Ligue 1 - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Nice : Guingamp - 19. srpna 2017   20:00

Nice
45' Pléa (Seri) • 48' Walter (Lees-Melou)
2:0
(1:0)
Guingamp
Guingamp
Nice
Cardinale – Souquet, Dante (C), Le Marchand, Jallet – Tameze (72. Koziello), Walter – Lees-Melou, Seri, Sneijder (85. Srarfi) – Pléa (65. Balotelli).
Benítez – Burner, M. Sarr, Koziello, Saint-Maximin, Srarfi, Balotelli.
Millot – Pacelli, Ocak (vš. FRA)
Allianz Riviera, Nice
Guingamp
Johnsson – Ikoko, Kerbrat, Sorbon, Rebocho – Deaux (57. Regis Coco), Didot (77. Diallo), Phiri – Blas, Briand (C), Camara (57. Thuram).
Caillard – Diallo, Benezet, Thuram, Martins Pereira, Regis Coco, Giresse.

Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 8:1. Střely mimo: 2:8. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 12:14.
Nice se poprvé v letošním ročníku Ligue 1 raduje ze zisku bodů. V domácím prostředí přehrálo Nice 2:0 Guingamp.

Domácí nevstoupili do zápasu aktivně. První dvacet minut patřilo jednoznačně hráčům hostů. Od té doby se ale hry vyrovnávala a vše vyvrcholilo vstřelenou brankou Nice v poslední minutě prvního poločasu. Po přihrávce Seriho se prosadil po otočce Alassane Pléa. Naopak start druhé půle vyšel Nice skvěle. Ihned po třech minutách na hřišti se prosadil Rémi Walter a bylo rozhodnuto. Guingamp se ani před veškerou snahu k větší šanci nedostal.
90+3'
90+3'
Ve třetí minutě nestavení měli hosté k dispozici ještě rohový kop. Ve středu vápna si však pomohla ve snaze dostat se k míči Diallo a Guingamp se musí vrátit na vlastní polovinu.
90+2'
Mohlo být ještě sníženo. Coco se zničehonic dostal do vápna. Jeho dělovku ale srazil na rohový kop Dante. Následný rohový kop zakončil nepřesnou střelou Ludovic Blas.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase tři minuty.
90'
Již v devadesáté minutě měl volný prostor na levé straně Balotelli. Italský útočník si ale nepohlídal ofsajd a po hvizdu rozhodčího musí balon odevzdat.
89'
Minutu před koncem se dostal k balonu na osy trávníku Coco. Jeho střela z druhého doteku ale domácího brankáře nevystrašila.
88'
Guingamp měl k dispozici ještě jeden rohový kop. Dante na centr nedoskočil, ale míč se odrazil vysoko nad vápno a Yoan Cardinale podržel svého kapitána zákrokem.
87'
U půlící lajny se provinil proti pravidlům Lees-Melou. Domácí se ale rychle dostali zpět k míči. Dlouhou přihrávku měl dostat střídající Srarfi, ale Balotelli nebyl tentokrát přesný.
85'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Wesley Sneijder, přichází Bassem Srarfi.
84'
Balotelli získal míč na levé straně, poté ještě našel v pokutovém území Lees-Maloua. Ten ale ztratil míč ve skluzu a poté musel hasit rychlou akci skluzem Jallet.
83'
Zhruba deset minut do konce zápasu. Souquet měl proti sobě rozběhnutého Thurama. Míč se dostal ještě na kopačku Blase. ten tvrdou rýnou našel jen hlavu Danteho.
82'
Míč byl třicet metrů od branky. A právě Balotelli se postavil k rozehrávce. Povedenou střelu před zeď ale Johnsson vyrazil mimo tři tyče.
81'
Jimmy Briand měl balon před šestnáctkou. Měl před sebou ještě spoluhráče, ale hostující kapitán chtěl střelit. Míč ale napálil jen do obránce. Na druhé straně je při úniku faulován Mario Balotelli.
80'
Balotelli si pokryl míč tělem, nedal soupeři žádnou šanci dostat se k balonu a musel být faulován. Nice v poklidu dohrává závěr zápasu.
80'
Žlutou kartu dostává Jordan Ikoko (EA Guingamp).
79'
Diallo se mohl uvést parádní přihrávkou na gól. V dobré pozici sklepával míč na Brianda, ale nepohlídal si ofsajdové postavení a rozhodčí byl přesný.
78'
Guingamp se ještě snaží se závěrem zápasu něco udělat. Z pravé strany centroval před Cardinaleho Phiri. K hlavičce se protlačil Thuram, ale ten je po úderu do hlavy od Danteho stále lehce otřesen a jeho zakončení tak nebylo z nejpřesnějších.
77'
Střídání v týmu EA Guingamp: ze hřiště odchází Étienne Didot, přichází Moustapha Diallo.
76'
Balotelli měl proti sobě při rychlém protiútoku hned dva protihráče. Kličkou do středu se zbavil kontaktu a bez přípravy vypálil. Johnsson viděl na střelu z velké dálky a s přehledem jí chytá.
