ale rozehráli do šířky.
89'
Rozhodčí uklidňuje situaci po faulu domácích, poté bude Marseille rozehrávat přímý kop.
88'
Marseille u míče, kombinací ve středu hřiště nedávají domácím šanci na případný výpad.
87'
Hra je teď dosti rozkouskovaná, tohle hostům maximálně vyhovuje.
86'
Polovysokou přihrávku odvrátil dobře postavený Anguissa, hosté dostali hru daleko od vlastního vápna.
85'
Přímý kop pro domácí, do vápna Marseille přiletí centr z pravého křídla.
84'
Střídání v týmu SM Caen: ze hřiště odchází Julien Féret, přichází Jan Repas.
83'
Na domácí lavičce je živo, trenér nachystal další střídání.
82'
Domácí Santini byl ve výskoku tvrdě atakován, okamžitě se pískalo proti Marseille.
81'
Hosté měli roh, Lopezův centr byl na malém vápně domácími celkem hravě odvrácen.
80'
Mandanda vykopává od vlastní branky, míč se ocitl rázem na půlce.
78'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Florian Thauvin, přichází Valère Germain.
77'
Na druhé straně se do souboje dostali gólman Mandanda a naskakujícího Santini. Útočník domácích schytal tvrdý, ale čistý úder. Pokračuje se ve hře.
75'
Vercoutre si neodpočine, musel už zase zasahovat. Ze střední vzdálenosti pálil střídající Ocampos.
73'
Marseille právě vstřelilo branku!
Je to už o dvě branky. Kousek za pokutovým územím napřáhl FLORIAN THAUVIN, první pokus opřel pouze do bránícího hráče, ten druhý už ale zakroutil přesně do horního rohu!
72'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Dimitri Payet, přichází Lucas Ocampos.
72'
Střídání se chystá i na druhé straně, do hry půjde Ocampos.
71'
Převaha hostů je jasná, vyjadřuje ji i počet střel, momentálně je to 2:9.
69'
Střídání v týmu SM Caen: ze hřiště odchází Jonathan Delaplace, přichází Ismaël Diomandé.
68'
N'Jie si naběhl na přihrávku mezi dva hráče, k zakončení ale nebyl připuštěn pomezním sudím – postavení mimo hru.
66'
Nevyšlo to ani teď Mandanda má moře času na poklidnou rozehrávku od vlastní branky.
65'
Caen se v posledních minutách pouze brání, o útočných výpadech si domácí mohou nechat jen zdát.
63'
Opět Vercoutre. Nyní snadno pokryl nízký centr z levé strany.
62'
Marseille je nyní ve slušném náporu, do zakončení se dostal N'Jie, v tuto chvíli ovšem narazil na Vercoutreho. Ten zasáhl skvělým reflexem.
61'
Střídání v týmu SM Caen: ze hřiště odchází Timo Stavitski, přichází Hervé Bazile.
59'
Rozehrávku si vzal na starost sám Payet, se zdí ovšem překopl i branku.
58'
Payet pronikal přes obránce a málem se dostal až do šestnáctky. Faulem jej zastavil Damien Da Silva. Byl za to potrestán žlutou kartou.
56'
Hosté jsou najednou povzbuzeni a opět se hrnou do útoku.
55'
Míč si na penaltový puntík postavil DIMITRI PAYET a vystřelil doprostřed branky. Vercoutre zvolil skok na svou levou ruku a neměl tak šanci zasáhnout.
54'
Penalta pro Marseille! V rohu vápna byl tvrdě atakován Sarr a rozhodčí neváhal ani vteřinu!
53'
Žlutá karta. Za zákrok u pomezní čáry ji dostal hostující Florian Thauvin.
51'
Za Vercoutrem se zatřásla tyč, kterou trefil N'Jie. Vzrušení však bylo zbytečné, útočníkovi odmával pomezní sudí ofsajd.
49'
Akce pak ještě chvíli pokračovala, byla ovšem ukončena faulem v podání Thauvina. Ten se provinil vysokou nohou.
49'
Marseille se pokouší o úvodní tlak, centr v podání Payeta pouze neškodné prosvištěl šestnáctkou domácích.
48'
Míč pouze prolétl pokutovým územím a skončil u gólmana Vercoutra.
47'
Hned v úvodu tu máme přímý kop pro Marseille, bude to centr z levé strany.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:47.
