Ligue 1 - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Dijon : St. Etienne - 16. září 2017   20:00

0:1
(0:0)
St. Etienne
49' Bamba
Dijon
Reynet – Chafik, Djilobodji, Yambéré, Rosier (81. Haddadi) – Sliti, Marié, Xeka (87. Amalfitano) – Tavares, Jeannot, Saïd (72. Sammaritano).
Leroy – Haddadi, Varrault, Amalfitano, Bahamboula, Balmont, Sammaritano.
B. Bastien – F. Haquette, H. Zakrani
Stade Gaston Gérard, Dijon
St. Etienne
Ruffier – Janko, Théophile-Catherine, Perrin, Pierre-Gabriel – Dabo, Selnaes, Maiga – Cabella (82. Monnet-Paquet), Diony (90. Hernani), Bamba.
Moulin – Lacroix, M'Bengue, Hernani, Dioussé, Monnet-Paquet.

Ode mě je to pro dnešek vše, loučím se, děkuji za pozornost, přeji příjemný zbytek sobotního večera, dobrou noc a příště na shledanou.
Zápas tak rozhodla jediná branka, když na začátku druhé půle se štěstím proměnil pokutový kop Bamba. Hosté mohli svůj náskok zvýšit, ale spíš domácí měli spoustu šancí vyrovnat, ale buď stál v cestě bezchybný Ruffier, a když se jej už konečně Dijonu podařilo překonat, zastoupil jej na brankové čáře jeden ze spoluhráčů. Domácím dnes nebylo prostě přáno vstřelit gól.
90+4'
90+2'
Hosté se vymanili ze sevření a drží míč daleko od své brány.
90+1'
Tohle bylo hodně zbrklé, Amalfitano mohl rozhodně chvíli počkat nebo si míč zpracovat, místo toho z voleje střílel na bránu, kterou vysoko přestřelil.
90+1'
Nastavují se tři minuty.
90'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Loïs Diony, přichází Hernani.
88'
Ruffier už byl překonán a míč si to mířil za brankovou čáru, v poslední chvíli jej jeden z hráčů Saint-Étienne odkopl do bezpečí. Moderní technologie následně potvrdila, že míč se za čáru nedostal, ač by si to domácí fans moc přáli.
87'
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Xeka, přichází Romain Amalfitano.
86'
Dlouho si domácí hráči dávali přednost ve střele, až nakonec zblokovaný míč dopadl přímo do náruče Ruffiera.
83'
Míč létal kolem brány Saint-Étienne z levé i pravé strany, Ruffier ale zasahovat nemusel.
82'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Rémy Cabella, přichází Kévin Monnet-Paquet.
81'
Teď to vypadalo nadějně, hlavičkový pokus Djilobodjiho do protipohybu brankáře však končí mimo bránu.
81'
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Valentin Rosier, přichází Oussama Haddadi.
80'
Další přímý kop pro domácí fotbalisty.
79'
Žlutou kartu dostává Xeka (Dijon FCO).
79'
Hosté se málem dostali do přečíslení dva na jednoho, vše pokazila špatná přihrávka.
77'
Míč skončil ve skrumáži těl před bránou, nakonec jej hosté odkopli do bezpečí.
76'
Žlutou kartu dostává Bryan Dabo (AS Saint-Étienne).
76'
Po faulu přichází další dobrá možnost pro domácí v podobě přímého kopu.
75'
Marié se dostal k odraženému míči a zkusil štěstí střelou z dálky, mířil ale pouze nad bránu.
72'
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Wesley Saïd, přichází Frédéric Sammaritano.
71'
Po rozehrávce rohového kopu se domácím podařilo míč odvrátit, krátce na to se ale přeci jen soupeř dostal ke střele, ale ta mířila přesně do náruče Reyneta.
70'
Pierre-Gabriel zůstává po ataku Saïda ležet na trávníku.
68'
Maiga střílel hodně nepřesně mimo bránu, Reynet neměl práci.
67'
Saïd střílel dobře pod břevno, ovšem Ruffier opět skvěle zasáhl a míč vyrazil.
66'
Hodně dobrá pozice pro domácí, kteří rozehrají přímý kop kousek od hranice pokutového území.
65'
Žlutou kartu dostává Digbo Maiga (AS Saint-Étienne).
64'
Po jednom z ataků zůstává na trávníku ležet Cabella.
63'
Parádní akce na jeden dotek v podání domácích, ale znovu výtečný Ruffier, který si poradil s tvrdou ránou Mariého z bezprostřední blízkosti. Hostující brankář je základním stavebním pilířem hostů, aspoň v tomto zápase určitě.
62'
Držení míče: 52 % – 48 %.
61'
Hosté rozehráli rohový kop, domácí odvrátili míč až k jejich brankáři.
59'
Domácí si špatně přihráli a do rychlého brejku vyrazil Diony, jeho přízemní ránu Reynet vyrazil.
58'
Žlutou kartu dostává Jordan Marié (Dijon FCO).
55'
Žlutou kartu dostává Ole Selnaes (AS Saint-Étienne).
51'
Stejný hráč o chvíli později střelou z voleje Reyneta neohrozil, neboť mířil mimo bránu.
49'
Saint-Étienne právě vstřelilo branku!
JONATHAN BAMBA s velkým štěstím penaltu proměňuje, míč poslal na pravou stranu, Reynet směr vystihl a na balón si sáhl, vytěsnil jej však pouze na tyč, od které se poté odrazil za brankovou čáru.
48'
Žlutou kartu dostává Fouad Chafik (Dijon FCO).
48'
Chafik fauloval v pokutovém území a hlavní arbitr nařizuje pokutový kop pro Saint-Étienne.
47'
Na stadionu je slyšet bouchání pyrotechniky, snad to nijak nenaruší zápas.
46'
Rozhodčí se rozhodl nenastavovat, první poločas sice branku nepřinesl, ale bylo rozhodně na co koukat. Oba celky si vytvořily velice pěkné možnosti, především domácí byli mnohdy blizoučko, jednou dokonce Ruffiera překonali, ale pro ofsajd nabyla branka správně uznána. Dočkáme se gólu ve druhé pětačtyřicetiminutovce?
45+1'
45'
Velká šance hostů v samém závěru, Dionyho střela skončila centimetry vedle pravé tyče brány Dijonu.
44'
Nepřesná přihrávka a rozehrávat bude znovu Ruffier.
42'
Domácí dlouho motali soupeře u jeho brány, nakonec se rozhodl vzít zodpovědnost na své kopačky Rosier, avšak jeho pokus končí vedle hostující brány, Ruffier nemusel zasahovat.
41'
Pierre-Gabriel upadl v pokutovém území, hra pokračovala a domácí vyrazili do brejku, který končí přetaženým centrem před bránu Saint-Étienne.
39'
Daleký centr hostů končí přímo v rukavicích Reyneta.
36'
To jeho spoluhráči tak úspěšní zatím nejsou, Dabo v hlavičkovém souboji sice byl úspěšnější, ale mířil vysoko nad bránu.
34'
Po několika odrazech se míč dostal k Tavaresovi, ten osamocen před brankářem nechal opět vyniknout jen Ruffiera, jenž balón stačil vyrazit do zámezí a zabránit jasné brance. Pochvalu zaslouží hostující brankář.
33'
Xeka fauloval hodně tvrdě svého protihráče, hlavní arbitr mu pouze domlouvá a žlutou kartu netasí.
31'
Skrytou nepříjemnou ránu z hranice pokutového území Ruffier se štěstím vyrazil, k míči doběhl Jeannot a rychle jej doklepl do brány, ovšem gól není pro ofsajd uznán a to zřejmě oprávněně. Kdyby Jeannot dal přednost spoluhráči, který byl za ním, ale míč by také dostihl, gól by musel platit.
30'
Nejsem si jistý, zda zasáhl Ruffier nebo někdo z jeho spoluhráči, tak či tak končí míč daleko od brány Saitn-Étienne.
28'
Podobná situace, Dabo nabíhal na přihrávku ke vzdálenější tyči, ale na míč nedosáhl.
26'
O malý kousek nedosáhl Dabo na míč před odkrytou bránou.
24'
Xeka hlavičkoval vysoko nad soupeřovu svatyni.
23'
Cabella to z ostrého úhlu myslel možná dobře, ale provedl velice špatně.
22'
Maiga se už dostával do zakončení, v poslední chvíli mu míč vypíchl jeden z protihráčů a následovat bude roh.
20'
Dabo se vrhl do útoku tak vehementně, že doslova zboural před sebou bránícího Rosiera, hlavní arbitr to vyhodnotil jako faul.
18'
Ruffier musel hodně rychle z brány, aby byl u míče dříve, než protihráči.
16'
Dabo mířil z pravé strany vysoko nad soupeřovu bránu.
15'
Marié to zkusil z dálky, pokus to nebyl špatný, ale chtělo to zamířit asi o dva metry na pravou stranu.
13'
Diony obešel protihráče a zamířil k bližší tyči, avšak bránu nakonec vůbec netrefil.
10'
Na druhé straně střílel Dabo, zblokovaný míč končí v zámezí.
9'
Domácí se dostali do dobré šance, nebezpečně pálil Sliti a Ruffier s vypětím sil míč vyrazil.
7'
Centr před bránu soupeř odvrací do bezpečí.
6'
Po faulu budou hosté rozehrávat přímý volný kop.
3'
Sliti se dostal k odraženému míči, jeho pokus z voleje však končí vysoko nad hostující bránou.
1'

