Johnsson – Ikoko, Kerbrat, Eboa Eboa, Rebocho – Salibur (77. Benezet), Phiri (81. Diallo), Deaux, Camara (63. Didot) – Thuram, Briand.
Stade de Roudourou, Guingamp
Lille
Maignan – Malcuit, Edgar Ié, Alonso Mujica, Ballo-Touré – Amadou, Benzia (84. Kouamé), Bissouma – El Ghazi, Pépé (76. Ponce), Araújo (89. Bahlouli).
Kouakou – Bahlouli, Faraj, Kouamé, Ponce, Soumaré, Vérité.

Z dnešního utkání je to ode mne všechno, tímto se s vámi loučím a přeji vám hezký zbytek dne!
Co na to jen říci? Guingamp měl ve druhé půli výrazně více ze hry, svého soupeře navzdory horší statistice držení míče přestřílel a v poslední nastavené minutě prolomil střelecké trápení, když se prosadil Etienne Didot. Pro Lille je to další citelná ztráta, avšak nutno říct, že hostující tým dnes rozhodně nemohl pomýšlet na výhru, potencionální bod by hosté museli brát všemi deseti, avšak prohra je dnes víceméně zasloužená.
90+4'
90+3'
Guingamp právě vstřelil branku!
Tak to je fantazie, domácí se ujímají vedení v pravděpodobně poslední šanci utkání! Benezet z levé strany centroval míč do vápna, hostující Amadou odhlavičkoval pouze na ETIENNA DIDOTA, který parádní dělovkou z prvního doteku propálil blokujícího Amadoua a následně i brankáře Maignana.
90+2'
Míč se v posledních okamžicích pohybuje zejména ve středu hřiště.
90+1'
Rohový kop pro EA Guingamp. Diallo si ve vápně naskočil na centr ze všech hráčů nejvýše, avšak hlavičkoval pouze vysoko nad bránu.
90'
Rozhodčí nastaví druhý poločas o tři minuty.
89'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Luiz Araújo, přichází Fares Bahlouli.
88'
LOSC nedokázalo využít ani jednoho ze dvou po sobě jdoucích rohových kopů.
87'
Bissouma vyslal parádní dělovku ze střední vzdálenosti, Johnsson konečky prstů vytěsnil letící projektil na roh!
86'
Benezetovu nepřesnou přihrávku nezachytil žádný ze spoluhráčů, Maignan bude odkopávat od brány.
85'
Guingamp nadále pokračuje v závěrečném tlaku, Diallo znovu nabíhá do malého vápna, tentokrát míč pozorně odklízí obránce Alonso.
84'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Yassine Benzia, přichází Rominigue Kouamé.
83'
Nově příchozí Diallo si velmi nebezpečně nabíhal na centr do malého vápna, kde atakoval skákajícího brankáře. Maignan však balon zachytil dostatečně pevně.
82'
Briand posunul míč na Thurama, který z hranice velkého vápna našel pouze otevřenou náruč brankáře.
81'
Maignan si zkušeně vyběhl z brankové čáry až skoro na hranici šestnáctky, kde důrazně vyboxoval míč do bezpečné vzdálenosti.
81'
Střídání v týmu EA Guingamp: ze hřiště odchází Lebogang Phiri, přichází Moustapha Diallo.
80'
Bissouma dohrál souboj o míč a v zápalu boje poslal Didota k zemi, přímý kop pro Guingamp.
79'
Pomalu a jistě se nám blíží závěrečná desetiminutovka, tu načnou domácí volným přímým kopem.
77'
Střídání v týmu EA Guingamp: ze hřiště odchází Yannis Salibur, přichází Nicolas Benezet.
76'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Nicolas Pépé, přichází Ezequiel Ponce.
76'
Ikoko se z pravého křídla nádherně uvolnil za obranu, ale v těsnosti bránícího Araúja zakončil pouze do brankářovy náruče.
75'
Do konce zápasu zbývá ještě zhruba patnáct minut.
74'
Thuram si velmi dobře počal ve vápně a našel volného Salibura, který se otočil a pohotovou střelou orazítkoval tyč!
73'
Lille ve druhém dějství tahá spíše za kratší konec, naopak Guingamp by si za svou snahu zasloužil vstřelit gól.
72'
Krátká pozemní rozehrávka úspěch nepřinesla, hráči v bílých dresech se zmocnili míče.
71'
Rohový kop pro EA Guingamp.
70'
Na hranici malého vápna putoval vysoký balón, na nějž si naskočil osamocený Benzia. Jeho hlavičku si však Johnsson hravě pokryl.
68'
Thuram se u rohového praporku pustil s Alonsem do souboje za hranicí pravidel, sudí přerušuje hru a nařizuje odkop hostujících hráčů.
67'
Ikoko se svižně vytáhl po pravém křídle, odkud hledal vysokým centrem před bránou své spoluhráče. Na míč si naskočil Thuram, jehož hlavička končí mimo tři tyče.
66'
El Ghazi pálil dalekonosnou střelou zhruba pět metrů od brankové konstrukce, domácí brankář tedy mohl zůstat v klidu.
65'
Malcuitova přihrávka za obranu hledala rozběhnutého Pépého, který z dobré šance nechal vyniknout gólmana Johnssona. Celému zakončení navíc předcházel opět ofsajd.
63'
Střídání v týmu EA Guingamp: ze hřiště odchází Abdoul Razzagui Camara, přichází Étienne Didot.
62'
Rohový kop pro LOSC. Hostům se rozehrávka standardní situace vůbec nevyvedla, Guingamp totiž mohl jít do protiútoku, který zakončil Salibur jen nepřesnou střelou.
61'
Hra je přerušena, na hrací ploše zůstává ležet jeden z hostujících hráčů.
59'
El Ghazi se pokusil o rychlý průnik po pravém křídle, příliš si však předkopl míč.
57'
Lille rychle dostalo balon pod kontrolu, ale nedaří se mu dostat z vlastní poloviny hřiště.
56'
Benzia vystavil svým tělem ostrou stopku rozběhnutému Camarovi, za což vidí od sudího žlutý kartónek.
54'
Následně měli hosté hned dvojí možnost rohového kopu, ale v obou dvou případech bez většího úspěchu.
53'
Ballo Touré vyslal razantní projektil do jednoho z obránců, od nějž míč putuje za bránu.
52'
Balon putuje svižným tempem z jedné strany na druhou.
50'
