Ligue 1 - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lyon : Montpellier - 19. listopadu 2017   17:00

0:0
(0:0)
Lyon
A. Lopes (C) – Tete, Marcelo, Diakhaby, F. Mendy (76. Marçal De Oliveira) – NDombèlé, Tousart, Aouar – Cornet (61. B. Traoré), Díaz, Depay.
Gorgelin – Rafael, Yanga-Mbiwa, Marçal De Oliveira, B. Traoré, Gouiri, Cheikh Diop.
K. Abed – J. Aube, A. Drouet
Parc Olympique Lyonnais, Lyon
Montpellier
Lecomte – Aguilar, Mukiele, Hilton (C), Mendes, Roussillon (73. Cozza) – Sambia, Lasne, Píriz – Ninga (84. Sessègnon), Sio (73. Mbenza).
Bertaud – Pokorný, Mbenza, Camara, Sessègnon, Cozza, Dolly.

Souboj Lyonu s Montpellier končí bezbrankovou remízou a ta je zcela zasloužená, neboť velmi vyrovnané utkání postrádalo kvalitu ve finální fázi na obou stranách a tak jsme viděli naprosté minimum skutečně nebezpečných situací.

Lyon tím přerušil sérii čtyř vítězství za sebou a na třetím místě tabulky jej večer může předstihnout Marseille v případě tříbodového úspěchu v dohrávce na hřišti Bordeaux. Hosté potřetí za sebou nevyhráli a při velmi chudém skóre 9:8 ze třinácti utkání zůstávají osmí, ale ještě mohou přepustit svoji pozici právě Bordeaux.
90+4'
90+4'
Po centru Mariana Diaze Cozza odhlavičkoval míč za vlastní branku, ani z dalšího centru Depaye od rohového praporku ale domácí nedokázali ohrozit Lecomteho.
90+3'
Po Depayově centru se Marcelo sice prodral k hlavičce, ve velmi těžké pozici však byl bez šance jej nasměrovat až k Lecomtemu.
90+3'
Aouar na pravém křídle vybojoval rohový kop také ve prospěch Lyonu a domácí přeci jen ještě ucítili naději na úspěch.
90+2'
I tentokrát se ale domácí defenziva snadno ubránila standardní situaci od rohového praporku a Lyon už přesunul hru na soupeřovu polovinu.
90+2'
Nečekaně to jsou hosté, kteří jsou nadále aktivnější a vybojovali další rohový kop.
90+1'
Rozhodčí Abed oddaluje závěrečný hvizd o čtyři nastavené minuty. Zatím to ale nevypadá, že by některý z týmů toužil po rozhodnutí zápasu a zisku tří bodů.
90'
Rohový kop ale hosté využili spíše k ušetření cenného času a nijak nezahrozili před domácím brankářem.
89'
Mbenza se protáhl po pravém křídle a jeho přízemní centr Diakhaby srazil za domácí branku. Montpellier celkem lacino vybojoval rohový kop, po kterém by mohl ohrozit Lopesovu branku.
87'
Na opačné straně se u pravé postranní čáry uvolnil Traoré, jeho centr ale snadno zachytává brankář Lecomte.
86'
A právě Sessegnon se brzy dostal ke střeleckému pokusu, z dvaceti metrů jej ale nasměroval přímo do brankáře Lopese.
84'
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Rodrigue Casimir Ninga, přichází Stéphane Sessègnon.