75'
Dante si pomohl při hlavičkovém souboji loktem a je za to odměněn žlutou kartou.
74'
K rozehrávce volného přímého kopu se postavil Wesley Sneijder. Jeho pas do pokutového území se ale hrubě nevyvedl. Míč končí bez doteku hráčů až za brankovou lajnou.
73'
Balotelli se vydal za nakopnutým míčem až k rohovému praporku. Sám si poradil s Cocem, který se poté ještě zvedl z trávníku a dokázal alespoň faulován italského střelce.
72'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Adrien Tameze, přichází Vincent Koziello.
72'
Nice se již nikam nežene. Nechává hrát soupeře. Blas se dostal s míčem až k brankové lajně, poté chtěl ještě vracet balon pod sebe, ale to se mu vůbec nepodařilo a rozehrávat tak bude Cardinale.
70'
Nice získalo míč ve středu trávníku, ale Seri nepřihrál přesně na rozběhnutého Balotelliho. Do útoku tak mohou jít znovu hráči hostujícího týmu.
69'
Ani Didot se již nechtěl obtěžovat s bráněním a tak raději zatáhl rozběhnutého Sneijdera za dres. Je z toho první žlutá karta zápasu.
69'
Marcus Regis Coco si to namířil po zisku míče rovnou do vápna. Tam ale ztratil balon a místo, aby se vrátil do obrany, tak fauloval Lees-Maloua.
68'
Sneijder předvedl své dovednosti. S přehledem obešel Didota. Následně si ještě potáhl míč podél hranice vápna, ale ke střele si již Nizozemec nedostal.
66'
Téměř po měsíci se vrací do zápasového zatížení italský bouřlivák Mario Balotelli. Na trávníku se uvedl parádním zpracováním dlouhého pasu.
65'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Alassane Pléa, přichází Mario Balotelli.
64'
Lees-Melou se dostal do dobré pozice na levé straně vápna. Skluzem na poslední chvíli zakročil Sorbon.
63'
Po dlouhé době se také hosté dostali k rohovému kopu. Didot našel na přední tyči Kerbrata, který ale hlavičkoval jen vysoko nad.
62'
Podobně jako při první brance zápasu nyní hledal Seri Pléu v pokutovém území. Tentokrát si ještě Pléa stržil míč dál od kopačky a toho ihned využil Sorbon.
61'
Marcus Thuram se uvedl na trávníku skvělou individuální akcí na pravé straně trávníku. Zbavil se v blízkosti rohového praporku hned dvou protihráčů, ale dál už své počínání nerozvinul.
60'
Po hodině hry vedou domácí hráči o dvě branky. Zatím to nevypadá, že by se Guingamp měl pokusil o dramatizaci závěru zápasu. Více u míče jsou jednoznačně domácí.
59'
Domácí nemají zdaleka dost. Pléa už byl v šestnáctce, ale ještě hledal lépe postaveného Sneijdera. Posila Nice se ale ke střele nedostala.
57'
Střídání v týmu EA Guingamp: ze hřiště odchází Abdoul Razzagui Camara, přichází Marcus Thuram.
Střídání v týmu EA Guingamp: ze hřiště odchází Lucas Deaux, přichází Marcus Regis Coco.
57'
Jimmy Briand to chtěl vzít na sebe. Chtěl se prosadit prosti velké přesile. Hned první v řadě Dante odpravil míč od kopaček hostujícího kapitána.
56'
Nyní měl na levém kraji trochu volného prostoru Camara. Jeho centr nadělal domácí obraně problémy. Dante hlavičkoval jen nad sebe, ale Cardinale vyběhl a jistil situaci.
55'
Obrana Guingampu si se Sneijderem neví rady. Nyní musel Kerbrat sáhnout opět jen k faulu. Hosté se museli stáhnout až do pokutového území, Sorbon naštěstí pro Guingamp získal míč.
54'
Parádní ránu vyslal na branku Pierre Lees-Melou. Jeho přesnou střelu dokonale ztlumil Johnsson ve svých rukavicích.
53'
Domácí celek posilněn druhou brankou přichází s dalším tlakem. Sneijder hledal rozběhnutého střelce první branky. Pléa v obležení dvou soupeřů nic nezmohl.
51'
Briand si dovolil krásnou kličku před pokutovým územím, ale větší šanci si nepřipravil. Jeho počínání končí nepřesnou přihrávkou.
50'
Nice se nyní po druhé vstřelené brance zatáhlo více do obrany. Guingamp má možnost dostat se zpět do hry. Hostům ale chybí potřebná přesnost na kopačkách.
48'
Nice právě vstřelilo branku!
Velmi kostrbatá akce Nice končí druhou brankou. Pléa vyhrál velmi důležitý souboj u postranní lajny, poté se dostal osamocen až do vápna. Jeho střelu ještě Johnsson vyrazil. Hlavička Lees-Maloua nebyla z nejpřesnějším a tak se mohl k míči dostat RÉMI WALTER, který rozvlnil síť.
48'
