Ligue 1 - 36. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Nantes : Montpellier - 6. května 2018   17:00

0:2
(0:0)
Montpellier
51' Dolly  (Skhiri) • 63' Mbenza  (Cozza)
Nantes
Tătăruşanu – Awaziem (76. Kačaniklić), Djidji, Pallois, Dubois (C) – Thomasson (67. Bammou), Rongier, A. Touré, Lucas Lima – Sala, Nakoulma (17. K. Coulibaly).
Dupé – Sigthórsson, Bammou, Kačaniklić, Krhin, Kwateng, K. Coulibaly.
La Beaujoire-Louis Fonteneau, Nantes
Montpellier
Lecomte – Mendes, Congré, Cozza – Dolly (70. Píriz), Sambia, Lasne, Oyongo (60. Poaty) – Sio, Skhiri (C), Ninga (63. Mbenza).
Pionnier – Ammour, Porsan-Clemente, Mbenza, K. Sanson, Poaty, Píriz.

Emiliano Sala v závěru prvního poločasu neproměnil penaltu, což se nakonec ukázalo jako klíčový moment zápasu, protože krátce po přestávce udeřili v dresu Montpellier nádherným lobem záložník Keagan Dolly a krásnou střelou Isaac Mbenza. Konečný výsledek na La Beaujoire-Louis Fonteneau. Nantes 0 Montpellier 2.
90+3'
90+2'
Nantes už má pouze necelé dvě minuty na to, aby se mu podařilo vyrovnat. Montpellier má závěr pod kontrolou.
90+1'
Nad rámec dnešního zápasu byly nastaveny 3 minuty.
90'
Montpellier se dostalo na pravé straně šestnáctky k přízemní střele, která mířila k přední tyči, jenže byla příliš slabá a stala se pochoutkou brankáře Cipriana Tătăruşanua.
89'
Montpellier se ocitá v závěru zápasu pod velkým tlakem, centry domácích fotbalistů ale zatím k žádné šanci nevedly.
88'
Střídající Alexander Kačaniklić se málem dostal ke střele na pravé straně šestnáctky po špatné odvráceném centru spoluhráče, jenže míč skončil v zámezí a kopalo se od brány.
87'
Nantes se po přízemním centru z pravé strany hřiště ocitalo na přední tyči ve slibné šanci, jenže jednomu z domácích fotbalistů nevyšlo zpracování. Následovala rána zpoza šestnáctky, která zamířila vysoko nad, div, že neopustila stadion.
86'
Montpellier hraje v závěru zápasu hodně důrazně a další žlutou kartu tentokrát viděl na jeho straně Morgan Poaty.
85'
Montpellier míří za důležitými třemi body, zatímco Nantes za porážkou, která ovšem neznamená nic negativního, protože domácí fotbalisté se nachází ve středu tabulky.
84'
Valentin Rongier se postavil k rozehrání volného přímého kopu, jeho rána ale zamířila vysoko nad bránu. Nantes se marně snaží dostat na dostřel. Montpellier vede 2:0.
83'
Pedro Mendes ostrým skluzem sestřelil v blízkosti pokutového území Kalifu Coulibalyho, kterému se vzápětí sportovně omluvil, žluté kartě ovšem neunikl.
83'
Nantes si dokáže vytvořit tlak, ze kterého nyní pramenil další rohový kop, který byl rozehrán nakrátko.
82'
Nantes na levé straně hřiště vybojovalo další z řady rohových kopů, jenže následný centr byl příliš dlouhý a jeden z domácích fotbalistů navíc uprostřed šestnáctky fauloval.
81'
Junior Sambia napřáhl z volného přímého kopu ke krásné táhlé střele, jenže nabrala opačnou faleš a minula levý horní roh brány domácího Nantes. Skóre se nezměnilo.
80'
Nicolas Pallois skopl v blízkosti šestnáctky zezadu k zemi Ellyese Skhiriho, který se otáčel zády k bráně s míčem, a následovat bude volný přímý kop Montpellier.