Je za námi první půle a do kabin se jde za bezbrankového stavu. Marseille mělo mírnou územní převahu, na Vercoutreho ale nešla kloudná střela. Nejvážnější šancí byla N'Jieho hlavička z malého vápna. Ta ovšem skončila těsně nad brankou. Domácí nejprve vyráželi do brejků, s postupem času si i oni dokázali vytvořit mírný tlak. Ani oni ovšem nebyli schopni přijít na to, jak dostat míč do branky.
45+2'
45+2'
Z dálky střílel domácí Sankoh, jeho skákavou střelu gólman Mandanda polapil u své levé tyče.
45+1'
Na trávníku se ocitl hostující Anguissa, tvrdý souboj rozhodčí vyhodnotil jako faul domácích barev.
45'
Rozhodčí nastaví dvě minuty.
45'
Centr nevypadal zle, míč propadl před Vercoutreho, na malém vápně se ale nenašel nikdo, kdo by zakončil.
44'
Hra se nám velice rychle přesunula na druhou stranu, Marseille má k dispozici rohový kop.
43'
Nakonec zasahovat nemusel, vše za něj zvládla dobře pracující obrana.
42'
A samozřejmě bude následovat přímý kop. Mandanda si musí dávat velký pozor.
42'
Zase se žlutí, za skluz byl potrestán hostující Rolando.
40'
Chvíli se hrálo u branky Marseille, přes Sakaje se snažil probít Stavitski. Bez úspěchu.
38'
Frédéric Guilbert nyní hodně přitvrdil a po dalším faulu na Payeta dostal žlutou kartu.
37'
Nyní byl Payet faulován, zezadu jej atakoval Guilbert. Přímý kop pro hosty.
36'
Payet neměl šanci projít po levém křídle, razantní odkop skončil daleko mimo hrací plochu.
34'
No, tohle už bylo lepší! Po centru z levé strany se do vzduchu pověsil N'Jie, zblízka ale hlavičkoval těsně nad!
32'
Tak tohle se nepovedlo. Vercoutre už může poslat hru opačným směrem.
32'
Rohový kop pro Marseille.
30'
Po krátké pauze zase hrajeme, Marseille postupuje od vlastní branky, od gólmana Mandandy.
29'
První žlutá karta utkání, za tvrdý zákrok ji spatřil hostující Bouna Sarr.
27'
Od Sakaje se míč odrazil mimo hrací plochu, Vercoutre zahájí akci Caen.
25'
Pád v pokutovém území domácího týmu, rozhodčí zákrok na Thauvina ohodnotil jako v rámci pravidel.
23'
Caen se začíná zvedat, poslední minuty se odehrávají spíše na polovině hostujícího týmu.
21'
Santini v další šanci, nyní jej ale obrana Marseille zvládla zastavit ještě před zakončením.
19'
Domácí dostali míč do sítě, radost z gólu jim ovšem vydržela pouze krátkou chvíli. Santini totiž zakončoval z ofsajdového postavení.
18'
Od Lopeze se míč dostal k Vercoutremu, ten k jeho zkrocení nemusel vyvinout velké úsilí.
17'
Sakaj nerozehrál dopředu, volil přihrávku do strany na Luize Gustava, ani on ovšem akci nezrychlil.
15'
Marseille v útoku, hraje se u vápna domácích, opět ale bez střeleckého zakončení.
13'
Bessatův centr byl krátký, skončil na první tyči a hosté jej celkem bez problémů odhlavičkovali.
12'
Už se hraje na polovině hostů, Stavitski vybojoval na Sakajovi rohový kop.
10'
Delaplace byl na půlce faulován, Caen může rozehrát standardní situaci.
9'
I když mají hosté převahu, i oni stále čekají na první střelecký pokus.
8'
Na druhé straně musel dávat Vercoutre velký pozor, Sarr se už totiž hrnul do šestnáctky. Centroval však o zlomek vteřiny později a přihrávka tak šla už zpoza hřiště.
7'
Santinimu se nevydařil průnik pravou stranou, Caen si tak musí na svůj alespoň trochu povedený útok počkat.
6'
Vercoutre rozehrál od vlastní branky, jeho spoluhráči však o míč vzápětí přišli.
5'
N'Jie při svém přechodu přes Djikua přehnal svůj důraz a dopustil se faulu. Rozehrává se z vápna domácích.
4'
Zatím je to hra na jednu branku, Caen se ještě prakticky nedostalo za polovinu.
3'
Sarr se nebojácně probíjel pravým křídlem, při rozhodující kličce si však dal míč daleko od nohy a ten mu utekl za brankovou čáru.
2'
Marseille podniklo útok pravou stranou, hráči se dokonce probili do vápna, ale vše skončilo odraženým míčem v zámezí.
1'

