Ligue 1 - 35. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Monaco  : Amiens - 28. dubna 2018   20:00

0:0
(0:0)
Monaco
Subašić – A. Touré, Glik, N'Doram, Raggi (76. Moussa Sylla) – Moutinho, Fabinho – Rony Lopes (86. Mboula), Lemar, Boschilia (59. Diakhaby) – Falcao (C).
Sy – Diakhaby, Tielemans, Serrano, Mboula, Moussa Sylla, Bongiovanni.
Lesage – Hebrard, Ocak
Stade Louis-II, Monaco
Amiens
Gurtner – El Hajjam, Gouano (C), Adénon, Avelar – Zungu (80. Fofana), Monconduit – Cornette (74. Bourgaud), G. Kakuta, Manzala – Mou. Konaté (90+1. Bodmer).
Bouet – Fofana, Bourgaud, Gope-Fenepej, Ielsch, Bodmer, Cissokho.

Držení míče: 63 % : 37 %.
Střely na branku: 1:1. Střely mimo: 12:3. Rohy: 6:6. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 9:13.
Čtyři minuty jsou pryč a zápas domácího Monaka s Amiens končí bez branek!

Monako navazuje na nevýrazně výkony z posledních zápasů a připisuje si v důležitém boji o druhou příliš jen bod. První poločas příliš fotbalové krásy nenabídl. Domácí mají povětšinou času míč pod kontrolou, ale k většímu ohrožení Gurtnerovy branky se nedostali. Také fotbalisté Amiens se dostali k několika nadějným brejkům, ale ani jeden nezpůsobil Subašičovy větší problémy. Ve druhém poločase se již tempo zápasu o něco zvýšilo, ale více práce měl Danijel Subašič, který musel hasit nepříjemnou střelu z hranice vápna. Domácí se dostali do tlaku až v úplném závěru, ale k brance to nevedlo.
90+4'
90+3'
Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase čtyři minuty.
90+2'
Emoce se se závěrem zápasu výrazně zvyšují. Diakhaby zajel do Gouana, který si to rozhodně nenechal líbit. Po další diskuzi s rozhodčím vidí oba zúčastnění rovnou červenou kartu!
90+1'
Střídání v týmu Amiens SC: ze hřiště odchází Moussa Konaté, přichází Mathieu Bodmer.
90'
Moussa Sylla naprosto zbytečně zasáhl v souboji soupeře loktem do obličeje a rozhodčí ho trestá žlutou kartou.
89'
Almany Touré získal míč na pravé straně, dokázal se následně odpoutat od obránce, ale centrem našel jen místo za hostující brankou. Balon byl ale lehce tečován a domácí pokračovali rohovým kopem. Diakhaby se dostal k hlavičce, ale Monconduit dokázal na brankové lajně zastoupit Gurtnera.
88'
Joao Moutinho centroval do šestnáctky od rohového praporku. Ani jeden z domácích hráčů ale neměl žádnou šanci se dostat k hlavičce.
87'
Hosté stále aktivně napadají rozehrávku Monaka. Glik s Ndoramem měli velké problémy vůbec rozehrát útočnou akci domácího celku. Lemarův centr je zblokován na rohový kop.
86'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Marcos Rony Lopes, přichází Jordi Mboula.
85'
Hostující hráči myslí stále i na útok. Po rohovém kopu měl trochu volného prostoru k hlavičce Konaté, ale míč mezi tři tyče neposlal.
84'
Zmar, zmar, zmar. Domácí se snaží útočit, ale ohrozit branku Régise Gurtnera se jim nedaří. Nyní se pokoušel pálit Lopes, ale míč mu sjel z kopačky a místo toho byl neplánovaný centr, který ale následně poslal hlavou zcela mimo Diakhaby.
83'
Zhruba posledních deset minut i s nastavením pro oba týmy. Především pro Monako by byla bezbranková remíza v boji o druhé místo tabulky velkou ztrátou.
82'
Amies se rozhodně v posledních minutách zápasu nestahuje do obrany. Manzala centroval do vápna na Tourého, který ale prohrál důležitý souboj s Glikem.
80'
Střídání v týmu Amiens SC: ze hřiště odchází Bongani Zungu, přichází Guessouma Fofana.
79'
Sylla fauloval nyní Falcaa. Následně po volném přímém kopu se pokoušel přejít přes El Hajjama Lemar, ale nebyl úspěšný. Ani další pokus Falcaa nebyl přesný a z tribun je znovu slyšet pískot.
78'
Zungu zcela zbytečně dohrál po odehrání míče Fabinha a je potrestán žlutou kartou. S přibývajícím časem se agresivita v soubojích zvyšuje.
78'
Gaël Kakuta centroval jen na přední tyč, kde byl Touré. Domácí se dokázali rychle osvobodit z vápna, ale s nepříjemným napadáním si zatím rady neví.
77'
Kakuta mohl přihrávat na téměř volného Konatého, ale výborně se skluzem vrátil Glik a odpálil míč na rohový kop.
76'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Andrea Raggi, přichází Moussa Sylla.
75'