79'
Do konce utkání už příliš mnoho času nezbývá a Nantes se po přestávce nedostalo ani k jedné střele na bránu.
78'
Centr Juniora Sambiy nebyl zrovna špatný, jenže v pokutovém území na něj žádný z jeho spoluhráčů nedosáhl, a tak Benjamin Lecomte bez problémů stáhl míč ze vzduchu.
77'
Junior Sambia si postavil míč na levé straně hřiště na místo přestupku, aby s mírnou prodlevou rozehrál standardní situaci.
76'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Chidozie Awaziem, přichází Alexander Kačaniklić.
75'
Fanoušci neúnavně ženou Nantes směrem kupředu, jenže fotbalisté domácího celku jsou po přestávce bezzubí.
74'
Dokonale to nyní dokumentovala kolmá přihrávka z levého křídla, která našla pouze brankáře Benjamina Lecomtea.
73'
Nantes nelze upřít snaha, po přestávce už ovšem není tak nebezpečné jako v průběhu prvního poločasu.
71'
Do konce zápasu zbývá odehrát 20 minut a Montpellier v důležitém utkání vede na hřišti Nantes 2:0. Jak už bylo řečeno, hosté stále mají šanci na to, aby se kvalifikovali do evropských pohárů.
70'
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Keagan Dolly, přichází Facundo Píriz.
69'
Jenže střílený centr ze standardní situace byl na přední tyči odvrácen a Abdoulaye Touré se dopustil útočného faulu.
68'
Nantes po druhém inkasovaném gólu sáhlo ke střídání a po rychlém protiútoku na levém křídle vybojovalo standardní situaci, po které bude mít šanci vstřelit kontaktní gól na 1:2.
67'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Adrien Thomasson, přichází Yacine Bammou.
63'
Montpellier právě vstřelil branku!
Střídající ISAAC MBENZA se uvedl parádním způsobem, když krátce po příchodu na hřiště napřáhl zpoza šestnáctky k pravačkou k nádherné táhlé střele, která zamířila přesně ke vzdálenější pravé tyči! Asistence: Nicolas Cozza.
63'
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Rodrigue Casimir Ninga, přichází Isaac Mbenza.
61'
Nantes mělo na pravé straně hřiště výhodu rohového kopu, jenže následný centr zamířil pouze do rukavic brankáře Benjamina Lecomtea, který se vydal proti míči z brány.
60'
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Bryan Passi, přichází Morgan Poaty.
59'
Paul Lasne už je zpět na nohou a na hřišti, na kterém nyní dojde k avizovanému střídání. Uvidíme, kdo přijde do hry.
58'
Paul Lasne sedí za postranní čárou a je ošetřován, zatímco u postranní čáry už Montpellier připravuje první střídání.
57'
Paul Lasne byl na levém křídle nepříjemně dohrán, když se mu do cesty postavil Pedro Mendes a narazil do něj. Nezaviněný střet, po kterém musí být hostující fotbalista Montpellier ošetřován.
56'
Keagan Dolly byl zřejmě hráčem, který tentokrát předvedl sprint podél levé postranní čáry, u rohového praporku si ale míč příliš předkopl a vzápětí o něj logicky přišel.
55'
Montellier úvodní gól samozřejmě povzbudil a chce rychle navýšit své jednobrankové vedení, jenže zatím se do šance snaží dostat marně, stejně jako Nantes v celém druhém poločase.
54'
A další rohový kop hostů, tentokrát z opačné levé strany. Centr z rohového kopu ovšem tentokrát žádné nebezpečí nepřinesl a fotbalisté Nantes ho uprostřed šestnáctky hlavou bez problému odvrátili.
53'
Montpellier na pravém křídle vybojovalo rohový kop a do šestnáctky přišel nebezpečný centr, Ciprian Tătăruşanu ale vyběhl z brány a na vzdálenější pravé tyči ho pěstí pravé ruky vyboxoval do bezpečí.
