Ligue 1 - 9. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lyon : Monaco  - 13. října 2017   20:45

Lyon
11' Díaz (Fékir) • 23' Fékir (F. Mendy) • 90+5' Fékir
3:2
(2:2)
Monaco
18' Rony Lopes  (Baldé Diao) • 34' A. Traoré  (Rony Lopes)
Lyon
A. Lopes – Tete, Yanga-Mbiwa, Diakhaby, F. Mendy (84. Marçal De Oliveira) – NDombèlé (81. Maolida), Tousart – B. Traoré (60. Depay), Fékir (C), Aouar – Díaz.
Gorgelin – Ferri, Depay, Maolida, Marçal De Oliveira, Rafael, Mboumbouni.
Bastien B. (Fra)
Parc Olympique Lyonnais, Lyon
Monaco
Subašić (C) – A. Touré, Jemerson, Glik, T. Kongolo – A. Traoré (79. Tielemans), Moutinho, Meïté, Lemar (90. Boschilia) – Baldé Diao (90+3. Carrillo), Rony Lopes.
Benaglio – Boschilia, Carrillo, Diakhaby, N'Doram, Tielemans, Sidibé.

To je ode mne vše. Přeji krásný zbytek večera a u dalších přenosů nashledanou.
Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 6:5. Střely mimo: 7:3. Rohy: 7:4. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 8:8.
To byl zápas! Viděl jsme 5 gólů a nespočet šancí. Lyon byl i ve druhém poločase aktivnější a šel si za vítězstvím. Monaco však mělo také své šance. Když už to vypadalo, že se oba týmy o body podělí, přišel krásný přímý kop Fekira. Lyon tak v nastaveném čase rozhodl o důležitém vítězství, naopak Monaco utrpělo nepříjemnou porážku a ztratilo v nahánění vedoucího PSG. Konečný výsledek je tedy 3:2 pro domácí Lyon.
90+7'
90+5'
Lyon právě vstřelil branku!
Krása! Je rozhodnuto. V posledním možném momentu se Lyon ujímá vedení. NABIL FEKIR se z přímého kopu nádherně prosazuje, technickou střelou zamířil k levé tyči a gólman neměl šanci.
90+4'
Ještě jeden volný přímý kop. Lyon má přeci jen šanci zvrátit vývoj na svoji stranu.
90+3'
Střídání v týmu AS Monaco FC; odchází Baldé Keita a přichází G.Carrillo.
90+2'
Utkání se blíží ke konci. Lyon je zcela jasně aktivnější, bohužel pro domácí, Monaco má v obraně štěstí.
90'
Lyon dává gól, který ale není uznán! Praporek pomezního vyletěl okamžitě nahoru a opakované záběry dali rozhodčímu za pravdu. Ofsajd.
90'
Střídání v týmu AS Monaco FC; odchází T.Lemar a odchází G.Boschilla.
87'
Lyon si koledoval o problémy! Obrana zaspala a Tielemans mohl rozhodnout utkání. Lopes však nepříjemnou ránu vyrazil.
86'
Monaco vůbec nestíhá! Všichni hráči zataženi okolo vápna.
84'
Střídání v týmu Olympique Lyon; odchází F.Mendy a přichází F.Marcal.
83'
Maolida se uvedl pohlednou střelou, která však kvůli teči v bráně neskončila.
81'
Střídání v týmu OOlympique Lyon; odchází T.NDombele a přichází M.Maolida.
81'
Diaz opět aktivníé, na prudkou přihrávku ale nedosáhl. Lyon opět tlačí svého soupeře. Za to co předvádí by si domácí gól zasloužili.
79'
Střídání v týmu AS Monaco FC; odchází A.Traoré a přichází Y.Tielemans.
77'
Kdyby Diaz proměnil všechny své šance, mohl zaznamenat klidně 3-4 góly. Nyní to opět zkoušel, střela z hranice pokutového území však postrádala razanci.
75'
Jak pokazit rychlý brejk nám zkázal Fekir, když příliš dlouho váhal a poté poslal pomalou ránu na Subašiče.
74'
Mendy předvedl, že jeho kopací technika není vůbec špatná. nepříjemný centr poslal z první těsně nad vlastní bránu. Nicméně, to byl jeho záměr, jinak by se k míči dostal soupeř.
72'
Olalá! Přímý kop z dobrách 35 metrů přinesl nakonec krásnou ránu Diaze. Jeho skákavý projektil orazítkoval pravou tyč za zády Subašiče.
70'
Hra je jistě opatrnější než v 1. poločase. Jakoby oba týmy věděly, že další gól bude nejspíše rozhodující.
68'
Už 4. žlutou kartu v domácím týmu dostává M.Diakhaby.
68'
Diaz měl na kopačce druhý gól! jeho prudkou střelu však zablokovala obrana.
66'
Zahrozili i domácí, vysoký centr však těsně nenašel útočníka.
65'
Rony Lopes to zkusil z pravé strany technicky, jeho střela ale neměla potřebnou přesnost.
64'
Tohle měl být gól! Adama Traoré byl uproostřed vápna naprosto sám, ideální pozice! Střelu poslal do protipohybu brankáře, ke smůle hostů to však bylo o pár centimetrů vedle tyče.
63'
Přímý kop nebyl zahrán příliš dobře a do útoku se už ženou hráči v bílém.
62'
Hosté mají k dispozici volný přímý kop z pětatřiceti metrů.
60'
Střídání v týmu Olympique Lyon; odchází B.Traoré a přichází M.Depay.
59'
Přetažený rohový kop Lyonu nezastihl žádného borce domácích ve vápně. Monaco si ale neužilo míče příliš dlouho a Lyon opět útočí.
57'
Domácí asi do teď neví, jak je možné, že neinkasovali! Obrovský závar dokázala obrana Lyonu v čele s Lopesem zvládnout. Jednu chvíli to však vypadalo na zcela lehký gól, když na Keitu "zírala" úplně prázdná brána.
55'
Tak přeci jen Adama Traoré dostává vidí žlutý kartónek. Rozhodčí nejprve trochu váhal, poté ale uděluje hostujcímu borci varování.
