Ligue 1 - 24. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lille : Paris SG - 3. února 2018   17:00

0:3
(0:1)
Paris SG
45+1' Berchiche   • 77' Neymar   • 87' Lo Celso  (Diarra)
Lille
Maignan – Dabila, Edgar Ié, Alonso Mujica, Ballo-Touré – Amadou (C) – El Ghazi, Bissouma (81. Maia), Mendes, Mendyl (57. Pépé) – Ponce (66. Araújo).
Kouakou – Araújo, Faraj, Maia, Bahlouli, Soumaré, Pépé.
J. Hamel – Y. Boutry, T. Philippe
Stade Pierre-Mauroy, Lille
Paris SG
Aréola – Dani Alves, Marquinhos, Silva (C), Berchiche – Verratti (85. Nkunku), Lo Celso, Pastore (64. Diarra) – Di María (72. Meunier), Cavani, Neymar.
Trapp – Kimpembe, Meunier, Kurzawa, Nsoki, Nkunku, Diarra.

Děkuji za pozornost, přeji příjemný zbytek večera a na shledanou.
Hosté to dnes neměli úplně snadné, domácí bojovali statečně, ovšem dopláceli na mizernou koncovku a Aréolu nakonec nepřekonali ani jednou. To soupeř byl úspěšný hned ve třech případech, je pravda, že oba góly ve druhé půli byly výstavní a v obou případech toho Maignan nemohl moc dělat.
90+4'
90+3'
Dlouho to netrvalo, El Ghazi se vydal směrem k bráně, se střelou dlouho vyčkával a nakonec po kontaktu s protihráčem upadl na trávník, penalta to ovšem není a zápas vzápětí končí.
90+3'
Neymar musí s rozehrávkou počkat, na trávníku zůstává ležet El Ghazi.
90+1'
Cavani se také mohl zapsat mezi střelce, Berchiche dobře našel svého spoluhráče před bránou a uruguayský fotbalista střílel po zemi z bezprostřední blízkosti, Maignan mu ovšem dvaadvacátý zásah v sezóně nepovolil a míč vyrazil.
90+1'
Nastavují se tři minuty.
90'
Pěknou ránu z dálky střihl Edgar Ié, jeho pokus nakonec minul vzdálenější tyč o malý kousek.
90'
El Ghazi nepřesně přihrával směrem před bránu, míč poslal do míst, kde nestál nikdo ze spoluhráčů.
87'
Paris Saint-Germain právě vstřelilo branku!
Tak tohle byl výstavní gól, opravdu parádička. GIOVANI LO CELSO po přihrávce naběhl k pokutovému území, z levé strany pak obloučkem ke vzdálenější tyči přehodil domácího brankáře, který se natahoval co to šlo, avšak marně.
86'
Brazilský hráč zkoušel zamířit do prostoru u bližší tyče, trefil jen boční síť.
86'
Neymar rozehraje roh svého celku.
85'
Cavani po parádním pasu od Neymara mohl střílet z levé strany, místo toho volil přihrávku na vzdálenější stranu, kterou zpracoval jeden z jeho spoluhráčů, jenž se však následně do zakončení nedostal.
85'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Marco Verratti, přichází Christopher Nkunku.
84'
Teď sice Neymar přihrál, avšak hodně slabě, takže Cavani neměl šanci se k míči dostat.
83'
Cavani zůstal sám před odkrytou bránou, přihrávky od Neymara se ovšem nedočkal.
82'
Mendes střílel z dálky po zemi a nijak prudce, Aréola bez větší práce míč lapil do náruče.
81'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Yves Bissouma, přichází Thiago Maia.
80'
Domácí tým zastavuje v útočné akci ofsajd.
79'
Hosté si v klidu přihrávají mezi sebou na své polovině, čas jim hraje do karet.
78'
Aréola sebral lehký míč do náruče a rozehrál na krátko.
77'
Tak této střele NEYMARA nelze nic vytknout. Brazilská hvězda zamířil přesně k bližší tyči soupeřovy brány, od které se míč odrazil za čáru. Maignan se natahoval co to šlo, ale tady neměl nárok.
76'
Teď už se faul na Cavaniho píská, rozhodčí stál hodně blízko a dobře postřehl Dabilův faul. Hosté tak mohou znovu ohrozit domácí svatyni, tentokrát přímým kopem ze 17,5 metru.
75'
Dani Alves střílel z hodně velké dálky, jeho pokus končí vysoko nad domácí svatyní.
74'
Žlutou kartu dostává Junior Alonso Mujica (Lille OSC).
73'
