Ligue 1 - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lyon : Marseille - 17. prosince 2017   21:00

Lyon
6' Fékir  • 52' Díaz (Cornet)
2:0
(1:0)
Lyon
A. Lopes – Tete, Marcelo, Morel, Marçal De Oliveira – Tousart, NDombèlé (83. Depay) – Cornet, Fékir (C) (90+1. F. Mendy), Aouar – Díaz (79. Ferri).
Gorgelin – Diakhaby, Depay, Ferri, Rafael, Maolida, F. Mendy.
Bastien – Haquette, Zakrani
Parc Olympique Lyonnais, Lyon
Marseille
Mandanda – Sakaj, Rami, Rolando, Amavi – Anguissa (62. Maxime López), Gustavo – Thauvin, Payet (C), Ocampos (59. Mitroglu) – Germain (70. M. Sanson).
Pelé – M. Sanson, Mitroglu, Abdennour, N'Jie, B. Sarr, Maxime López.

Držení míče: 38 % : 62 %.
Střely na branku: 4:1. Střely mimo: 2:4. Rohy: 3:4. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 4:8.
Je tu konec! Šlágr francouzské nejvyšší soutěže nakonec vyzněl lépe pro Olympique Lyon, který po výhře 2:0 bere všechny tři body. Nutno dodat, že jsme sledovali velice vyrovnané utkání, ve kterém měli hosté velkou smůlu v koncovce. Několikrát domácí celek podržel brankář Lopes, v jednom případě Marseille nastřelila také tyč.
90+3'
90+3'
Francouzský brankář posléze vyškrábl balón z brankové čářy, následná dorážka byla sražená. Vypadá to, že se Marseille dnes branky nedočká.
90+3'
V nastaveném čase ještě pohotově vypálil Gustavo a jeho ránu konečky prstů zlikvidoval Lopes. Ten jednoznačně drží svůj celek!
90+2'
Utkání se spíše dohrává, přičemž oba celky se momentálně bojují o míč u středového kruhu.
90+1'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Nabil Fékir, přichází Ferland Mendy.
90'
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.
87'
Thauvin se celkem lehkým způsobem prodral až k brankové čáře, odkud zkoušel nalézt některého ze svých kolegů. Ani jeden z nich se ale do zakončení nedostal.
86'
Marseille rychle přispěchala s odpovědí v podobě rohového kopu. Centr ale mířil na přední tyč, kde se zrovna pohyboval fotbalista v opačném dresu.
85'
Střídající Depay se okamžitě zapojil do útočného výpadu svého celku a okamžitě mohl slavit branku. Dorážku do odkryté části brány ale poslal těsně vedle.
84'
V posledních minutách sledujeme tentýž obrázek hry. Hosté se snaží s výsledkem něco udělat, i nadále ale narážejí na pozornou čtyřčlenou obranu.
83'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Tanguy NDombèlé, přichází Memphis Depay.
82'
Gustavova rána doletěla pouze do zad protihráče a poté si pro odražený míč seběhl Lopes. Ten s rozehrávkou jistě nebude nikam spěchat.
81'
Časomíra se nám dostala do závěrečné desetiminutovky, přičemž stále platí, že Lyon drží dvoubrankové vedení. V tuto chvíli to navíc na kontaktní branku nevypadá.
80'
Ze hřiště zmizel střelec druhé dnešní branky Mariano Díaz. Bývalý hráč madridského Realu se při střídání netvářil zrovna šťastným dojmem.
79'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Mariano Díaz, přichází Jordan Ferri.
78'
Posléze si podobným způsobem počínají také hráči Marseille, kteří i nadále hledají cestičku k brance Lyonu. Lopes tak stále drží čisté konto.
77'
Těžiště hry se nám přesunulo na útočnou polovinu Lyonu, kde domácí opět vedou řadu krátkých přihrávek. Hosté velmi dobře napadají rozehrávku.
76'
Hosté si posléze vybojovali hned dva rohové kopy, nicméně ani jeden nebyl ničím nebezpečný. Po tom druhém se navíc pískal útočný faul.
75'
Marseille zkrátka není přáno! Zničehonic vypálil z dálky Sanson a jeho přízemní rána narazila pouze do tyče. Lopes byl na zemi pozdě.
74'
Napadající Díaz nadělal obraně Marseille velké starosti, přičemž Mandanda měl co dělat, aby zachytil míč na hrací ploše.
73'
Ndombele velmi dobře prosvištěl kolem početného valu bránících hráčů a následně si došel pro faul. Hlavní sudí tento zákrok uviděl.
72'
Payet si přichystal další zakončení z přímého kopu, tentokráte se mu střela ale vůbec nepovedla. Lopes nemusel vůbec zasahovat, naopak bude vykopávat.