Ani Radamel Falcao se nevyvaroval faulu před vápnem soupeře. Amiens se tak téměř zadarmo dostává k míč a může z klidové pozice rozehrávat.
74'
Střídání v týmu Amiens SC: ze hřiště odchází Quentin Cornette, přichází Emmanuel Bourgaud.
73'
Nyní fauloval také Moutinho a i Amiens mělo k dispozici volný přímý kop. Zungova pobídka do pokutového území končí jen u Kamila Glika.
71'
Sám Lemar se postavil k rozehrávce volného přímého kopu, ale Falcao ani následně Rony Lopes se ke střele nedostali.
70'
Lemar byl sražen k zemi El Hajjamem a ten je za to odměněn vůbec první žlutou kartou dnešního utkání.
69'
S Falcaem si v pokutovém území poradil Gouano. Monako pokračovalo rohovým kopem, ale opět se do zakončení nedostalo.
68'
Tempo zápasu se začíná konečně zvyšovat. Domácí přidali v útočné aktivitě, ale na první nebezpečnou střelu stále čekají.
66'
Tak teď mělo Monako velké štěstí! Po dlouhém autu se zmohl jen k lehké hlavičce na hranici vápna Glik, balon padal přesně proti noze Kakutovi, který pálil parádně k levé tyči. Subašič ještě dokázal míč postrčit na tyč, následně se do šance dostal Konaté, který ale v jasné šanci selhal.
65'
Harisson Manzala hledal přihrávkou přes obránce rozběhnutého Kakutu. Balon byl ale až příliš dlouhý a první u něj byl domácí brankář Subašič.
64'
Akce domácího celku ještě pokračovala. Thomas Lemar našel na pravé straně Lopese, který si připravil míč prvním dotekem na pravou nohu, kterou poté ale pálil jen těsně nad.
63'
Raggi měl na levém kraji trochu více prostoru, odkázal se navíc zbavit také prvního bránícího hráče, ale následně do druhého centroval. Monako pokračovalo rohovým kopem, ale Falcao ve vápně nepřetlačil Adénona.
62'
Už už to vypadalo na samostatný pokus Kakuty na osamoceného Subašiče, ale hostující útočník si nepohlídal ofsajdové postavení a je zastaven zdviženým praporkem.
61'
Thomas Lemar dokázal získat míč ještě na útočné polovině, poté ho předal Lopesovi, který ale hned v prvním souboji ztrácí pozici i míč.
60'
Po hodině hry mělo Amiens k dispozici rohový kop. Po odraženém míči z pokutového území pálil jen těsně vedle pravé tyče El Hajjam.
59'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Gabriel Boschilia, přichází Adama Diakhaby.
58'
Nadějná akce Monaka končí jen hodně mizerným centrem Thomase Lemara. I záložník domácího týmu je odměněn pískotem.
57'
Ani domácím fanouškům se hra Monaka nelíbí. Při zdlouhavé kombinaci se spustil z tribun hlasitý pískot.
56'
Monako se dostává do podobného tlaku jako v prvním poločase. Domácí sice drží více míč pod kontrolou, ale v dostatečné vzdálenosti od branky soupeře.
55'
Gabriel Boschilia si chtěl vykoledovat faul před vápnem Amiens, ale hlavní rozhodčí pustil hru. Na druhé straně ale jen z rychlého protiútoku pálil vedle pravé tyče Konaté.
54'
Avelar rozehrál akci přihrávkou na Zungu, ten ve středu pole musel obejít Lemara, ale to se mu na první pokus nepodařilo. Následně ještě bojoval o míč Kakuta, ale ani on neuspěl proti Lemarovi.
52'
Zatím i v úvodu druhé půle působí Radamel Falcao neviditelně. Lemarovu přihrávku sice dokázal Kolumbijec zpracovat, ale poté se před něj natlačil bránící Gouano.
51'
El Hajjam vyhodil míč do hry zpoza postranní lajny, následně se ale hosté museli stáhnout z útočné poloviny. Konaté byl poté přistižen v ofsajdovém postavení.
50'
Almany Touré si pomohl narážečkou s Moutinhem, následně se natlačil do prostoru pro střelu Falcao, ale hostující obrana znovu pokračuje v parádním výkonu povedeným blokem.
49'
Amiens začalo druhou půli o něco aktivněji. Také domácí se ale dostali do útoku. Lemar si sběhl z pravé strany do středu, ale střelu poslal jen vedle levé tyče.
48'
Moussa Konaté nyní mohl využít zaváhání v domácí rozehrávce, ale Ndoram se dokázal k útočníkovi Amiens včas vrátit a odrazil míč na rohový kop. Po rozehrávce od rohového praporku fauluje Kakuta.
47'
Do druhého poločasu vstoupili rozehrávkou hostující hráči. Konaté udeřil v souboji loktem Glika a je velmi rychle pískán faul.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:01.
Šedesát nastavených sekund uplynulo a první poločas tak končí bez branek.