Dijon FCO: Reynet "C" – Chafik, Djilobodji, Yambéré, Rosier – Sliti, Marié, Xeka – Tavares, Jeannot, Saïd.
Náhradníci: Leroy – Haddadi, Varrault, Amalfitano, Bahamboula, Balmont, Sammaritano.

AS Saint-Étienne: Ruffier – Janko, Théophile-Catherine, Perrin "C", Pierre-Gabriel – Dabo, Selnaes, Maiga – Cabella, Diony, Bamba.
Náhradníci: Moulin – Lacroix, M'Bengue, Hernani, Dioussé, Monnet-Paquet.
AS Saint-Étienne

Hosté jsou pátí, mají deset bodů a dnes budou favority utkání. Budou také chtít odčinit neúspěch z domácího utkání proti Angers, který skončil remízou 1:1. Saint-Étienne sice vedlo už od první minuty, to se trefil Cabella, ale už v deváté minutě se k nařízené penaltě postavil Mangani a srovnal. Další branky se pak již diváci nedočkali.

Dijon FCO

Domácím se vstup do ligy příliš nevydařil, mají zatím čtyři body a to je s bilancí jedné výhry, jedné remízy a tří porážek řadí na předposlední 19. místo tabulky. V posledním kole se Dijon představil na půdě Caen a odjel s prázdnou po výsledku 2:1. Na úvodní Santiniho trefu sice dokázal reagovat Marié, ale devět minut před koncem si dal Yamberé vlastence a body tak zůstaly domácím.

Marseille – Dijon 3:0
Dijon – Monaco 1:4
Rennes – Dijon 2:2
Dijon – Montpellier 2:1
Caen – Dijon 2:1
Dobrý večer u dalšího utkání šestého kola francouzské Ligue 1. Společně se podíváme na duel mezi týmy Dijon FCO a AS Saint-Étienne.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.