52'
Montpellier po přestávce rychle udeřilo a nyní jsou na řadě fotbalisté Nantes, která zřejmě v tuhle chvíli hodně mrzí neproměněná penalta, otázkou je, jak tomu bude po skončení zápasu.
51'
KEAGAN DOLLY předvedl fantastickou individuální akci, když si z pravého křídla navedl míč až do šestnáctky a na její levé straně předvedl fenomenální lob, který zamířil přesně do vzdálenějšího pravého horního rohu brány! Montpellier se z ničeho nic ujímá vedení 1:0. Jak zareaguje tým Nantes? Asistence: Ellyes Skhiri.
51'
Po odvráceném centru z rohového kopu přišla pohotová střela jednoho z domácích fotbalistů, jeho volej z osy hřiště byl ale na hranici šestnáctky hodně nepřesný a minul vzdálenější pravou tyč brány.
50'
Montpellier se nedokázalo prosadit na pravém křídle krátce za půlící čárou, hosté ovšem mohli alespoň vhazovat. Nantes ale rychle míč vybojovalo a na pravém křídle rozehrálo rohový kop, po kterém byl centr na přední tyči odvrácen.
49'
Ani jeden z týmů během přestávky nesáhl k žádné změně v sestavě. Nantes už ovšem jednou střídalo, když v průběhu prvního poločasu odstoupil ze hry kvůli zranění Préjuce Nakoulma.
48'
Keagan Dolly mohl udeřit na opačné straně hřiště, když si navedl míč na pravačku a zpoza šestnáctky napřáhl k přízemní střele, která mířila k přední tyči, jenže byla příliš slabá a Ciprian Tătăruşanu si připsal snadný zákrok.
47'
Druhý poločas začal velkým náporem domácích fotbalistů, Adrien Thomasson se ale uprostřed šestnáctky do zakončení po souboji s dvěma protihráči nedostal, zatímco jeho spoluhráči se na pravé straně pokutového území nepovedlo zpracování.
46'
Nantes právě obstaralo výkop druhého poločasu, do kterého oba týmy vstupují za bezbrankového skóre poté, co krátce před přestávkou z penalty přestřelil bránu Emiliano Sala.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 18:07.
Oba týmy odcházejí do kabin za pískotu domácích fanoušků poté, co měl v závěru prvního poločasu obrovskou šanci poslat Nantes do vedení Emiliano Sala, jenže bránu z penalty přestřelil. Montpellier tahalo sice za kratší konec lana, ale také se dostalo k několika střelám, jenže všechny mířily pouze do náruče připraveného Cipriana Tătăruşanua. Skóre po prvním poločase atraktivního duelu. Nantes 0 Montpellier 0.
45+2'
45+1'
Rodrigue Casimir Ninga byl zřejmě hráčem, který si v blízkosti šestnáctky pracoval míč a po krásné otočce napřáhl k přízemní střele, jenže zamířila vedle vzdálenější levé tyče brány Nantes.
45'
Nad rámec prvního poločasu byly nastaveny 2 minuty.
44'
Montpellier přečkalo kritické okamžiky a v závěru prvního poločasu je skóre bohužel pro nezaujatého fanouška fotbalu stále bezbrankové. Snad se branek dočkáme alespoň po přestávce.
43'
Nantes vybojovalo na pravé straně hřiště standardní situaci a na vzdálenější levé tyči se dostal jeden z domácích hráčů k hlavičce, která skončila vedle brány Montpellier.
42'
Emiliano Sala měl ideální možnost poslat Nantes krátce před přestávkou do vedení, jenže bránu ze značky pokutového kopu vysoko přestřelil!
41'
Nicolas Cozza úplně mimo těžiště hry stál na vzdálenější levé tyči jednoho z protihráčů a viděl žlutou kartu.