První poločas příliš fotbalové krásy nenabídl. Domácí mají povětšinou času míč pod kontrolou, ale k většímu ohrožení Gurtnerovy branky se nedostali. Také fotbalisté Amiens se dostali k několika nadějným brejkům, ale ani jeden nezpůsobil Subašičovy větší problémy.

Monako potřebuje dnes bodovat naplno, protože v podvečerním utkání zvítězil Lyon v domácím prostředí nad Nantes a posunul se na druhé místo právě před Monako.
45+1'
45+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje v prvním poločase jednu minutu.
45'
Také Amiens ještě před poločasovou pauzou zahrozilo. Manzala pádil s míčem zboku do vápna, ale přes Ndorama se ke střele neprobojoval.
44'
Domácím se podařilo před koncem poločasu soupeře zmáčknout, ale Falcaova hlavička ze záklonu šla vysoko nad branku Régise Gurtnera.
43'
Domácím se nedaří finální fáze. Nyní byl v dobrém náběhu Lemar i Touré, ale po přechodu před vápno přišla Moutinhova střela jen do bránícího hráče.
42'
Andrea Raggi vhazoval na levém kraji trávníku. Následně ale ztratil balon od kopačky Lemar a hostům se podařilo tlak lehce zmírnit dlouhým odkopem na domácí polovinu.
41'
Domácí se po chybné rozehrávce Gouana hnali hned ve čtyřech do pokutového území. Boschilia ale potáhl balon až k brankové lajně a poté už nedokázal přihrávat ani střílet.
40'
První poločas pomalu míří ke svému závěru. Tentokrát se Falcao neprosadil k hlavičce přes Avelara a rychlý protiútok Amiens musel hasit za cenu faulu Fabinho.
38'
Po faulu na Tourého rozehrával volný přímý kop Gabriel Boschilia. Ofenzivní Brazilec našel svou levačkou jen prostor nad břevnem hostující branky.
37'
Gabriel Boschilia získal míč u středového kruhu, poté ho postrčil na Lopese, který z prvního doteku centroval na Falcaa, ale kapitán Monaka je dnes výborně bráněn.
36'
Boschilia si zpracoval míč na hranici vápna, poté se obtočil kolem stojícího Gouana a následně vypálil. Míč ale končí od jeho kopačky jen nad hostující brankou.
35'
Thomas Lemar měl dobrou rychlost, pádil za nakopnutým balonem, ale po lehkém přistrčení padá na zem. Hlavní rozhodčí však souboj s Adénonem odpískaným faulem neohodnotil.
34'
Také hosté to po delší době zkusili v útoku. Avelar na nic nečekal a centroval po trávníku do vápna. Tam si ale Glik pohlídal tělem nabíhajícího Konatého a míč jen prolétl za brankovou lajnu.
33'
Další akci Monaka rozjel Lemar, následně se dostal k balonu také Fabinho s Moutinhem, ale nikdo z domácích se nedokázal prosadit až ke střele.
32'
Joao Moutinho už se nemohl dívat na zdlouhavou kombinaci domácího celku a tak to vzal na sebe. Dalekonosná střela portugalského hráče však břevno minula o dobré tři metry.
31'
Bongani Zungu nepříjemně zajel do Lemara, který se následně jen těžce zvedal z trávníku. Hlavní rozhodčí však ještě nechává žlutou kartu zastrčenou v kapse.
30'
Ani půlhodina hry úvodní branku nepřinesla. Monako sice dokáže kombinovat dlouhé sekundy na útočné polovině, ale střely zatím nepřicházejí.
28'
Andrea Raggi měl znovu dostatek prostoru pro centr do vápna, ale tam byl jen samotný Falcao a k němu balon přes Adénona nedoputoval.
27'
Radamel Falcao si dokázal zpracovat míč v pokutovém území, zády k brance ale nemohl zakončovat a tak posunul přihrávku na Boschiliu, který ale pálil z úhlu jen vysoko nad.
26'
Lemar našel parádní přihrávkou přes třicet metrů Lopese, ten měl ale problémy se zpracováním a celá akce byla ztracena. Monako musí začít znovu od obránců.
25'
Další útočná vlna se valila na hostující celek. Lemarova nabídka došla až k Lopesovi. Ten se ale proti El Hajjamovi nedokázal uvolnil a poté už přichází lehký zákrok Gurtnera.
24'