Sneijder zkoušel opět o překvapivou nahrávku na Pléu, ale ani nyní nebyl dostatečně přesný a Sorbon byl na místě.
47'
Oba týmy zahajují druhý poločas v nezměněné sestavě. Domácí rozehráli ze středového kruhu, ale míč se dostal jen k Dantemu.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:03.
Domácí fotbalisté nezačali dnešní zápas vůbec dobře. V prvních dvaceti minutách se k ničemu nedostali a většinu času drželi balon hráči Guingampu. Až po půlhodině hry se Nice začalo více a více přibližovat pokutovému území soupeře a vše vyvrcholilo vstřelenou brankou v nastavené první minutě. Seri našel v pokutovém území Alassene Pléu, který se štěstím procedil míč do branky.
45+2'
45+2'
Hlavní rozhodčí nastavuje v prvním poločase dvě minuty.
45'
Tak přece jen se ještě domácí dočkali v prvním poločase. Walter čaroval s míčem na pravé straně, poté našel Seriho ve středu trávníku, který ještě vylepšil pozici na ALESSANE PLÉU. Ten se otočil čelem k brance a přes dva obránce dostal míč do sítě.
45'
Abdoul Camara se dostal ještě jednou v prvním poločase do pokutového území. Opět neuspěl a z toho mohl těžit na druhé straně Pléa. Po přihrávce Sneijdera by šel sám na branku, ale nepohlídal si ofsajdové postavení.
44'
Minutu před pauzou se dostal do dobrého postavení před vápnem Sneijder. Jeho pokus o centr skončil jen na obránci. Na druhé straně šel do protiútoku Camara. Ani hostující útočník se ke střele neprotlačil.
43'
Sneijder našel v pokutovém území Lees-Meloua. Ten si prvním dotekem zpracoval míč na pravou nohu. Druhým dotekem už chtěl pálit na branku, ale pod nohy mu skočil obětavě Sorbon.
42'
Lucas Deaux měl na levé straně velkou rychlost, předběhl Souqueta. S míčem se ale dostal do velkého úhlu a jeho střela už nebyla dostatečně přesná.
40'
První poločas míří ke svému konci. Domácí se dostali v posledních minutách do tempa. Sneijder měl míč na kopačce na levém kraji, zapojil do hry také Waltera. Na opačné straně ale ztratil balon Souquet.
39'
Druhý rohový kop v krátkém čase končí jen faulem Le Marchanda. Hosté se mohou po krátkém tlaku ve vlastním vápnu uklidnit.
38'
Po faulu na Waltera rozehrával Seri volný přímý kop. Na zadní tyči ještě vracel balon do ohně před branku Lees-Malou. Další střela zpoza vápna jde od obránce za branku.
37'
Následný rohový kop zahrál Sneijder na přesní tyč. Pléa nebyl dokonale hlídaný a mohl hlavičkovat. Jeho střela ale končí mimo tři tyče.
35'
První větší šance zápasu! Po kolmé Walterově přihrávce se se štěstím dostal balon na rozběhnutého Lees-Maloua. Ten z druhého doteku pálil na Johnssona. Hostující brankář obstál.
33'
Nyní už se opět hraje. Po dlouhém nákopu domácího brankáře se dostal k balonu Tameze. Defenzivní záložník Nice nic nevymýšlel a rychle našel na levém kraji Sneijdera. Ani slavný Nizozemec ale nebyl směrem dopředu úspěšný.
32'
Hlavní rozhodčí dnešního zápasu umožnil hráčům malou přestávku na občerstvení.
31'
Už to vypadalo na nebezpečnou akci hostů, ale Blas zbytečně zasekl balon a ještě přihrával. Také Briand mohl pálit z hranice šestnáctky, ale chtěl ještě obejít soupeře. To se mu nepodařilo a mohou tak hrát domácí.
30'
Ani třicet minut nestačilo hráčům obou týmů k pořádné střele. Seri centroval do pokutového území od rohového praporku, ale opět se nikdo z hráčů Nice k hlavičce neprotlačil.
29'
Souquet se musel zapojit také do obrany. Při snaze získat míč ho fauloval Camara a balon tak mají k dispozici znovu domácí hráči.
28'
Nyní to je domácí Nice, které diktuje tempo hry. Seri hledal vpředu připraveného Pléu, ale ani čtyřiadvacetiletý útočník nemohl střílet.
27'
Dante se vydal s míčem až hluboko do defenzivy Guingampu. Mezi několika hráti hostů ale neměl komu přihrát a tak zvolil cestu zpět. Souquet měl čas na pravé straně, ale ani jeho centr nenašel spoluhráče.
26'
Nice se zatím příliš netlačí do útoku. Oproti úplnému úvodu zápasu ale domácí více drží balon na svých kopačkách. Nyní se pokoušel o rozehrávku akce dokonce Dante. Další dlouhý pas ale skončil až u Johnssona.
24'
Jallet hledal dlouhým pasem do vápna rozběhnutého Pléu. Domácí útočník se po nezaviněném kontaktu složil na trávník. Drží se za obličej a bude muset být ošetřen.
