Ligue 1 - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Marseille : Angers - 20. srpna 2017   17:00

Marseille
17' N'Jie
1:1
(1:0)
Angers
70' Toko Ekambi  (Fulgini)
Marseille
Mandanda – B. Sarr, Rami, Rolando, Amavi (64. M. Dória) – Anguissa, Gustavo – Thauvin (C), M. Sanson (77. Cabella), Ocampos – N'Jie (38. Germain).
Pelé – M. Dória, Kamara, Cabella, Maxime López, Germain, Sakaj.
Miguelgorry – Boutry, Mouysset
Stade Vélodrome, Marseille
Angers
Letellier – Manceau, Pavlović, Thomas, Andreu – Fulgini, L. Coulibaly (64. Capelle), Santamaría, Mangani (C), Toko Ekambi (78. Sunu) – Crivelli (72. Guillaume).
Michel – Sunu, Capelle, Ciss, Guillaume, Puyo, Jean Tahrat.

Z dnešního utkání je to ode mne všechno. Budu se těšit u dalších napínavých přenosů na viděnou!
To byl tedy zápas! Navzdory „nudné“ první půli se oba celky ve druhém dějství pustily do velmi atraktivní podívané. Ačkoliv měla Marseille navrch, nedokázala ze své převahy nic dalšího vytěžit a naopak začala výrazně chybovat v obraně. Toho využil v 70.minutě Toko Ekambi, jenž parádní střelou srovnal na konečných 1:1. Závěr zápasu ještě okořenila červená karta Lucase Ocampose, který v zápalu boje šel až příliš agresivně po míči.
90+6'
90+5'
Zatím co Ocampos zuřivě odchází předčasně do kabin, obránce Thomas je ošetřován lékaři.
90+4'
Červená karta! Lucas Ocampos se ve vápně dostal ke centrovanému balónu, obhodil si jednoho z obránců, ale následně mu míč utekl, natáhl se po něm, ale minul a místo toho trefil holeň obránce Thomase.
90+3'
Útočník Valere Germain to až příliš přehnal se svou útočnou aktivitou ve vápně, nakonec si i on odnáší žlutou kartu.
90+2'
Thauvinův centrovaný míč do malého brankového území odklidil důraznou hlavičkou Pavlović.
90+1'
Nastavovat se budou 4 minuty. Marseille má navíc možnost přímého kopu z velmi dobré pozice.
90'
Hra se přesouvá po dlouhé odmlce také na druhou stranu, závěr zápasu je velmi vyhrocený.
89'
Thauvinův nákop do malého vápna končí velkým závarem před Letellierem! Výsledkem však je pouze další roh.
88'
Rohový kop pro Olympique Marseille.
87'
Gólman Letellier si dává s rozehrávkou velmi na čas, a je to pochopitelné, remíza by dnes pro hosty byla rozhodně cenná.
86'
Následuje ještě kop od rohového praporku. Hlavní rozhodčí posléze přerušuje ofenzivu Marseille pro útočný faul.
85'
Ocampos obdržel do vápna lobovaný centr, jenž ke vší smůle zakončil pouze do zad obránce Andreua.
84'
Thomas skluzoval u postranní čáry Ocampose, domácí hráči a příznivci se dožadují odpískání faulu, avšak to se nekoná.
83'
Letellier vyběhl z brankové čáry na Sarrův centr do předbrankového prostoru, ale absolutně minul letící balón. Naštěstí zde byl ještě Santamaría, který míč pohotově odkopl.
82'
Nepřesný přechod domácích hráčů do útočné fáze má za následek odkop od Letellierovy brány.
80'
Do konce zápasu zbývá ještě zhruba deset minut, stát se může ledacos.
79'
Přímý kop pro Angers, Mangani rozehrává tradičním centrem do pokutového území, kde se hlavičkou prosadil Thomas, který donutil Mandandu k pohotovému zákroku konečky prstů!
78'
Střídání v týmu Angers SCO: ze hřiště odchází Karl Toko Ekambi, přichází Gilles Sunu.
77'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Morgan Sanson, přichází Rémy Cabella.
76'
Ale pozor, je tu rychlý brejk hostů po levém křídle! Na ten si šikovně sbíhal do pokutového území Toko Ekambi, ale finální centr mířil příliš vysoko.
75'
Rohový kop pro Marseille. Thauvinův nákop do malého vápna obrana hostí odvrátila.
74'
Po krátkém „výpadku“ se bílí přesouvají zpět do tradiční pozice před brankáře Letelliera.
73'
Obrana Marseille nyní takřka kolabuje, jen díky výborně chytajícímu brankáři domácí tým v rychlém sledu znovu neinkasuje.
72'
Střídání v týmu Angers SCO: ze hřiště odchází Enzo Crivelli, přichází Baptiste Guillaume.
70'
Angers právě vstřelilo branku!
A je vyrovnáno! KARL TOKO EKAMBI dostal na pravém křídle přesnou přihrávku do nohy od Fulginiho, posléze si navedl míč ke středu na střelu a z hranice velkého vápna překonal Mandandu přesně k levé tyči.