41'
Koffi Djidji vysunul na pravém křídle kolmou přihrávkou Léa Duboise, jehož přízemní centr byl sražen na rohový kop. Rozhodčí srovnal hráče v pokutovém území a poté došlo k centru, po kterém bude následovat pokutový kop Nantes!
40'
Nantes se nesnaží prosadit středem hřiště, kde je prostor hodně zhuštěný, jenže ani akce po křídlech k ničemu kloudnému nevedou. Hosté centry ze stran bez problémů stále odvrací.
39'
Dnešnímu utkání výrazně prospěje úvodní gól a věřme, že se otevření skóre dočkáme ještě před koncem prvního poločasu. Utkání má tempo, ale chybí mu větší počet šancí a samozřejmě góly.
38'
Montpellier v blízkosti levého rohového praporku vybojovalo autové vhazování a do šestnáctky přišel dlouhý míč, který byl v blízkosti značky pokutového kopu hlavou odvrácen Nantes do bezpečí.
37'
Daniel Congré se po předchozím rohovém kopu snažil na přední tyči dostat do zakončení, jenže měl na zádech jednoho z fotbalistů Nantes a míč se od jeho nohy odrazil do zámezí.
36'
Blíží se závěr prvního poločasu, do jehož konce zbývá odehrát necelých deset minut. Junior Sambia se pokusil odcentrovat z pravé strany, jeho centr byl ale sražen na rohový kop, který nic nepřinesl.
35'
Benjamin Lecomte sice rozehrál od brány trochu kostrbatě, nicméně, u levé postranní čáry našel jednoho ze svých spoluhráčů a Montpellier se s mírnými problémy nakonec podařilo rozehrát.
34'
Hra se opět rozhýbala a Nantes se snaží vstřelit vedoucí gól, jenže zatím bez úspěchu. Nyní se domácí vydali směrem vpřed po pravém křídle, kde jejich akci zastavila nepřesná kolmá přihrávka.
33'
Po autovém vhazování zkusil v levém rohu pokutového území pohotově vypálil ze vzduchu po zpracování míče Valentin Rongier, jeho přízemní střela ale minula vzdálenější pravou tyč brány.
32'
Lucas Lima se dostal na levém křídle k prudkému přízemnímu centru, který na přední tyči našel pouze prvního hráče Montpellier, jenž míč odvrátil razantně na autové vhazování.
31'
Rodrigue Casimir Ninga si naběhl na hranici šestnáctky na zpětnou přihrávku z pravého křídla a bez přípravy vypálil, jeho rána pravačkou ovšem zamířila vysoko nad bránu Nantes.
30'
Ze zápasu uběhlo téměř třicet minut a směrem vpřed spěchají fotbalisté Montpellier, který hrají o důležité tři body, jelikož jsou ještě ve hře o účast v evropských pohárech a rádi by skončili v tabulce pátí.
29'
Montpellier tahá většinu svých akcí podél levé postranní čáry, jenže hostům chybí doplnění útoku ve větším počtu hráčů. Nantes zatím bezchybně brání a hosty k ničemu kromě jedné střely nepustilo.
28'
Nantes je směrem vpřed aktivnější a nebezpečnější, zatím se ovšem marně snaží prolomit bezbrankový stav zápasu. Fanoušci domácího týmu zatím čekají na gól, stejně jako my, marně.
27'
Benjamin Lecomte nedokázal na přední tyči zkrotit střelu nebo centr Nantes z pravé strany hřiště a málem přišla dorážka, na druhý pokus byl ovšem hostující brankář úspěšný.
26'
Montpellier odpovědělo prudkou střelou zpoza šestnáctky, jenže pokus hostí zamířil pouze doprostřed brány, kde ho bez problémů ukryl v náručí připravený brankář Ciprian Tătăruşanu.