23'
Domácímu publiku se přestává líbit neaktivita Nice směrem dopředu. Hlasitý pískat nyní doprovází kombinaci Guingampu.
22'
Dlouho se hrálo bez faulu, až nyní upadl po kontaktu se soupeřem Sneijder. Nice rozehrálo jen do kombinace. Z třiceti metrů napřáhl ke střele Seri, ale jeho dělovka se nepodívala ani do vápna. Sorbon trochu se štěstím zablokoval míč směřující na hostující branku.
21'
Johnsson musel být v pozoru. Hostující obrana poprvé zaváhala. Nechala samotného Pléu, který měl prostor k převzetí míče, ale Johnsson byl připraven a skluzem odkopl míč mimo nebezpečí.
20'
Po dvaceti minutách hry měl na levém kraji trochu volného prostoru Abdoul Camara. Ani jeho centr do vápna domácí obranu nevystrašil. Yoan Cardinale si došel pro balon do opuštěného vápna.
19'
Sneijder poprvé centroval do vápna. Jeho pobídka pro Pléu nebyla přesná. Nice vysunulo napadání až téměř k vápnu Guingampu, ale nemůže získat balon zpět.
18'
Ten ale nepřišel. Seri se pokoušel prostrčit míč do vápna na Pléu. Domácí útočník byl v obležený hned několika obránců a k balonu se nedostal.
17'
Po dlouhé době se také domácí Nice dostalo před půlící lajnu. Sneijder si užil na pár sekund balon, ale poté rychle přesunul míč na pravou stranu. Domácí drží kombinaci a čekají na vhodný moment k útoku.
16'
Nebezpečnou akci nyní rozjel na levém kraji Camara. Jeho přihrávka do vápna však našla jen Le Marchanda. Domácí stoper ale nezachoval klid na kopačce a zbytečně odkopl balon na polovinu hřiště, kde jsou jen hostující fotbalisté.
15'
Dante zcela zbytečně bez míče podkopl unikajícího Brianda. Souboj kapitánů musel rozsoudit až hlavní rozhodčí. Ten píská faul domácího obránce.
14'
Ludovic Blas čaroval s míčem na pravé straně. Jallet se s ním ale nepáral a ukopl mu balon od kopaček do autu. Hosté pokračovalo v nátlaku, ale až do vápna se nedostali.
12'
Před vápnem Nice se strhl boj o balon. Walter s Phirim bojovali dokonce z trávníku. Nakonec se balonu zmocnil Dante, který rychle poslal balon ke středové lajně na Sneijdera.
11'
Didot kombinoval na pravé straně s Deauxem. Právě druhý jmenovaný udržel balon proti dvěma protihráčům, ale poté už nedokázal přesně přihrát. Míč se ale odrazil zpět na kopačky hostujícího týmu.
10'
První desetiminutovka nenabídla žádnou větší šanci. Až nyní se dostal do dobré střelecké pozice Lees-Melou. Z velkého úhlu však napálil jen boční síť.
9'
Sneijder zkoušel další průnikovou přihrávku. Alassane Pléa měl dost prostoru mezi stopery, ale míč ho minul o dobré dva metry.
8'
Nice má v úvodu zápasu velké problémy dostat se do útočné fáze. Guingamp je mnohem častěji u míče a mnohem častěji také na útočné polovině.
7'
Rémi Walter byl až příliš aktivní při snaze získat míč. Rozhodčí musel poprvé odpískat nedovolený zákrok. Hosté mohou dále držet balon.
6'
Didot skvělým pohybem ve středu pole získal míč. Ihned z druhého doteku chtěl vysunout do brejku Brianda, ale míč se k hostujícímu kapitánovi nedostal.
5'
Poprvé se na útočnou polovinu podávali také domácí. Ne však na dlouho. Sneijder se uvedl na trávníku nepřesnou přihrávkou na Pléu.
4'
Ofenzivní hráči Guingampu se usadili před vápnem Nice. Tentokrát měl míč na levé straně Camara, jeho zpětná přihrávce ale spoluhráče nenašla. Až Blas vycestoval s balonem mimo vymezené území.
3'
Hosté začali velmi aktivně. Po vysokém centru do vápna vyběhl pro balon Cardinale, ale míč nezachytil a tak se musela činit domácí obrana v čele s Dantem.
2'
Hostující kapitán Jimmy Briand měl tu čest rozehrát dnešní utkání ze středového kruhu. Guingamp se lehce dostal na útočnou polovinu. Phiri byl volný u levé postranní lajny, došel téměř zboku až do vápna, ale nakonec je z toho jen roh.
1'
Hlavní rozhodčí již přivádí obě úvodní jedenáctky na hrací plochu. Zápas třetího kola Ligue 1 tak může za několik málo okamžiků začít.
Nice hlásí velkou posilu ve své základní sestavě. Poprvé za jihofrancouzský klub nastoupí zkušený nizozemský ofenzivní záložník Wesley Sneijder. Na lavičce je poté připraven zasáhnout do hry po zranění vracející se Mario Balotelli.