70'
Po kratičkém přerušení je hra znovu v plném proudu. Mezitím se na lavičce Angers chystá druhé dnešní střídání.
68'
Hráči Marseille měli možnost dostat se do potencionálně nebezpečného brejku, Pavlovićovi nezbyla jiná možnost, než za cenu žluté karty zastavit rozběhlého Sansona.
67'
Andreu vyváží míč do útoku po levém křídle, hra se posléze přesouvá na druhou stranu hřiště.
65'
Po svižné kombinaci se na hranici velkého vápna ocitl v palebné pozici Florian Thauvin, Kapitánovi domácího týmu střela vůbec nesedla a končí vysoko na tribuně.
64'
Střídání v týmu Angers SCO: ze hřiště odchází Lassana Coulibaly, přichází Pierrick Capelle.
64'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Jordan Amavi, přichází Matheus Dória.
63'
Manganiho přetažený centr nenašel žádného ze spoluhráčů v předbrankovém prostoru, míč tak končí v zámezí.
62'
Jordan Amavi při svém dnešním debutu vidí za faul na Fulginiho žluté napomenutí.
61'
Po dlouhé odmlce se ke slovu dostávají také hosté, Santamaríovu střelu srazil Gustavo za postranní čáru.
60'
Marseille se, co se týče útočné aktivity, v posledních deseti minutách skutečně parádně rozjela.
58'
Sarrův nepřesný centr končí až v Letellierově náruči.
56'
Sanson nádhernou patičkou přiťukl míč do běhu Ocamposovi, ale ten svým počinem netrefil bránu a ani nenašel hlavu dobíhajícího Germaina.
55'
Anguissa nejprve zatáhl a následně i důrazně odstrčil rozběhnutého Andreua, hra je přerušena.
54'
Bílí se až nyní vzdávají držení míče nepřesným nákopem, který končí u obránce Andreua.
53'
Marseille pokračuje v náporu, tohle se fanouškům musí líbit. Sarrův centr „do ohně“ těsně minul hlavičku Lucase Ocampose.
52'
A Ocampos v rychlém sledu podruhé, svižný centr na vzdálenější tyči padl na hlavu Floriana Thauvina, který usměrnil těsně nad!
51'
Ocampos nákopem z levé strany vytvořil pěkný závar mezi brankářem a obráncem Pavlovićem.
50'
Sarr nebezpečným centrem na zadní tyč hledal Germaina, prosadit se však pouze dokázal obránce Manceau hlavičkou do zámezí.
49'
Tentokrát si hráči Angers poradili lépe a centrovaný balon odklidili až na půlící čáru.
48'
Z následného rohového kopu nebude nic jiného, než v pořadí již pátý roh.
47'
Germain se dostal v pokutovém území do zakončení, ale napálil pouze stojícího obránce, od nějž se balon odrazil do zámezí.
46'
První polovina utkání končí za příznivějšího stavu pro domácí Olympique Marseille. Nutno však říct, že tedy žádná extra podívaná se doposud nekonala. Vlastně jediným opravdu hezčím momentem doposavadního zápasu byl gól Clintona N'Jieho. Angers navzdory převaze soupeře dokázalo párkrát zahrozit, ale vždy se jednalo pouze o případy, kdy byly střely nouzovým řešením.
45+3'
45+2'
Angers rozehrává míč serií autových vhazování před vlastní bránou.
45+1'
Sudí Miguelgorry bude nastavovat dvě minuty navrch.
45'
Mangani z pravého křídla nádherně uvolnil za obranu Santamaríu, jenž z velkého úhlu neměl jinou možnost, než vystřelit do připravených rukavic brankáře Marseille.
44'
V posledních okamžicích se míč pohybuje zejména ve středu hřiště, oba týmy mají k ohrožení brány daleko.
42'
Napodruhé již letěl míč z kopačky Thauvina výrazně lépe, ale i tak nenašel hlavičku žádného ze hráčů v bílých dresech.
41'
Prvotní rohový kop k bližší tyči končí znovu v zámezí, Thauvin si rozehrávku ještě jednou zopakuje.
40'
Ocampos si povodil míč po levém křídle, svým centrem hledal na zadní tyči nabíhajícího si Germaina, ale u míče byl dříve Mangani, jenž srazil balon na roh.
39'
Rolando dokázal pohotově odstavit Crivelliho ve vápně od přihrávaného míče, Mandanda tak měl dost času na zlikvidování potencionálního nebezpečí.
38'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Clinton N'Jie, přichází Valère Germain.
37'
Hra je přerušena, na hrací ploše jsou lékaři a zdá se, že střelec dnešní úvodní branky nebude schopen pokračovat.
36'