Amiens se daří držet soupeře dál od své branky. Nyní ale zaváhal při rozehrávce na středu Zungu a do útoku se mohl hnát znovu Lemar. Jeho pokus dokázal zbrzdit čistým zákrokem Monconduit.
23'
Teď už to bylo o něco nebezpečnější. Tourého přetažený centr našel Lemara, který z druhého doteku pálil jen do obránce před sebou. Monako pokračovalo rohovým kopem, ale Glikova hlavička se mezi tři tyče nevešla.
22'
Také Almany Touré se pokoušel projít až do vápna, ale přes Manzalu nepřešel. Nakonec přišel centr, který ale odvrátil jen hostující Gouano.
21'
Nevýrazný úvod zápasu pokračuje. Domácí sice drží míč více pod kontrolou, ale až před Gurtnera se nemohou probojovat.
20'
Také Amiens mělo k dispozici rohový kop. K rozehrávce se postavil Gaël Kakuta, střední záložník hostujícího týmu ale našel jen Moutinha.
19'
Monako se nyní udrželo na útočné polovině na delší čas. Raggiho pas do vápna ale nikoho v bíločerveném nenašel. Na druhou stranu pádil s míčem Manzala, ale ani on neuspěl.
17'
Boj ve středu pole nyní vyšel lépe pro hostující hráče. El Hajjam nakonec centroval do vápna Monaka, ale tam byl jen osamocený Glik.
16'
Moutinho našel dlouhou přihrávkou Lopese, který se prosadil před bránícího Adénona. Následně se pokoušel ještě ve vápně najít Falcaa, ale ten už byl pokryt Gouanem.
15'
Lemar si nabíhal na přihrávku Lopese, ale u míče byl o něco dříve hostující obránce Avelar, který pohlídal míč až se došourá za brankovou lajnu.
14'
Monačtí pokračují v aktivní hře směrem dopředu. Raggi vysunul přihrávkou Lopese, který ale nedokázal uspět v souboji jeden jednoho proti Avelarovi.
13'
Thomas Lemar rozehrával první rohový kop domácího celku. Balonu dal ale až přílišnou razanci a ani Falcao, který stál u zadní tyče na něj nedosáhl.
12'
Boschilia byl faulován ve středovém kruhu. Akce Monaka tak začala znovu z klidové pozice. Raggiho pas do vápna stačil odpálit před Falcaem bránící Gouano.
11'
Polský obránce Monaka Kamil Glik se dostal pod tlak napadajícího Konatého a musel rychle odkopnout balon z prostoru před vápnem svého týmu.
10'
První desetiminutovka výraznější šanci u jedné z branek nenabídla. Monako podle předpokladů diktuje tempo zápasu, ale ani Amiens se nebojí zaútočit.
9'
Ofenzivní hráči Amiens nyní šli ve třech na tři obránce. Manzala ale zbytečně přetáhl přihrávku na Konatého a Subašič si už celou situaci ve vlastním vápně pohlídal.
8'
Po přistrčení Moutinha pálil z dvaceti metrů Fabinho, ale tvrdou ránou našel jen padajícího obránce před sebou. Domácí ale stále pokračují v tlaku.
7'
Nyní byl právě Andrea Raggi faulován ve středu pole a hra se tak přesouvá na stranu hostujícího celku. Rony Lopes ještě zastavil míč na hrací ploše, ale poté si počínal až příliš nebezpečně Lemar a je pískán faul.
6'
Oualid El Hajjam vhazoval na pravém kraji, ale míče se zmocnil jen domácí Andrea Raggi a je po akci Amiens.
5'
Hosté rozhodně nemají přehnaný respekt ze třetího týmu tabulky. Adénon společně s Avelarem s přehledem překonali napadající dvojice domácího celku.
4'
Hostující hráči se pomalu posouvají podél postranní lajny až na útočnou polovinu. Pod tlakem však musel odpálit balon Zungu, následně bojoval ještě o míč na levé straně El Hajjam, ale nakonec ho ukořistil domácí Touré.
3'
Amiens je v úvodu hodně aktivní při napadání a ihned získalo míč. Nevydrželo to ale příliš dlouho, Kakuta přihrával nepřesně a do útoku se opět ženou domácí.
2'
Monako rozehrálo první poločas ze středového kruhu. Ve středu pole úřadoval s míčem u nohy Thomas Lemar, který hledal přihrávkou po trávníku Falcaa, ale hostující obrana dokázala zasáhnout.
1'
Hlavní rozhodčí již přivádí obě úvodní jedenáctky na hrací plochu. Zápas pětatřicátého kola nejvyšší francouzské soutěže Ligue 1 tak může za několik málo okamžiků začít.

