Ligue 1 - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lyon : Štrasburk - 5. srpna 2017   20:00

Lyon
23' Díaz (Depay) • 59' Fékir  • 61' Díaz  • 90+1' Fékir (Cornet)
4:0
(1:0)
Lyon
A. Lopes – Rafael, Marcelo, Morel, Marçal De Oliveira – Tousart, Darder (85. Ferri) – B. Traoré (79. Cornet), Fékir (C), Depay – Díaz (76. Maolida).
Gorgelin – Diakhaby, Tete, Ferri, Grenier, Cornet, Maolida.
Buquet – Henninot, Hebrard.
Parc Olympique Lyonnais, Lyon
Štrasburk
Kamara – Lala, Mangane (C), Salmier, P. Martinez – Aholou, Martin (81. Bahoken), Corgnet, Liénard (75. Gonçalves) – Da Costa, Saadi (67. Sacko).
Oukidja – Seka, Gonçalves, Grimm, Sacko, Blayac, Bahoken.

Díky za pozornost a zase u onlajnů někdy nashledanou.
STATISTIKY UTKÁNÍ

Držení míče: 62 % : 38 %.
Střely na branku: 7:1. Střely mimo: 3:3. Rohy: 3:4. Ofsajdy: 4:3. Fauly: 11:16.
Je za námi utkání prvního kola mezi Lyonem a Štrasburkem! Domácí celek načal druhou polovinu utkání špatně a vypadalo to, že uvidíme ještě dramatický boj. Přišly ovšem dvě branky během dvou minut, na kterou navázala ještě jedna v závěru utkání. Dvě branky vstřelili Mariano Díaz a Nabil Fékir.
90+3'
90+2'
Takovým spíše hokejovým stromem se provinil jeden z domácích, který poslal k zemi pronikajícího Sacka. Poslední standardní situace pro hosty.
90+1'
Lyon právě vstřelil branku!
A nakonec Štrasburk ještě jednou inkasuje! NABIL FÉKIR byl na konci povedené kombinační hry, kterou zakončoval střelou z hranice vápna k pravé tyčce!
90'
Který skončil brankou Bahokena, jenž byla ale docílena z ofsajdové pozice. Odkopávat se tak bude od branky Anthonyho Lopese.
89'
Aktivní Nuno Da Costa se prosmýkl mezi dvěma hráči ve vápně, zakončit se mu ale nepovedlo. Vybojoval ovšem pro svůj celek rohový kop.
88'
Štrasburk v závěru utkání celkem povedeně tlačí, branka z toho zatím ovšem nebyla. Lyon nehraje na plný plyn a a spíše se čeká na ukončení utkání.
87'
Hodně nebezpeční byli nyní hosté. Nejdříve posílal do brankoviště míč z pravé strany, který musel Lopes vyrážet. Dorážka Sacka byla vyražena a zakončení Bahokena bylo odkopnuto na čáře!
85'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Sergi Darder, přichází Jordan Ferri.
85'
Solidně a nebojácně to zkoušek z dálky Ihsan Sacko. Mladý středopolař s míčem na noze zakončoval z dálky, branku nakonec jen těsně přestřelil.
84'
Nyní se Olympique dostal do vápna, úspěšnému zakončení ovšem chyběla finální přihrávka, která byla hodně nepřesná. U míče Štrasburk.
83'
Poslední minuty dnešního utkání probíhají na útočné polovině Lyonu, který si přihrává a obecně se nikam moc nežene.
81'
Střídání v týmu RC Štrasburk Alsace: ze hřiště odchází Jonas Martin, přichází Stéphane Bahoken.
81'
To samé se přihodilo na straně levé, opět byl připraven portugalský brankář hájící barvy domácího Lyonu. Stadionem se nese mexická vlna.
80'
Štrasburk po delší době na útočné polovině, krajnímu hráči se ale nepovedlo vymyslet nic jiného, než poslat centr až do šestnácty, kde byly rukavice Lopese.
79'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Bertrand Traoré, přichází Maxwel Cornet.
77'
Ihsan Sacko si po pár minutách na hřišti počínal poprvé nedovoleně, pronikajícího domácího hráče zezadu fauloval a vysloužil si žlutou kartu.
76'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Mariano Díaz, přichází Myziane Maolida.
75'
Střídání v týmu RC Štrasburk Alsace: ze hřiště odchází Dimitri Liénard, přichází Anthony Gonçalves.
74'
Fanoušci jsou dnes nejspíše spokojeni, ve svém sektoru totiž tancují zády ke hřišti. Nás čeká poslední čtvrthodina.
72'
V dalším útoku je pro změnu faulován Mariano Díaz, jemuž pod nohy nepříjemně zajížděl jeden z obránců. Dominikánský rodák je hladový po hattricku.
71'
Pořádně naloženo nyní dostal Memphis Depay, jehož dva bránící hráči faulovali zezadu. Domácí útočník bude v pořádku, u míče Lyon.
69'
Lyonští vyslali po vápna centrovaný míč z levé strany, kde se ale hlavičkující hráč, ani borci na dorážku neprosadili. K balonu se nakonec dostali hosté.
68'
Memphis Depay nyní dostával míč na levé křídlo, aby mohl postupovat směrem k brance. Bránící hráč byl ovšem rychlejší a míč odpravil.
67'
Střídání v týmu RC Štrasburk Alsace: ze hřiště odchází Idriss Saadi, přichází Ihsan Sacko.
66'
Na hřišti je nyní ošetřováno několik hráčů. Mariano Díaz má opět nějaký šrám na hlavě a Fernando Marçal De Oliveira se svíjí na travnaté ploše s nějakým nepříjemným gestem.
65'
