Ligue 1 - 22. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Monaco  : Metz - 21. ledna 2018   17:00

Monaco
45+2' Jorge  • 67' R. Ghezzal (Lemar) • 81' Rony Lopes (Fabinho)
3:1
(1:0)
Metz
72' Niane  (Boulaya)
Monaco
Subašić – Sidibé, Glik, Raggi, Jorge (48. N'Doram) – Moutinho, Fabinho – R. Ghezzal (81. Tielemans), Lemar, Diakhaby (55. Rony Lopes) – Falcao.
Benaglio – Jovetić, Baldé Diao, Tielemans, Rony Lopes, Boschilia, N'Doram.
Lesage – Danizan, Denis
Stade Louis-II, Monaco
Metz
Kawašima – Rivierez (52. Beunardeau), Selimovic, Niakhaté, J. Palmieri – Diagné, Poblete – Dossevi (12. Niane), Cohade, Roux – Rivière (72. Boulaya).
Beunardeau – Boulaya, Milićević, Niane, Goudiaby, Philipps, Balliu.

To je z mé strany již vše, příště na počtenou!
Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 5:1. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 4:0. Fauly: 11:14.
Je dobojováno. O osudu tohoto utkání nejspíš rozhodlo vyloučení hostujícího brankáře Ejdžiho Kawašimy na začátku druhé půle. Monačtí přesilovou hru využili a zvýšili svůj náskok na 2:0 a ačkoliv se hostům podařilo vzápětí snížit, pojišťovací trefu krátce poté přidal Lopes a zbytek utkání už se jen dohrával.
90+4'
90+3'
Raggi vybojoval vhazování na útočné polovině a po něm se svěřenci Leonarda Jardima uchýlili ke kombinaci kolem středového kruhu.
90+2'
Hostům už úplně došly síly, fotbalisté Mét stojí na místě a nemohou se dostat ani za půlící čáru.
90+1'
Střídající Youri Tielemans si nedokázal zpracovat prudkou kolmici na hrací ploše, ve skluzu ale dostal míč alespoň do autu.
90'
Druhá půle bude ještě o čtyři nastavené minuty delší.
88'
Poté měli domácí k dispozici rohový kop, po němž se ke střele odhodlal João Moutinho, jeho rána ale proletěla těsně nad!
87'
Marcos Rony Lopes na pravém křídle setřásl dva bránící hráče Mét a poté přenechal míč Joãovi Moutinhovi, jehož centr v šestnáctce našel Radamel Falcao, jehož hlavičku si ale Quentin Beunardeau pohlídal.
86'
Kamil Glik si nepřidělával starosti a posunul míč pod sebe na brankáře Subašiće.
85'
To samé se nyní opakovalo. N'Doram a Raggi se při rozehrávce dostali do potíží, nakonec ale napadajícího Nianeho setřásli.
84'
Fallou Diagné nic nevymýšlel a zapojil do kombinace gólmana Beunardeaua, jehož následný odkop ale skončil jen u obránců domácího celku.
82'
O deseti hráčích bojujícím Métám už zcela došly síly, z čehož pramenila i třetí inkasovaná branka. Za současné konstelace už se zápas jen dohrává...
81'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Rachid Ghezzal, přichází Youri Tielemans.
81'
Monaco právě vstřelilo branku!
No a zdá se, že je rozhodnuto. Fabinho se z levé strany prokousal až do pokutového území, načež našel v předbrankovém prostoru trestuhodně neobsazeného MARCOSE RONYHO LOPESE, který už měl úlohu snadnou.
79'
Nolan Roux se provinil zbytečným útočným faulem na Andreu Raggiho a svěřenci Leonarda Jardima s rozehrávkou pochopitelně nespěchají.
77'
Métští se sice dostali na útočnou polovinu, tam ale o balon zase přišli a domácí fotbalisté teď v poklidu rozehrávají.
76'
Rachid Ghezzal se zapomněl v několikametrovém ofsajdu, fotbalisté posledního týmu tabulky už bleskurychle rozehrávají.
74'
Střídající Farid Boulaya hru Mét výrazně oživil, ze souboje s Glikem teď hostující středopolař vytěžil další rohový kop.
73'
Ve druhé půli prakticky neviditelnému Falcaaovi byl odpískán ofsajd a Métští už zakládají další protiakci.
72'
Méty právě vstřelily branku!
Zajímavé, hosté dvacet minut před koncem snižují! Rohového kopu se místo Cohadea nakonec ujal Farid Boulaya, který našel na bližší tyči nehlídaného IBRAHIMU NIANEHO, jehož hlavička byla pro Subašiće nechytatelná!
72'
Střídání v týmu FC Méty: ze hřiště odchází Emmanuel Rivière, přichází Farid Boulaya.
70'
Ibrahima Niane ze souboje proti dvěma hráčům Monaka vytěžil rohový kop, jehož exekuce se za pár okamžiků ujme Renaud Cohade.
69'
Zdá se, že zhruba pětadvacet minut před koncem je o vítězi rozhodnuto. Monačtí ani nadále svého soka prakticky nepouštějí k míči.