SM Caen: Vercoutre – Guilbert, Da Silva, Djiku, Bessat – Delaplace, Sankoh, Féret (C) – Rodelin – Santini, Stavitski.
Náhradníci: Samba – Diomandé, Avounou, Genevois, Armougom, Repas, Bazile.

Olympique Marseille: Mandanda – B. Sarr, Rami, Rolando, Sakaj – Maxime López, Anguissa, Gustavo – Thauvin, N'Jie, Payet (C).
Náhradníci: Pelé – Kamara, Bedimo, Abdennour, Ocampos, Mitroglu, Germain.

Rozhodčí: Francois Letexier – Cyril Mugnier, Mahdi Rahmouni.
Oba týmy jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Ze zápasu je pro Vás připraven online přenos, kterým Vás mile rád provedu. Takže o nejdůležitější momenty a také videa z gólových příležitostí tak rozhodně nepřijdete. Přeji tedy všem příjemnou počtenou.
Vzájemná utkání

Naposledy se spolu oba celky utkaly v listopadu loňského roku a tehdy domácí Olympique Marseille zvítězil vysoko 5:0. Domácí tak mají dnes svému soupeři co vracet.
Olympique Marseille

Hosté z Olympique Marseille jsou totiž třetí se ziskem čtyřiačtyřiceti bodů a zatím se tak drží na místě, jenž je vstupenkou do fotbalové Evropy. Mají tak na dosah kvalifikaci o Ligu mistrů a ztracené nejsou ani vyšší pozice. Ty znamenají přímý postup do skupinové fáze této nejprestižnější evropské soutěže. Sezónu tak mají hosté rozjetou velmi dobře, ale ještě je před nimi dalších šestnáct kol, takže je vše ještě otevřené. Dnes ale do Caenu jedou s jasným cílem, a sice získat nejlépe všechny tři body. Čeká nás tak zajímavý duel, nenechte si ho proto ujít.
SM Caen

Domácí SM Caen je v tabulce francouzské ligy na desáté pozici a pohybuje se tak v klidném středu tabulky. Na svém kontě mají fotbalisté tohoto týmu sedmadvacet bodů a na osmnáctou pozici, která zaručuje baráž o udržení se v nejvyšší soutěži mají náskok šesti bodů. Stále tak nemají vyhráno a musí sbírat důležité body, aby v klidu dohráli sezónu a nemuseli se obávat o to, zda se v lize udrží. Dnes by před svými příznivci na domácí hřišti rádi bodovali, ale proti Marseille to nebude vůbec nic jednoduchého.
Hezký večer přeji všem příznivcům fotbalu. Dnes je na programu úvodní zápas dvaadvacátého kola francouzské Ligue 1 a my budeme prostřednictvím tohoto online přenosu sledovat utkání mezi týmy SM Caen a Olympique Marseille. Pojďme si oba celky přiblížit.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.