Na pravé straně domácí pokračují a spíše v takovém klidném tempu pokračují. Samozřejmě, hlad po brankách je nadále evidentní a logický.
64'
Yoann Salmier nyní naprosto jasně přerušil únik Traorého podél pravé lajny a mohl být nakonec rád, že dostal kartu žluté barvy.
62'
Lyon pokračuje v aktivní hře a nevypadá to, že v ní přestane. A vůbec se nebudeme divit, když domácí celek ještě nějakou branku přidá.
61'
A je tu třetí branka Lyonu v utkání, je rozhodnuto! MARIANO DÍAZ se po chybě bránících hráčů prodral až do samostatného úniku, který úspěšně zakončil vstřelenou brankou!
59'
Ke standardní situaci se postavil jako správný kapitán NABIL FÉKIR, který nic nevymýšlel. Levačkou poslal míč doprostřed branky, kde Kamara nebyl. Toto Štrasburk jen tak neotočí.
58'
Penalta! A evidentní. Bertrand Traoré prošel do vápna a byl zasažen na stojnou nohu. Protesty sice jsou, ale naprosto zbytečné.
57'
Pár metrů před vápnem se sebou škubl domácí Mariano Díaz, u kterého to spíše vypadalo na nafilmovaný pád. Každopádně uvidíme standardku z levé strany.
56'
Slušnou technickou ránou se pokoušel prosadit španělský středopolař Sergi Darder. Nakonec byl ovšem neúspěšný, míč skončil mimo tři tyče.
55'
A když se o nějaký pokusí, je u toho Mariano Díaz, střelec zatím jediné branky utkání. Nyní si naskakoval na míč z pravé strany, nakonec ale mířil nad branku.
54'
Lyon ve druhé části hry zatím nehraje úplně nejlépe. Nyní sice vidíme jejich kombinační hru, to je ale zatím vše. Žádné střelecké pokusy nepřicházejí.
52'
Následovala standardní situace a další snažení hostů. To bylo šperkováno přihrávkou na Saadiho, jenž zblízka zakončoval. Střílel nad a byl přistižen v ofsajdu.
51'
Hrát se nyní nějakou dobu nejspíše nebude. Yoann Salmier byl faulován a nyní je ošetřován na útočné polovině svého celku. Dočkáme se prvního střídání?
50'
Po pěti minutách druhého poločasu přišla první akce domácích. Ti se po levé straně dostali až do vápna, nicméně Depay byl přistižen v ofsajdové pozici.
48'
No, start druhého poločasu je naprosto odlišný, jak ten první. Štrasburk je nebezpečný a hodně vysoko kombinuje. Dočkáme se snad vyrovnávací branky?
47'
Následně hřiště opustil Memphis Depay, jenž byl nalezen na zemi. Snad bude nizozemský fotbalista v pořádku, vážně to nevypadalo.
46'
Tak to byl fičák! Jeden z hostů se dostal do vápna a hledal volného Idrisse Saadiho. Těsně před ním ovšem odkopl míč bránící Marcelo a div, že z toho nebyla vlastní trefa!
46'
Je za námi první poločas utkání mezi Lyonem a Štrasburkem. Domácí jsou zatím aktivnější, vedou a hrají mnohem lépe. Nic by nejspíše nemělo bránit jejich dnešnímu úspěchu. Zatím jedinou branku dal Mariano Díaz.
45+3'
45+2'
Rafael se neskutečně elegantně prosmýkl kolem bránícího hráče a dostal se do vápna. Následně přihrával na penaltu, kde byl ale jen bránící obránce v modrém.
45+1'
Místo nebezpečné standardní situace Lyonu ovšem přišel protiútok Štrasburku zakončovaný hlavičkou Dimitriho Liénarda. Tomu ale pokus moc nesedl a míč skončil vedle branky.
45'
Fernando Marçal De Oliveira nyní unikal po levé straně a milimetr před vápnem byl faulován hostujícím Nuno Da Costou, který je zaslouženě odměněn žlutou kartou.
44'
Následoval přímý kop mířící na zadní tyč, kam si nabíhal kapitán hostí, Kader Mangane. Míč na něj sice letěl, ale nakonec skončil jen v autu za brankou.
43'
Ale ne tak mírný, aby nepotrestal hodně ošklivý zákrok Lucase Tousarta. Ten na polovině hřiště skluzem zajel hodně ošklivě do pronikajícího hostujícího hráče.
42'
Bertrand Traoré zůstal ležet na hřišti po nešťastném zákroku Pabla Martineze. I on ovšem vyvázl bez karetního trestu, sudí utkání je hodně mírný.
40'
Rohový kop se dostal až na hranici malého vápna, kde ve vzduchu zakončoval Mariano Díaz. Míč trefoval placírkou, usměrnil jej ovšem jen vedle branky.
39'
Nakonec zakončoval technickou střelou pod víko Memphis Depay, bývalý hráč Manchesteru United. Kamara byl ovšem pozorný a míč vytěsnil nad branku!
38'
Lyon každopádně čeká standardní situace z velice dobré pozice, nějaký metr před vápnem branky, kterou hájí Bingourou Kamara. U míče již stojí Nabil Fékir a Memphis Depay.
37'
Následně byl těsně před vápnem tvrdě poslán k zemi Fernando Marçal De Oliveira. Kader Mangane, hostující kapitán a faulující hráč vyvázl bez karty.
36'
Memphis Depay nyní dával naprosto libový míč do pokutového území. Poslední obránce se ovšem zaskvěl skvělým obranným zákrokem a míč odkopl.