67'
Nádherný gól a Monačtí vedou už o dvě branky. RACHID GHEZZAL dostal až příliš mnoho prostoru na pravém okraji pokutového území, načež vypálil a jeho točená střela se o vzdálenější tyč odrazila přesně do sítě!
65'
Andrea Raggi u postranní čáry povalil k zemi Nianeho, načež mu sudí Lesage ukázal žlutý kartonek.
64'
Další centr do pokutového území poslal Thomas Lemar, příliš prudce letící míč ale nikoho v červeno-bílém dresu nenašel.
62'
Po něm se prokousal k hlavičce Andrea Raggi, jemuž byl ale odpískán ofsajd a Quentin Beunardeau už si pomalu chystá míč k odkopu.
61'
Po centru z levé strany Fallou Diagné odhlavičkoval míč do bezpečí, akce Monackých však ještě pokračovala a svěřenci Leonarda Jardima nakonec vybojovali rohový kop.
60'
Hodina hry je za námi a zdá se, že métským fotbalistům pomalu začínají docházet síly, po změně stran hosté prakticky jen běhají bez míče.
59'
Djibril Sidibé se dostal k míči na hranici pokutového území a bez váhání vypálil, Quentin Beunardeau ale jeho ránu reflexivně vyrazil.
58'
Po vyloučení gólmana Kawašimy se hra uklidnila, na trávníku se momentálně nic zajímavého neděje.
56'
Po nepovedené akci Monackých skončil míč v zámezí a Quentin Beunardeau už si ho chystá k odkopu.
55'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Adama Diakhaby, přichází Marcos Rony Lopes.
53'
Po přímém kopu to na tribunách jen zahučelo. Balon letěl do protipohybu náhradníka Beunardeaua, naštěstí pro něj ale míč proletěl těsně vedle pravé tyče.
52'
Střídání v týmu FC Méty: ze hřiště odchází Jonathan Rivierez, přichází Quentin Beunardeau.
51'
Hra je stále přerušena, v zámezí už se rychle připravuje na nástup do hry náhradní gólman Quentin Beunardeau.
50'
Rovnou červená karta, pro Kawašimu zápas končí!
49'
Adama Diakhaby se vyřítil sám na Kawašimu, který ale domácího útočníka před hranicí pokutového území fauloval. Co teď?
48'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Jorge, přichází Kévin N'Doram.
47'
Sudí Lesage přerušil hru, poněvadž střelec jediného gólu Jorge zůstal ležet v bolestech na trávníku a nevypadá to s ním dobře...
46'
Druhý poločas začne přibližně v 18:06.
Méty bez navrátilce Georgese Mandjecka nakonec slibný remízový stav do přestávky neudrželi. Domácí sice byli podle očekávání mnohem aktivnějším týmem, nicméně za celých 45 minut ani jednou nevystřelili na branku. Gólmana Kawašimu vystrašil jen Radamel Falcao, který ale z hranice šestnáctky těsně přestřelil. Pak ale přišlo nastavení, v němž udeřil Jorge, a favorit tak vede.
45+3'
45+2'
Za celých 46 minut domácí vůbec nevystřelili na branku, pak ale vstřelili gól do šatny, tak to je velká rána pro hosty. Falcao se ocitl sám před Kawašimou, který kolumbijského snajpra bravurně vychytal, proti dorážce JORGEHO už ale neměl šanci zasáhnout.
45+1'
Na začátku dvouminutového nastavení se Emmanuel Rivière pokusil tečovat centr z pravé strany, to se mu ale v pádu nepodařilo a Danijel Subašić okamžitě poté rozehrál další protiakci Monaka.
45'
Thomas Lemar měl namířeno do pokutového území, v klíčový moment si ale balon příliš předkopl a vyběhnuvší Ejdži Kawašima ukryl míč ve své náruči.
44'
Fabinho v hlavičkovém souboji fauloval Nianeho, s nařízenou rozehrávkou métští fotbalisté pochopitelně vůbec nespěchají.
43'
Monačtí měli k dispozici přímý kop, jehož exekuce se ujal Thomas Lemar, po jehož centru se dostal do zakončení Adama Diakhaby, nicméně Ejdži Kawašima jeho střelu reflexivně vyrazil a Diakhaby byl navíc v ofsajdu.
41'
Moussa Niakhaté za svůj zbytečný faul u postranní čáry vyfasoval žlutou kartu.
40'
První půle už se začíná chýlit ke svému konci a o záchranu bojující Méty stále statečně bojují a na hřišti ambiciózního Monaka drží bezbrankový stav.
39'
Diakhabyho centr z levé strany v pokutovém území nikoho v bílo-červeném dresu nenašel, míče se poté ujal hostující zadák Moussa Niakhaté.
37'
V zámezí už se začal protahovat náhradní gólman Diego Benaglio, Subašić je ale v pořádku a hra může vesele pokračovat.