71'
Gustavo dokázal výborně zalepit padající balón, načež se kulatý nesmysl dostal k Payetovi. Jeho kroucený centr nadělal obraně menší starosti, i tentokráte ale zafungovala na jedničku.
70'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Valère Germain, přichází Morgan Sanson.
69'
Stále žádná kloudnější myšlenka. Marseille si zkrátka s organizovanou obranou soupeře neví rady. Ve druhém poločase snad ještě ani nevystřelila.
68'
Na druhé straně se hosté opět dostali na útočnou polovinu, kde hodně rychle přišli o balón. Lyon po zisku míče uklidnil rozháraný úsek utkání.
67'
Cornet lukrativně procedil balón na naběhnuvšího Teteho, který místo individuálního pokračování nahrával pod sebe. To bylo v tuto chvíli špatné rozhodnutí.
66'
Žlutou kartu dostává Maxime López (Olympique Marseille).
64'
Díaz si vybral na levé straně Aouara, jehož myšlenku dokonale přečetl Sakaj. Domácí mladík má s japonským bekem dnes velké problémy.
63'
Amaviho počínání v souboji s Cornetem nakonec bylo posouzené jako nedovolené, načež Lyon okamžitě rozehrál nabízenou standardní situaci.
62'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází André Anguissa, přichází Maxime López.
62'
Zambo měl překvapivě spustu času na práci s balónem. Po jeho rozvinutí akce centroval velmi nebezpečně Payet, Marcelo ale míč stačil odvrátit.
61'
Dalekonosný nákop směřoval někam k hranici pokutového území, kam si seběhl pozorný Mandanda. Ten měl proti Díazovi nečekané problémy.
60'
Nutno dodat, že druhý poločas zatím atraktivitou navazuje na ten první. K vidění totiž bylo několik zajímavých momentů a také jedna přesná trefa.
59'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Lucas Ocampos, přichází Konstantinos Mitroglu.
58'
Hra se hodně rychle dostala k opačné šestnáctce, kde Fékir kopal rohový kop. Balón si ve vzduchu našel zřejmě Morel, jehož hlavička ze záklonu mířila nad.
57'
Byl to právě kapitán Payet, kdo se ujal rozehrávku tohoto přímého kopu. Jeho prudká rána směřovala pod horní tyč, kde byl připravený Lopes.
56'
Payet byl těsně před pokutovým územím poslán k zemi, neboť se provinil Marcelo. Jasný faul, po kterém bude mít Marseille slušnou šanci na zdramatizování zápasu.
55'
Gustavova velmi přesná nabídka našla Amaviho, jehož lechký bochánek byl bez větších potíží odvrácen. Na opačné straně se individuálně neprosadil Cornet.
54'
Mandanda raději odkopl míč z první, jenomže na půlící čáře si s touto těžkou přihrávkou nedokázal poradit Ocampos.
53'
Hostující hráči to budou mít v tuto chvíli hodně složité. Nejen, že prohrávají o dvě branky, navíc soupeř má v úvodu druhého dějství více ze hry.
52'
Lyon právě vstřelil branku!
Tak teď už domácí skutečně radují! Nejdříve Mandanda předvedl fantastický reflex proti Díazově prudké střele. Balón ale připlachtil zpět před francouzského brankáře, kde právě MARIANO DÍAZ zakončil do odkryté části branky.
51'
Fékirova standardka směřovala směrem k brance, načež si pro prudký centr seběhl Mandanda. Jisté vyboxování doletělo daleko ze šestnáctky.
50'
Tete vhazoval kousek od rohového praporku, načež svým hodem nalezl Corneta. Ten chtěl vrátit svému parťákovi, nicméně rukou zahrál Thauvin.
49'
Na hřišti se dějou věci! Po Díazově hlavičce a následném vyražení Mandandy se míč dostal k domácímu hráči, který dopravil balón do sítě. Branka ale nemohla být uznána kvůli ofsajdu.
48'
Úvodní vteřiny se nesou v poklidném duchu, neboť zadáci Lyonu započínají svůj útočný manévr až od vlastního pokutového území.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehžo rozehrávku si vzali na starost tentokráte domácí. Ti budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nabídl velice zajímavou podívanou. Hned zkraje zápasu se prosadil z přímého kopu Fékir a ze strany Lyonu to bylo naprosto vše. Naopak se iniciativy ujala Marseille, která si vytvořila řadu velkých šanci. Ani jedna nebyla proměněná, neboť hned několikrát podržel svůj celek Lopes.