Nicolas Pépé si znovu sběhl na přihrávku za obranu a zároveň se znovu nachází v ofsajdové pozici.
49'
Naopak za řeč stojí dělovka Edgara Iého, jež z prvního doteku mířila kousek nad bránu.
48'
Rohový kop příliš rozruchu před hostující bránou nenadělal.
47'
Obrovská šance pro Guingamp! Po centru z levé strany našel Salibur ve vápně opomenutého Thurama, který měl v tu ránu dostatek času si zpracovat míč a zakončit proti samotnému brankáři. Gólman Maignan však pohotovým zákrokem vytěsnil nad bránu!
46'
Úvodní poločas mezi Guingampem a Lille končí bezbrankovou remízou 0:0. K vidění není úplně špatný fotbal, své kvality si fanoušci určitě najdou. Lille má pozičně navrch, ale vážně zatím gólmana Johnssona neohrozilo. Za to domácí tým sice tahá za kratší konec provazu, ale několikrát ve vápně dokázal pořádně „zatopit“.
45+1'
45'
První poločas se pravděpodobně obejde bez přidaného času.
44'
Následný rohový kop již nevyvolal mnoho nebezpečí před brankářem Maignanem.
43'
Tohle si říkalo o gól! Phiri nejprve svým pasem centroval před odkrytou bránu, kde Thuramovi chybělo jen pár centimetrů, aby míč usměrnil do sítě. Posléze rozruchu ve vápně využil Briand, jehož dělovka skončila sražena v zámezí.
41'
Alonso důrazným odkopem natrefil stínujícího Deauxe, od nějž se míč odráží do Maignanových rukavic. Hra je navíc přerušena, neboť Deaux po inkasovaném hitu do břicha zůstává ležet na hrací ploše.
40'
Do konce prvního dějství zbývá ještě zhruba pět minut.
39'
Malcuit hledal svým pasem na hranici pokutového území otáčejícího se Bissoumu, ale v cestě mu stál jeden z pozorných obránců.
38'
El Ghazi ve středu hřiště výborně získal míč, avšak nabízejícímu se Pépému poslal do běhu příliš dlouhou přihrávku.
37'
Salibur si navedl balon na střelu, ale zpoza vápna vůbec nezamířil do blízkosti brány.
36'
Rebocho autovým hodem posílá míč zpátky do hry, Guingamp se usazuje na polovině soupeře.
35'
Domácí rozehrávce na vlastní polovině trochu zavařil sudí, který se nechtěně přimotal do dráhy míče. Soupeř tohoto zvýhodnění nedokázal využít.
33'
Rychlý brejk hostí končí pohotovou střelou Araúja mimo tři tyče.
32'
Autové vhazování Guingampu mělo za následek velký rozruch v soupeřově vápně. Po sérii hlaviček měl Ikoko na kopačce takřka jasnou tutovku, jenže v momentu překvapení nedokázal přesně zakončit.
31'
Araújo získal díky soupeřově zaváhání balon a bez jakéhokoliv zaváhání vyrazil do šestnáctky. Tam jej velmi důležitým zákrokem na poslední chvíli zastavil Kerbrat.
29'
Svižný nákop do šestnáctky uklidil Malcuit urychleným odkopem za postranní čáru.
28'
Alonso Mujica sestřelil ve vzdušném souboji Salibura, bude následovat přímý kop.
27'
Ofsajd pro hráče LOSC. Útočník Nicolas Pépé si neohlídal ofsajdovou past a následně vidí zdvižený praporek čárového rozhodčí.
26'
V posledních okamžicích se hraje svižný fotbal od jedné brány k druhé, tohle se musí fanouškům líbit.
25'
Lille se vytáhlo po levém křídle do brejku, který domácí tým rychle odrazil a navíc ještě dokázal využít pro svoje potřeby. Saliburovu dlouhou přihrávku do běhu zlikvidoval vyběhnutý Maignan.
24'
Hráči Guingampu se i nadále drží v kontaktu s míčem.
23'
Camara hledal ve vápně Salibura, jenž si nedokázal míč zpracovat. Posléze se balon odrazil zpět na Camaru, který z druhého doteku vypálil zhruba metr nad bránu!
22'
Červení se napříč celým hřištěm přesouvají do útoku.
21'
Prudký pas na hranici malého vápna hlavičkoval důrazně Edgar Ié, jehož hlavička letí vysoko nad bránu.
20'
Rohový kop pro Lille OSC.
19'
Camarova kolmice do malého vápna končí pohodlně v Maignanově náruči.
18'
Domácí se dostali do blízkosti Maignanovy brány, jenže ke střeleckému zakončení už díky pozorné obraně nedošlo.
17'
Salibur byl ve středu hřiště drobným zákrokem faulován, Guingamp sice rychle rozehrává volný kop, ale obrana soupeře se stihla zformovat.
16'
Po krátkém přerušení je hra znovu v plném proudu.
15'
Dlouhý odkop po několika hlavičkách míří až k brankáři na protější straně. Sudí přerušuje hru, neboť na zemi zůstává ležet hostující záložník Bissouma.
14'
Míč mimo hrací plochu, Johnsson provede odkop od brány.
12'
Bissouma dokázal ve středu hřiště vybojovat balon, domácí se díky následné sérii autových hodů usazují na polovině soupeře.
11'
Guingampští jsou co se týče ofenzivy stále bezzubí, jinak tomu nebude ani teď, když sudí Brisard píská útočný faul.
9'
Nízký centr na přední tyč nedělal obráncům v červených dresech příliš starostí, míč končí až u středového kruhu.
8'
Naopak Lille z rychlého brejku získává v pořadí již druhý rohový kop.
7'
Červení ze svého držení balonu nevytěžili nic vážnějšího.
6'
Guingamp se v dnešním utkání poprvé dostává k míči, domácí jsou okamžitě zastaveni faulem v podání Alonsa.
5'
Benzia se chtěl z levého křídla prokličkovat do předbrankového prostoru, jenže obránci Guingampu mu v tom včas zabránili.
4'
První rohový kop dnešního utkání si EA Guingamp bezpečně pohlídal, po centru do vápna vzápětí následuje ofsajd.
3'
El Ghazi z ostrého úhlu nouzově vypálil na bránu, gólman Johnsson vyrazil míč do zámezí.
2'
Lille se ujalo úvodního výkopu a začalo rychlým, avšak neúspěšným přechodem přes půlící čáru.
1'