36'
Hra zůstává přerušena, faulovaný Glik poté omylem povalil k zemi vlastního brankáře Danijela Subašiće, ten ale bude – zdá se – v pořádku.
35'
Exekuce nařízeného přímého kopu se ujal Renaud Cohade, po jehož centru do předbrankového prostoru ale hostující Fallou Diagné fauloval bránícího Glika.
34'
Střídající Ibrahima Niane se vydal kupředu po pravém křídle a podařilo se mu dojít si pro faul.
33'
Domácí se opět dožadují penalty, když se po kontaktu se Selimovicem skácel k zemi Rachid Ghezzal, ani tentokrát se ale rozhodčí Lesage zviklat nenechal.
31'
Lemarův přetažený centr z pravé strany žádného z hráčů Monaka nenašel a míč skončil až v autu.
30'
Adama Diakhaby našel uvnitř pokutového území Radamela Falcaa, kolumbijský snajpr ale ztratil rovnováhu a vůbec nevystřelil.
29'
Diváci se dožadují odpískání penalty po údajné ruce Cohadea v pokutovém území, sudí Lesage ale nechává ve hře pokračovat.
28'
V posledních minutách začíná být rozdíl v tabulkovém postavení obou týmů znát. Domácí převzali iniciativu, leč do šancí se nedostávají.
27'
Po následném rohovém kopu Renaud Cohade odhlavičkoval balon do bezpečí, domácí tak musejí zakládat další akci z hloubi vlastní poloviny.
26'
Adama Diakhaby se pustil do souboje jeden na jednoho s Rivierezem, zkušený obránce Mét ale jeho kličku přečetl a dopravil míč do zámezí.
24'
Cohadeův nákop na útočnou polovinu skončil jen u Andrea Raggiho a zkušený italský zadák už pomalu zakládá další protiakci Monaka.
23'
Exekuce nařízeného rohového kopu se ujal Thomas Lemar, jehož centr sice v šestnáctce našel Sidibého, k němu ale okamžitě přistoupil Emmanuel Rivière a nepustil jej do zakončení.
21'
Lemar našel na levém křídle rozběhnutého Diakhabyho, jehož následný centr do předbrankového prostoru ale Vahid Selimovic zblokoval do zámezí.
20'
Střídající Ibrahima Niane nabral rychlost na pravém křídle, spolu s ním ale zrychlil i vracející se Fabinho a ukopl mu míč do autu.
19'
Thomas Lemar u postranní čáry obral o míč Cohadea, jeho následný nákop do pokutového území ale Jonathan Rivierez zblokoval do autu.
17'
Atmosféra na poloprázdném monackém stadionu je zatím dost komorní, kromě Falcaovy příležitosti se na hřišti vlastně nic zajímavého neděje.
16'
Domácímu kouči Jardimovi se proti Métám daří, lodivod Monaka vyhrál všech pět vzájemných zápasů proti tomuto soupeři se souhrnným skóre 16:0!
15'
Diakhaby přišel o míč na polovině hřiště, ani protiakce Mét ale neměla dlouhého trvání – zkušený Renaud Cohade radši zařadil zpátečku a vrátil míč obráncům.
13'
Nolan Roux u postranní čáry fauloval Ghezzala, svěřenci Leonarda Jardíma tak budou zahrávat standardku z pravé strany hřiště.
12'
Dossevi špatně došlápl a očividně není schopen pokračovat ve hře, jeho místo na place tak už po dvanácti minutách zaujme Ibrahima Niane.
11'
Radamel Falcao obešel svého strážce Diagného a poté z hranice šestnáctky vypálil, jeho přízemní střela pak proletěla těsně vedle pravé tyče!
9'
Dosseviho centr z pravé strany ještě tečoval obránce Glik, Danijel Subašić přesto bezpečně ukryl balon ve své náruči.
8'
Poslední tým tabulky zatím hraje s Monakem opravdu vyrovnanou partii, paradoxně se děj odehrává spíše na útočné polovině Mét.
7'
Cohadeův pokus o uvolnění Rouxe nebyl přesný, prudce letící míč skončil v zámezí.
5'
Falcao se dožaduje odpískání rohového kopu, podle rozhodčího se ale bránící Moussa Niakhaté míče nedotkl, a následovat tak bude jen odkop od Kawašimovy branky.
4'
Lemara zradilo zpracování a míče se poté zmocnil Renaud Cohade, načež se métští fotbalisté uchýlili ke kombinaci na vlastní polovině.
3'
Utkání začalo velmi zostra. Adama Diakhaby prchl po levém křídle a poté poslal zajímavý pas do předbrankového prostoru, který ale Falcao nedostal pod kontrolu, a Ejdži Kawašima si tak musel pořádně oddychnout.
1'
Hned v první minutě se poslední tým tabulky dostal do šance. Raggiho odkop trefil pouze Nolana Rouxe, který ale následně z pravého okraje pokutového území výrazně přestřelil.
1'