45'
42'
Přílišnou agresivitou se prezentoval Zambo, jehož ruce pracovali příliš aktivně. Domácí si budou moci oddechnout, následovat totiž bude volný kop.
41'
Nutno dodat, že zejména druhá polovina prvního poločasu jednoznačně patří hostům. Ti si sice vytvořili řadu příležitostí, nicméně stav stále hraje do karet Lyonu.
40'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo přes pět minut. Uvidíme, jestli sudí také něco nastaví.
39'
Balón se kroutil směrem do branky, načež si našel cestičku na hlavu Tousarta. Domácí středopolař byl ještě faulován a hlavní sudí odpískal útočný faul.
38'
Tak ani teď není vyrovnáno! Do pokutového území připlachtil další centr, po kterém zakončoval Ocampos pouze do Lopese. Marseille bude ještě zahrávat roh.
37'
Na opačné straně nepochodil se svojí snahou Aouar, jehož práci s míčem skvěle vystihl Sakaj. Japonský zadák následně ve spolupráci s Ramim vyvezl balón.
36'
Ocampos si dělal prostor na hranici šestnáctky, načež zkoušel poslat centr do vápna. Jeho nabídka ale přeletěla prostor všech zúčastněných.
35'
Dnenší utkání se dostalo do trochu nezáživné pasáže, která nenabízí zrovna dvakrát přesnější akce. Stále platí, že aktivnější je hostující celek.
34'
Tradiční exekutor podobných záležitostí Payet to zkusil lehkým bochánkem, který mohl slavit úspěch. Zcela osamocený Rolando ale mířil těsně nad.
33'
Na opačné straně si Fékir pomohl přišlápnutím Zamby a následovat tak bude slušná pozice z volného kopu. Bude to z nějakých pětadvaceti metrů od branky.
32'
Na opačné straně se obrana Marseille trochu rozestoupila, čehož chtěl domácí celek okamžitě využít. Aouar ale našel Díaze pouze v ofsajdovém postavení.
31'
Germain sklepl za sebe na Gustava, který okamžitě dalekonosným pasem hledal Ocampose. Včas se ale vrátil Tete, jenž protihráče odstrčil od míče.
30'
Aby toho nebylo málo, o několik vteřinek později ulehl k zemi Ocampos, který se chytá za zadní část těla. Hlavní sudí byl nucen opět přerušit hru.
29'
Mladičký středopolař je v tuto chvíli v péči lékařsého personálu a až nadcházející vteřiny ukáží, o jak vážně zranění vlastně jde.
28'
Na zeleném pažitu zůstal ležet domácí Ndombele, který si v souboji s Gustavem zřejme přivodil nějaké menší poranění.
27'
Po Rolandově ostrém faulu zahrával Fékir další standardní situaci. Balón tentokráte cpal na Aoura, jehož prodloužení centru neslavilo úspěch.
26'
Žlutou kartu dostává Rolando (Olympique Marseille).
26'
Ani další rohový kop Marseille nepřinesl kýžený úspěch v podobě vyrovnávací trefy. I tentokráte byli ve vzduchu nejvýše hráči soupeře.
25'
Nejdříve Díaz trochu kostrbatě zakončil pouze do prostoru, kde se nacházel Mandanda. Posléze na druhé straně ani nadvakrát neuspěl Thauvin.
24'
Sakajova aktivita nakonec přinesla alespoň nějaký úspěch, bude se totiž zahrávat roh. Rozehrávky se ujal Payet, který tentokráte centroval přesně na hlavu Morela.
23'
Zambo dokázal uspět v šermované a jako adresáta si vybral Amaviho. Levý bek pouze razatněn odkopl míč až k Mandandovi.
22'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, která zatím nabízí vyrovnanou podívanou. Ve vedení je ale domácí Lyon, konkrétněji se prosadil z přímého kopu Fékir.
21'
Tete si to namíři v tandemu s Cornetem po pravém křídle. Druhý jmenovaný byl zdvojen, a proto musel jednat opravdu hodně rychle. Nakonec vybojoval alespoň autové vhazování.
20'
Hostující křidelník Ocampos táhl další útočnou akci svého celku, po které sám zakončoval. Jeho prudká rána ale nepřekonala hustý blok na vápně.
19'
Do hry se v tuto chvíli vměstnalo spoustu nepřesností. Před malou chvíli se Morelova přihrávka dostala ven ze hřiště a soupeř tak bude vhazovat.
18'
Amavi si nakonec rozmyslel úprk kolem postranní čáry a místo toho raději věnoval balón Mandandovi. Francouzský brankář pro změnu přihrával po zemi Sakajovi.
17'
Svižná akce v podání fotbalistů Marseille skončila tak rychle, jak vlastně začala. V tuto chvíli je kulatý nesmysl na polovině domácího celku.