Beninská opora Montpellieru dnes dostává šanci pouze na závěr zápasu, ze hry je stažen Ninga.
82'
Mariano Diaz sice prohrál hlavičkový souboj s Mukielem, míč se ale odrazil k Aouarovi, jenž tentokrát střílel z pořádné dálky, ovšem velmi nepovedeně, míč nabral opačnou faleš než by domácí středopolař potřeboval.
80'
Po velkém závaru před brankou Montpellieru domácí reklamovali hraní rukou Rousillona, poté ještě střílel Aouar, ovšem jen do hostujícího brankáře.
79'
Lyon vybojoval rohový kop a dění se stěhuje před Lecomta.
77'
Bertrand Traoré nešetrným kung-fu zákrokem trefil kopačkou do obličeje jednoho z protihráčů a za žlutou kartu může být možná ještě rád.
76'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Ferland Mendy, přichází Fernando Marçal De Oliveira.
75'
Hosté zůstávají nastěhováni na polovině Montpellieru, Aguilarův centr odhlavičkoval Diakhaby až za postranní čáru.
75'
Aguilar přesným centrem našel na hranici pokutového území Sambiu, ten si perfektně zpracoval míč, poté ale neudržel rovnováhu v souboji s Tetem a spadl k zemi, míč se odrazil k Roussillonovi, ten neprostřelil Teteho.
73'
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Giovanni Sio, přichází Isaac Mbenza.
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Jérôme Roussillon, přichází Nicolas Cozza.
72'
Po následném rohovém kopu hosté nedůrazně odehráli míč, kterého se zmocnil Depay, ten ale z obrovské dálky brankáře Lecomta nepřekvapil.
71'
Traoré nebojácně vtrhl do pokutového území, od klubka těl se míč odrazil k Tetemu, jehož tečovaná rána proletěla nad břevnem domácí branky.
70'
Pokud nepočítáme zblokované pokusy, tak za pětadvacet minut druhého poločasu jsme stále viděli jednu jedinou střelu, ta z kopačky Rousillona však nebyla výrazněji nebezpečná.
68'
Depay šikovně prostrčil míč mezi třemi protihráči do volného prostoru Diazovi, tomu ale míč po nepodařeném zásahu utekl za brankovou čáru.
66'
Kenny Tete se hned vydal na útočný průnik po pravém křídle, následný centr stáhl ze vzduchu brankář Lecomte.
65'
Po Sambiově centru od rohového praporku se Sio ocitl v bezprostřední blízkosti brankáře Lopese, výborně bránící Tete jej ale do zakončení nepustil!
65'
Nebezpečně zahrozili hosté! Střely Ningy i Lasneho ale byly sraženy domácími zadáky, pokračovat se bude od rohového praporku.
63'
Rohový kop Depaye hosté snadno ubránili a byť míč posléze doputoval zpět k nizozemskému fotbalistovi, ten je ale přistižen v postavení mimo hru.
61'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Maxwel Cornet, přichází Bertrand Traoré.