Centr do šestnáctky zůstal opět bez jakéhokoliv proměnění, naopak se N'Jie dostal do rychlého protiútoku, chyběla mu však dostatečná rychlost a následný faul Santamaríii celou akci zastavil.
35'
Ocampos připravil svého soupeře o míč navzdory pravidlům, Mangani se tedy staví znovu k přímému kopu.
34'
Coulibalyho nevýrazná hlavička směr mezi tři tyče nenabrala, Mandanda bude vykopávat od brány.
33'
Amavi prolétl podél levé postranní čáry až k rohovému praporku, kde inkasoval ostrý skluz od Manceaua. Celému incidentu však předcházel ofsajd.
31'
Kombinace hráčů Olympique Marseille na vlastní polovině hřiště, do hry se zapojuje i brankář.
30'
Sarrův přízemní centr před bránu větší úspěch neslavil. Útok domácích je navíc přerušen pro faul na Coulibalyho.
29'
Marseille nakonec dokázala celé nebezpečí s vypětím všech sil zažehnat.
28'
Toko Ekambi výborně využil zaváhání domácích hráčů a rychle vyvezl balon až do šestnáctky. Hráči Angers nyní vytvořili před Mandandou slušný závar.
27'
V pořadí druhým karetním hříšníkem dnešního utkání je tentokrát hostující Santamaría, jenž příliš okatě podstrčil svou nohu pod nohy Thauvina.
26'
Manganiho nástřel do předbrankového prostoru končí pohodlně v Mandandově náruči.
25'
Anguissa se svým tělem postavil důrazně do cesty rozběhlému Fulginimu, následuje přímý kop.
23'
Olympique Marseille pouze zakopává míč za půlící čáru.
22'
Při pohledu na gólmana domácího týmu je vidět značná frustrace z defenzivní činnosti svých spoluhráčů. Pravdou je, že Angers v posledních momentech mělo hodně prostoru.
21'
Fulgini se středem hřiště dostal až do pokutového území, kam se také přiřítil Anguissa, jenž zezadu postrčil svého soupeře k zemi. Hlavní rozhodčí nechává hru pokračovat.
19'
Hosté i nadále u balonu, rozehrávat však musí z vlastní poloviny hřiště.
18'
Angers se snaží o rychlou odpověď v podobě bleskurychlého protiútoku. Crivelliho střelu z velkého vápna Mandanda dokázal zblokovat.
17'
Marseille právě vstřelilo branku!
Domácí se ujímají vedení! Po nepovedeném autovém vhazování hostí se Marseille dostala k brejku po pravém křídle, Rami kolmicí přihrál balon před bránu, kde Ocampos srazil míč za sebe. Tam se ocitl v tísni třech obránců CLINTON N'JIE, jenž si připravil míč a sklepl jej za brankářova záda.
15'
Anguissa po autovém vhazování obdržel zpátky vhozený míč, nádherně se prokličkoval až do malého vápna, ale z takřka nemožného úhlu nastřelil pouze boční síť.
14'
Thauvin na středovém kruhu nešetrně sestřelil zezadu kapitána hostí Manganiho, a zaslouženě tak vidí jako dnešní první hráč žlutou kartu.
13'
Balon mimo hrací plochu, brankář Letellier bude odkopávat od brány.
12'
Slibný nákop do útoku na N'Jieho, jenže tomu při prvotním doteku utekl balon až do Letellierovy náruče.
11'
Nepřesná přihrávka Sansona a míč končí na kopačkách hostujících hráčů v černých dresech.
10'
Angers na malou chvíli vytlačilo soupeře z vlastní poloviny, ale po kratičké odmlce se znovu musí bránit.
9'
Domácí v bílých dresech zatím ještě stále kolaborují na polovině soupeře, ale k ohrožení branky se nedostali.
8'
Amavi vede kombinaci s míčem po levém křídle, postupně se hra přelévá ze strany na stranu, avšak stále na polovině hostujícího celku.
7'
Poměrně opatrný úvod utkání v podání domácího týmu, zatím měli spíše navrch hráči Angers.
6'
Pěkný rotující centr zamířil v malém vápně na hlavičku zapomenutého Crivelliho, který jen prodloužil míč za bránu.
5'
Na roh se postavil záložník Fulgini, jehož centr dokázal Mandanda vyboxovat. Následně však fauloval Rolando, což znamená další přímý kop.
4'
Manganiho centr z přímého kopu srazil Thauvin za bránu, pokračovat se bude kopem od rohového praporku.
3'
Angers se pokouší rychlým nákopem přesunout do útoku, to se jim díky faulu soupeře také daří.
2'
Sarr vystavil zpětnou přihrávkou Mandandu do složité situace, brankář před napadajícím Crivellim raději odkopává míč do zámezí.
1'
Marseille vstupuje do zápasu neúspěšným přechodem přes půlící čáru.
1'