34'
Následně to domácí zkoušeli také z levé strany. Fernando Marçal De Oliveira se dostla až do šestnáctky, jeho centrovaný míč byl ale sražen do zámezí.
33'
Aktivní pravý obránce Lyonu, Rafael, posílal do vápna další nadýchaný balon. Nyní se ale nikdo z útočných hráčů hrající v bílém neprosadil.
32'
Ale ano, nelze upřít Štrasburku snahu a bojovnost, nicméně jsou jiní soupeři, se kterými letos budou svádět vyrovnané zápasy o cenné body.
30'
Půlhodinka je za námi a stále podobný obraz hry. Aktivní Lyon a bránící Štrasburk. Útočné snažení Lyonu bylo nyní ukončeno faulem novice Bertranda Traorého.
29'
Lyon hraje v klidu, daří se mu a je mnohem lepším týmem na hřišti. Do poločasu ale budou chtít domácí přidat ještě minimálně jednu branku. Budou úspěšní?
28'
Druhé zapsání Mariana Díaze do statistik utkání. Po pravé straně mu utíkal hostující Mangane a střelec první branky utkání si počínal tak viditelně nedovoleně, až mu byla pěkně zblízka ukázaná žlutá karta.
26'
Hostující Štrasburk zatím moc neví jak hrát aktivně směrem dopředu. Nejspíše stále čeká na nějaký protiútok, jenž by se mohl naskytnout.
25'
A domácí Lyon pokračuje v aktivitě, Mariano Díaz se dostával do další akce, zatím se mu daří. Jeho snažení bylo nakonec ukončeno odpískáním ofsajdu.
23'
Ale nyní už to branka je, Lyon jde do zaslouženého vedení! MARIANO DÍAZ si před vápnem vzal míč a nic nevymýšlel. Prostě do něj kopl a pokusem k levé tyčce otevřel gólový účet dnešního střetnutí.
22'
Krásně se až do zakončení prodral Bertrand Traoré. Na pravé straně obešel trojici bránících hráčů a zakončoval, jeho pokus ale nakonec zablokoval bránící hráč.
21'
Po dvaceti minutách je stav utkání stále nezměněný. Lyon je aktivní, útočí a chce dát branky. Štrasburk dobře brání a čeká na protiútok.
20'
Bertrand Traoré naprosto skvělou patičkou poslal míč na Rafaela, jenž vběhl do vápna a vybojoval první rohový kop svého celku.
19'
Nepovedený útok domácích střídá nepovedený nákop hostů. Zatím nám první kolo nenabízí vůbec pohlednou podívanou.
17'
Do útoku se tak opět přesunul Lyon, jehož hru by uklidnila vstřelená branka. Ta ale zatím nepřichází, krom jedné střely z první minuty jsme nic zajímavějšího neviděli.
16'
Opět po delší době útok hostů. Dimitri Liénard se dostal již do vápna a z levé strany pokutového území centroval na penaltu. Tam ale byl jen připravený Anthony Lopes, jenž míč ukryl v rukavicích.
14'
Následně travnatou plochu pro nějaké krvavé zranění opustil právě Mariano Díaz. Ten je aktuálně ošetřován za lajnou a pravděpodobně bude ve hře normálně pokračovat.
13'
Mariano Díaz dostával další míč do vápna a po obranném zákroku se dožadoval penalty. Bránící hráč jej ovšem skvěle zastavil a zablokoval.
12'
Následná kombinace domácích nebyla vůbec dobrá a míč skončil v zámezí. Vhazovat tak budou z hloubi obranné poloviny fotbalisté Štrasburku.
10'
Parádně se zbavil obránce na pravé lajně Rafael, jež následně centroval na hlavu Mariana Díaze. Toho zakončení ale skončilo jen nad brankou.
9'
Lyonští to i nadále zkoušejí kombinačně, delší dobu se jim ovšem nic nepovedlo vymyslet. Uvidíme, jak tomu bude po další akci.
8'
Hosté se dostali do první zajímavější akce večera. Po pravé straně pláchl Aholou, jenž následně přihrával na penaltu. Tam byl ale jako první bránící hráč.
6'
Těsně před vápnem udělal rychlou kličku Memphis Depay, jenž chtěl obejít obránce. Klička byla úspěšná, míč si ale moc předkopl a ten skončil v zámezí.
5'
Ale Lyon i nadále zkouší kombinovat a je aktivní na útočné polovině. Uvidíme, jak dlouho bude defenzíva nováčka soutěže ještě odolávat.
4'
Mariano Díaz se následně dostal k prvnímu střeleckému pokusu mířícího do rukavic hostujícího Kamary. Útočník z Dominikánské republiky mohl mířit lépe.
3'
Hosté se pokoušejí uklidnit hru kombinací na vlastní polovině a aktuálně se jim to daří. Hned v první minutě sezony ale mohli inkasovat, stálo při nich velké štěstí.
1'
A hned ve čtyřicáté sekundě se domácí mohli radovat z branky! Centr z pravé strany totiž Kamara vyrazil jen před Memphise Depaye, jenž mířil do odkryté branky. Nakonec ji ale minul!
1'
Utkání začalo! O úvodní výkop se postarali fotbalisté Štrasburku, kteří dnes navlékli světle modré dresy a jejich první akce vedla směrem do útoku. Míč nakonec skončil v autu.
1'
Krásný večer všem sportovním fanouškům! Parc Olympique Lyonnais již přivítal oba dnešní celky, utkání mezi Olympiquem a Štrasburkem promptně začne!