25'
Nantes se po krásném centru z levého křídla dostalo na přední tyči do zakončení, jenže následný pokus se od země odrazil pouze do náruče připraveného Benjamina Lecomtea.
24'
Montpellier se pokusilo odpovědět na náznak šance domácího týmu na levém křídle, Bryan Passi se ale prosadit podél levé postranní čáry nedokázal a navíc zřejmě fauloval, když si pomohl rukama.
23'
Nantes pochopilo, že přímočarý kombinační fotbal nemá šanci na úspěch, a tak se rozhodlo pro dlouhý kolmý pas za obranu, který málem přinesl šanci, u míče byl ale jako první Benjamin Lecomte.
22'
Zpět k dění na hřišti. Fotbalisté obou týmů se snaží kombinovat, jenže ve finální fázi jim chybí přesná přihrávka, jejíž zásluhou by se dostali do nějaké slibné brankové příležitosti.
21'
Číslo 8 má na hrudi každý z domácích fotbalistů Nantes. Je to trošku matoucí, ale na druhou stranu nepřehlédnutelné, stejně jako byl ve své době určitě francouzský fotbalista Henri Michel.
20'
Nakonec to nebyl Adrien Thomasson, ale již avizovaný Préjuce Nakoulma, který odstoupil ze hry kvůli zranění. Zmátlo mě, že na hrudi má zepředu číslo 8. To je ovšem kvůli uctění památky Henriho Michela.
19'
A na hřišti leží další fotbalista, tentokrát z týmu Montpellier, který zůstal ležet na levé straně obranné poloviny svého týmu. Střet nepříjemně odnesl také domácí Adrien Thomasson.
18'
Tak opak je pravdou. Préjuce Nakoulma nemohl pokračovat ve hře vinou zranění, a tak před pár okamžiky vyběhl na trávník ze střídačky Kalifa Coulibaly. Byli jsme svědky prvního a vynuceného střídání.
17'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Préjuce Nakoulma, přichází Kalifa Coulibaly.
16'
Préjuce Nakoulma už je zpět na nohou a vypadá to, že v utkání bude moci pokračovat poté, co se před pár okamžiky postaral o první slibnou brankovou příležitost dnešního zápasu.
15'
Préjuce Nakoulma byl ihned po zakončení z ostrého úhlu dojet nepříjemným skluzem, po kterém zůstal ležet na hrací ploše a hra musela být na okamžik přerušena kvůli ošetření.
14'
Préjuce Nakoulma využil na levé straně hřiště fantastického sklepnutí míče hlavou od spoluhráče a uvnitř šestnáctky se po zpracování míče dostal k prudké přízemní střele, která minula vzdálenější pravou tyč! První šance.
14'
Keagan Dolly na ose hřiště předvedl dobrý sprint a pod tlakem míč zasekl. Poté se hostující fotbalista ohlédl doprava, kam chtěl přihrát, jenže jeho pas vystihli skvěle vracející se protihráči.
13'
Adrien Thomasson se dostal na levé straně hřiště k přízemnímu centru, který byl sražen na přední tyči na rohový kop. Nantes ho rozehrálo nakrátko a Montpellier svého soupeře k ničemu nepustilo.
12'
Fotbalisté Montpellier měli k dispozici na levé straně hřiště k dispozici standardní situaci, jenže po jejím rozehrání se k ohrožení domácí brány Nantes dostat nedokázali. Stále se hraje bez branek.
11'
Nicolas Cozza se z pozice levého obránce snažil pláchnout podél levé postranní čáry, kde sice dokázal na chvíli uniknout Abdoulayeovi Tourému, domácí hráč ho ale vzápětí fauloval.
10'
Rodrigue Casimir Ninga měl dvakrát šanci na to, aby se prosadil podél levé postranní čáry, jenže v obou případech k němu včas přistoupil jeden z hráčů Nantes, který ve skluzu odvrátil míč za postranní čáru. Následovalo autové vhazování, po němž hosté o míč přišli.