AS Monaco FC: Subašić – A. Touré, Glik, N'Doram, Raggi – Moutinho, Fabinho – Rony Lopes, Lemar, Boschilia – Falcao (C).
Náhradníci: Sy – Diakhaby, Tielemans, Serrano, Mboula, A. Traoré, Bongiovanni.

Amiens SC: Gurtner – El Hajjam, Gouano (C), Adénon, Avelar – Zungu, Monconduit – Cornette, G. Kakuta, Manzala – Mou. Konaté.
Náhradníci: Bouet – Fofana, Bourgaud, Gope-Fenepej, Ielsch, Bodmer, Cissokho.

Amiens SC

Amiens v minulé sezoně dokázalo uhrát druhé místo v Ligue 2 a dostat se tak přímo do nejvyšší francouzské soutěže. Se ziskem šestašedesáti bodů nestačilo jen těsně na první Štrasburk.

Do nové sezony však Amiens nevstoupilo vůbec ideálně. Z prvních osmi zápasů se muselo hned šestkrát sklonit před svým soupeřem. Zlom přišel až v domácím utkání proti Bordeaux, které Amiens vybojovalo nejtěsnějším výsledkem 1:0. Série sedmi zápasů se získaným minimálně bodem skončila v Rennes. Aktuálně patří Amiens třináctá pozice se ziskem čtyřiceti bodů. Z posledních čtyřech kolech si Amiens připsalo vynikajících devět bodů za tři výhry. Lille podlehlo na domácím stadionu 0:1, následně si Caen odvezlo ze stadionu Amiens příděl 0:3 a vše zakončil Štrasburk, který nestačil poměrem 1:3.
AS Monaco FC

Tým z městského státu v minulé sezoně zaskočil všechny soupeře. Jen třikrát prohrál a s přehledem osmibodovým rozdílem porazil i slavné PSG a připsal si tak titul!

Letos na Monako čeká jen boj o druhou pozici za suverénním PSG. Po dvou prohrách v posledních dvou kolech se bude muset ještě Monako pořádně ohánět. Marseille i Lyon se nebezpečně dotáhly na obhájce titulu a ztrácejí na druhou příčku jen jediný bod. Monako navíc muselo skousnout radost PSG ze zisku ligového triumfu právě po vzájemném zápase. Monačtí hráči si navíc odvezli z Paříže pořádný příděl sedmi branek.

V Lize mistrů se ale týmu kolem útočníka Radamela Falcaa vůbec nedařilo. V konkurenci Besiktase, Porta a Lipska obsadilo v základní skupině poslední místo se ziskem pouhých dvou bodů za nerozhodné výsledky v Besiktasi a Lipsku a jasní část evropských pohárů tak už je bez francouzského mistra.
Krásný sobotní večer, vítám všechny příznivce fotbalu. Nejvyšší francouzská soutěž pokračuje již pětatřicátým kolem a my se společně zaměříme na utkání aspiranta na druhé místo, Monako přivítá na domácím Amiens.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.