55'
Tak to byl ostrý faul hostujícího Traoreho na polovině hrřiště! Žlutá karta však nepřichází.
52'
Třetí žlutou kartu dostává A.Lopes. Domácí zatím hrají s rozhodčím mariáš.
50'
Obraz hry se od prvního poločasu trochu změnil! Hra je více vyrovnaná, Monaco také cítí svou šanci a napadá hlouběji na polovině domácích.
48'
Druhou žlutou v domácícm týmu dostává Yanga-Mbiwa.
46'
Sledujeme krásné utkání! První poločas nám nabídl hned 4 góly, po dvou na každé straně. A jeden byl hezčí než druhý. Asi nejpohlednějším se však blýskl poslední skórující – Adama Traoré. Domácí mají balón častěji pod kontrolou a více kombinují, Monaco zatím hrozí z rychlých protiútoků a může se pyšnit skvělou produktivitou, díky které drží s Lyonem krok. Jak se bude utkání dále vyvíjet? Nechme se překvapit, já Vám vše zprostředkuji, stačí pouze zůstat u tohoto onlajn přenosu.
45+1'
45'
První žlutou kartu utkání vidí N.Fékir. Dostává jí nejspíše za nějaké protesty či poznámky vůči sudímu.
44'
Hraje se teď jakoby bez taktiky. Tým, který získá míč, okamžitě peláší k bráně soupeře. Na toto útkání by se měli kouknout týmy z české ligy!
43'
Tete se probojoval do vápna, jeho prudká rána z pravé strany byla ale zblokována. Následný roh gólový úspěch nepřinesl.
41'
Rohový kop v podání Lyonu nepřinesl nebezpečí. Špatně zahraný míč bez problémů odvrací obrana.
40'
Mendy svým odkopem přidělal svému týmu spíše starosti. Nakonec však spoluhráči levého obránce zachránili a dostali se z nepříjemné situace.
38'
Lyon má více ze hry, Monaco ale svého soupeře školí z produktivity. Sledujeme ale každopádně skvělý duel plný gólů a šancí.
37'
Lopes nyní zvládl rychle vyběhnout a vrhnout se útočníkovi opd nohy, což bylo zásadní!
34'
Monaco právě vstřelilo branku!
Krása střídá nádheru! ADAMA TRAORÉ z hranice pokutového území prudkou ranou z první nedává vůbec žádnou šanci Lopesovi a skvěle trefuje vzdálenější horní růžek. Excelentní kopací technika borce z Mali.
32'
Traore opět aktivní. Hosté se ale po faulu jednoho z borců v bílém dostávají k balónu.
31'
Stále se hraje ve vysokém tempu a je evidentní, že Lyon chce své vedení navýšit.
30'
Tete poslal další nepříjemný pokus z hranice vápna. SUbašič nepředvedl příliš jistý zákrok a střelu pouze vyrazil. Obránce se poté postaral o zbytek.
28'
Sporný moment v pokutovém území Monaca. Vypadalo to, že Glik po zblokované střele zahrál rukou, rozhodčí ale rozpažil a pokutový kop nepíská.
26'
A další útok Lyonu se žene směrem k bráně hostů! Tentokrát ho táhl Ndobele a Tete. Hosté ale rychle odebrali míč z kopaček domácích.
23'
Sledujeme krásné utkání! Mendy krásnou přihrávkou našel NABILA FEKIRA, který na hranici vápna pouze usměrnil míč do protipohybu brankáře. Skvělá a rychlá akce domácích!
21'
Ndombele krásnou ranou ze střední vzdálenosti prověřil Subašiče! Ten však kryje.
18'
RONY LOPES srovnává stav utkání! První kloudná akce hostů skončila gólem. Lopes si skvěle naběhl za obranu, přičemž se vyhnul ofsajdu a tváří v tvář Svému jmenovci Lopesovi v brance domácích nezaváhal. Střelou po zemi bez problémů skóruje.
17'
Tete poslal nádherný balón, traore měl ale problémy se zpracováním a o míč přichází.
16'
Diaz a Traore jsou zatím velmi aktivní a zároveň nebezpeční. Obrana Monaca má velké problémy s odklízením míčů z vlastního vápna.
14'
Po vstřeleném gólu se nám obraz hry příliš nezměnil. Lyon má stále míč u svých kopaček, zatímco hosté pouze běhají bez balónu.
11'
A domácí se ujímají naprosto zaslouženého vedení! Subašič hodně zaspal, když nedokázal chytit prudkou přihrávku skrz pokutové území a MARIANO DIAZ měl poté velmi lehkou práci, když mu stačilo usměrnit míč do odkryté brány.
10'
Lyon tlačí svého soupeře neuvěřitelným způsobem! Uvidíme, jak dlouho dokáže Monaco vzdorovat.
8'
Obrana hostů tentokrát zafungovala a odvrátila nebezpečí.
8'
A budeme svědky dalšího rohu! Traore je velmi aktivní a právě eho zásluhou bude mít Lyon k dispozici další šanci na skórování.
7'
Touosart měl na hlavě úvodní gól! Monaco bránilo tuto situaci naprosto příšerně a Francouz se dostal lehce k hlavičce u zadní tyče. Bohužel svůj pokus nasměroval právě do tyče branky hostů.
6'
A uvidíme i 1. roh. Vybojoval ho Traore.
5'
A máme tu první faul. "Obětí" byl Fekir. Lyon se tak dostává k balónu.
4'
Zatím sledujeme poklidný začátek utkání. Míč mají na kpačkách více hosté, zvláště Keita je aktivní, domácí ale zatím bez problému brání.
2'
Hosté nastupují ve světle modrých dresech, domácí celek má na sobě bílé dresy.
1'
Máme tu začátek dnešního atraktivního utkání!
1'