Nejlepší střelec Lille Pépé šestý gól zatím nepřidá, jeho samostatný únik zastavuje praporek pomezního arbitra signalizující ofsajd.
73'
Cavani při snaze projít kolem protihráče upadl k zemi, faul to v tomto případě není.
72'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Ángel Di María, přichází Thomas Meunier.
71'
Neymar vzal zodpovědnost na sebe, ale bránu vysoko přestřelil.
70'
Po faulu bude pařížský gigant rozehrávat přímý kop.
68'
Míč šel po ose Diarra – Neymar – Cavani, který centroval z levé strany, k Lo Celsovi, ten ale na letící míč o kousek nedosáhl.
67'
Diarra hodně nepřesně centroval, míč končí u Maignana.
66'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Ezequiel Ponce, přichází Luiz Araújo.
66'
Cavani po Neymarově přihrávce zkoušel projít do lepší střelecké pozice, míč mu utekl za brankovou čáru.
64'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Javier Pastore, přichází Lassana Diarra.
63'
Lo Celso zatočil centrovaný míč do rukavic vyběhnutého Maignana.
62'
Ponce si nabíhal na centrovaný míč, ten k němu nakonec nedoputoval, neboť jej do bezpečí odvrátil obránce PSG.
61'
Držení míče po hodině hry: 34 % – 66 %.
60'
Cavani po rozehrávce rohového kopu nebezpečně hlavičkoval, Maignan ale dokázal udržet míč před brankovou čárou.
59'
Mendes to zkoušel z velké dálky, úspěšný nebyl, míč končí vysoko nad bránou soupeře.
58'
Jeden z hráčů Lille se sice dostal ke střele, mířil ovšem pouze do skrumáže těl před sebou.
57'
Rohový kop rozehraje Lille.
57'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Hamza Mendyl, přichází Nicolas Pépé.
56'
Žlutou kartu dostává Marco Verratti (Paris Saint-Germain FC).
55'
Neymar prošel kolem několika protihráčů a dostal se ke střele na pravé straně pokutového území, míč však dostatečně nezvedl a Maignan bravurně zasáhl, balón vyrazil do zámezí.
53'
Zákrokem na hranici pravidel se v pokutovém území prezentovali hosté, rozhodčí nechává ve hře pokračovat.
50'
Stejný hráč o chvíli později pokazil přihrávku a jeho tým tak o míč přichází.
48'
El Ghazi to z přímého kopu zkoušel velice hezky, pálil k pravé tyči soupeřovy brány, ovšem Aréola parádním zákrokem míč vyrazil.
47'
Pastore patičkou hezky zkoušel do šance vyslat Neymara, ten se ale ke střele nedostal.
46'
Po pomalém rozjezdu viděli fanoušci velice pohlednou první půli, šance měly oba celky, avšak dlouho se hrálo bez branek. Do kabin přeci jen nakonec odchází spokojenější hosté, kteří vedou 1:0 po brance Berchicheho v samém závěru. Avšak domácí se hodně rozčilovali směrem k sudím a možná i oprávněně.
45+2'
45+1'
Tak tohle byl dosti diskutabilní gól. Neymar odcentroval před bránu, kde stál Cavani ve více než metrovém ofsajdu, nebylo však zřejmé, zda se míče dotkl a hra tak pokračovala, k míči poté doběhl YURI BERCHICHE a trefil přesně dolní roh u vzdálenější tyče, kam Maignan nemohl dosáhnout. O této brance se asi bude ještě mluvit.
45'
Hosté v závěru první půle oblehli pokutové území Lille.
44'
Podobně si počínal na druhé straně Pastore, jenž pálil z hranice pokutového území hodně vysoko nad bránu Lille. Poté jen bezmocně zakroutil hlavou.
43'
Amadou měl dobrou rychlost, ve finále však celou akci pokazil, když přihrál pouze protihráči.
42'
Mendes založil protiútok, na jeho konci přišel centr před Aréolu, na který si nabíhal Ponce, k hlavičce se ovšem nedostal.
42'
Di María vybojoval pro PSG další roh.
41'
Stejný hráč o chvíli později upadl v pokutovém území, ale penalta se nepíská.
40'
Pastore nepřesně přihrál, jeho tým tak o míč přichází.
39'