9'
Zápas utkání je z obou stran opatrný a oba týmy se snaží především o to, aby směrem dozadu hrály zodpovědně a bez chyby, což se jim sice daří, my bychom ale rádi byli svědky šancí a gólů.
8'
Na stadionu panuje fantastická atmosféra. Fanoušci Nantes přichystali nádherné choreo, také si ale dokonale připravili své hlasivky, ze kterých zní hlasité chorály nebo nyní pokřiky.
7'
Koffi Djidji měl zavřený prostor na pravém křídle, a tak se raději rozhodl pro zpětnou přihrávku. Nantes otočilo hru, jenže ani tam nebyl prostor, takže do hry se zapojil i Ciprian Tătăruşanu.
6'
Hosté se dostali do prvního náznaku šance, když do šestnáctky přilétl z levé strany hřiště nebezpečný přízemní centr, před bránou ovšem nebyl nikdo, kdo by ho usměrnil na bránu.
5'
Montpellier se nedaří kombinovat a rozhodlo se pro dlouhý nákop vpřed, který podél osy hřiště zamířil pouze k brankářovi Cipriana Tătăruşanu, který v klidu rozehrál nohou.
4'
Nantes se opět rychle vrátilo k míči a rozvážně kombinuje na vlastní polovině hřiště. Domácí fotbalisté určitě budou chtít uctít památku legendy Henriho Michela vítězstvím.
3'
Léo Dubois vyhrál u pravé postranní čáry souboj s jedním z protihráčů, který skončil na zemi, a poté si to namířil mezi trojicí protihráčů drze do šestnáctky, v průniku ale neuspěl.
2'
Nantes vstoupilo do utkání v černých dresech a ihned se vrhlo směrem vpřed, jenže útočná akce tažená po pravém a vzápětí levém křídle ale nic kloudného nepřinesla.
1'
Montpellier obstaralo výkop zápasu na trávníku, který je vskutku nádherný. Z pohledu hlavní tribuny se na pravé polovině nachází obličej Henriho Michela, zatímco na levé jeho jméno.
1'
Utkání bude předcházet minuta ticha na uctění památky zesnulého Michela Henriho, francouzského fotbalisty a trenéra, který se v Nantes třikrát radoval z ligového titulu (1973, 1977 a 1980) a jednou z triumfu ve francouzském poháru (1979). Michel Henri odehrál v dresu národního týmu Francie 58 zápasů a v roce 1978 si zahrál na mistrovství světa v Argentině.

FC Nantes: Tătăruşanu – Awaziem, Djidji, Pallois, Dubois (C) – Thomasson, Rongier, A. Touré, Lucas Lima – Sala, Nakoulma.
Náhradníci: Dupé – Sigthórsson, Bammou, Kačaniklić, Krhin, Kwateng, K. Coulibaly.

Montpellier HSC: Lecomte – Mendes, Congré, Cozza – Dolly, Sambia, Lasne, Oyongo – Sio, Skhiri (C), Ninga.
Náhradníci: Pionnier – Ammour, Porsan-Clemente, Mbenza, K. Sanson, Poaty, Píriz.

Rozhodčí: Frank Schneider. Asistenti: D. Zitouni, A. Viala. Čtvrtý rozhodčí: A. Perreau Niel.
Nantes naposledy vyhrálo 10. března, když doma nejtěsnějším rozdílem porazilo před svými fanoušky Troyes, a proti Montpellier se bude snažit ukončit sérii šesti utkání bez výhry. Ani hosté ovšem nemají bůh ví jakou formu poté, co prohráli třikrát v řadě a během posledních čtyř utkání ani jednou nevyhráli. Oba celky mají na svém kontě shodně 46 bodů a nachází se v klidném středu tabulky, pro Montpellier je ovšem stále o co hrát, jelikož na páté místo ztrácí 6 bodů a ještě má šanci na účast v evropských pohárech, byť malou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.