Olympique Lyon: A. Lopes – Tete, Yanga-Mbiwa, Diakhaby, F. Mendy – NDombèlé, Tousart – B. Traoré, Fékir (C), Aouar – Díaz.
Náhradníci: Gorgelin – Ferri, Depay, Maolida, Marçal De Oliveira, Rafael.

AS Monaco FC: Subašić (C) – A. Touré, Jemerson, Glik, T. Kongolo – A. Traoré, Moutinho, Meïté, Lemar – Baldé Diao, Rony Lopes.
Náhradníci: Benaglio – Boschilia, Carrillo, Diakhaby, N'Doram, Tielemans, Sidibé..
Poslední vzájemné zápasy

Lyon – Monako 1:2
Monako – Lyon 1:3
Lyon – Monako 6:1
Monako – Lyon 1:1
Monako – Lyon 0:0
AS Monaco FC prodalo po dobré sezoně své největší hvězdy, ale znovu dobře a levně nakoupilo a i v této sezoně bude zřejmě bojovat o titul. Monako má zatím na svém kontě 19 bodů a nachází se na druhé pozici, když na první PSG ztrácí jen tři body. Monako zatím jen jednou prohrálo, a to na hřišti Nice.
Olympique Lyon má v této sezoně znovu velké ambice, ale zatím je příliš nenaplňuje. Domácí celek totiž zatím získal jen 13 bodů a nachází se až na osmé pozici, tedy mimo pohárové příčky, což je hlavní cíl Lyonu. Z posledních tří zápasů domácí získali jen dva body, takže dnes neberou nic jiného, než výhru. Lyonu bude chybět Brazilec Marcelo, který se vykartoval.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Francouzská Ligue 1 má na programu 9. kolo a my budeme sledovat jeho šlágr, protože Lyon hostí Monako. Mírným favoritem je domácí celek, ale tento zápas může dopadnout opravdu jakkoliv.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.