Olympique Lyon: A. Lopes – Rafael, Marcelo, Morel, Marçal De Oliveira – Tousart, Darder, B. Traoré – Fékir (C), Depay, Díaz.
Náhradníci: Gorgelin – Diakhaby, Tete, Ferri, Grenier, Cornet, Maolida.

RC Štrasburk Alsace: Kamara – Lala, Mangane (C), Salmier, P. Martinez – Aholou, Martin, Corgnet, Liénard – Da Costa, Saadi.
Náhradníci: Oukidja – Seka, Gonçalves, Grimm, Sacko, Blayac, Bahoken.

Rozhodčí: Buquet – Henninot, Hebrard..
RC ŠTRASBURK ALSACE

Štrasburk v minulém ročníku vyhrál Ligue 2 o jeden bod před Amiens. Nejvyšší soutěž se do hlavního města regionu Grand Est vrátí poprvé od roku 2009, kdy Štrasburk spadl do druhé ligy. V minulém ročníku byl Racing nováčkem Ligue 2 a hned postoupil do první ligy. Jejich letošním cílem bude bezpodmínečně udržení, dopomoci by k tomu mělo několik nových posil, které Racing získal.
OLYMPIQUE LYON

Čtvrtý celek posledního ročníku francouzské ligy načne nový ročník na domácí půdě proti nováčkovi nejvyšší soutěže. Olympique se musí obejít v letošní sezóně bez Valbueny (Fenerbahce), Gonalonse (AS Řím), Lacazetteho (Arsenal), či Tolissa (Bayern). Novými akvizicemi se stali například Bertrand Traoré (Chelsea), nebo Kenny Tete (Ajax).
Krásný den všem fanouškům francouzského fotbalu! Ligue 1 je zpátky a v prvním kole hned uvidíme střetnutí Lyonu a nováčka ze Strašburku. Utkání na Parc Olympique Lyonnais startuje ve 20:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.