Domácí vyrazili do brejku, ze kterého nezahrozili. Situace se poté otočila a Cavani se zjevil sám před brankářem, jeho nepřesná rána však letí kolem boční sítě domácí svatyně. Cavani teď hodně lituje zahozené příležitosti.
38'
Pastore přihrával na pravou stranu volnému spoluhráči, ovšem ten se k míči nedostal a celá akce tak končí nezdarem.
38'
Znovu musel domácí brankář zasáhnout, tentokrát rychle vyběhl z brány, aby byl u míče jako první.
37'
Verratti střelou z levé strany z asi pětadvaceti metrů nenadělal Maignanovi příliš mnoho práce, slabý pokus končí v jeho náruči.
37'
Cavani stál ve více než metrovém ofsajdu, svoji šanci i tak neproměnil, takže mrzet jej to příliš nemusí.
35'
Dani Alves si naběhl na centrovaný míč a skluzem zkoušel zamířit ke vzdálenější tyči, pokus to nebyl špatný, avšak balón zamířil do zámezí.
35'
Hosté si dají repete.
34'
Di María změnil roli a místo střely přihrával před bránu, je z toho další roh pro jeho barvy.
33'
Následný rohový kop rovněž k ničemu nevedl, míč drží v rukách Maignan.
32'
Neymar místo střely přihrál na pravou stranu, míče se zmocnil Di María, jenž dlouho zvažoval, co udělat, nakonec odcentroval na vzdálenější stranu, kam nabíhal Cavani, ale ten se k míči nedostal.
32'
El Ghazi centroval nepřesně, Aréola sice na míč nedosáhl, ale poblíž nebyl nikdo z hráčů Lille.
31'
Pastore se snažil vyslat do šance Cavaniho, ten ale na balón o kousek nedosáhl.
30'
Tak za tohle Ponce zřejmě pochvalu neuslyší, domácí fotbalista běžel ještě se dvěma spoluhráči k bráně, zodpovědnost vzal na sebe, ale střela mu vůbec nesedla a balón končí v zámezí.
30'
Ofsajdová past sklapla a do ní se chytil hráč Lille.
29'
Amadou velice hezky pálil k levé tyči soupeřovy brány, kam se Aréola natahoval marně. Ke smůle domácího mužstva míč hostující svatyni o malý kousek minul.
29'
Teď už si hosté faul nevymohli, jejich akce ale pokračovala a o střelu z dálky se postaral Cavani. Ta ovšem nebyla nijak prudká a Maignan ji s přehledem ukryl do náruče.
28'
Neymar si vynutil faul u středového kruhu na polovině soupeře, domácí se sice rozčilují, ale není jim to moc platné.
27'
Neymar přenechal míč Cavanimu, ten chtěl nejprve přihrávku opětovat, ta však byla zblokovaná, avšak Cavani se k balónu dostal znovu, tentokrát už střílel, ovšem pouze do protihráče.
26'
Souhra teď PSG příliš nevyšla, Cavani se k míči nedostal.
24'
Di María tvrdou ranou na střed brány pořádně prověřil Maignana, tomu se podařilo míč vyboxovat.
23'
Ponce neměl šanci nepřesnou přihrávku dostihnout a do šance se tak nedostal.
22'
Domácí pokračovali v aktivitě, ale všechny jejich další centrované pokusy před bránu byly odvráceny.
18'
Mendyl si naběhl na přihrávku na levou stranu, svoji ránu namířil do dolního rohu brány, avšak Aréola předvedl parádní zákrok a balón vyrazil.
16'
Dlouho to však nebylo, už je zpátky na nohách a hra může pokračovat.
15'
Neymar zřejmě inkasoval nějaký šrám, brazilská hvězda zůstává ležet na trávníku.
13'
Cavani místo střely přihrál na pravou stranu, kam naběhl Di María, jeho obloučkem však končí za bránou soupeře.
11'
El Ghazi si pomohl faulem, což pozornosti hlavního arbitra neuniklo.
9'
Neymar poprvé zahrozil, jeho pěkný pokus jen o kousek minul vzdálenější horní roh domácí svatyně, Lille teď mělo štěstí.
9'
Poprvé zaútočili domácí, ovšem přetažený centr nemohl Aréolu nijak ohrozit.
7'
Pařížský tým je od úvodu zápasu aktivnější, ale zatím se nedostal do žádné velké šance, jeho hráči si spíš jen přihrávají.
4'
PSG rozehrálo roh na krátko, ke střele se nedostalo, naopak míč získává soupeř.
2'
Hostující tým zastavuje na úvod ofsajd.
1'