Olympique Marseille: Mandanda – B. Sarr, Rami, Rolando, Amavi – Anguissa, Gustavo – Thauvin (C), M. Sanson, Ocampos – N'Jie.
Náhradníci: Pelé – M. Dória, Kamara, Cabella, Maxime López, Germain, Sakaj.

Angers SCO: Letellier – Manceau, Pavlović, Thomas, Andreu – Fulgini, L. Coulibaly, Santamaría, Mangani (C), Toko Ekambi – Crivelli.
Náhradníci: Michel – Sunu, Capelle, Ciss, Guillaume, Puyo, Jean Tahrat.

Rozhodčí: Miguelgorry – Boutry, Mouysset.
Dobrý den, v rámci 3.kola francouzské Ligue 1 se dnes společně podíváme na utkání mezi Olympique Marseille a Angers SCO, tedy na střet dvou týmů z aktuálně horní poloviny tabulky.

Marseille je na tom v nové sezóně zatím velmi dobře, dva zápasy a šest bodů hovoří za vše. Na přesvědčivou úvodní výhru 3:0 proti Dijonu navázali svěřenci trenéra Garcii ne až tak sebejistou výhrou 0:1 na hřišti Nantes. Za zmínění rovněž stojí čtvrteční zápas 4.předkola Evropské ligy, kdy Marseille po velmi rozpačitém výkonu remizovala 1:1 se slovinským Domžale. Do dnešního utkání by neměl pro stehenní zranění nastoupit Dimitri Payet.

Angers vstoupilo do nového ročníku po vyrovnaném výkonu remízou 2:2 s Bordeaux, poté hostující celek dokázal dvěma góly porazit nováčka letošní sezóny Amiens. Naskočit do zápasu by dnes neměli záložník Loic Puyo a obránce Abdoulaye Bamba.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.