OGC Nice: Cardinale – Souquet, Dante (C), Le Marchand, Jallet – Tameze, Walter – Lees-Melou, Seri, Sneijder – Pléa.
Náhradníci: Benítez – Burner, M. Sarr, Koziello, Saint-Maximin, Srarfi, Balotelli.

EA Guingamp: Johnsson – Ikoko, Kerbrat, Sorbon, Rebocho – Deaux, Didot, Phiri – Blas, Briand (C), Camara.
Náhradníci: Caillard – Diallo, Benezet, Thuram, Martins Pereira, Regis Coco, Giresse.

Rozhodčí: Millot – Pacelli, Ocak (vš. FRA).

EA Guingamp

Guingamp bojoval v minulém ročníku Ligue 1 v klidném středu tabulky, nechybělo mnoho a tým ze severu Francie si zajistil i kvalifikaci o Evropskou ligu. Z desátého místa chybělo hráčům Guingampu devět bodů na evropské poháry.

Letošní sezonu rozehráli fotbalisté Guingampu výhrou na stadionu Met. Guingamp sice prohrával 0:1, ale rychle vyrovnal z penalty Briand. Celý zápas poté otočily Blas s Diallem ve druhém poločase. Premiéru před domácím publikem Guigamp neměl zrovna jednoduchou. Slavné PSG si odvezlo výhru 3:0.
OGC Nice

Nice se teprve poprvé od svého návratu do Ligue 1 v roce 2002 umístilo v minulé sezoně na medailové pozici. Tým z jihu Francie předváděl po celou sezonu skvělé výkony, především v jasní části, kdy si připsal i dvanáct zápasů bez porážky. Nice hrálo také základní skupinu Evropské ligy. V konkurenci Schalke, Krasnodaru a Salzburgu ani dvě výhry na postup do playoff nestačily. V domácí soutěži se muselo Nice sklonit jen před giganty Monakem a PSG, ze třetího místa si zajistilo předkolo Ligy mistrů.

Ligue 1 už má za sebou dvě kola. V prvním se Nice střelecky neprosadilo a z trávníku Saint Etienne si odvezlo nejtěsnější porážku 0:1. Ani první ostrý start před domácím publikem se Nice nepovedl. Proti nováčkovi z Troyes ještě stačil po hodině hry vyrovnat z penalty Alessane Plea, ale nakonec i druhý zápas byl pro Nice bez bodu.

Bitvu o Ligu mistrů proti Neapoli nezahájili hráči Nice dobře. V Itálii prohráli 0:2, navíc přišli o dva fotbalisty, když musel z trávníku po červené kartě Koziello i Pléa.
Krásný sobotní večer, vítám všechny příznivce fotbalu. Nejvyšší francouzská soutěž Ligue 1 pokračuje již třetím kolem. V něm přivítá OGC Nice na vlastním stadionu Guingamp.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.