16'
Odpovědnost z následného rohového kopu na sebe vzal Payet, jehož lukrativní centr nalezl Ramiho. Hlavička směřovala doprostřed, kde byl připravený Lopes.
15'
Domácí obrana úplně zapomněla na osamoceného Germaina, kterému zpracování trvalo přílši dlouho. Vracející se Morel odkopl míč za čáru.
14'
Poprvé se nám připomněl také hostující kapitán Payet, avšak ne zrovna přesvědčivě. Jeho křižná přihrávka totiž nalezla pouze nohu Marcela.
13'
Do rychlého protiútoku se řítil Ocampos, který oslovil na pravé straně Thauvina. Ten při svém pokusu přejít do šestnáctky narazil do Morela.
12'
Ocampos se vzorně vrátil s Tetem a následně mu alespoň vypíchl balón za postranní čáru. Marcelo posléze přenesl těžiště hry na levou stranu.
11'
Cornet uplatnil své rychlé nohy, načež se dokázal dostat za záda Amaviho. Ten ve spolupráci s Rolandem nakonec vybojoval útočný faul.
10'
Posléze už je pískáno. Ve středu hrací plochy si nedovoleným zákrokem pomohl Zambo, jeho noha zavadila o dolní končetinu Fékirovi.
9'
Hosté si posléze neporozuměli při přechodu přes obranný val. Celou situaci tak řešil zadák Marcelo, jehož odkop našel pouze prostor, ve kterém se pohyboval početný roj v opačných dresech.
8'
Tete si splnil své obranné povinnosit, neboť nepustil za sebe přihrávku z kopačky Amaviho. Hosté se tak ujmou autového vhazování poblíž půlící čáry.
7'
Na úvodní branku tohoto střetnutí jsme nemuseli čekat vůbec dlouho, domácí totiž využili hned svojí první šanci. Na tahu je tak v tuto chvíli Marseille.
6'
Máme tu první branku dnešního utkání, která jde určitě na vrub hostujícímu brankáři! K rozehrávce přímého kopu se totiž postavil NABIL FÉKIR, jehož pumelenice směřovala přímo na Mandandu. Francouzský brankář si ale míč srazil za svá záda.
6'
Rolando si musel dát na zpětnou přihrávkou na Mandandu hodně velký pozor, neboť za jeho zády pelášil Díaz. Zkušený zadák nakonec jednal velmi zkušeně.
5'
Ten nepřinesl vůbec nic nebezpečného a hra se přestěhovala na opačnou stranu hřiště. Tam do rozehrávky strčil nohu napadající Ocampos.
4'
Toho se ujal Tete, jenž si jako adresáta vybral právě Fékira. Ten otřel balón o nohu soupeře a následovat bude první rohový kop utkání.
3'
Oba celky mají za sebou první útočné náznaky, jako poslední se kupředu hnal Fékir, který u postranní čáry vybojoval autové vhazování.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, úvodní rozehrávku si vzali na starost hosté. Ti budou hrát v prvním poločase zprava doleva.
1'
Olympique Marseille

Francouzská Marseille marně vzpomíná na léta, kdy atakovala první příčku své domácí soutěže. Poslední sezóny nedopadají zrovna dle představ, nicméně loňský ročník měl za výsledkem alespoň pátou pozici. Marseille se tak musela spokojit alespoň s Evropskou ligou, což je pro tento ambiciózní celek určitě málo. Marseille se v letošním ročníku zatím nachází na čtvrté pozici, neboť na záda číha Lyonu, Monaku a PSG. Hostující tým dnešního utkání se ale opírá o velmi solidní formu, přičemž v lize naposledy prohrál v pátém kole proti Rennes. Od té doby následuje dvanáct utkání bez porážky!
Olympique Lyon

Olympique Lyon stále marně pomýšlí na mistrovský titul své domácí soutěže, avšak v konkurenci PSG a Monaka to má velmi složité. V loňské sezóně se do hry o titul navíc připojilo i Nice, které odsunulo právě Lyon až na čtvrtou příčku. Letošní ročník je z pohledu Olympique Lyon velmi povedený. Domácímu celku dnešního utkání zatím patří sympatická třetí příčka, jenomže na vedoucí PSG ztrácí už propastných dvacnáct bodů, i když má Lyon dnešní zápas k dobru. Domácí celek dnešního utkání v letošním ročníku ligové scény zaznamenal zatím dvě porážky. Ta první přišla právě od pařížského velkoklubu, přičemž ta druhá trochu překvapivě proti mizerně hrajícímu Lille.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Francouzská nejvyšší soutěž má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Olympique Lyon a Olympique Marseille.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.