EA Guingamp: Johnsson – Ikoko, Kerbrat, Eboa Eboa, Rebocho – Salibur, Phiri, Deaux, Camara – Thuram, Briand.
Náhradníci: Petrić – Benezet, Regis Coco, Diallo, Didot, Giresse, Sorbon.

Lille OSC: Maignan – Malcuit, Edgar Ié, Alonso Mujica, Ballo-Touré – Amadou, Benzia, Bissouma – El Ghazi, Pépé, Araújo.
Náhradníci: Kouakou – Bahlouli, Faraj, Kouamé, Ponce, Soumaré, Vérité.

Rozhodčí: Brisard – Henninot, Pages.
Hezký sobotní večer! Společně se dnes v rámci 6.kola francouzské Ligue 1 podíváme na utkání mezi EA Guingamp a Lille OSC, ty na souboj dvou celků ze spodní poloviny tabulky.

Guingamp je se šesti body na průběžné dvanácté pozici. Domácí tým se v posledních pěti utkáních střetl hned se třemi silnými soupeři, prohry s Lyonem, PSG a Nice tedy nejsou příliš velkým překvapením. Naopak proti slabším soupeřům Guingamp dokázal vždy podat přesvědčivý a vítězný výkon.

Lille prožívá stále špatný vstup do nového ročníku, po pěti odehraných kolech je zisk pěti bodů přece jen trochu zklamáním. Po úvodní tříbrankové výhře proti Nantes přišla série dvou porážek a následně série dvou remíz. Nutno však podotknout, že se Lille zatím neutkalo se žádným z vyloženě těžkých soupeřů, jediným trochu obtížnějším soustem doposud bylo jen Bordeaux. Dle dosavadních zpráv z marodky by do dnešního mače nemělo zasáhnout hned 6 hráčů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.