Lille OSC: Maignan – Dabila, Edgar Ié, Alonso Mujica, Ballo-Touré – Amadou (C) – El Ghazi, Bissouma, Mendes, Mendyl – Ponce.
Náhradníci: Kouakou – Araújo, Faraj, Maia, Bahlouli, Soumaré, Pépé.

Paris Saint-Germain FC: Aréola – Dani Alves, Marquinhos, Silva (C), Berchiche – Verratti, Lo Celso, Pastore – Di María, Cavani, Neymar.
Náhradníci: Trapp – Kimpembe, Meunier, Kurzawa, Nsoki, Nkunku, Diarra.

Rozhodčí: J. Hamel – Y. Boutry, T. Philippe.
Posledních pět vzájemných zápasů

PSG – Lille 3:1
PSG – Lille 2:1
Lille – PSG 0:1
PSG

Hostující mančaft netřeba dlouho představovat, pařížský celek suverénně vévodí tabulce ligy s 59 body o osm bodů před Marseille. Na cizích hřištích dosud odehrál jedenáct utkání, ze kterých si odnesl třiadvacet bodů za sedm vítězství a dvě remízy, vstřelil šestadvacet branek a jen deset inkasoval. V posledním venkovním klání utrpěl teprve druhou porážku sezóny, když nestačil na Lyon, jemuž podlehl 1:2. S jednadvaceti přesnými zásahy vede tabulku střelců mužstva i celé ligy Uruguayec Edinson Cavani.
Lille

Domácím patří sedmnáctá, poslední nesestupová pozice s 25 body. Na mužstva nad sebou příliš bodů neztrácí, avšak i celky za nimi jsou poblíž, osmnácté Troyes o bod a devatenácté Toulouse o dva body. Na svém trávníku hráči Lille z jedenácti utkání vyhráli ve čtyřech případech, třikrát brali bod za remízu, vstřelili třináct branek a o jednu navíc inkasovali. Naposledy doma porazili Štrasburk těsně 2:1 díky gólu v 91. minutě utkání. Nejlepším střelcem je s pěti góly Nicolas Pépé z Pobřeží slonoviny.
Dobrý den, prvním zápasem, který dnes odstartuje pokračování 24. kola nejvyšší francouzské fotbalové ligy, bude souboj mužstev ze spodní a horní části tabulky, a sice Lille a PSG. O favoritovi nemůže být pochyb.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.