Předchozí akce Maxwela Corneta byla jeho vůbec poslední v dnešním utkání, neboť jej nahrazuje Bertrand Traoré.
61'
Po souhře s Depayem se na pravém křídle uvolnil Cornet, kterému před branku nabíhal Diaz, Cornetovu přihrávku ale Mendez srazil k bližší tyči vlastní branky, kde Lecomte vyráží míč mimo branku.
59'
Tu vůbec první si připisuje Sio. Ten si na hranici pokutového území hezky zpracoval dlouhý nákop Roussillona, poté pálil z otočky, avšak v těžké pozici míč spíše jen posunul k brankáři Lopesovi.
58'
Statistika střel za třináct minut druhého poločasu je nesmírně vyrovnaná: 0 – 0.
56'
Když už Sambia narýsoval zajímavou kolmici za domácí obranu, tak Giovanni Sio byl přistižen v postavení mimo hru a rozehrávat může Lyon.
54'
Také hosté bojují s kvalitou v útočné fázi a úvod druhého poločasu nabízí velmi nezajímavou podívanou.
52'
A tak zatím jsou nebezpečnější hosté, Aguilarův centr ale nedoletěl až k adresátovi Ningovi, domácí s mírnými komplikacemi dokázali odkopnout míč do středu pole.
50'
Lyon v prvním poločase často končil své akce nepřesnými přihrávkami, v podobném rytmu domácí pokračují také po změně stran. I pas Mendyho po levém křídle se dokutálel jen za postranní čáru.
48'
Hosté získali rohový kop, po kterém se míč odrazil ke zcela osamocenému Mendesovi, ten ale promrhal obrovskou příležitostí, když ani nedokázal vystřelit a po několika kličkách o míč přišel!
46'
Po přestávce oba týmy pokračují beze změn v sestavách, trenéři zatím nemají sebemenší důvod k nějaké.
46'
Úvodní dějství se hrálo bez jakýchkoliv prodlev a tak rozhodčí Abed neměl sebemenší důvod k využití nastaveného času. Oba týmy měly několik nadějně vyhlížejících útočných akcí, nedokázaly je ale dotáhnout do finální fáze a před druhou pětačtyřicetiminutovkou je tak všechno otevřené.
45'
44'
Hosté rozjeli rychlou souhru, která měla značný potenciál na úspěch, Rousillon ale po Ningově přihrávce nedokázal projít přes bránícího Marcela a byť hosté byli v přečíslení proti domácí defenzivě, tak nedokázali ani vystřelit.
42'
Memphis Depay si před pokutovým územím Montpellieru vyměnil míč s Mendym, posunul si jej na pravačku a technicky střílel, ovšem výrazně nad hostující branku.
40'
Sambia se u pokutového území prokličkoval že ke střeleckému zakončení, tomu však chyběla veškerá razance, aby vážněji zaměstnala brankáře Lopese.
38'
Domácí zamířili do otevřenější obrany Montpellieru, Cornet ale ignoroval své lépe postavené spoluhráče a z dvaceti metrů velmi nepřesně střílel.
36'
Mendy srazil rozběhnutého Aguilara, kterému míč odskočil do zámezí, rozhodčí Abed nechal ve hře pokračovat.
34'
Ninga potáhl míč po útočné polovině, následná rána zpoza pokutového území mu ale vůbec nevyšla a míč se dokutálel daleko vedle domácí branky.
33'
Cornet na hranici faulu vybojoval míč na Roussillonovi, poté si elegantně narazil míč s NDombélém a mířil zcela osamocen vstříc brankáři Lecombemu, z úhlu jej ale neprostřelil!
30'
Neujal se ani rychlý průnik Corneta, ten se dokázal vyhnout Roussillonovi, tomu ale na pomoc přispěchal Mendez a ustřelil domácímu fotbalistovi míč za postranní čáru.
29'
Poslední minuty doprovází řada nepřesností na obou stranách a hraje se zejména ve středu hřiště, daleko od obou branek.
26'
S úspěchem se nesetkal ani centr Teteho, už se zase hraje ve středu pole.
24'
Domácí po zisku míče zamířili do rychlého protiútoku, Cornet při svém průniku využil i podklouznutí Mendese, ovšem nedokázal svým centrem před branku najít žádného z nabíhajících spoluhráčů.
22'
Kenny Tete u postranní čáry ostrým skluzem sestřelil Sia a prohlíží si žlutou kartu.
20'
Lasne si zpracoval míč dobrých třicet metrů od domácí branky a poté napřáhl k parádní ráně, která jen o několik centimetrů přeletěla nad břevnem lyonské branky!
19'
Domácí fanoušci předvedli krásné choreo s rozvinutím mnoha dresů hráčů domácího týmu, mj. i dresu Nabila Fékira, toho času absentujícího kvůli karetnímu trestu.