AS Monaco FC: Subašić – Sidibé, Glik, Raggi, Jorge – Moutinho, Fabinho – R. Ghezzal, Lemar, Diakhaby – Falcao.
Náhradníci: Benaglio – Jovetić, Baldé Diao, Tielemans, Rony Lopes, Boschilia, N'Doram.

FC Méty: Kawašima – Rivierez, Selimovic, Niakhaté, J. Palmieri – Diagné, Poblete – Dossevi, Cohade, Roux – Rivière.
Náhradníci: Beunardeau – Boulaya, Milićević, Niane, Goudiaby, Philipps, Balliu.

Rozhodčí: Lesage – Danizan, Denis.
FC MÉTY

Métští mají úplně jiné starosti. Celek z města nedaleko německých hranic nebojuje o Ligu mistrů, nýbrž o záchranu. Métám se sice podařilo smazat část ze svého manka na předposlední Toulouse, stále jsou ale poslední o celých pět bodů. Tým posílený o navrátilce z pražské Sparty Georgese Mandjecka však v minulém kole přejel ambiciózní St. Étienne jasně 3:0, nechme se překvapit, jak to svěřencům Frédérica Hantze půjde proti dalšímu jasnému favoritovi.
AS MONACO FC

Obhájci titulu momentálně patří až čtvrtá příčka v tabulce, na druhou Marseille ale Monačtí ztrácejí jen čtyři body a navíc mají zápas k dobru. Ve dvou posledních utkáních ale svěřenci Leonarda Jardíma ztratili, když s Montpellierem a Nice uhráli pouze remízy. Právě přes Nice se na začátku ledna Monaku ovšem podařilo postoupit do semifinále Francouzského ligového poháru.
Vítám všechny příznivce francouzského fotbalu u sledování duelu 22. kola tamní Ligue 1, v němž o Ligu mistrů bojující AS Monaco FC přivítá na svém stadionu FC Méty. Začínáme v 17 hodin, tak si to nenechte ujít!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.