Tu poslední žlutou kartu viděl v minulém utkání v St. Ettiéne, kde takto rozvinul svůj dres před kotlem domácích fanoušků, obrovských rivalů Lyonu a příznivci Lyonu jej takto podpořili.
17'
Dlouhý nákop Roussillona se stal lahůdkou pro brankáře Lopese, dnešní kapitán Lyonu hned rozehrává na své spoluhráče v obranném kvartetu.
15'
Po druhém z těchto rohů zakončoval Sio, útočník z Pobřeží Slonoviny ale v těžké pozici zády k brance nedokázal nasměrovat míč do prostoru ohraničeného třemi tyčemi.
14'
Hosté se usadili u pokutového území Lyonu, budou zahrávat druhý rohový kop v rychlém sledu.
12'
Aouar potáhl míč do pokutového území a pálil ve velmi nebezpečné pozici, zhruba o metr ale hostující branku netrefil.
10'
Facundo Piriz tentokrát ostře trefil NDombélého, s vědomím žluté karty na jeho kontě hostující středopolař pořádně riskoval brzké vyloučení, avšak rozhodčí Abed ponechal obě karty ve své kapse.
8'
Ani další Depayův centr ale nevedl k výraznějšímu ohrožení hostujícího brankáře.
8'
Zatím ale jen na chvíli, neboť Sio se dopustil nedovoleného zákroku v hloubi vlastní poloviny a Lyon zůstává nastěhován před brankou Lecomteho.
7'
Po Depayově centru míč nebezpečně poskakoval v pokutovém území, hosté se ale ubránili.
7'
Depay se znovu rozběhl po levém křídle, následná přihrávka na Mariana Díaze je sražena za hostující branku, pokračovat se bude od rohového praporku.
5'
Facundo Piriz velmi záhy vidí žlutou kartu za nešetrný zákrok na Aouara.
4'
Na opačné straně se za dlouhým nákopem rozběhl Ninga, včas jej ale pokryl Tete a před soupeřovým útočníkem odehrál míč do zámezí.
2'
První útočnou akci Lyonu vedl po levém křídle Depay, jeho přetažený centr ale doletěl až k protější postranní čáře, kde se míče zmocnili nadále domácí.
1'
Mezi náhradníky Montpellieru se objevuje jméno českého obránce Lukáše Pokorného. Ten loni stabilně nastupoval v základní sestavě, letos ale byl pouze jednou na lavičce (12. srpna v Toulouse) a od té doby všechny zápasy sledoval maximálně z hlediště. Po dlouhé době se tedy vrací přímo ke hřišti a kdo ví, třeba se podívá i do samotného utkání.

Olympique Lyon: A. Lopes (C) – Tete, Marcelo, Diakhaby, F. Mendy – NDombèlé, Tousart, Aouar – Cornet, Díaz, Depay.
Náhradníci: Gorgelin – Rafael, Yanga-Mbiwa, Marçal De Oliveira, B. Traoré, Gouiri, Diop.

Montpellier HSC: Lecomte – Mukiele, Hilton (C), Mendes – Aguilar, Sambia, Lasne, Roussillon – Ninga, Píriz, Sio.
Náhradníci: Bertaud – Pokorný, Mbenza, Camara, Sessègnon, Cozza, Dolly.

Rozhodčí: K. Abed – J. Aube, A. Drouet.
Posledních pět vzájemných zápasů

Lyon – Montpellier 1:1 (přátelský zápas)
Montpellier – Lyon 1:3
Lyon – Montpellier 5:0 (Pohár)
Lyon – Montpellier 5:1
Montpellier – Lyon 0:2
Montpellier

Hosté jsou na osmé příčce se šestnácti body, v případě dnešní výhry by se mohli posunout až na šesté místo. Na cizích stadionech se jim daří střídavě, z pěti utkání brali sedm bodů za dvě výhry a jednu remízu, vstřelili a inkasovali shodně čtyři góly. Když budeme počítat i pohárový mač, zvítězili z posledních čtyř venkovních duelů třikrát.
Olympique Lyon

Domácím patří třetí pozice, která ještě zaručuje předkolo Ligy mistrů, s 25 body, ovšem jen bod na ně ztrácí čtvrté Marseille. Na své půdě v této sezóně ještě neprohráli, z šesti klání zaznamenali čtyři výhry a dvě remízy, skórovali v sedmnácti případech a devětkrát inkasovali. Francouz Nabil Fekir vede s jedenácti góly tabulku střelců a patří i k nejlepším snajprům celé ligy.
Dobrý den, třemi duely dnes bude téměř zakončeno 13. kolo nejvyšší francouzské fotbalové ligy, druhý na řadu přijde souboj týmů z horní části tabulky, Lyonu a Montpellieru. Prvně jmenovaný tým jde do utkání jako favorit.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.